برگزیده های پرشین تولز

هاستینگ

shokri_bahare

Registered User
تاریخ عضویت
16 ژوئن 2013
نوشته‌ها
245
لایک‌ها
82
برای اینکه با بحث میزبانی وب آشنا شوید با یک مثال ساده آن را برایتان تشریح می نمایم.میزبانی وب مثل اجاره کردن یک اتاق از یک هتل در بستر شبکه ی جهانی اینترنت می باشد. ما برای اینکه سایت خود را بر روی شبکه نت قرار دهیم، نیاز داریم یک فضای برای ذخیره اطلاعات و قرار دادن فایل های خود بر روی آن داشته باشیم، زیرا این اطلاعات نمی تواند بر روی هار دیسک سیستم ما قرار بگیرد، چون قرار است سایت ما و اطلاعات آن در دسترس عموم افراد جهان قرار بگیرد.که برای این دسترسی ما قبلا با مبحثدامنه در مقاله دامنه چیست، آشنا شده ایم. دامنه راه ارتباط کاربران با فضای ما و اطلاعات ما که بر روی Host یا میزبان وب ما قرار دارد، می باشد. هر دامنه اصطلاحا شماره تماس با این اتاق اجاره ای ما بر روی فضای اینترنت است.
host.jpg

پس اگر قرار باشد روی سیستم خود این اطلاعات را ذخیره کنیم، حتی اگه یک سرور هم بر روی سیستم ما قرار داشته باشد، با خاموش شدن سیستم ما، اطلاعات از دسترس عموم خارج خواهد شد.برای این موضع شرکت های به وجود آمده اند که با راه اندازی سرور ها و تفکیک فضای هارد دیسک خود، بخش های آن را به سایت های نیازمند این فضا ها، اجاره می دهند.4 دسته میزبانی وب:
  1. shared IP
  2. dedicated IP
  3. dedicated server
  4. mirror IP / server


مفهوم FTP چیست:
دسترسی به وب سرور و فضای اختصاص داده شده به صورت یک درایو مجازی و انجام مدیریت فایل ها از راه دور را بر روی فضای میزبان وب، توسط پروتکلی به نام FTP انجام می شود.پروتکل FTP وظیفه نگارش و نوشتن بر روی Host را عهده دار است. ما می توانیم با ورود به پنل فضای خود بر روی آن تغییرات انجام دهیم یا فایل آپلود نماییم. که همه این کار ها توسط پروتکلی به نام FTP انجام می شود.
588.jpg


مفهوم پوشه www چیست:پوشه www همان فایلی ست که در فضای وب ما ایجاد شده است و ما می توانیم از طریق آپلود فایل های خود در این پوشه به آنها دسترسی داشته باشی و در طراحی سایت خود از این اطلاعات استفاده نماییم.
1b57e813d801280cd3b68911117cfe07.jpg

میزبانی ابری چیست؟این میزبانی جدیدترین نوع میزبانی وب می باشد که در دنیای امروز که به سمت پردازش ابری می رود، تبدیل به محبوب ترین نوع میزبانی شده است.در این حالت ما دیگر نیاز به این نداریم که سرور ما به چه اندازه سرعت و پهنای باند قرار است ارائه دهد؛ ما هر زمان اگر به سرعت و پهنای باند بیشتری نیاز داشته باشیم می توایم آن را از سرور گرفته (اجاره کنیم) و به پهنای باند خود اضافه نماییم، و بعد از استفاده آن را به سرور باز گردانیم.
%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%861.jpg

این نوع میزبانی وب به ما این امکان را میدهد که در صورت شلوغی بیش از حد بازدید کنندگان در یک روز، وب سرور ما از کار نیفتد.مثالی که میتوانیم برای این مورد بزنیم، زمان انتخاب واحد در دانشگاه ها می باشد که در چندین روز آخر هر ترم تعداد بازدید در لحظه بسیار زیاد می باشد که اغلب با این مورد مواجه شده ایم که سرعت بسیار پایین است.

منبع : طراحی سایت
 

shokri_bahare

Registered User
تاریخ عضویت
16 ژوئن 2013
نوشته‌ها
245
لایک‌ها
82
چهار دسته میزبانی وب چیست؟

فضای که ما بر روی بستر اینترنت اجاره میکنیم حالت های مختلفی دارد، که در مقاله های بعدی با آنها آشنا خواهید شد، اما به طور کلی میزبانی وب را به 4 دسته ی کلی تقسیم می نمایند که در اینجا با آنها آشنا می شویم:

1-shared IPدر این حالت یک آی پی به چندین دمین یا دامنه سایت داده می شود. یعنی وب سایت ما داری یک شماره ی IP مشترک با چندین وب سایت دیگر می باشد. اکثر وب سایت های شخصی و حتی تجاری و شرکتی امروزه از این دسته میزبانی وباستفاده می نمایند. زیرا هزینه ای نسبتا پایین دارد، گرچه امنیت در این حالت بسیار پایین می باشد. در این حالت همانگونه که از ترجمه آن پیدا است، فضای میزبان وب ما اشتراکی می باشد. ما برای طراحی سایت بهتر باید این نکته را مورد توجه قرار دهیم که اگر قرار وب سایت برای شرکت یا ارگان مهمی ایجاد نماییم، بهتر است است از سرور های اختصاصی و یا آی پی های اختصاصی برای میزبانی وب خود بهره ببیریم.در لفظ صحیح استفاده مشترک از یک آدرس IP که متعلق به یک وب سرور اصلی ست برای کلیه دامنههای که در آن وب سرور داری Host یا فضا می باشند.

2-dedicated IP در این حالت آدرس آی پی مختص به یک دمین یا دامنه میباشد. ولی فضای استفاده شده هنوز مشترک می باشد.از این حالت برای دو دلیل عمده استفاده می نماییم :1- بالا بردن امنیت وب سایت.2- اجرای برخی برنامه ها بر روی وب سایت بدون داشتن IP اختصاصی امکان پذیر نیست.در طراحی سایت شرکت هایی که تجارت آنها به سایتشان مربوط می باشد این حالت می تواند کمک بزرگی به امنیت وب سایت ما نماید.

3-dedicated serverاگر ما سایتی که قرار است راه اندازی نماییم، بازدید آن بیشتر از حدی باشد که سرور های اشتراکی ارائه می دهند باشند و این امر باعث اختلال در بازدید از وب سایت ما می باشد، در طراحی سایت خود باید به این نکته توجه داشته باشیم که نیاز به ایجاد یک سرور اختصاصی برای سایت خود می باشیم.در این حالت ما حتی خود به عنوان سرور، می توانیم فضای اضافی خود را به وب سایت های دیگر اجاره دهیم و خودمان مثل یک شرکت اجاره میزبانی وب عمل نماییم. البته به شرطی که اختلالی برایوب سایت ما ایجاد نشود. ضمنا این امر ممکن است باعث شود امنیت اطلاعات ما به خاطر حضور یک وب سایت غریبه به خطر بیفتد، مگر اینکه ما خودمان قست ایجاد شرکتی در زمینه میزبانی وب داشته باشیم.البته این نکته را باید مورد توجه قرار دهیم با توجه به بالا بودن هزینه راه اندازی و نگهداری سرور، برای انجام این کار نیاز به مطالعه ی دقیق در زمینه میزبانی وب و دامنه داریم.

4-mirror IP / serverحالتی ست که همزمان اطلاعات برروی سروری دیگر که همان نسخه پشتیبان است کپی میشود و هزینه بالایی دارد چون به همان اندازه فضای اول باید فضا برای ذخیره اطلاعات داشته باشیم. و همچنین سایت از چندین سرور مختلف پشتبانی می شود. مثلا سایت google.com چندین سرور مختلف در نقاط مختلف جهان دارد، که به خاطر حضور بازدید کننده فراوان، یک یا حتی دو سرور کفایت حضور همزمان این تعداد کاربر را دارا نمی باشد. پس اینگونه سرور ها ایجاد شده اند که هر کابر را به نزدیک ترین و خلوت ترین سرور انتقال دهد.این گونه سرویس را که به صورت توزیعی ارائه می شود در اصطلاح mirror server می گویند.که یک سایت در این حالت ممکن است چندین IP نیز داشته باشد.

منبع : طراحی سایت
 

shokri_bahare

Registered User
تاریخ عضویت
16 ژوئن 2013
نوشته‌ها
245
لایک‌ها
82
shared IP چیست؟

در این حالت یک آی پی به چندین دمین یا دامنه سایت داده می شود. یعنی وب سایت ما داری یک شماره ی IP مشترک با چندین وب سایت دیگر می باشد. اکثر وب سایت های شخصی و حتی تجاری و شرکتی امروزه از این دستهمیزبانی وب استفاده می نمایند. زیرا هزینه ای نسبتا پایین دارد، گرچه امنیت در این حالت بسیار پایین می باشد. در این حالت همانگونه که از ترجمه آن پیدا است، فضای میزبان وب ما اشتراکی می باشد. ما برای طراحی سایت بهتر باید این نکته را مورد توجه قرار دهیم که اگر قرار وب سایت برای شرکت یا ارگان مهمی ایجاد نماییم، بهتر است است از سرور های اختصاصی و یا آی پی های اختصاصی برای میزبانی وب خود بهره ببیریم.


در لفظ صحیح استفاده مشترک از یک آدرس IP که متعلق به یک وب سرور اصلی ست برای کلیه دامنه های که در آن وب سرور داری Host یا فضا می باشند.منبع : طراحی سایت
 

shokri_bahare

Registered User
تاریخ عضویت
16 ژوئن 2013
نوشته‌ها
245
لایک‌ها
82
dedicated IP چیست؟
در این حالت آدرس آی پی مختص به یک دمین یا دامنه میباشد. ولی فضای استفاده شده هنوز مشترک می باشد.از این حالت برای دو دلیل عمده استفاده می نماییم :1- بالا بردن امنیت وب سایت.2- اجرای برخی برنامه ها بر روی وب سایت بدون داشتن IP اختصاصی امکان پذیر نیست.در طراحی سایت شرکت هایی که تجارت آنها به سایتشان مربوط می باشد این حالت می تواند کمک بزرگی به امنیت وب سایت ما نماید.
 

shokri_bahare

Registered User
تاریخ عضویت
16 ژوئن 2013
نوشته‌ها
245
لایک‌ها
82
dedicated server چیست؟

اگر ما سایتی که قرار است راه اندازی نماییم، بازدید آن بیشتر از حدی باشد که سرور های اشتراکی ارائه می دهند باشند و این امر باعث اختلال در بازدید از وب سایت ما می باشد، در طراحی سایت خود باید به این نکته توجه داشته باشیم که نیاز به ایجاد یک سرور اختصاصی برای سایت خود می باشیم.در این حالت ما حتی خود به عنوان سرور، می توانیم فضای اضافی خود را به وب سایت های دیگر اجاره دهیم و خودمان مثل یک شرکت اجاره میزبانی وب عمل نماییم. البته به شرطی که اختلالی برای وب سایت ما ایجاد نشود. ضمنا این امر ممکن است باعث شود امنیت اطلاعات ما به خاطر حضور یک وب سایت غریبه به خطر بیفتد، مگر اینکه ما خودمان قست ایجاد شرکتی در زمینه میزبانی وبداشته باشیم.البته این نکته را باید مورد توجه قرار دهیم با توجه به بالا بودن هزینه راه اندازی و نگهداری سرور، برای انجام این کار نیاز به مطالعه ی دقیق در زمینه میزبانی وب و دامنه داریم.
 

shokri_bahare

Registered User
تاریخ عضویت
16 ژوئن 2013
نوشته‌ها
245
لایک‌ها
82
mirror IP / server چیست؟

حالتی ست که همزمان اطلاعات برروی سروری دیگر که همان نسخه پشتیبان است کپی میشود و هزینه بالایی دارد چون به همان اندازه فضای اول باید فضا برای ذخیره اطلاعات داشته باشیم. و همچنین سایت از چندین سرور مختلف پشتبانی می شود. مثلا سایت google.com چندین سرور مختلف در نقاط مختلف جهان دارد، که به خاطر حضور بازدید کننده فراوان، یک یا حتی دو سرور کفایت حضور همزمان این تعداد کاربر را دارا نمی باشد. پس اینگونه سرور ها ایجاد شده اند که هر کابر را به نزدیک ترین و خلوت ترین سرور انتقال دهد.این گونه سرویس را که به صورت توزیعی ارائه می شود در اصطلاح mirror server می گویند.که یک سایت در این حالت ممکن است چندین IP نیز داشته باشد.
 

shokri_bahare

Registered User
تاریخ عضویت
16 ژوئن 2013
نوشته‌ها
245
لایک‌ها
82
میزبانی ابری چیست؟این میزبانی جدیدترین نوع میزبانی وب می باشد که در دنیای امروز که به سمت پردازش ابری می رود، تبدیل به محبوب ترین نوع میزبانی شده است.در این حالت ما دیگر نیاز به این نداریم که سرور ما به چه اندازه سرعت و پهنای باند قرار است ارائه دهد؛ ما هر زمان اگر به سرعت و پهنای باند بیشتری نیاز داشته باشیم می توایم آن را از سرور گرفته (اجاره کنیم) و به پهنای باند خود اضافه نماییم، و بعد از استفاده آن را به سرور باز گردانیم.
%D9%87%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%861.jpg

این نوع میزبانی وب به ما این امکان را میدهد که در صورت شلوغی بیش از حد بازدید کنندگان در یک روز، وب سرور ما از کار نیفتد.مثالی که میتوانیم برای این مورد بزنیم، زمان انتخاب واحد در دانشگاه ها می باشد که در چندین روز آخر هر ترم تعداد بازدید در لحظه بسیار زیاد می باشد که اغلب با این مورد مواجه شده ایم که سرعت بسیار پایین است.راه حل این گونه سایت ها که فقط در مدت زمان اندکی دارای بازدید زیاد و پردازش زیاد بر روی اطلاعات خود هستند، استفاده از میزبانی ابری ست، زیرا باعث میشود از هدر رفتن منابع مالی برای اجاره سرورهای قوی تر خودداری کنیم.نکته مهم این است با توجه به روز بودن این نوع میزبانی وب، ما در طراحی سایت خود می توانیم با تحقیق در این زمینه از این حالت میزبانی وب استفاده نماییم.

- - - به روز رسانی شده - - -

میزبانی رایگان وب چیست؟

بعضی شرکت های تجاری برای استفاده از مزیت گستردگی تبلیغات خود در شبکه ی اینترنت، اقدام به دادن فضاهای رایگان به کابران نموده اند. این شرکت ها در کنار فضا های آپلود و دانلود صفحات از تبلیغات خود یا تبلیغاتی که از شرکت های مختلف گرفته اند، استفاده می نمایند و برای خود از این طریق به جز تامین هزینه وب سرور، درآمد زایی نیز می کنند.در طراحی سایت باید توجه داشته باشیم که اگر از این فضا ها برای وب سایت خود استفاده می نماییم، این شرکت ها تضمین در پهنای باند، پشتیبانی، پاک شدن اکانت در صورت استفاده نشدن و... ندارند.ما اگر می خواهیم کار اصولی را در زمینه طراحی سایت انجام دهیم بهتر است با مطالعه دقیق مقالات موجود در سایتطراحی سایت sitedesign-co.com با مراحل این کار به طور کامل آشنا شویم و بعد با توجه به شرایط خود و سایتی که قرار است آن را راه اندازی کنیم، کارمان را آغاز نماییم.

- - - به روز رسانی شده - - -

wsp چیست؟
همانگونه که در مبحث دامنه گفتیم DNS نماد سازمانی بود که شرایط خرید دامنه و منحصر به فرد بودن آن را تامین می کرد؛ در زمینه میزبانی وب مفهوم به نام wsp یا web servis provider (فراهم کردن سرویس میزبانی وب) بوجود آمده است.این بخص که به عنوان عنصر سوم در محتوای بخش های اینترنت معرفی می شود، وظیفه فراهم کردن شرایط و ضوابط حاکم بر اجاره فضاهای وب و میزبانی وب را بر عهده دارد.
100-500x500.jpg
 

Dark.Knight

Registered User
تاریخ عضویت
30 مارس 2011
نوشته‌ها
1,274
لایک‌ها
745
سن
32
چقدر غیر حرفه ای و ناشیانه اون لینک ها رو داخل متن جا کردید.
به نظر من این کار تخریب کردن خودتونه!
 
بالا