برگزیده های پرشین تولز

هزینه ساخت خانه را در هر متر چقدر میبیند ؟ کسی از دوستان نسبت به قیمتای جدید تجربه داره ؟

hossputer7.8

Registered User
لایک‌ها
141
دوستان عزیز هزینه هر متر ساختن خانه تک طبقه یعنی ویلایی رو متری چند هزا تومن میبینید ؟ با کله هزینه هاش یعنی اون یک متر فرضی هم رنگ خورده هم گچ کاری شده و هم لوله آب و ... داره و البته سقف :D
دقت کنید که هزینه ساخت خونه ویلایی با آپارتمان فرق داره .

با تشکر

nima3333

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
من شنیدم بیرون از تهران با 20 تا 30 میلیون یه خونه ویلایی معمولی 100 متری میشه ساخت
دقت کن منظورم معمولی هستش نه از این ویلا های شیک و خوشگل

saeed20.j

Registered User
لایک‌ها
27
شنیدم خونه اپارتمان -- از سفت کاری تا نرم کاری و شیرالات و برق کشی متری 700--

yank

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
44
شما توی فضای مجازی نمیتونی به خواستت برسی. اما با 40-50 تومان میشه یک ویلای مناسب خانواده با امنیت توی شمال بخری باید 1 هفته بری شمال مخصوصا الان که فصل کسادی بازار اونجاست توی تابستون بری قیمتا کلی فرق میکنه حتی برای خرید.

یک نکته شما ویلایی که اونجا داری یک tv و یخچال 4 تا وسیله جزئی میزاری توش که دست دوم یا رده پایین میخری و معنی نداره بخوای جنس خارجی با مارک خوب بخری اینجور وسایلم ارزش نداره طرف بخواد پیه سابقه دار شدن به تنش بماله در ضمن میله آهنی جلوی پنجره و درب ورودی آهنی که از داخل پیچ بشه جلوی 4 تا چلغوز ندید بدیدم برای دزدی اینجور اجناس میگیره فوقش اگر طرف خیلی خره بود و همچنین خر کل این اجناس مگه چقدر ارزش داره که بخوای مثلا یک وقتی به دلت غم راه بدی :D

amir3408

Registered User
لایک‌ها
1,415
خونه ویلایی با 550 تومن متری میشه ساخت. البته خونه و نه ویلا

vimax

Registered User
لایک‌ها
60
دوستان عزیز هزینه هر متر ساختن خانه تک طبقه یعنی ویلایی رو متری چند هزا تومن میبینید ؟ با کله هزینه هاش یعنی اون یک متر فرضی هم رنگ خورده هم گچ کاری شده و هم لوله آب و ... داره و البته سقف :D

با تشکر

زمین چند هفته ای هست شمال گرون تر شده اما مسکن و ویلا ارزونتر شده
ساخت و ساز مقرون به صرفه نیست بعد واسه اینکه قیمت رو در بیاری باید چیزهایی که مدنظر داری رو بگی نه اینکه کلی یه چیزی بنویسی
وگرنه ویلا 30 تومنی داریم تا چند میلیاردی تو همین شمال

mohsenevil3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
ببین ویلا کامل بخوای بخری تو شمال طرفای نور ومحمود اباد کمترینش 60ت شروع میشه

برا ساخت هم زمینو خودت داشته باشی برا هر متر فکر کنم 480 هزار تومن حداقلشه ولی خب به خیلی چیزا بستگی داره ک کجا باشه و مهندست کی باش

مثلا شوهر خالم ویلا ما رو داره با 20 میلیون میسازه 400 متر زمینه و 100 متر خونه یعنی متری 200 تومن
همینو دقیقا تو روستای درونکلا بدقیقا همینو بدون هیچ تغییری براشون با 190 میلیون ساخت

به خیلی چیزا بستگی داره بخصوص مهندست کی باشه وتا چه هد تا دسته بزنه

albatross.ir

Registered User
لایک‌ها
329

hossputer7.8

Registered User
لایک‌ها
141
ببین ویلا کامل بخوای بخری تو شمال طرفای نور ومحمود اباد کمترینش 60ت شروع میشه

برا ساخت هم زمینو خودت داشته باشی برا هر متر فکر کنم 480 هزار تومن حداقلشه ولی خب به خیلی چیزا بستگی داره ک کجا باشه و مهندست کی باش

مثلا شوهر خالم ویلا ما رو داره با 20 میلیون میسازه 400 متر زمینه و 100 متر خونه یعنی متری 200 تومن
همینو دقیقا تو روستای درونکلا بدقیقا همینو بدون هیچ تغییری براشون با 190 میلیون ساخت

به خیلی چیزا بستگی داره بخصوص مهندست کی باشه وتا چه هد تا دسته بزنه

مرسی از همه دوستان بابت نظراتشون .

متشکرم

ولی قرار بشه درست کنم یه خونه 60 متری میخوام درست کنم شاید بشه 70 متر !

یه حال 30 35 متری با دو تا اتاق خواب 12 14 متری و یه حموم و دسشویی

دیگه برای 60 متر خونه ساختن که مهندس نمیخواد از نظرم

فقط باید دیوار چینی دوره خونه رو زد

و یه پی کند و زیر ساخت پی رو انجام دادو اگه فلزی اسکلتشو زدو بعدشم دیوارا رو چیدو سقفو زد

سریه آخرم دیگه صلیغه میاد وسط که باید روی حوصله و با ادمای دقیق کار کنی که کچ کاری ساده و ... ر انجام داد و چهارتا در براش نصب کردو موقع دیوار کشیم دقت کرد جای سیمای برقو رد کردو جای لوله ها آب رو گزاشت که رو کار در نیان و لوله های گازم که از سقف ماشالله میان و تمام ...

از نظرم پوله مهندسو ... دادن کاره بیخودیه . هم یه تجربه ای میشه که راهو چاه خونه ساختن بیاد دستم هم اینکه وسط کار پولم تموم شد درشو میبندم میرم خونه خودمون تا شش ماه استراحت تا پول بیاد دستم

ولی خوب یه نقشه باید داشت ! هم برا شهرداریش یه مهندس میخواد که فقط امضا کنه و نقشه رو بده که نقشه آماده از کسی گرفتن بهتره ولی همون مهندسم میخوام نقشه نزنه دیگه 12 تا تیر آهن رو اندازه زدن که با وجبم میشه :)

اشتباه هم کردی جوشش میدی میره دیگه

اما هنوز که هنوزه بنظرم نمیاد متری 500 بشه . 60 متر میشه 30 میلون تومن . البته باید قیمت مصالح جدید هم گرفت و بنا و ... ولی قرار نیست مهندسی روش کار کنه خودمون مهندسیم دیگه هر چند نه عمران :)

آخه منم نظرم همینه که یه 100 متری رو با 20 تومن میشه جم کرد یه 60 متری رو باید با 15 16 ت دیگه نهایتش جمش کرد رفت ولی دوستان گرون قیمت میدن که زیاد موافق نیستم آخه قراره خودم رو کار باشم و 10 جا قیمت میگیرم و دوستمم تو شمال هست اونم میبرم برا خرید که قیمت دولا بم ندن و اون طی کنه با لهجه ی زیبای خودشون و تمام .

من نظره خودم برای 60 متری 15 16 تومنه . یه چیزی شبیه خونه ساده که میبیند نه ژیگول و نه خرابه بلکه تمیز و ساده

albatross.ir

Registered User
لایک‌ها
329
خودتم روی کار باشی با متری زیر 500 بتونی جمع کنی هنر کردی البته اگه نخای تف مالی کی چون راحت میشه سنگ و سرامیک درجه سه سیم برق درجه سه کار کرد و ...

mohsenevil3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
مرسی از همه دوستان بابت نظراتشون .

متشکرم

ولی قرار بشه درست کنم یه خونه 60 متری میخوام درست کنم شاید بشه 70 متر !

یه حال 30 35 متری با دو تا اتاق خواب 12 14 متری و یه حموم و دسشویی

دیگه برای 60 متر خونه ساختن که مهندس نمیخواد از نظرم

فقط باید دیوار چینی دوره خونه رو زد

و یه پی کند و زیر ساخت پی رو انجام دادو اگه فلزی اسکلتشو زدو بعدشم دیوارا رو چیدو سقفو زد

سریه آخرم دیگه صلیغه میاد وسط که باید روی حوصله و با ادمای دقیق کار کنی که کچ کاری ساده و ... ر انجام داد و چهارتا در براش نصب کردو موقع دیوار کشیم دقت کرد جای سیمای برقو رد کردو جای لوله ها آب رو گزاشت که رو کار در نیان و لوله های گازم که از سقف ماشالله میان و تمام ...

از نظرم پوله مهندسو ... دادن کاره بیخودیه . هم یه تجربه ای میشه که راهو چاه خونه ساختن بیاد دستم هم اینکه وسط کار پولم تموم شد درشو میبندم میرم خونه خودمون تا شش ماه استراحت تا پول بیاد دستم

ولی خوب یه نقشه باید داشت ! هم برا شهرداریش یه مهندس میخواد که فقط امضا کنه و نقشه رو بده که نقشه آماده از کسی گرفتن بهتره ولی همون مهندسم میخوام نقشه نزنه دیگه 12 تا تیر آهن رو اندازه زدن که با وجبم میشه :)

اشتباه هم کردی جوشش میدی میره دیگه

اما هنوز که هنوزه بنظرم نمیاد متری 500 بشه . 60 متر میشه 30 میلون تومن . البته باید قیمت مصالح جدید هم گرفت و بنا و ... ولی قرار نیست مهندسی روش کار کنه خودمون مهندسیم دیگه هر چند نه عمران :)

آخه منم نظرم همینه که یه 100 متری رو با 20 تومن میشه جم کرد یه 60 متری رو باید با 15 16 ت دیگه نهایتش جمش کرد رفت ولی دوستان گرون قیمت میدن که زیاد موافق نیستم آخه قراره خودم رو کار باشم و 10 جا قیمت میگیرم و دوستمم تو شمال هست اونم میبرم برا خرید که قیمت دولا بم ندن و اون طی کنه با لهجه ی زیبای خودشون و تمام .

من نظره خودم برای 60 متری 15 16 تومنه . یه چیزی شبیه خونه ساده که میبیند نه ژیگول و نه خرابه بلکه تمیز و ساده

هه ایول...................................... نه اینطوری هم نیست همش به خودت بستگی داره من این مقدار رو دادم چون تیرچه بلوک رو که تولیدیش برا شوهر خالمه ک برا ما واقعا مفت افتاد یا خود سیمان هم همینطور وکلا هزینه ها یک سوم شد واقعا

شما اینطور فکر میکنید هم نیست بابا 15ت بعید میدونم ولی شدنیه ها اگ خیلی پیگیر باشی واز ساختمون سازی سر دربیاری یا کسی رو یشناسی سر در بیاره بهت کمک کنه اخه اینی ک گفتی متری 270 میوفته 15میلیون
ک بعید میدونم خودت مصالح رو بگیری این مقدار بیوفته برات البته راه زیاده مثلا توشو هزینه کمتر کنی ووسایل ارزون تر استفاده کنی ک خب سلیقه ای اینا همش

albatross.ir

Registered User
لایک‌ها
329
حاجی نکن خونه سازی شوخی نداره :D
پسر داییم آرماتور بنده 26 سالشه یه شاگرد داره 22 سالشه . این شاگرده 2 ساله شاگردی پسر دایی مارو میکنه هنوز خودش جرئت نمیکنه دست به عملی بزنه :D
این مهندسای بیچاره رو شما بیکار کردید دیگه کلی درس میخونن با اون همه ریاضی و فیزیک آخرش میشن راننده تاکسی :D

داداش ولش کن میگه بلدم بلدم بگذار انجام بده شما توی این کار نیستی کارو که میدن مهندس مهندس خودش هزار تا آشنا داره یک سری بنا و شاگرد سراغ داره با مصالح فروشی ها در ارتباطه کسی که شخصی میسازه انقدر همه چیزو گرون می خره که قیمتی که خودت بسازی راحت 20 درصد بالاتر از مهندسی سازه بنده خدا مهندس مگه چقدر درصد میگیره که اینجوری میگی الان سرامیکی که ما میگیریم متری 20 تومن به شما زیر 35 دادن جایزه داری

Last edited:

ehsan_y1

Registered User
لایک‌ها
14

با تشکر
دوست عزیز من مهندسم
اینجوریا که شما فکر میکنی نیست
ساختمون سازی مشکلات خودشو داره و تجربه خودشو میخاد
معمولا حدود 500 درمیاد

من یه پیشنهاد دارم برات که حدود قیمت بیاددستت

فقط بیا هزینه مصالح مصرفی رو حساب کن

بعنوان مثال دم یکی از این در و پنجرا ساز ها بپرس هر در یا پنجره حدودا چند در میاد
حدود مساحتی که کاشی و یا سرامیک میشه رو حساب کن . هم قیمت کاشی و سرامیک معلومه هم دستمزد
میزان آجر یا بلوک مصرفی توی یک متر مربع دیوار رو حساب کن بعد ببین چقدر آجر لازم داری و قیمتش چقدره

سقف میخاد چی باشه ؟
ترچه و بلوک ؟
تیر آهن ؟
شیب دار ؟

اینا هم قیمت اجرای هر متر مربعش معلومه
کچ کاری هم هر متر مربع معلومه
لوله کشی و برق کشی هم معلومه
دم یکی از لوازم لوله فروشی بپرس هزینه تقریبی یک ساختمون 60 متری چقدر میشه ؟

تازه اگه اینا رو حساب کنی این میشه حداقل قیمت
چون شما هزینه حمل مصالح
هزینه پرت مصالح مصرفی
هزینه های پیش بینی نشده هم هست

خیلی هنر کنی و از سرو تهش هم برنی و یه ساختمون با کیفیت پایین بدون محوطه سازی و کف اتاقات هم معولی باشه بسازی مطمعن باش نمی تونی کمتر از 350 در بیاری

nima3333

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
داداش ولش کن میگه بلدم بلدم بگذار انجام بده شما توی این کار نیستی کارو که میدن مهندس مهندس خودش هزار تا آشنا داره یک سری بنا و شاگرد سراغ داره با مصالح فروشی ها در ارتباطه کسی که شخصی میسازه انقدر همه چیزو گرون می خره که قیمتی که خودت بسازی راحت 20 درصد بالاتر از مهندسی سازه بنده خدا مهندس مگه چقدر درصد میگیره که اینجوری میگی الان سرامیکی که ما میگیریم متری 20 تومن به شما زیر 35 دادن جایزه داری

اتفاقا اینی که شما میگی برعکس
اگه با مهندس کار کنی همه رو دولا سلا باهات حساب میکنه

اگه خرید داری فقط خودت انجام بده

اینا که میگن من آشنا دارم فلان دارم همه خالی بندیه

مهندس میره خرید میکنه با فروشنده زد و بند میکنه که 2-3 برابر قیمت برات فاکتور میکنه ( رو اجناسی که قیمت نداری)

مثال:
ما یه جایی رو میخواستیم تخریب کنیم من خودم دور از چشم مهندس 2-3 نفرو آوردم بهم قیمت دادن 2 تا 3 میلیون
بعدش به مهندس گفتم من قیمت ندارم آشنا هم ندارم هرچی خودت صلاح میدونی انجام بده
بعدش آقای مهندس رفت تخریب کار آورد 8.000.000 میلیون یکی دیگه رو هم آورد 10.000.000 میلیون
اونجا بود که فهمیدم جناب مهندس برام کیسه دوخته

hossputer7.8

Registered User
لایک‌ها
141
مرسی از بابت راهنمای های همه دوستان !

واقعا کامل بود .

دقیقا با این روشه دوستمون که مهندسن خودشون و کامل گفتن راحت میشه براورد قیمت کرد که 30% هم اضافه قیمت میزنیم برای کارای حساب نشده و یا اشتباه انجام شده

برای استارت اولیه باید همونطور که گفتن قیمت گرفت از تک تک اجناس به روز باشه قیمت و دستمزد و ...

ولی من آدمی نیستم که موتور ماشینمو بدم مکانیک باز کنه چون دادم و دیدم چکارای افنضاحی توش کرده شده رفتم آچارای گرون قیمت تر از دستمزد مکانیک میخرم و خودم بازش میکنم و عالی مینبدمش و دیگه الان 90% موتورو خودم باز میکنم و اگه حسش نباشه میدم بیرون کار کنن . کلا کاره دیگران رو قبلو ندارم چون توش جدا کم کاری میشه .

دقیقا دوستان درست میگن این روزا آدمه درست کم گیر میاد و خیلی راحت فاکتور بازی رخ میده آدم اگه اهله فن باشه بلاخره راه کارمیاد دتسش و یاد میگیره

ولی از نظرم داشتن یه نقشه درست و حسابی و مهندسی کشیده شده برای اندازه ها و ... لازمه

مرسی از دوستان بابت راهنماییاشون

دیگه تصیممو گرفتم تا انشالله تا بعد عملی بشه تا چند ماه بعد . یعنی اول برسی بعد انجامو ...

فعلا تا اوکی بشه چند ماه طول میکشه

مرسی از دوستان عزیزم

پایان عمر تاپیک رو اعلام میکنم .

badform

Registered User
لایک‌ها
97
آره آره دوست عزیز باسه چی مهندس بیاری...باسه یه چهار دیواری 60 متری؟ اصلا نمی خواد خودت برو جلو ببینم چه می کنی.

reza101

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
یه خونه با 100 متر زیربنا و فول امکانات حدود 60 تا 70 میلیون خرج داره

ps3baz

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
9
سلام بسته به کیفته مصالح داره خوبش دیگه 40م تومان

بالا