برگزیده های پرشین تولز

هارد ساتا 250 و مشكل نصب ويندوزهاي مختلف !!

Codex

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا ما اين سيستممونو بعد از 4 ماه بستيم با هزار مكافات (فعلا هم يه رم از يمي از دوستام گرفتم چون هنوز رم هاي خودم نرسيده)

با اين مشخصات :
کد:
amd 3200+ 939 (Venice core) 90nm
mb: MSI K8N Neo4 Platinum
vga: giga NX66T128VP pciX
dvd-rom: LITEON
hard: WESTERN DIGITAL 250 sata buffer 16

حالا رو اين مي خوام ويندوز نصب كنم

اما تو نصب ويندوز هي ايراد مي گيره كه نمي تونه يعضي فايلا رو كپي كنه، در ظاهر بايد اشكال از dvd-rom باشه اما با 6 تا سي دي مختلف هم امتحان كردم بازم همين مشكل بود، تازه من با هزار مكافات اين هاردو به مادربرد شناسوندم !!!

تازه توي ست آپ سيستم كه ميرم اونجايي كه رو يه IDE خاص دتكت ميخواد بكنه وقتي واسه هارد اين كارو ميكنم يه خط چرت و پرت از اين گشنيز و اسپيك و علامت پاراگراف و... مياد زير تصوير و بعدشم يه رفرش ميشه ! در صورتي كه واسه دتكته dvd-rom اون خط چرت و پرت نمياد !

مشكل از كجاست ؟!

(راستي ويندوز 64 نصب كنم يا معمولي ؟)
همه ي ويندوزهايي كه داشتم رو امتحان كردم xp home, xp pro, xp 64, 2000 advanced, 2000 pro, 98 se, .ner server2003 !!!
همه تو ي نصبشون ارور ميداد كه بعضي فايلا رو نميتونه كپي كنه تازه با هزار مكافات كه اينجا رو رد ميكردم وقتي رست ميكنه و لوگوي ويندوز رو نشون ميده تا ميخواد وارد مرحله ي بعديه نصب بشه يه ارور ميده و بايد ok كنيم كه دوباره رست ميشه ! :( :wacko:

Jacky

مدیر بازنشسته - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
34
اول version bios چيه ؟ چهارتا نسخه Bios تا حالا MSI براي اين مادربرد ساخته .

Bios For K8N Neo4

بعد با optical drive ديگه اي هم تست كردي ؟

Codex

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Jacky :
اول version bios چيه ؟ چهارتا نسخه Bios تا حالا MSI براي اين مادربرد ساخته .

Bios For K8N Neo4

بعد با optical drive ديگه اي هم تست كردي ؟
اتفاقا" خودمم به بایوس شک کردم.. رفتم آخریشو دانلود کردم و بایوسمو آپدیت کردم ولی فرقی نکرد :(

اولش از رایتر استفاده می‌کردم بعدش گفتم شاید رایتر ایراد داره با دی وی دی رام تست کردم در کل فرقی نداشت !
همشون توی نصب اونجایی که ویندوز فایلا رو میریزه و ریستارت میکنه و وارد محیط گرافیکی میشه که نصبو ادامه بده ارور میدادن و اوکی که میکردم ریست میشد !!

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
Ram سيستم چيه ؟
اون رو هم تست كردي ؟

Codex

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه دونه رم 256 کینگستون، رم رو توی اسلوته اولی که میذاشتم سیستم حتی بالا نمیومد !! یعنی مینوشت remove disk or media... و به اونجایی نمیرسید که من دیلت بزنم برم تو ست آپ، رم رو گذاشتم رو اسلوته دومی درست شد، بعدش اسن مشکلات پیش اومد :(

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
با اين تفاسيري كه مي گي بد نيست يه Ram ديگه هم گير بياري و تست كني . شايد مادربرد مشكل داشته باشه .

Codex

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Jacky :
با اين تفاسيري كه مي گي بد نيست يه Ram ديگه هم گير بياري و تست كني . شايد مادربرد مشكل داشته باشه .
یعنی ایراد از هارد نیست ؟

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
من هميشه تست قطعات رو از نقطه اي كه آسان تر است انجام ميدم . تست ram خيلي راحت تر از تست hard است . ولي اگه مي توني hard روي جاي ديگه تست كني ، خوب خيلي خوبه .

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
رفيق 100% رمت مشكل داره.كابل هاردتم عوض كن.ببين msi خودش چه رمي رو پيشنهاد كرده.توي دفترچه مادربرد يا سايتش.

sia999us

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از amd>intel :
رفيق 100% رمت مشكل داره.كابل هاردتم عوض كن.ببين msi خودش چه رمي رو پيشنهاد كرده.توي دفترچه مادربرد يا سايتش.

منم تا حالا هر بار اين مشكل رو داشتم از رم بوده

Codex

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دمتون گرم، آره ايراد از رم بود !

saeed_violinist

Registered User
لایک‌ها
3
من مطمنم مشکل از رمه ! خودم هم همین مشکلو داشتم با رم آپاسر 400 وقتی عوض کردم مشکلش حل شد !

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
من هم همين مشكل رو با رم Geil داشتم . مجبور شدم بفروشمش و يك دونه سامسونگ بخرم . كلا مادربردهاي Athlon 64 از نظر سازگاري با رم يك كم از P4 ها ضعيف تر عمل ميكنند . (اگه گفتيد چه ربطي داره به مادربرد ؟‌)

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
به نقل از ARH :
من هم همين مشكل رو با رم Geil داشتم . مجبور شدم بفروشمش و يك دونه سامسونگ بخرم . كلا مادربردهاي Athlon 64 از نظر سازگاري با رم يك كم از P4 ها ضعيف تر عمل ميكنند . (اگه گفتيد چه ربطي داره به مادربرد ؟‌)

فكر كنم مشگل مادربردا نوع ساخت باس مموري باشه چون مشگل از چيپ كنتلر كه نيست(چون وجود خارجي نداره)..

يادم يه بار جوابش رو گفته بودي خودت...(همون مقاله اناد تك در مورد رمهاي مختلف.. ;)

ARH

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از rax :
فكر كنم مشگل مادربردا نوع ساخت باس مموري باشه چون مشگل از چيپ كنتلر كه نيست(چون وجود خارجي نداره)..

يادم يه بار جوابش رو گفته بودي خودت...(همون مقاله اناد تك در مورد رمهاي مختلف.. ;)

درسته حق با شماست . اينجاست كه تفاوت يك بردساز خوب با يك بردساز در پيت (البته بلانصبت abit) مشخص ميشه .

Jacky

کاربر فعال
لایک‌ها
34
خوبه كه Gigabyte در مقاله تام در مورد سازگاري با انواع ram بدترين امتياز ممكن رو داشت . ( سري اول بردها رو مي گم ) :blink: ;)

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
به نقل از Jacky :
خوبه كه Gigabyte در مقاله تام در مورد سازگاري با انواع ram بدترين امتياز ممكن رو داشت . ( سري اول بردها رو مي گم ) :blink: ;)
Jacky منم يك مشكل تو اين مايه دارم :blush:

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
منم يك هارد ساتا 80 دارم و موقع نصب برنامه يا كپي از cdrom يا از يكي از درايوهاي هارد به درايو ديگه ميكنم اگر winamp باز باشه و آهنگ پخش كنه صدا مي لرزه و فقط winamp نه اگر پيغامي خود ويندوز بده صداي دينگش ميلرزه .
ميگن بايد درارورشو نصب كني . مگر هارد ساتا درايور ميخواد :(

mozaso0

Registered User
لایک‌ها
27
به نقل از astm1834 :
شما هاردت چيه؟
هارد 80 مكستور و
مادربورد P4-P800-E
vga = geforce 5500
modem = creative v.90
cdrom asus , write teac
(800mhz bus)cpu = 3.0 intel 1mb cash ---- ram = 512 mb geil (bus=400)
وقتي كه از دو cdrom ها استفاده ميكردم گاهي سيستم reset ناگهاني ميشد كه پيش كسي كه خريده بودم بردم جاهاي كابلهارو عوض كرد مثلا writer كه master بود slave كرد و rom كه slave بود master كرد كه با اين كار سيستم reset ناگهاني نشده ولي با نرم افزار music match ميخوام از cdrom asus40x سي دي صدا رو هارد بريزم يكدفعه يك صفحه آبي مياد و از ويندوز به كل خارج ميشه و هيچ كليدي هم كار نميكنه به جز دكمه reset روي كيس كه تو صفحه آبي يك سري پيغام نوشته كه سيستم رو reset كن و كليد f8 رو بزن و داخل safe mode برو و در advance نميدنم چچي برو كه البته پيغام رو دقيق يادم نيست ولي اگر دوباره اومد حتما مينويسم.اين يكي از موردهاشه و لرزش صدا هم همينطور كه از يكي پرسيدم ميگفت هارد ياتا درايور ميخواد كه والا من نميدونم يعني چي :blink: :(
دمتون گرم به دادم برسيد كه ديگه دارم .............................. :confused:

بالا