برگزیده های پرشین تولز

نگه داری سگ؟

saeedboy68

Registered User
لایک‌ها
254
دوستان پرشین تولز لطفا تجربیات خودشون رو در مورد سگ و نگه داری ازش بیان کنن. خونه ما حیاط داره ولی راهنمایی کنید کدام سگ آرام هست و با دیدن غریبه بهش حمله ور نمیشه و کثیف کاری هم در خونه یا جاهای تمیز حیاط نمیکنه - کم مصرف هم باشه یعنی هر روز گوشت چرخ کرده نخواد با این وضع گرونی همون به استخون راضی باشه...:general105:

Last edited:

Nav ! D

Registered User
لایک‌ها
319
خشن ترین و اصطلاحا بگیر ترین سگ ها هم با آموزش به چیزایی که میخوای میرسن٬ جای دستشویی رو خودت باید به سگت یاد بدی٬
راجع به کم هزینه بودن که خب نیستن :d یعنی بخوای بهشون برسی پول خوب باید خرج کنی٬ این که چقدر غذا بخوان بخورن بستگی مستقیم به سایز سگ داره٬ یه روت وایلر بالغ بگیری یه وعده غذاییش اندازه ی چندروزه اشپیتزه مثلا
سگ ها اگه واقعا وحشی نباشن خیلی آسون و راحت خو میگیرن با آدما و با غریبه ها هم خوب میشن. شمام طبیعتا نمیخوای سگ رو از تو خیابون بگیری بیاری خونه که نگران این چیزایی.

saeedboy68

Registered User
لایک‌ها
254
خشن ترین و اصطلاحا بگیر ترین سگ ها هم با آموزش به چیزایی که میخوای میرسن٬ جای دستشویی رو خودت باید به سگت یاد بدی٬
راجع به کم هزینه بودن که خب نیستن :d یعنی بخوای بهشون برسی پول خوب باید خرج کنی٬ این که چقدر غذا بخوان بخورن بستگی مستقیم به سایز سگ داره٬ یه روت وایلر بالغ بگیری یه وعده غذاییش اندازه ی چندروزه اشپیتزه مثلا
سگ ها اگه واقعا وحشی نباشن خیلی آسون و راحت خو میگیرن با آدما و با غریبه ها هم خوب میشن. شمام طبیعتا نمیخوای سگ رو از تو خیابون بگیری بیاری خونه که نگران این چیزایی.
نه بابا اون روز رفته بودم یه خونه البته توی باغ بود اولین بار بود میرفتم من تو ماشین بودم که طرف دروباز کرد دیدم سگ حمله کرد و خودشو به ماشین کوبید و کلی واق واق میکرد. اندازه شم چی بگم نصف آدم خلاصه بعد از کلی جریانات دیدم بعد از بو کشیدن من آروم شد و خلاصه حقیقتش اولش ترسیدم. توی ویکیپدیا هم خوندم که اصلا کار درستی نیست سگی نگه داری بشه که روی آدما میپره.توی بچگی یه دوماهی سگ نگه داشتم غذاش هم مشکلی نبود و تامین میشد ولی کثیف کاریش روی مخ بود. هر کاری هم کردم نشد این معضل رو با تربیت حل کنم تا اینکه به ناچار بردیمش دادیم به یه نفر. گفتم شاید سگی باشه که مثل گربه آدم باشه :D و ذاتا داخل خونه کثیف کاری نکنه...

Nav ! D

Registered User
لایک‌ها
319
نه بابا اون روز رفته بودم یه خونه البته توی باغ بود اولین بار بود میرفتم من تو ماشین بودم که طرف دروباز کرد دیدم سگ حمله کرد و خودشو به ماشین کوبید و کلی واق واق میکرد. اندازه شم چی بگم نصف آدم خلاصه بعد از کلی جریانات دیدم بعد از بو کشیدن من آروم شد و خلاصه حقیقتش اولش ترسیدم. توی ویکیپدیا هم خوندم که اصلا کار درستی نیست سگی نگه داری بشه که روی آدما میپره.توی بچگی یه دوماهی سگ نگه داشتم غذاش هم مشکلی نبود و تامین میشد ولی کثیف کاریش روی مخ بود. هر کاری هم کردم نشد این معضل رو با تربیت حل کنم تا اینکه به ناچار بردیمش دادیم به یه نفر. گفتم شاید سگی باشه که مثل گربه آدم باشه :D و ذاتا داخل خونه کثیف کاری نکنه...
خب اینی که مثال زدی سگ نگهبان بوده و کارش همینه که غریبه بگیره دیگه٬‌با اون هیکلی که میگی انتظار داشتی واست بالا پایین بپره؟‌ :D
اون قدیما بوده سگا نفهم بودن :)))) این امروزی ها خیلی میفهمن٬ هر چی سایزشون کوچیک تر باشه راحت تر یاد میگیرین( البته میزان شعور و فهمشون به نژادشون ربط داره ها ولی یه مدل ساده ی آموزش اینه که راهنماییش کنی کجا دستشویی کنه٬ مثلا یه روزنامه جایی که میخوای دستشویی کنه بذاری و بعد این که غذاشو خورد ببریش اونجا٬ اگه همونجا کارشو کرد تشویقش کنی جای دیگه کرد دعواش کنی٬ واسه دعوا کردن هم هرچی کوچیکتر باشه خودت راحت تری و بیشتر حساب میبره)

راجع به چیزی که خوندی باید بگم که خب وقتی سگی برای نگهبانی تربیت میشه وظیفه ش اینه که روی آدما بپره ٬ یا کسی که صاحبش رو اذیت میکنه بگیره. البته همه ی سگ ها این حس رو نبست به صاحبشون و حتی اعضای خانواده صاحبشون دارن٬ حتی یه شی هوا هوای فسقلی وقتی یکی بخواد صاحبش رو اذیت کنه سعی میکنه ممانعت کنه٬‌گرچه هیچ کاری ازش برنمیاد ولی صداش در میاد و خر خر میکنه که بترسونه ...

saeedboy68

Registered User
لایک‌ها
254
خب اینی که مثال زدی سگ نگهبان بوده و کارش همینه که غریبه بگیره دیگه٬‌با اون هیکلی که میگی انتظار داشتی واست بالا پایین بپره؟‌ :D
اون قدیما بوده سگا نفهم بودن :)))) این امروزی ها خیلی میفهمن٬ هر چی سایزشون کوچیک تر باشه راحت تر یاد میگیرین( البته میزان شعور و فهمشون به نژادشون ربط داره ها ولی یه مدل ساده ی آموزش اینه که راهنماییش کنی کجا دستشویی کنه٬ مثلا یه روزنامه جایی که میخوای دستشویی کنه بذاری و بعد این که غذاشو خورد ببریش اونجا٬ اگه همونجا کارشو کرد تشویقش کنی جای دیگه کرد دعواش کنی٬ واسه دعوا کردن هم هرچی کوچیکتر باشه خودت راحت تری و بیشتر حساب میبره)

راجع به چیزی که خوندی باید بگم که خب وقتی سگی برای نگهبانی تربیت میشه وظیفه ش اینه که روی آدما بپره ٬ یا کسی که صاحبش رو اذیت میکنه بگیره. البته همه ی سگ ها این حس رو نبست به صاحبشون و حتی اعضای خانواده صاحبشون دارن٬ حتی یه شی هوا هوای فسقلی وقتی یکی بخواد صاحبش رو اذیت کنه سعی میکنه ممانعت کنه٬‌گرچه هیچ کاری ازش برنمیاد ولی صداش در میاد و خر خر میکنه که بترسونه ...
دمت گرم با این اطلاعات.خلاصه نمیدونم چه چزی میشه انتخاب کرد اطلاعات در حد صفر. مثلا یکی اینو گذاشته که انصافا سگ خوشگلی م هست از نظر من. ولی نمیدونم دقیقا چه رفتاراتی داره!
Untitledhjb.jpg

http://savedogs.ir/thread-369.html

Nav ! D

Registered User
لایک‌ها
319
دمت گرم با این اطلاعات.خلاصه نمیدونم چه چزی میشه انتخاب کرد اطلاعات در حد صفر. مثلا یکی اینو گذاشته که انصافا سگ خوشگلی م هست از نظر من. ولی نمیدونم دقیقا چه رفتاراتی داره!
Untitledhjb.jpg

http://savedogs.ir/thread-369.html
هاسکی خیلی خوبه٬ اگه محل زندگیتون جای گرم نیست و یا اگه هست میتونی شرایط خوبی ( از نظر خنک بودن ) مهیا کنی بگیر حتما که واقعا خوبن. هم خیلی شیطون و بامزه ن٬ هم باهوش و فوق العاده زیبا٬ توله ش زیر یک میلیون گیر میاد... البته خیلی هم سر و صدا میکنه معمولا.

راجع به مشخصات سگ ها با یه سرچ ساده میتونی راجع به اکثرشون اطلاعات خیلی زیادی تو سایت های فارسی پیدا کنی٬ قشنگ قبل خرید میتونی از مشخصات سگ مورد نظر اطلاعات پیدا کنی...

iran-box

Registered User
لایک‌ها
66
یا خدا . از این بزرگتر نیس . اینو بگیری زبون کل ادمیزادا هم بفمه ملت وحشت میکنن از این

دیشب رفتم چایی خونه بچهه 18 ساله از این سگا که اندازه گربه هستن داشت سیاه سیاه بود خلاصه میگفت پیتر گفتم پیتر همینههه خخخخخخ

تو چایی خونه تا رفتم داخل سگه اومد کفش رو بو کشید و سرش رو بالا کرد ما رو شناخت مثل بچه ادم رفت جا پسره فقط کفشا رو بو مکشید . قشنگ بود حرکاتش

در کل به جای اینکار و ادعای بچه پول دار بازی کنی داش اون 500 ت پولش بزار کنار برا روز مبادا.... اون دوره هم برات تموم میشه چیزی که بعدن لازم میشه پوله

statyab

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام
در مورد ادرار و مدفوع سگ باید خدمتتون عرض کنم توله تا چند ماهگی باید پیش مادرش باشه علاوه بر استفاده از شیر مادر رعایت نکات بهداشتی رو از مادرش یاد میگیره
در مورد کم خرج بودن
سگی وجود نداره کم خرج باشه حتی پرنده!
آگه تجربه ای در مورد تربیت سگ ندارید باید شخصی رو بابت آموزش به پت انتخاب کنید

در نهایت میتونید در این انجمن اطلاعات بیشتری کسب کنید
Persianpet.org/forum

a1a1

Registered User
لایک‌ها
146
دوبرمن بگیر
خیلی نازه آغی آغی:general710:

kourosh-ma

Registered User
لایک‌ها
117
استخوان برای سگ زیاد خوب نیست مخصوصا نزادهای کوچک تازه باید در غذای سگ نیازهای بدنیش تامین بشه سیب زمینی هویج و شلغم رو میتونید در غذا بهش بدید ماکارونی آب پز گوشت مرغ (اگر گردن مرغ کیلو 3000 تومنی میدهید بعد از پخت چرخ شود) در هر حال غذای خام برای حیوان خانگگی هم برای صاخبش و هم برای خود حیوان مضره ......ارزانترین غذا کنسرو پوتی است که توسط نیرو زمینی تولید میشه به نظر من اگر وقت داری برای نگهداری داری سراغ نزادهای باهوش بورو و اگر وقت نمیتونی بزاری اینکار رو فراموش کن چون خیلیها میگیرن حیوونو و سن آموزشش میگذره و بدرد نگهداری دیگه نمیخوره و ولش میکنن

talebi1372

Registered User
لایک‌ها
256
اقا بعضی ازسگ ها هستن که تو ایران اصلا بهشون توجه نشده . با شعور ترین سگی که هست و میتونسد بگیرید نژاد اکیتا ژاپنی هست .

حتما برو دنبالش پشیمون نمیشی .

images

بالا