برگزیده های پرشین تولز

هارد ديسك چي بهتره و چرا؟

mori

Registered User
لایک‌ها
14
سلام بچه ها من ميخواستم هارد بخرم ميخواستم بدونم Western Digital بهتره يا Maxtor (به نظر خودم وسترن) بعد اينكه بافر داشتن هارد چه تاثيري ميذاره؟ كلا راهنمايي كنيد.ممنون

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
در بازار هاي خارجي Western Digital رو بورسه در بازار ايران Maxtor شايد هنگام فروش Western Digital به كمي تا قسمتي مشكل بربخوري اما بالاخره يكي ازت ميخره
وظيفه ي بافر نگهداري اطلاعاتي است كه ممكنه چند لحظه ي ديگه دوباره خواسته بشه (به طور ساده) هرچي بافر بيشتر باشه سرعت انتقال بالاتر ميره همينطور قيمتش
Maxtor 80 2Mb buffer=75000
Maxtor 80 8Mb buffer=82000
Western Digital 80 2Mb buffer=?
Western Digital 80 8Mb buffer=82000
به نظر من Western Digital بهتره اما هركي هم Maxtor گرفته پشيمون نشده در كل به نظر من Maxtor بگير

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من maxtor بهتره از اونجاییکه در کارکرد دیگه تفاوت محسوسی بین هاردها نیست برای همین مزیت با اون هستش که بورس بازار باشه از قدیم میگن اون چیزی بهتره بخری که فروختنش هم راحت باشه. در مورد بافر هم دوستمون توضیح داد مساله اینه که اطلاعات هارد با اون سرعتی که مادربورد می خواد بخونه روی باس قرار نمی گیرند چون بالاخره هارد قطعات مکانیکی داره و محدودیت سرعتش بیشتره برای همین یه مدا واسطه که همون بافر اطلاعات رو از هارد میگیره و نگه می داره سپس با اون سرعتی که مادر بورد می خواد در اختیارش می ذاره

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
بنظر من Western Digital و بعد از اون Seagate (مدل Baracuda) از Maxtor بهتر و مطمئنتر هستند..اما خب توي ايران Maxtor بيشتر روي بورس هست و كلا مكستور هم نميشه گفت بد هست.هرچند درصد خرابي مكستور مخصوصا اخيرا خيلي زياد شده.در ضمن هاردهاي Samsung هم خيلي عالي هستند اما قيمتشون خيلي گرونتر هست از ماركهاي ديگه و مقرون به صرفه نيستند.مارك Fujitsu هم من كار كردم و خيلي خوب بود.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نظر من وقتي فروش بالا بره مثل مكس , كيفيت اون پايين مياد به همون نسبت و من سعي ميكنم چيزي كه رو بورس نيست بگيرم و البته ريسك بالايي هست به نسبت :cool:

mori

Registered User
لایک‌ها
14
بچه ها ممنون از راهنمايي ها حالا بايد يكم فكر كنم!!!ولي چون قصد فروش هارد رو حالا حالا ها ندارم احتمالا همون وسترن بگيرم!

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
وقتي خريدي به ما هم بگو چي كار كردي و چند گرفتي

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
×× به هر حال از هر جا گرفتي. تيكه كلامHardware يادت نده

thomson762

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
11
من هم اين سوال از يكي از متخصص هاي Hard كردم اون بهم اين جواب داد :

هارد western خيلي از بقيه عالي تره ولي خدا نكنه كه جايش خراب بشه چون تو ايران خيلي كم قطعاتش پيدا ميشه

Maxtor قطعاتش ريخته

neecheh

Registered User
لایک‌ها
86
سلام
اقا ميشه در مورد هاردهاي sata يكم توضيح بديد
مرسي :blush:

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از tsotodeh :
من هم اين سوال از يكي از متخصص هاي Hard كردم اون بهم اين جواب داد :

هارد western خيلي از بقيه عالي تره ولي خدا نكنه كه جايش خراب بشه چون تو ايران خيلي كم قطعاتش پيدا ميشه

Maxtor قطعاتش ريخته

×× خوب وقتي ميري خدمات اينا كه تو اينجا تعمير نميكنن . منظورم وسترنه. براي تعمير و تعويض قطعه ميره 2 بي.
اينجوري كه اطلاع دارم!

mori

Registered User
لایک‌ها
14
به نقل از fireboy8766 :
×× خوب وقتي ميري خدمات اينا كه تو اينجا تعمير نميكنن . منظورم وسترنه. براي تعمير و تعويض قطعه ميره 2 بي.
اينجوري كه اطلاع دارم!
خوب شد گفتي داشتم ميترسيدم! تازه مگه گارانتي نداره؟!! خوب اگه قطعه پيدا نشه تعويض ميكنن ديگه!!! بعد برا من پيش نيومده هارد خراب بشه البته قديميا خيلي اما جديدا اول اگه خراب نباشه ديگه كم پيش مياد مشكل پيدا كنه

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از mori_nokia_6230 :
خوب شد گفتي داشتم ميترسيدم! تازه مگه گارانتي نداره؟!! خوب اگه قطعه پيدا نشه تعويض ميكنن ديگه!!! بعد برا من پيش نيومده هارد خراب بشه البته قديميا خيلي اما جديدا اول اگه خراب نباشه ديگه كم پيش مياد مشكل پيدا كنه

×× از چي ميترسيدي؟
در ضمن هارد رو اگه مراقبت معمولي كني كافيه نيازي به تعمير هم پيدا نميكنه.
برو بچه ها ميان مهندس بازي در بيارن هي هارد و جدا ميكنند ميبرن اين ور و اون ور ,خوب ضربه مي خوره و خدا بيامرز ميشه ديگه.

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
البته گارانتي خيلي مهمه. چون خيلي ديدم كه HDD مشکل پیدا کنه و گارانتی به دادش رسیده.
ولی فکر نکنم یه برای یه HDD خریدن تحقیق بیشتر از این هم لازم باشه. بابا بی خیال پولت رو بردار برو یه HDD بخر دیگه! :blush:
همه در انتظار خبر خرید HDD شما هستن.! :rolleyes:

mori

Registered User
لایک‌ها
14
به زودي خبرشو ميدم . راستي براي تست سرعت وكيفيت هارد PCMark بهتره يا Sisoft Sandra ؟ يا چيز ديگه؟ چون ميخوام تست كنم؟

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
فكر كنم Sisoft Sandra , ها ..... دروغ گفتم؟

hardware

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در این مورد من نمی تونم قضاوت کنم که دروغ گفتید یا راست ولی با بکار افتادن قسمت های جدید (تا چند هفته آینده) ما سعی می کنیم از تمام برنامه های تست برای سخت افزار استفاده کنیم و خود نرمافزارها رو هم معرفی کنیم.
فکر کنم برای پیشنهاد سیستم این می تونه یه عامل امتیاز دهی به سیستم های مختلف باشه.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
اينشالله به زودي مشخص خواهد شد.
نه سخت افزار :blush:

mori

Registered User
لایک‌ها
14
بالاخره گرفتم هارد رو! +Maxtor 80 . فكر كنم همه اين ها 2MB بافر هم دارن. قيمت هم 58000 تومان الان هم ميخوام فرمت كنم. نتيجه تست هاش رو هم براتون ميفرستم.

بالا