برگزیده های پرشین تولز

هخامنشیان آغازگر تمدن بشری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از barbary629 :
كشتيد مارو...ايران و ايرانيها و ايرانيها و ايرانيها و ايرانيها و ايرانيها..همهمون از يه چنتا آفريقايي كه سالها پيش از اوونجا مهاجرت كردن هستيم..همون آدماي آفريقايي يكي از نسلهاي ميمون...نه ايرانيها با بقيه فرق دارن..ايرانيها از مريخ اومدن
:blink: :blink: :eek: :eek: :eek: :hmm:
اگه همه اینجوری فکر کنیم هم بد نیستا ... کلیه مرزها تو دنیا از بین میره ... دیگه فرقی هم بین صنعت و هنر واینجور چیزا تو دنیا از نمیمونه:p همه ملتها مثل هم میشن ... حرفی بودا :D

میلاد

کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
4
همه هم با هم میریم تو جنگل زندگی میکنیم، که مساوات رعایت بشه...
175.gif

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نقل از barbary629 :
كشتيد مارو...ايران و ايرانيها و ايرانيها و ايرانيها و ايرانيها و ايرانيها..همهمون از يه چنتا آفريقايي كه سالها پيش از اوونجا مهاجرت كردن هستيم..همون آدماي آفريقايي يكي از نسلهاي ميمون...نه ايرانيها با بقيه فرق دارن..ايرانيها از مريخ اومدن

من که با این نظریه تکامل تدریجی مخالفم . حرف چرتیه

ولی شما اگه دلت میخواد فقط خودتو میمون آفرقایی حساب کن !!

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
نچ نچ . ادم اينقده بي رگ که در مورد تاريخش اينجوري نظر بده ، دوست عزيز شايد نصب شما برسه به ميمون و افريقايي . مال ماها که نميرسه . حرف دهنتو هميشه سنجيده کن بعد بندازش بيرون سنجيده صحبت کردن يه نکته و وقتي هم بخواهي جمع ببندي هم يه نکتس که ديگه بايد خيلي دقت کني . تو تاريختو و خاکتو و تمام اميدي رو که ما براي زندگي تو اين کشور داريم رو به باد فنا گرفتي . ما نثلي متفکر و نوانديش و تکامل يافته هستيم و تا به اين ايمان پيدا نکني هيچي نيستي تو اين کشور. البته روحيات شما رو کاملا" ميشناسم که چطوري هستي ، از اينا که هر چي باهاشون بحث کني ..... .

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نقل از phoyo_live :
نچ نچ . ادم اينقده بي رگ که در مورد تاريخش اينجوري نظر بده ، دوست عزيز شايد نصب شما برسه به ميمون و افريقايي . مال ماها که نميرسه . حرف دهنتو هميشه سنجيده کن بعد بندازش بيرون سنجيده صحبت کردن يه نکته و وقتي هم بخواهي جمع ببندي هم يه نکتس که ديگه بايد خيلي دقت کني . تو تاريختو و خاکتو و تمام اميدي رو که ما براي زندگي تو اين کشور داريم رو به باد فنا گرفتي . ما نثلي متفکر و نوانديش و تکامل يافته هستيم و تا به اين ايمان پيدا نکني هيچي نيستي تو اين کشور. البته روحيات شما رو کاملا" ميشناسم که چطوري هستي ، از اينا که هر چي باهاشون بحث کني ..... .

منم کاملا موفقم
83.gif

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از check_shark :
من که با این نظریه تکامل تدریجی مخالفم . حرف چرتیه

ولی شما اگه دلت میخواد فقط خودتو میمون آفرقایی حساب کن !!

علاوه بر اینکه تایید میشه ... کلی هم به این حرف خندیده میشه :D

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از phoyo_live :

اين دست شما نيست كه بگيد از نسل كي هستيد از نسل كي نيستيد . فعلا آخرين پزوهشها نشان ميدهد كه انسانهاي امروزي از آفريقا به ساير نقاط مهاجرت كرده اند
شايد بهتر باشه در مورد همان انسانهاي آفريقايي با احترام صحبت كنيد تا اينكه رويا بافي كنيد كه از نسل اونها نيستيد
اگر از نسل انسانها نستيد از كجا هستيد؟ نياكان انسان آنها نيستند كه دوست داريم باشند آنهايي هستند كه واقعا بودند
:eek:
چشمها را بايد شست جور ديگر بايد ديد

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از korosh bozorg :
روی کار آمدن کورش برابر بود با روی کار آمدن هخامنشیان و روی کار امدن هخامنشیان منشی را در پی داشت که این نیز برابر بود با آغاز شهریگری تازه در جهان.

چرا فكر ميكنيد آغاز شهريگري در جهان از دوران هخامنشيان شروع شد!؟ مگر مصر و بابل و ايلام و آْشور وليدي و .... داراي زندگي شهري نبودند!
شايد لازم باشد بيشتر توضيح بدهيد چنين چيزي از نظر تاريخي درست نيست

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نقل از DariushAgah :
اين دست شما نيست كه بگيد از نسل كي هستيد از نسل كي نيستيد . فعلا آخرين پزوهشها نشان ميدهد كه انسانهاي امروزي از آفريقا به ساير نقاط مهاجرت كرده اند
شايد بهتر باشه در مورد همان انسانهاي آفريقايي با احترام صحبت كنيد تا اينكه رويا بافي كنيد كه از نسل اونها نيستيد
اگر از نسل انسانها نستيد از كجا هستيد؟ نياكان انسان آنها نيستند كه دوست داريم باشند آنهايي هستند كه واقعا بودند

من با این نظر مخالفم ترجیح میدم که حرفهای انسان های بزرگ رو باور کنم تا چندتا تازه به دورام رسیده عصر جدید

تو چهارتا دین اومده خدا انسان رو کامل خلق کرده اونوقت من برم حرف چندتا آدمو باور کنم که از روی چهارتا تیکه سنگ یه چیز هایی رو حدس زدن؟!

DariushAgah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نقل از check_shark :
من با این نظر مخالفم ترجیح میدم که حرفهای انسان های بزرگ رو باور کنم تا چندتا تازه به دورام رسیده عصر جدید

تو چهارتا دین اومده خدا انسان رو کامل خلق کرده اونوقت من برم حرف چندتا آدمو باور کنم که از روی چهارتا تیکه سنگ یه چیز هایی رو حدس زدن؟!

موضوع از حدس زدن گذشته

شما نميتوانيد حقيقت را تحريف كنيد چون دوست نداريد و با سلايقتون يكي نيست. فقط ميتونيد قرائت خودتون از دين را آپديت فرماييد

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از DariushAgah :
چرا فكر ميكنيد آغاز شهريگري در جهان از دوران هخامنشيان شروع شد!؟ مگر مصر و بابل و ايلام و آْشور وليدي و .... داراي زندگي شهري نبودند!

بابا منم همین رو میگم هی !!! تمدنهای گنده تر و خفن تر و مدرن تر قبل از ما هم بوده ... همیشه بابل و یونان به سیستم حکومتی که سالها پیش از هر تمدن دیگه ای داشتن معروف بودن ... اسم babylon تو هر کتاب تاریخیه دیگه ای خیلی بیشتر از persia دیده میشه

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
اول توجه توجه ميخواهيم با هم تبادل اطلاعات کنيم نميخواهيم با هم جنگ و جدل کنيم اين يک دوم داريم در مورد نياکاني صحبت ميکنيم که اسطورهاي مردانگي ، رشادت ، انسان دوستي ،ظلم ستيزي و فکر محور بوده اند کساني که خداوند در قران ازشون ياد کرده و اولين انسانهاي يکتا پرست و خدا پرست بوده اند . اول از همه در مورد انسان بگم ، اين قضيه نه رد شده و نه تائييد (سير تکاملي انسان از انسان اوليه که شبيه ميمون بوده تا انسان اينچنيني) پس در موردش هيچ رقمه اظهار نظر نکنيد ، ببينيد جيگرها خداوند اسنان رو اشرف مخلوقات افريد و در عرش تما موجودات رو در برابرش به خاک انداخت من فکر نميکنم اون چيزي که همه در برابرش به خاک افتادن ميمون بوده باشه که بعدش اومده باشه و تکميل شده باشه شده باشه انسان. اما با انسان اوليه مشکلي ندارم. در مورد تمدن ها هم بايد بگم که درست ميگيد سه تا بودن اشوري و بابلي و يکي ديگه که الان اصلا يادم نيست متاسفانه . ولي اصلا" يوناني کجا بوده اون موقع ؟؟؟ يوناني خر کي بوده ؟؟ يا مصري شما زمانهاي مختلف تاريخ رو با هم قاطي کرديد . عزيزان من اون عده اي که رفتن اروپا (از قوم اريايي ) و اونجا رو براي سکونت برگزيدن امپراطوري رم رو خلق کردن و اونهايي که تو اسياي مياني موندن هم حکومت مرکزي هخامنشي رو افريدن . اگر دنياي شناخته شده اون زمان رو به 10 قسمت تقسيم کنيم 8 قسمت نزد امپراطوري ايران و مابقي مال رم بوده . يوناني ها قومي تشکيل شده از رومي ها بودن نه يه قوم مستقل و واحد پس اصالت برميگرده به ايراني ها و ايتاليايي ها . در مورد تمدن شهري درست ميگين اول کنار دجله فرات بوده و تو بابل و اولين قانون رو هم همرابي نوشت و زد تو ميدون شهر ولي اونها نه زياد عظيم بودن و نه زياد گسترده و نه جايي تابعشون بود . در واقع شهرهاي مدرن و عظيم رو براي اولين بار با يک زندگي مدرنيته اميختن و تو ايران و ايتالياي کنوني شکلش دادن و قوانين وضع کردن و کشورهاي بزرگي بودن . اونا شهرن با کشور و امپراطوري تفاوت دارن عزيزان من . در ضمن انسانيت و انسان دوستي شاهان هخامنشي زبن زد خاص و عام بود و همينطور تدبير و عقل محوريشون . در مورد مورخان يوناني هم بگم که خيلي زر زر کردن متاسفانه در حمله به ايران نوشتهاي زيادي از مورخان ايراني رو نابود خيليهاشون رو هم کشتن و چيزي براي دست بردن تو تاريخ ايران نذاشتن و خودشون رو راحت کردن و هرچي چرند دوست داشتن نوشتن پس زياد رو حرفاشون حساب نکنيد و بدونيد که قوم کثيفي بودن يوناني ها گي باز . خلاصه بگم با هم دعوا نداريم من که ميخوام بشدت اطلاعاتم رو در اين زمينه بالا ببرم . گرچه کتاب زياد خوندم در اين رابطه اما فکر ميکنم کمه. موفق باشيد عزيزان.

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
ببین ممکنه خیلی از چیزها رو از بین برده بشن ... ولی یه چیزایی از بین برده نمیشه
مثلا"تو همین شهری که من هستم یکی از معتبر ترین دانشگا های دنیا هم هست ... دانشگاه شماره 4 دنیا ! چند سال پیش چیزی گیر آوردن که گفتن ماله ایرانیهاست ... قدیمی ترین شراب دنیا ! ماله 7 هزار سال پیش ... این شراب همین الان هم تو این دانشگاه داره نگه داری میشه .... حالا سوال اول ! چرا تو ایران نگه داری نمیشه ؟!

بعد اینکه بحث اینجا این بود که هخامنشیان آغاز گر تمدن بشری بودن ... من نمیگم آدمای بدی بودن ... خوب بودن ... مردم کشورمن ... ناریخمن و باید ازشون هم حمایت کنم ... ولی مسئله اینجاست که قبل از اینکه مادها بیان تو ایران پایه های تمدن بشری ریخته شده بود ! تو مصر ... بابل و یونان ... خب بعد از اونها هم ایران میاد یکی از بزرگترینها میشه
یه نگاه خیلی کوتاه تو علم ریاضیان بهمون از چیزهایی که تو یونان باستان بوده نشون میده ! جایی که به درستی بهش میگن مهد تمدن بشری ... اساس ریاضیات و هندسه دیگه خودتون میدونید از کجا اومده ... دانشمندانی که سالها پیش از جریان هخامنشی ها زندگی کردن ... ولی خب هخامنشیها هم دوره خودشون برای خودشون کسی بودن ولی اولین نبودن ... بحث اینه :blush:

ghizh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از DariushAgah :

از لحاظ وسعت قلمرو و قدرت و **** حکومتی منظم ( دیوانسالاری ) تا اون موقع بمانند هخامنشیان ( ویا بهتر بگم پارسیان.) وجود نداشته.(اگه اشتبا میکنم بگید.) درسته مصر ابهت داشت اما نه مانند پارسیان.
اگر تمدن مد نظره , در خود ایران تمدنهای عظیم و قدیمی کم نداریم. تمدن خفته در شهر سوخته و یا تمدن چندین هزارساله ی حوزه ی هلیل رود که در هر دوی این مناطق آثار خطی نیز پیدا شده که قدمتی برابر خط در بین النهرین داره. و نشون میده پیدایش خط در ایران زمین هم زمان با بین النهرین بوده و شاید هم قدیمی تر . اما اینم بگم که بنده بین النهرین و ایران رو از هم جدا نمیدونم. چون تمام مردم این مناطق از یه نژادن.(نژاد سامی.) واگر روزی تمام اینها باهم متحد بشن خیلی جالب میشه.

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

ghizh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از DariushAgah :

اونهایی که شما میفرمایید انسان نیستن میمونن. تازه آدمی هر چرت و پرتی رو قبول نمیکنه. ابتدا مزه مزه میکنه بعد. به عنوان مثال هر مزخرفی که بنده اینجا میگم :blink: :blink: دیگران نباید که بقبولن.

ghizh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از IcedAngel :
ببین ممکنه خیلی از چیزها رو از بین برده بشن ... ولی یه چیزایی از بین برده نمیشه
مثلا"تو همین شهری که من هستم یکی از معتبر ترین دانشگا های دنیا هم هست ... دانشگاه شماره 4 دنیا ! چند سال پیش چیزی گیر آوردن که گفتن ماله ایرانیهاست ... قدیمی ترین شراب دنیا ! ماله 7 هزار سال پیش ... این شراب همین الان هم تو این دانشگاه داره نگه داری میشه .... حالا سوال اول ! چرا تو ایران نگه داری نمیشه ؟!

بعد اینکه بحث اینجا این بود که هخامنشیان آغاز گر تمدن بشری بودن ... من نمیگم آدمای بدی بودن ... خوب بودن ... مردم کشورمن ... ناریخمن و باید ازشون هم حمایت کنم ... ولی مسئله اینجاست که قبل از اینکه مادها بیان تو ایران پایه های تمدن بشری ریخته شده بود ! تو مصر ... بابل و یونان ... خب بعد از اونها هم ایران میاد یکی از بزرگترینها میشه
یه نگاه خیلی کوتاه تو علم ریاضیان بهمون از چیزهایی که تو یونان باستان بوده نشون میده ! جایی که به درستی بهش میگن مهد تمدن بشری ... اساس ریاضیات و هندسه دیگه خودتون میدونید از کجا اومده ... دانشمندانی که سالها پیش از جریان هخامنشی ها زندگی کردن ... ولی خب هخامنشیها هم دوره خودشون برای خودشون کسی بودن ولی اولین نبودن ... بحث اینه :blush:

تودیگه چرا نازنین.:blink: :blink: :blink: ;)

عزیز من اگه بخوایم به حرفای اروپاییها ی بی پدر و مادر گوش کنیم دست آخر میبینیم هیچی از خودمون نداریم . اونموقس که علی میمونه و حوضش.

نمونش داستان قوم آریائیه. این داستان نتیجش این میشه که قبل از ورود این قوم به ایران یا اصلا کسی در این ملک نمیزیسته و یا اگرم بوده قوم وحشی بیش نبوده. در صورتی که یافته های باستانشناسی عکس این مطلب رو اثبات میکنه. بنظر من قوم آریایی از مردم همین مرز و بوم بوده نه از جای دیگه. و مطمئنا دنباله پیشینگان سر فراز ایرانی بوده. نکته ی مهم اینه که تنها جایی که در تاریخ ما از قوم آریایی سخن به میان اومده در سنگ نوشته ی داریوشه. و در اونجا کلامی از مهاجرت و این گونه مضخرفگوییهای اروپاییها به چشم نمیخوره. و ساختن پیشینه ی دروغین (پیشینه ای غیر از واقعیت اصیل و پارسی بودن آنها) روشی برای ***** گذشتگان و پیشینگان ما و پیوند زدن خود اروپایی وحشی ( ارجاع شود به ادعای آریایی بودن انگلیسیها و آلمانیها.) به این نژاد میباشد . در صورتی که میبینید ما بیشترین شباهتو با ملتهای همسایمون داریم . ملتهایی همچون : عراقیها , لبنانیها ,آذریها , ترکها , سوری ها ,حتی دیگر ملتهای عرب خاورمیانه. اول گفتن نژادمون آریائیه. بعد گفتن بناهامون رو خودمون نساختیم. بعد گفتن زبونمون از زبانهای هند و اروپایی :blink: :blink: :blink: :blink: گرفته شده. بنظر شما چیزی تش میمونه ؟؟؟؟!!!!

در مورد علم هم باید بگم علم هندسه در اهرام سلاسه ی مصر بخوبی نمود داره. در ضمن مطمئن باشید در ایران خودمون هم پیشرفت علمی کم نبوده . آیا بدون پیشرفت علمی میشد بنایی همچون تخت جمشید و پاسارگاد رو ساخت که بعد از هزاران سال همچنان سر پا هستن (مقایسش کنید باوضع الان ساخت و ساز) .در رشته ی ساختمان فن آوری هست به نام پی دوپوش برای مقاومت در برابر زلزله. که در اون پی رو زمین سفتی انتخاب میکنن و ساختمان رو طوری روی اون میسازن که در اثر تکان های زلزله قابلیت لغزش بر روی اون پی اولیه رو داشته باشه. همونطور که میدونید برای ساخت بناهایی همچون پارسه(تخت جمشید) و پاسارگاد ابتدا پی ای بنام صفه ایجاد میکردن( بنظرم سطح کوه رو صاف کرده و ناهمواریها را با سنگ و بست دم چلچله ای میپوشاندند. ) سپس بنا را بر روی اون میساختن . در تحقیقی که پارسال انجام شد گفتن که پاسارگاد در برابر زلزله های بالای هفت ریشتر مقاومه. وافعا این مطلب جای تفکر نداره. هر جا اشتباه کردم نیما ی عزیز :happy: راهنمایی کنه.از این دست نمونه ها زیاده. نمونه ی دیگرش خط کش یافت شده در شهر سوخته با دقت نیم سانتی متری ووو:eek: :eek: :eek: :eek:

چو ایران نباشد تن من مباد

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
بابا سو تقاهم نشه :) منم باهات موافقم و هر چی گفتی رو قبول دارم ... فقط تو پرانتز گفتم همه چیز از ما هم نبوده ... خیلی کشورها و تمدنهای دیگه هم تو شکل گرفتن دنیای امروز تاثیر داشتن
در اینکه اروپایی ها همه چیز رو به نفع خودشون تموم میکنن شکی نیست ! نمونش هم همین نیوتن که بعضی چیزهاش رو از دانشمندای دیگه کش رفت ولی انگلیسیها ازش هواداری کردن تا از اونی که هست هم گنده تر بشه ونتیجش این شه که بیان بگن آقا کل دیفرانسیل و فیزیک ماله ماست و همه جای دنیا هم داره تدریس میشه
البته دانشمند خیلی بزرگی بوده شکی درش نیست ... منظورم اینه سیاست انگلیس رو ببینین :D

barbary629

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از check_shark :
آغا نظريه هاي جديد طوري پيچ و خم دارن كه با دين متناقض نيستن:happy:
البته مقوله هاي ديني دونوعن..يكيش اصيل ثابت شده..نوع دوم مزخرفات و چرت و پرت
اما شما كه ديگه نسبتون از داريوش هم ميگذره.. اصن شما جاودانيد:blush:
نميگم ايرانيها هيچ خري نبودن:eek: بلكه اولين امپراتوري شرق و غرب و پيشرفته ترين **** اداري و ارتباطي زمان خودشون رو داشتن...
اما گاهي ديگه اينقد مبالغة ميكنن كه ديگه مسخره ميشه ديگه از حرفاي احمدي نژاد هم بيشتر آخه بجاي اينكه اسرائيل از نقشه پاك كني يه فكري به مملكتت كن..هميشه از مشكلات خارجي براي پنهان كردن مشكلات داخلي استفاده ميكنن..حالا شماها هم همينجور...از دردومرضهاي خودتون فرار ميكنيد به افتخارات يه ميليون سال پيش
بخواي نخواي تو از آفريفا اومدي..يه زماني ميمون بودي..بعدش اينجوري با غرور نگو من از ميمونها حرف نزن...اونا پسرعموهاتن:shades2:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا