برگزیده های پرشین تولز

هزینه های ماهیانت به طور میانگین چقدره؟

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
* یاشار دوست خوبم، برای دانشگاه یا آش‌خوری ؟ یادش بخیر اون پلاک ممیزی منحصر به فرد، هنوزم همونه؟ :دی برای پس انداز بهتره یه حساب مسکن جوانان باز کنی..
اصن بهش به چشم قلک پولادی نگاه کن...
rolleyes2.gif
و برداشت ازش برات یه خط قرمز باشه! از همین محل صرفه جویی به راحتی می‌تونی واریز کنی... اگه از همین الان به فکر این مسائل باشی تو زندگی خیلی موفق خواهی بود.
good2.gif
برای دانشگاه
پلاک خونه منظورته؟:دی (آره عوض شده)اما اونجا دیگه نیستم
اتفاقاً تو فکر حساب مسکن جوانان هستم
ولی موندم برم سمتش یا هزینه ای که ماهانه برای حساب مسکن جوانان میدم رو بذارم روی پولی که میخوام روش dexter رو شروع کنم

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575
شما لطف داری دکتر جان :blush:
البته گفتم از اول 89 دارم بودجه نویسی می‌کنم و ای کاش که زودتر به این نتیجه می‌رسیدم! (13 سال مربوط به کار کردنم می‌شه)
فکر نمی‌کنم ایرادی داشته باشه که اینجا منتشر بشه... :f34r: همانا که همه با هم رستگار شویم. و احتمالا مورد استفاده سایر دوستان هم قرار بگیره... (اسمایلی پیرمرد دست به عصا!) :دی

سلام...

آفرین بر آقای اسدی عزیز...

کاری که منم از خانوادم یاد گرفتم تقریبا به همین صورت بوده!

البته من روال کاریم کلا یه جور دیگه بود و البته هست!
من تمام خرج کردهای روزانه رو در دفتری که به همین منظور اختصاص دادم می نویسم حتی یه بفک 400 تومنی :دی
بعدش ماهانه کل خرج کردهام درمیاد و همین طور خرج کردهای سال مورد نظرم... مزیتی که طرح من داره اینه که من می تونم تناسب و حدود دخل و خرجو پیدا کنم و به طبع اون سرمایه گذاری و وام و... رو منطقی انجام بدم... یه مزیت خیلی بالای دیگش هم اینه که می تونم ببینم چه چیزایی رو می تونم به عنوان خرج اضافی کم یا حذف کنم تا قدرت سرمایه گذاریم بیشتر بشه!
مشابه طرح آقای اسدی رو هم اجرا می کردم ولی به صورت کامل ناقص در کنار طرح بالای خودم که با دیدن این طرح خوب آقای اسدی میشه تکمیلش کرد...
به نظرم اگر طرح خودمو با طرح آقای اسدی ادغام کنم "" بودجه نویسی رو به روش زیبای ایشون + طرح ریز خرج کردهای ماهانه "" تحولی عظیم در زندگی رخ میده!
d.png

Unforgiv3N

کاربر فعال سخت افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
627
والا به نظر من بیشتر از اینکه آدم برای چطور خرج کردن باید برنامه بریزه ، برنامه ای برای افزایش درآمد باید داشته باشه .. چون شرایط نابسامان تمام این محاسبات پس اندازی رو به هم میزنه .. کما اینکه افرادی که کلی پس انداز ریالی داشتند یک شبه ارزش سرمایه اشون نصف شد

fcbarcairan

Registered User
لایک‌ها
227
والا به نظر من بیشتر از اینکه آدم برای چطور خرج کردن باید برنامه بریزه ، برنامه ای برای افزایش درآمد باید داشته باشه .. چون شرایط نابسامان تمام این محاسبات پس اندازی رو به هم میزنه .. کما اینکه افرادی که کلی پس انداز ریالی داشتند یک شبه ارزش سرمایه اشون نصف شد

like
++++++

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
سبک اقتصادی من، متد الله بختکیه :D . کلا هیچ نوع برنامه ریزی مدون ندارم. خرج و دخلمو به هیچ عنوان نمی نویسم. قدیمیا میگن پولو بشماری کم میشه :D. حقوق و درآمد هرچی دارم می ریزم وسط ، هرچی خرج لازم باشه میکنم ، خرج بیخودی نمیکنم ولی خرج لازم رو خسیس بازی در نمیارم. ، آخرش هرچی موند پس انداز میشه. پس اندازم هم یا به شکل ارز تو خونه نگهداری میشه و یا تو حساب سپرده کوتاه مدت بانک . قرض و وام نمیگیرم ، قرض و وام نمیدم :D. کلا صاف و ساده ! . حداکثر تلاشم بر بیشتر کار کردنه ، ما مکلفیم به تکلیف ، نه به نتیجه :D . از حساب و کتاب زیاد رو پول خوشم نمیاد:confused:

الویتم اول خونه بوده که خدارو شکر خریدم. یه ماشین قراضه دارم. دیگه هم هیچی نمیخوام که بخاطرش پول جمع کنم. کار میکنم که بیکار نباشم. الان میخوام برم خودکشی کنم . کار ندارین ؟:D

پ.ن : مخارجم :
1- خوراک : نمیدونم والا. زیاد نیست
2- پوشاک : دو بار در سال از نوع متوسط ،
3- بنزین : ماهی 24 تومن
4- اینترنت : ماهی 15 تومن
5- تلفن و موبایل : ماهی 100 تومن
6- کتاب و وسایل : میانگین ماهی 100 تومن
7-خرج متفرقه : بیمه و خرابی ماشین و کادو و هدیه و... : ماهی 200 تومن
8- کرایه ماشین و مترو : ماهی 30 تومن

مجموعا میانگین ماهی 450 خرج میکنم. بعضی ماهها 200 ، بعضی ماهها 1 تومن

Sir Vahid

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
4,575

من به نوعی مخالفم با نظر شما...

شکی نیست که باید برنامه برای افزایش درآمد داشت اما همین برنامه برای افزایش درآمد از کجا ناشی میشه از همین حساب کردن دخل و خرج!

این که بگیم صرفا دنبال راهی برای افزایش درآمدیم هدف نیست! شما همیشه مد نظر دارید مثلا من خرجم ماهی تقریبا 700 تومنه می خوام حداقل 1.5 به بالا درآمد داشته باشم. اینه که درسته

شما وقتی حساب دخل و خرجتون رو داشته باشید می گین باید برم سمت افزایش درآمد ... یه جور کار هدفمندیه که خسته نمی شی از پیدا کردن راه برای افزایش درآمد...

نمی دونم منظورمو رسوندم :دی

drdexter

مدیر بازارچه و اقتصاد - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
3,550
من به نوعی مخالفم با نظر شما...

شکی نیست که باید برنامه برای افزایش درآمد داشت اما همین برنامه برای افزایش درآمد از کجا ناشی میشه از همین حساب کردن دخل و خرج!

این که بگیم صرفا دنبال راهی برای افزایش درآمدیم هدف نیست! شما همیشه مد نظر دارید مثلا من خرجم ماهی تقریبا 700 تومنه می خوام حداقل 1.5 به بالا درآمد داشته باشم. اینه که درسته

شما وقتی حساب دخل و خرجتون رو داشته باشید می گین باید برم سمت افزایش درآمد ... یه جور کار هدفمندیه که خسته نمی شی از پیدا کردن راه برای افزایش درآمد...

نمی دونم منظورمو رسوندم :دی

وحید دمت گرم ایول چی گفتی
i320034_happy-cry.gif
رجوع شود به قسمت کپل شده و قرمز

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
سلام...
به نظرم اگر طرح خودمو با طرح آقای اسدی ادغام کنم "" بودجه نویسی رو به روش زیبای ایشون + طرح ریز خرج کردهای ماهانه "" تحولی عظیم در زندگی رخ میده!

با توجه به سن و موقعیت اجنماعی و اقتصادی و جنسیتی! :دی خودتون برای چند سال آینده برنامه ریزی کنید... این‌کار مخصوصا برای ما پسر جماعت خیلی مهمه...:D حالا در کنار این می‌تونید همین طرح خودتون رو هم اجرا کنید که در واقع به نوعی مکمل یکدیگر هستن.
خب این برنامه ریزی ها می تونه کوتاه مدت (3 یا 5 ساله) باشه یا بلند مدت (25 سال) و بهتر اینه که هر دو بکار گرفته بشه...
برنامه بلند مدتی که خودم در نظر گرفتم بیمه تامین اجتماعی ام هستش که تحت هر شرایطی ادامه ش می‌دم... و جزئی از خط قرمز هام حساب می‌شه... شاید باور نکنید اما هنوز 30 سالم نشده ولی بالای 10 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم. :rolleyes:

سلام...
برای یه کارمند یا کارگر چه برنامه ای می‌تونه باعث افزایش درآمد بشه؟ ... جز صرفه جویی در مخارج و هزینه ها؟ :jealous: بیشترین درآمد رو هم داشته باشی اما برای مخارجت برنامه و مدیریت نداشته باشی بازم کم میاری! ... دیگه پیرزن و پیرمردها هم سرمایه شون رو به صورت ریالی تو لحاف و تشک نگهداری نمی‌کنند!

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
برای دانشگاه
پلاک خونه منظورته؟:دی (آره عوض شده)اما اونجا دیگه نیستم
اتفاقاً تو فکر حساب مسکن جوانان هستم
ولی موندم برم سمتش یا هزینه ای که ماهانه برای حساب مسکن جوانان میدم رو بذارم روی پولی که میخوام روش dexter رو شروع کنم
ببین کدوم به صرفه تره... این حساب مسکن جوانان رو خودم داشتم... با ماهی 7 تومن شروع کردم... و یه زمانی شد که 800-900 تومن پول تو حسابم جمع شده بود... اگرچه آخرکار مجبور شدم که بعد از 6-7 سال ببندمش و حدود 1 م و 300 دستم رو گرفت!

ممنون ! باید خوبی باشه به نظر من خونه که برای خود ادم باشه و خودش خریده باشه حتی اگه 20 متر هم باشه ارزش داره
می تونم بپرسم شما چند سالتونه ؟
شدیدا موافقم... یا این و باز هم همین! و یا در بدترین حالت حداقل رهن کامل ... بله، اگه منظورتون سن شناسنامه ای هست در آستانه 30 سالگی هستم... و در این لحظه یک اه عمیق! :دی

اسدی جان مگه چشاش چشه؟به این خوجلی
میگم این عکسه که جاش خیلی خوبه
من چه جوری بیام اونجا خونه بگیرم
قیمتها چه جوریه
چشم بصیرت آرزویم است! .... :lol:
این خونه های ایران کاوه (قدیم) هستش... که دقیقا روبروی ما قرار گرفته اینجا رو ببین!
بهترین مسیر ایستگاه شاهد (خط 4 مترو) و استفاده از ون های واوان-شاهد هستش ;)
اگه تصمیم تون جدی هست اول باید محیط شهرک رو ببینی... بعدش حق انتخاب زیادی داری... چون اینجا از سوئیت های 36 متری هست تا خونه های ویلایی بالای 350-400 متر.:cool: فقط اگه اوکی شد حق کمیسیون ما یادت نره... :lol:
این پردیس بومهن رو هم خیلی تعریفشو شنیدم ولی فک کنم کمی دورتر و صد البته گرونتر باشه...

hoorsa

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
لایک‌ها
1,705
سبک اقتصادی من، متد الله بختکیه :D . کلا هیچ نوع برنامه ریزی مدون ندارم. خرج و دخلمو به هیچ عنوان نمی نویسم. قدیمیا میگن پولو بشماری کم میشه :D. حقوق و درآمد هرچی دارم می ریزم وسط ، هرچی خرج لازم باشه میکنم ، خرج بیخودی نمیکنم ولی خرج لازم رو خسیس بازی در نمیارم. ، آخرش هرچی موند پس انداز میشه. پس اندازم هم یا به شکل ارز تو خونه نگهداری میشه و یا تو حساب سپرده کوتاه مدت بانک . قرض و وام نمیگیرم ، قرض و وام نمیدم :D. کلا صاف و ساده ! . حداکثر تلاشم بر بیشتر کار کردنه ، ما مکلفیم به تکلیف ، نه به نتیجه :D . از حساب و کتاب زیاد رو پول خوشم نمیاد:confused:

الویتم اول خونه بوده که خدارو شکر خریدم. یه ماشین قراضه دارم. دیگه هم هیچی نمیخوام که بخاطرش پول جمع کنم. کار میکنم که بیکار نباشم. الان میخوام برم خودکشی کنم . کار ندارین ؟:D

پ.ن : مخارجم :
1- خوراک : نمیدونم والا. زیاد نیست
2- پوشاک : دو بار در سال از نوع متوسط ،
3- بنزین : ماهی 24 تومن
4- اینترنت : ماهی 15 تومن
5- تلفن و موبایل : ماهی 100 تومن
6- کتاب و وسایل : میانگین ماهی 100 تومن
7-خرج متفرقه : بیمه و خرابی ماشین و کادو و هدیه و... : ماهی 200 تومن
8- کرایه ماشین و مترو : ماهی 30 تومن

مجموعا میانگین ماهی 450 خرج میکنم. بعضی ماهها 200 ، بعضی ماهها 1 تومن
ای بابا خودکشی چرااااااااااا؟نریاا.چقدر بامزه مینویسی:دی
ببین کدوم به صرفه تره... این حساب مسکن جوانان رو خودم داشتم... با ماهی 7 تومن شروع کردم... و یه زمانی شد که 800-900 تومن پول تو حسابم جمع شده بود... اگرچه آخرکار مجبور شدم که بعد از 6-7 سال ببندمش و حدود 1 م و 300 دستم رو گرفت!

شدیدا موافقم... یا این و باز هم همین! و یا در بدترین حالت حداقل رهن کامل ... بله، اگه منظورتون سن شناسنامه ای هست در آستانه 30 سالگی هستم... و در این لحظه یک اه عمیق! :دی

چشم بصیرت آرزویم است! .... :lol:
این خونه های ایران کاوه (قدیم) هستش... که دقیقا روبروی ما قرار گرفته اینجا رو ببین!
بهترین مسیر ایستگاه شاهد (خط 4 مترو) و استفاده از ون های واوان-شاهد هستش ;)
اگه تصمیم تون جدی هست اول باید محیط شهرک رو ببینی... بعدش حق انتخاب زیادی داری... چون اینجا از سوئیت های 36 متری هست تا خونه های ویلایی بالای 350-400 متر.:cool: فقط اگه اوکی شد حق کمیسیون ما یادت نره... :lol:
این پردیس بومهن رو هم خیلی تعریفشو شنیدم ولی فک کنم کمی دورتر و صد البته گرونتر باشه...

مرسی فقط قیمت هم داری ببینم حدود قیمت چه جوریه؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343

کارت درسته ! انشاا... که به تمام اهدافت برسی
راستی قیمت خونه ها رو هم داری ؟ از چه حدودی هست تا چه حدودی ؟

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
ای بابا خودکشی چرااااااااااا؟نریاا.چقدر بامزه مینویسی:دی
اگر ز خون دلم بوی شوق می آید
عجب مدار که هم درد نافه ختنم

پ.ن: یسری خونه تعاونی وزارت دفاع توی واوان هست که ظاهرا چیزای خوبی هستن ، سندشون تفکیک نشده است و قیمت مناسب میشه خرید. چون دولتیه بعدا مشکل ساز هم نمیشه .حالا آقای اسدی که اونجا سکونت دارن بهتر میتونن نظر بدن

hoorsa

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
لایک‌ها
1,705
اگر ز خون دلم بوی شوق می آید
عجب مدار که هم درد نافه ختنم

پ.ن: یسری خونه تعاونی وزارت دفاع توی واوان هست که ظاهرا چیزای خوبی هستن ، سندشون تفکیک نشده است و قیمت مناسب میشه خرید. چون دولتیه بعدا مشکل ساز هم نمیشه .حالا آقای اسدی که اونجا سکونت دارن بهتر میتونن نظر بدن

اطلاعاتی داریم به نظرت خوبه آدم بخره
همکار منم گرفت از خانوم دوستش امتیازشو خرید برا دادگشتری بود فکر کنم همون طرف اسلامشهر اگه اشتباه نکنم

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
اطلاعاتی داریم به نظرت خوبه آدم بخره
همکار منم گرفت از خانوم دوستش امتیازشو خرید برا دادگشتری بود فکر کنم همون طرف اسلامشهر اگه اشتباه نکنم

والا من اگر جای شما باشم برای سکونت نمیخرم. برای سرمایه گذاری شاید خوب باشه.اطراف تهران بعضی جاهاش با اینکه فاصله کمی تا تهران داره ، اما رشد خوبی نداره.
باز بستگی به وضع خریدار داره. خب برای یکی که داره تو تهران اجاره خونه میده خونه شخصی واجبه ، حتی اگر مجبور باشه چند سال توی خونه بی امکانات و با سختی زندگی بکنه

hoorsa

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
لایک‌ها
1,705
نه دیگه من ایشالا همسر جان منزل میخرن ما میریم خونه آقا میشیم خانوم خونه .همون واسه سرمایه گذاری عرض کردم خدمتتون .آره با قسمت 2 کاملا موافقم واقعا خونه تو این مملکت خیلی حسنه

r0ss0neri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
من 18 سالم بیشتر نیست ! سیستم خرج کردنم تا حالا خیلی بد بوده ! اینطور که پیداست باید برم تو کار سیو کردن مانی ! حالا چه 100هزار چه هزار !
با این وضع مملکت ...
نه دیگه من ایشالا همسر جان منزل میخرن ما میریم خونه آقا میشیم خانوم خونه
خوبه خودتم (خودتون = دخترا) میدونین خونه خریدن همین الان واسه یک جوون سخته ولی باز انتظار دارین همسرتون خونه و اینا تکمیل داشته باشه :دی
بعد میگن چرا اینقدر آمار ازدواج افتضاح ــه ... :دی

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
راستی قیمت خونه ها رو هم داری ؟ از چه حدودی هست تا چه حدودی ؟
مرسی فقط قیمت هم داری ببینم حدود قیمت چه جوریه؟
به حق چیزای ندیده... مگه آواتار هم آرایش می‌کنه... :ph34r2: 

همانطور که پیشتر هم عرض کرده بودم اینجا حق انتخاب زیادی وجود داره...
از سوئیت 32 متری بیت ***** (ارزانترین) که از 16-18 میلیون شروع می‌شه تا مجتمع های جانبازان و اکباتان 42 متری از 23 میلیون، 56 متری از 27 میلیون، 72 متری از 35 میلیون و...
این ساختمان های ایران کاوه (اون عکس) هم 96 متری و 62 میلیون و بافکار همین متراژ 55 میلیون و... تا ویلایی های بالای 100 میلیون... و این حدودا... :upsided:
خریدار نیستید ها... :p فقط دست به یکی کردید و منو گذاشتید سرکار... :دی

وزارت دفاع... یا مهمات سازی؟ اره بیشتر خونه های اینجا سند هاشون تفکیک نشده... ولی چون تو اسناد رسمی وکالتی خرید و فروش می‌شه و کد رهگیری هم بهتون داده می‌شه جای نگرانی نیست... همین جای که خودمون هستیم (بافکار) الان 12 ساله نشستیم اما هنوز حتی پایان کار هم نگرفتیم... هر سری هم شهرداری واوان میاد کلی التماس مون رو می‌کنه که بیائید سند تون رو تفکیک کنید و پایانکار بگیرید... :D

از مدیرا تقاضا می‌شود عنوان تاپیک رو به "سرمایه گذاری و خرید مسکن در شهرک واوان" تغییر نام دهند! :دی .... :lol: :lol:

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
سلام
من 18 سالم بیشتر نیست ! سیستم خرج کردنم تا حالا خیلی بد بوده ! اینطور که پیداست باید برم تو کار سیو کردن مانی ! حالا چه 100هزار چه هزار !
با این وضع مملکت ...

خوبه خودتم (خودتون = دخترا) میدونین خونه خریدن همین الان واسه یک جوون سخته ولی باز انتظار دارین همسرتون خونه و اینا تکمیل داشته باشه :دی

خوبه... 18 سال ... هنوز اول کار هستید ... و قلندر بیدار ...:lol: همین که از الان به این فکر افتادید در جای خودش قابل تقدیر و تشکر! هست... :happy:
همینو بگو.... واقعا.... ++++ لایک...! ای لاویــــــــــو پـی ام ســـــــــــــــــــــــــی! :دی

r0ss0neri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
خوبه... 18 سال ... هنوز اول کار هستید ... و قلندر بیدار ...:lol: همین که از الان به این فکر افتادید در جای خودش قابل تقدیر و تشکر! هست... :happy:
همینو بگو.... واقعا.... ++++ لایک...! ای لاویــــــــــو پـی ام ســـــــــــــــــــــــــی! :دی
ممنون،بهرحال پس فردا آدم بخواد یه زندگی متوسط و معمولی رو بچرخونه و دست یکیم تو دستش باشه ، از الان باید به فکر باشه :D
من 4 روز پیش 170ت پول اومد دستم الان رفتم عابر بانک دیدم زده 84500ت باقی مانده حساب ! اینطوری شدم وجدانی :(
پس فردا دانشگاه و اینا هم هست و ... !
بهرحال تاپیک خوبی بود ، منو که به فکر بُرد یه تریکی بزنم به حال خودم ... :دی

hoorsa

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
لایک‌ها
1,705
سلام
با این وضع مملکت ...

آره خوب سخته هیچ شکی توش نیست ولی با محاسباتی که من کردم میشه خونه هم خرید .ایشالا شما هم بخری .پسرا هم زبل باشن و فعال و اهل زندگی و به فکر ایشالا خدا کمکشون میکنه .
به حق چیزای ندیده... مگه آواتار هم آرایش می‌کنه... :ph34r2:

همانطور که پیشتر هم عرض کرده بودم اینجا حق انتخاب زیادی وجود داره...
از سوئیت 32 متری بیت ***** (ارزانترین) که از 16-18 میلیون شروع می‌شه تا مجتمع های جانبازان و اکباتان 42 متری از 23 میلیون، 56 متری از 27 میلیون، 72 متری از 35 میلیون و...
این ساختمان های ایران کاوه (اون عکس) هم 96 متری و 62 میلیون و بافکار همین متراژ 55 میلیون و... تا ویلایی های بالای 100 میلیون... و این حدودا... :upsided:
خریدار نیستید ها... :p فقط دست به یکی کردید و منو گذاشتید سرکار... :دی

وزارت دفاع... یا مهمات سازی؟ اره بیشتر خونه های اینجا سند هاشون تفکیک نشده... ولی چون تو اسناد رسمی وکالتی خرید و فروش می‌شه و کد رهگیری هم بهتون داده می‌شه جای نگرانی نیست... همین جای که خودمون هستیم (بافکار) الان 12 ساله نشستیم اما هنوز حتی پایان کار هم نگرفتیم... هر سری هم شهرداری واوان میاد کلی التماس مون رو می‌کنه که بیائید سند تون رو تفکیک کنید و پایانکار بگیرید... :D

از مدیرا تقاضا می‌شود عنوان تاپیک رو به "سرمایه گذاری و خرید مسکن در شهرک واوان" تغییر نام دهند! :دی .... :lol: :lol:

مگه آواتارمم چشه:دی
نه بابا سرکار چیه به هر حال شما داری لطف میکنی و اطلاعات میدی .ممنون واقعا .

بالا