برگزیده های پرشین تولز

هزينه تحصيل در دانشگاه آزاد

khabgard

Registered User
لایک‌ها
8
من الان توی یه شرکت خصوصی کار می کنم( البته درسم تموم نشده یکم داره طولانی میشه:blush: )

ما الان هم از شریف آدم داریم و هم از آزاد و هم شمسی پور و .... ولی کسی به مدرک کاری نداره که مثلا از کجا

گرفتی یا معدلت چند شده؟ هر کسی بیشتر کار بلد باشه .هم حقوق بهتری میگیره و هم بیشتر بهش اطمینان

می کنن . به نظر من تو جاهای خصوصی این چیزها مهم تره و البته رابطه هم خیلی مهمه.

در مورد دانشگاه سراسری و آزاد هم خوب از نظر سطح علمی سراسری بالاتره ولی انقدر ازدانشجوهاشون کار

میکشن که عملا هیچ کار مفید دیگه ای غیر از درس خوندن ندارن .

اینکه آدم تا سن دانشگاه خیلی خوب درس بخونه و یا حتی از بعضی علایقش بزنه اصلا لازمه ولی دیگه بعد از دانشجو شدن باید در زمینه های دیگه هم فعالیت کنه و یک بعدی نباشه .

الان من کاملا Of Topic پست زدم :)

MASoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
همین پول؟
من دوستم الان انگلیس میخونه ترمی 30 میلیون میده اونم نه فوق , مهندسی
یکی از آشناهامون اوکراین درپیت میخوند ترمی 18 میلیون فقط به دانشگاه میداد
حالا خرجای دیگه به کنار
مگه بورسیه بگیری
وگرنه آزاد بخوای بری باید بابات میلیاردر باشه

آلمان الان هزینه دانشگاه حدود ترمی ۵۰۰-۶۰۰ یورو هستش.
تنها چیزی که هست اینه که باید یک سال زمان گذاشت و زبان یاد گرفت که برای
فوق اونم نیاز نیست.
هزینه دانشگاه در کشورهایی مثل آلمان، سوئد، فرانسه، اتریش، بلژیک در حدی
هست که بشه پرداخت کرد.

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
آلمان الان هزینه دانشگاه حدود ترمی ۵۰۰-۶۰۰ یورو هستش.
تنها چیزی که هست اینه که باید یک سال زمان گذاشت و زبان یاد گرفت که برای
فوق اونم نیاز نیست.
هزینه دانشگاه در کشورهایی مثل آلمان، سوئد، فرانسه، اتریش، بلژیک در حدی
هست که بشه پرداخت کرد.
آلمان که تا چند وقت پیش کاملا رایگان بود
تازگیا پولی شده

mojtaba2741

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
17
من الان توی یه شرکت خصوصی کار می کنم( البته درسم تموم نشده یکم داره طولانی میشه:blush: )

ما الان هم از شریف آدم داریم و هم از آزاد و هم شمسی پور و .... ولی کسی به مدرک کاری نداره که مثلا از کجا

گرفتی یا معدلت چند شده؟ هر کسی بیشتر کار بلد باشه .هم حقوق بهتری میگیره و هم بیشتر بهش اطمینان

در مورد دانشگاه سراسری و آزاد هم خوب از نظر سطح علمی سراسری بالاتره ولی انقدر ازدانشجوهاشون کار

اینکه آدم تا سن دانشگاه خیلی خوب درس بخونه و یا حتی از بعضی علایقش بزنه اصلا لازمه ولی دیگه بعد از دانشجو شدن باید در زمینه های دیگه هم فعالیت کنه و یک بعدی نباشه .

دقیقا" همینطوره،تو سازمانهای دولتی هم همینطوره،من از سراسری مدرکم رو گرفتم حالا از پیام نور و حتی جدیدا" از فراگیرم اگر می گرفتم،باز هم حقوقم به همین اندازه زیاد می شد،اما خوب گفتن اینکه فارق التحصیل کجا هستم هم بعضی مواقع بی تاثیر نیست،
در مورد اون دوستمون هم که گفتن سراسری بالاتره،بله از نظر علمی و اساتید قطعا"،من تو همون پستم هم اشاره کردم،اما گفتم هر شخصی ممکنه به دلیل علاقه و هزار انگیزه دیگه دنبال علم بره و خودش رو هم سطح دانشجوهای سراسری و یا بالاتر بکنه،اما این بستگی به تلاش فرد داره و البته تلاش بیشتری رو نسبت به دانشجوی سراسری هم می طلبه،و اگر کسی رو دیدید که قوی هست،و از دانشگاه آزاد،باید بدونید پشتکار خود شخص بوده،و نه بالا بودن سطح علمی دانشگاه،

mostafa_gm

Registered User
لایک‌ها
438

درسته. مدرك و دانشگاه اصلا مهم نيست. مهم اينه كه كار بلد باشي.
تو همين دانشگاه آزاد كه به نظر من مغازه مدرك فروشيه، دانشجوهاي باسواد و با استعدادي هستن كه وقتي وارد كار ميشن خيلي بهتر از فارغ اتحصيل هاي سراسري كار بلدن چون الان تو خيلي از رشته ها، دروس تحصيلي هيچ ارتباطي با بازار كار نداره. حداقل تو كامپيوتر كه من خوندم فقط 2 تا درس نرم افزار و 2-3 تا از سخت افزار كاربردي هست، بقيه كشكه.

بالا