• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

هارد با گارانتی سازگار ارقام یک و نیم ترابایت صدای تیک می ده چیکارش کنم ؟!

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ariobarzan1

Registered User
لایک‌ها
180
سلام
قبل از هر چیز دوست نداشتم اینجا به عنوان هارد سالم بفروشم بعد خریدار هم متوجه نشه و بعد فکر کنه تو خونه یا روی سیستم خودش مشکل پیدا کرده حقیقت اش اینه که:
یه هارد دارم 1.5 ترابایتی سیگیت هیچ کاری خاصی هم باهاش نکردم خیلی برام عجیبه مشکلش اینه که:
مثلا سیستم روشنه یکدفعه شروع می کنه به صدا اینطوری تیک تیک تیک تیک تیک برای مثلا چند ثانیه تا حدود یک دقیقه
ممکنه یکی دو روز هم روشن باشه هیچ صدایی نده
بعد از یه مدت کوتاه صدا قطع میشه حالا دو حالت داره یا دو تا درایوی که براش ساختم دیگه ویندوز نشناسه و بعد ریست که بکنم درست بشه
به نمایندگی سازگار ارقام شیراز هم نمایندگی داره زنگ زدم گفته بیارش
ولی مشکلم اینه که باید الان برم اول یه هارد بخرم و خوب نزدیک دویست تومن پول هارد باید بدهم الان دو ماهی میشه صبر کردم هارد ارزون بشه که نشد
الان یکی دو ماهه کج دار مریض دارم باهاش کار می کنم فقط همین صدای تیک رو می ده و شاید هم اصلا نیازی به گارانتی نداشته باشه
اگه کسی بخره البته با قیمت مناسب می فروشم و ببره گارانتی یا هر کاری که میلشه
اگه هم که نه می برم گارانتی این هم تلقش هست که برچسب سازگار داره تا تاریخ : 14-08-2012 روز تلقش هم زده ساخت تایلند که تو تصویر زیر مشخصه
تلقش سالمه سالمه خودش هم که روی سیستم هست هر تستی هم بفرمائید با هر برنامه استیبلی می گیرم ازش
قیمت پایه فروش بدون هزینه ارسال 100 تومن ناقابل

2005-04-06_2243.jpg2005-04-06_2244.jpg

وضعیت سلامت هارد که در کل سه تا هارد دارم که این تصویر وضعیت هارد 1.5 ترا هست که با کادر قرمز رنگ مشخص کردم البته خودم با این نرم افزار آشنایی ندارم ولی فکر کنم مشکلی نداشته باشه:

1.jpg2.jpg

Last edited:

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
عزیز برای منم سیگیت هست و بعضی مواقع این صدای تیک رو میده! فکر نکنم چیز خاصی باشه.

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
شما هر 4 تا پیچ هارد رو بستید ؟ بعضی ها پیچ یه طرف هارد رو نمیبندن و تو کیس ول میمونه .. و باعث ایجاد اشکال میشه ..

r.shoka2011

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
10
واسه هاردت از سیم ساتا اورجینال استفاده کن شاید حل بشه و یکی هم از پاور هم میتونه باشه حتما توجه کنید سیم برقش هر 5 تا سیم رو داشته باشه منظورم سیم زرد هست که خود هارد داره

ariobarzan1

Registered User
لایک‌ها
180
شما هر 4 تا پیچ هارد رو بستید ؟ بعضی ها پیچ یه طرف هارد رو نمیبندن و تو کیس ول میمونه .. و باعث ایجاد اشکال میشه ..

کیس green x3 هست کشویی هست پیچ لازم نداره
با تشکر

ariobarzan1

Registered User
لایک‌ها
180
واسه هاردت از سیم ساتا اورجینال استفاده کن شاید حل بشه و یکی هم از پاور هم میتونه باشه حتما توجه کنید سیم برقش هر 5 تا سیم رو داشته باشه منظورم سیم زرد هست که خود هارد داره

سلام
برای هر سه هارد از سیم پاور استفاده می کنم
با تشکر

ariobarzan1

Registered User
لایک‌ها
180
عزیز برای منم سیگیت هست و بعضی مواقع این صدای تیک رو میده! فکر نکنم چیز خاصی باشه.

صدا غیرطبیعی هست و بعد ممکنه درایو از کار بیفته و مجبور بشم ریست کنم
با تشکر

agarb98

Registered User
لایک‌ها
179
75 .............

2hid

Registered User
لایک‌ها
198
اگه گزینه مناسب در کنار profrom هست ...در گزینه last گزینه 1 بزنید در هر صورت مشکل از بعد ترافیک خازنی این هارده که باید dc بشه...ولی اگر شما فرمت لینوکسی را با تبادل x و yars مرطبت کنید ناخودآگاه هارد از مدار خارج و ریست مستر میشه....;) ارادتمند

agarb98

Registered User
لایک‌ها
179
1 ترابایت بیا من بهت بدم نو با گارنتی سازگار گارانتی سه ساله 148

ansarinejad

Registered User
لایک‌ها
21
دوست عزیز منم یه هارد یک ترای سیگیت دارم اوایل که خریده بودم صدای تیکش بد جور رو اعصاب بود با یه سرچ کوچولو فهمیدم باید فیرمور آپدیت شه با آپدیت فیرمور هارد صداش به کلی رفع شد ببین فیرمور جدید برای هاردت نیومده؟

LiverBarca

Registered User
لایک‌ها
1,846
منم هاردم از همین سیگیتها بود(1 ترا) که یه شب خود به خود شروع به صدا کردن کرد و 2 روز بعدشم هر کاری کردم بالا نیومد...
الانم افتاده گوشه ی خونه و حسرت اون 800 گیگی رو میخورم که با دادن به گارانتی از بین میره!
دوستان میشه کاریش کرد که اطلاعاتش از بین نره؟گارانتیش هم تا 9 ماه دیگه مونده ولی حوصلشو ندارم ببرم گارانتی و بشنوم که اطلاعاتم از بین میره...:(
اگه دادم به گارانتی و گفتم اگه قابل تعمیره جوری تعمیرش کنید که اطلاعاتش بمونه این کارو میکنن؟

ariobarzan1

Registered User
لایک‌ها
180
برای آپدیت فریم ور ممکنه اطلاعات از بین بره ؟ نیازی به بک آپ نیست چون می تونم بک آپ بگیرم
با تشکر از راهنمایی دوستان

Last edited:

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
منم هاردم از همین سیگیتها بود(1 ترا) که یه شب خود به خود شروع به صدا کردن کرد و 2 روز بعدشم هر کاری کردم بالا نیومد...
الانم افتاده گوشه ی خونه و حسرت اون 800 گیگی رو میخورم که با دادن به گارانتی از بین میره!
دوستان میشه کاریش کرد که اطلاعاتش از بین نره؟گارانتیش هم تا 9 ماه دیگه مونده ولی حوصلشو ندارم ببرم گارانتی و بشنوم که اطلاعاتم از بین میره...:(
اگه دادم به گارانتی و گفتم اگه قابل تعمیره جوری تعمیرش کنید که اطلاعاتش بمونه این کارو میکنن؟
بردش رو تعویض کن شاید شد

lol !
اون زمانی هست که از حالت idle هارد خارج می شه ( توی 7 )

======================================

@ استارتر
دوست عزیز هارد شما به علت ضربه سیلندرش ترکیده ! این یه حاته حالت بعدی مورد دار شدنه برد تغذیه هست که حالت دوم امکانش بیشتر هست

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
سلام
برای هر سه هارد از سیم پاور استفاده می کنم
با تشکر

چک کنید که هارد توی اون پنل لق نمیزنه و کاملا محکمه چون چند مدل کیس گیرین که دیدم هارد توش لق میزد و وقتی هارد با سرعت 7200 دور داره میچرخه کوچکترین لرزشی باعث این صداها میشه..

برای Firmware هم حتما Backup داشته باشید .. یه وقتی وسط Update برق بره ! اون وقت چی

dooste.man83

Registered User
لایک‌ها
7,353
کلا این بدترین نشونه ی یک هارد هست ... من فقط می خوام راهنماییتون کنم که اطلاعاتت رو از دست ندی اما کاملا ممکن هست مشکل از موتور و سیلندر هارد باشه به نوعی میگن این صدا قبل از نابودی و از کار افتادن هارد میاد ... این رو میگم که حتما یک بک آپ بگیری از هاردت چون معمولا اطلاعات آدم خیلی از قیمت یک هارد بیشتر ارزش داره
این بلا سر من اومده ها که می گم... گارانتی هم معمولا چند بار میبرت و میارت و ناز میکنه ولی آخر هاردت رو عوض میکنن با یک نو ...موفق باشی

ariobarzan1

Registered User
لایک‌ها
180
کلا این بدترین نشونه ی یک هارد هست ... من فقط می خوام راهنماییتون کنم که اطلاعاتت رو از دست ندی اما کاملا ممکن هست مشکل از موتور و سیلندر هارد باشه به نوعی میگن این صدا قبل از نابودی و از کار افتادن هارد میاد ... این رو میگم که حتما یک بک آپ بگیری از هاردت چون معمولا اطلاعات آدم خیلی از قیمت یک هارد بیشتر ارزش داره
این بلا سر من اومده ها که می گم... گارانتی هم معمولا چند بار میبرت و میارت و ناز میکنه ولی آخر هاردت رو عوض میکنن با یک نو ...موفق باشی

ممنون ...

ariobarzan1

Registered User
لایک‌ها
180
با خرید پاور گیرین 600 EU و تغییر کابل ساتا و کابل برق این مشکل به طور کامل حل شده است و الان دو هفته ای میشه که به خوبی داره کار می کنه
RAM , CPU , تخصصی ترین سایت فروش قطعات سخت افزار و ن&#1585
با تشکر از نظرات دوستان

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا