برگزیده های پرشین تولز

نیازمند راهنمایی در مورد تعویض پلاک

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
درود دوستان عزیز
یه اشتباهی کردم و رفتم از شهرستان ماشین گرفتم حداقل ۴۰۰-۵۰۰ کیلومتر با شهر خودمون فاصله داره،اشتباه دومم هم این بود که سند به نام فروشنده نبود ولی بازم معامله رو قبول کردم
فروشنده با هزار بدبختی از ۳ نفر صاحب قبلی وکالت گرفته واسم تا پلاک بزنم و تا آخر همین ماه وقت دارم که رفتم واسه تعویض پلاک و یادم اومد اینجا ایرانه و رو هیچی نمیشه حساب باز کرد و پلاک خام پیدا نمیشه که من ماشینو پلاک بزنم،از اینطرفم تاریخ انقضا وکالت نامه داره تموم میشه و سند هم نمیشه زد قبل تعویض پلاک خلاصه هیچی دستمو نمیگیره
بخوام وکالت نامه هم تمدید کنم واقعا سخته و هزینه بر
دوستان میخواستم راهنمایی کنین ببینیم میشه کاری کرد که قبل اتمام تاریخ وکالت نامه،مثلا چندبار دیدم شماره پلاک رو چاپ میکنن رو کاغذ میزنن رو ماشین و پلاک اصلی بعدا میاد واسشون یه همچین چیزی هست؟ یا میشه قبل تعویض پلاک سند زد که چیزی دستمو بگیره؟
ممنون میشم تجربیاتتونو در اختیارمون بزارین.

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
از خلوت بودن تاپیک میشه فهمید که نمیشه کاری کرد :D
دوستان تمدید وکالت نامه تعویض پلاک چطور هست؟ فقط خود وکالت نامه رو بفرستم واسه فروشنده یا باید دوباره همه مدارک ماشین و مدارک خودمم بفرستم؟
میترسم مدارک بفرستم طرف موقه پس دادن باج بخواد

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
درود دوستان عزیز
یه اشتباهی کردم و رفتم از شهرستان ماشین گرفتم حداقل ۴۰۰-۵۰۰ کیلومتر با شهر خودمون فاصله داره،اشتباه دومم هم این بود که سند به نام فروشنده نبود ولی بازم معامله رو قبول کردم
فروشنده با هزار بدبختی از ۳ نفر صاحب قبلی وکالت گرفته واسم تا پلاک بزنم و تا آخر همین ماه وقت دارم که رفتم واسه تعویض پلاک و یادم اومد اینجا ایرانه و رو هیچی نمیشه حساب باز کرد و پلاک خام پیدا نمیشه که من ماشینو پلاک بزنم،از اینطرفم تاریخ انقضا وکالت نامه داره تموم میشه و سند هم نمیشه زد قبل تعویض پلاک خلاصه هیچی دستمو نمیگیره
دوستان میخواستم راهنمایی کنین ببینیم میشه کاری کرد که قبل اتمام تاریخ وکالت نامه،مثلا چندبار دیدم شماره پلاک رو چاپ میکنن رو کاغذ میزنن رو ماشین و پلاک اصلی بعدا میاد واسشون یه همچین چیزی هست؟ یا میشه قبل تعویض پلاک سند زد که چیزی دستمو بگیره؟
یعنی چی پلاک خام پیدا نمیشه ؟ این بخش رو توضیح میدید ؟

پلاک کاغذی زمانی استفاده میشه که مرکز تعویض پلاک , پلاک شما رو تو انبار نداره و باید تولید کنه ,
در اینصورت به شما یه نامه میده با اعتبار 48 ساعت که با درج پلاک کاغذی فقط در محدوه منزل تا مرکز تعویض پلاک اجازه تردد دارید

آیا در وکالت نامه شما عبارت " حق توکیل به غیر " درج شده ؟

از خلوت بودن تاپیک میشه فهمید که نمیشه کاری کرد :D
دوستان تمدید وکالت نامه تعویض پلاک چطور هست؟ فقط خود وکالت نامه رو بفرستم واسه فروشنده یا باید دوباره همه مدارک ماشین و مدارک خودمم بفرستم؟
میترسم مدارک بفرستم طرف موقه پس دادن باج بخواد
فکر کنم چیزی به اسم تمدید وکالت نامه نداریم , باید یه وکالت جدید تنظیم بشه
من سال 95 یه ماشین از بنگاه برداشتم و بجای بخشی از پول 206 خودم رو دادم با وکالت و مهلت 30 روزه برای تعویض پلاک ,

4 ماه بعد بعد بنگاه از من خواست که بهش یه وکالت جدید بدم برای تعویض پلاک , ظاهرا بنگاه ماشین رو شرایط زده بود و خریدار جدید به موقع تسویه نکرده بود و وکالت نامه باطل شده بود

Last edited:

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
یعنی چی پلاک خام پیدا نمیشه ؟ این بخش رو توضیح میدید ؟

پلاک کاغذی زمانی استفاده میشه که مرکز تعویض پلاک , پلاک شما رو تو انبار نداره و باید تولید کنه ,
در اینصورت به شما یه نامه میده با اعتبار 48 ساعت که با درج پلاک کاغذی فقط در محدوه منزل تا مرکز تعویض پلاک اجازه تردد دارید

آیا در وکالت نامه شما عبارت " حق توکیل به غیر " درج شده ؟

فکر کنم چیزی به اسم تمدید وکالت نامه نداریم , باید یه وکالت جدید تنظیم بشه
من سال 95 یه ماشین از بنگاه برداشتم و بجای بخشی از پول 206 خودم رو دادم با وکالت و مهلت 30 روزه برای تعویض پلاک ,

4 ماه بعد بعد بنگاه از من خواست که بهش یه وکالت جدید بدم برای تعویض پلاک , ظاهرا بنگاه ماشین رو شرایط زده بود و خریدار جدید به موقع تسویه نکرده بود و وکالت نامه باطل شده بود
آره کلا پلاک موجود ندارن که بزنن رو ماشین،حالا نمیدونم شماره ها تموم شدن یا نمیتونن خود ورق آلومینیومی پلاک رو تولید کنن...
بله حق توکیل به غیر رو داره وکالتنامه

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
هر جور شده باید تعویض پلاک بشه
کجا تشریف دارین
فیزیک پلاک مهم نیست فقط تعویض پلاک بشه بعداً برین دنبال تحویل پلاک

Sent from my iPhone using Tapatalk

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
آره کلا پلاک موجود ندارن که بزنن رو ماشین،حالا نمیدونم شماره ها تموم شدن یا نمیتونن خود ورق آلومینیومی پلاک رو تولید کنن...
بله حق توکیل به غیر رو داره وکالتنامه
حق توکیل به غیر یعنی شما میتونی اختیارات وکالت نامه رو به شخص دیگری واگذار کنید
با توجه به اینکه حق توکیل به غیر دارید از دفترخونه بپرسید که اگر وکالت نامه رو به دیگری واگذار کنید امکان تغییر در تاریخ تعویض پلاک هست یا مفاد وکالت نامه عینا و بدون تغییر به شخص جدید واگذار میشه

تا الان نشنیده بودم که پلاک نداشته باشند ! خب در اینصورت باید مرکز پلاک شهرتون عملا تعطیل باشه !
با رییس مرکز تعویض پلاک صحبت کنید و شرایط رو بگید , شاید بتونید مراحل تعویض پلاک رو انجام بدید و بعد پلاکتون رو دریافت کنید

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
حق توکیل به غیر یعنی شما میتونی اختیارات وکالت نامه رو به شخص دیگری واگذار کنید
با توجه به اینکه حق توکیل به غیر دارید از دفترخونه بپرسید که اگر وکالت نامه رو به دیگری واگذار کنید امکان تغییر در تاریخ تعویض پلاک هست یا مفاد وکالت نامه عینا و بدون تغییر به شخص جدید واگذار میشه

تا الان نشنیده بودم که پلاک نداشته باشند ! خب در اینصورت باید مرکز پلاک شهرتون عملا تعطیل باشه !
با رییس مرکز تعویض پلاک صحبت کنید و شرایط رو بگید , شاید بتونید مراحل تعویض پلاک رو انجام بدید و بعد پلاکتون رو دریافت کنید
آره از موارد خیلی خاص و عجیب هست که اونم از شانس بد من هستش
فردا باید هم به دفترخونه سر بزنم هم تعویض پلاک ببینم میشه کاری کرد یا نه
ممنون از راهنماییتون.

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
هر جور شده باید تعویض پلاک بشه
کجا تشریف دارین
فیزیک پلاک مهم نیست فقط تعویض پلاک بشه بعداً برین دنبال تحویل پلاک

Sent from my iPhone using Tapatalk
بنده اردبیل هستم ماشین رو هم از ارومیه گرفتم واسه همین مسیر خیلی دوره واسه خودم سخته برم حضوری تمدید کنم
به مامور تعویض پلاک هم گفتم که کاغذ بازیاشو انجام بدیم و خود پلاک واجب نیست فعلا اونم با لحن تمسخر واری گفت مگه میشه همچین چیزی,منم دیگه اعصابم خورد شد برگشتم

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
بنده اردبیل هستم ماشین رو هم از ارومیه گرفتم واسه همین مسیر خیلی دوره واسه خودم سخته برم حضوری تمدید کنم
به مامور تعویض پلاک هم گفتم که کاغذ بازیاشو انجام بدیم و خود پلاک واجب نیست فعلا اونم با لحن تمسخر واری گفت مگه میشه همچین چیزی,منم دیگه اعصابم خورد شد برگشتم
اگر مشکل شماره ندارین میشود در مرکز تعویض پلاک شهر های اطراف هم تعویض کنید پلاک رو

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
اگر مشکل شماره ندارین میشود در مرکز تعویض پلاک شهر های اطراف هم تعویض کنید پلاک رو
اتفاقا تو فکرش بودم,تبریز آشنا داریم ازش خواستم بپرسه که گفتن اونجا هم ندارن و مشکل سراسری هستش

Fifa2018

Registered User
لایک‌ها
4,257
درود دوستان عزیز
شما میری راهنمایی رانندگی یه برگه تاییدیه ممهور به مهر راهنمایی رانندگی میدنت تا پلاکت بیاد
منتها شما نباید تردد کنی تا پلاک صادر بشه
برو تعویض پلاک کن
تمدید وکالت خیلی دردسر داره با طول مسافت و عدم اطمینانی ک شما قید کردی

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
ممنون از همه دوستان واسه راهنمایی
مشکل حل شد،از دوستان اگه کسی به همچین مشکلی برخورده پیام خصوصی بده راهنمایی کنم.

بالا