برگزیده های پرشین تولز

همسایگان فراموش شده ما

hamidrezakh

Registered User
لایک‌ها
3
گربه ها همسایگان فراموش شده ما ایرانیان هستند آنها در کنار ما زندگی می کنند اما ما هیچ توجهی به آنها نداریم

به عنوان کسی که سالها کنار گربه ها در یک اتاق خوابیده تجارت خود را در مورد این حیوان دوست داشتنی و ملوس به

حضور شما می رسانم.

در ابتد ا از شما خواهش می کنم اگر غذایتان اضافی ماند اگر خواستید کار خیری کرده باشید اگر تکه گوشتی اضافه

مانده است آنرا در سطل زباله نیاندازید .همان یک مقدار کم گوشت شکم گرسنه گربه ای را سیر می کند گربه ای که

شاید بچه هائی هم داشته باشد و اگر بچه ها خیلی کوچک باشند باید غذا بخورد تا بتواند به آنها شیر دهد اگر بزرگتر

باشند غذا را برای آنها می برد تا بخورند اگر کمی بزرگتر باشند آنها را به همراه خود شبها به بیرون می برد تا اگر شما

گوشتی برایشان باقی گذاشته باشید شکم گرسنه شان را سیر کنند

گربه ها حیوانات دوست داشتنی و ملوسی هستند اگر شما آنها را به داخل اتاقتان راه دهید می بینید که

می روند روی مبل یا جائی گرم و نرم می خوابند مدتی که من گربه داشتم آنها یاد گرفته بودند در را باز کنند

و بیرون بروند و صبح برگردند و خودشان به داخل اتاق بیایند برای این کار در های ورودی را فنر انداخته بودم

تا آنها بتوانند با پنجه در را باز کنند گربه های خیلی با هوش هستند شما فکر می کنید که خوابیده اند

اما در حین خواب تمام حرکات شما را زیر نظر دارند گربه ر ا از زیر بغل دو دستان می توانید بلند کنید

در این حالت نمی توانند شوخی خطرناکی با شما بکنند چون گربه ها شوخی را خیلی دوست دارند

و بطور کلی حیوانات شوخی هستند من همیشه صورت خود را از پنجه هایشان حفظ می کردم

ولی گاهی دستانم خونین می شد پنجه می انداختند مثلا شوخی می کردند گازهایشان

دردی ندارد اصلا دهانشان خطرناک نیست گازهای محکمی نمی توانند بگیرند فقط پنجه هایشان

خطرناک است . نوازش روی سر را خیلی دوست دارند ولی خیلی باید از دمشان حساب ببرید

چون اگر به دمشان دست بزنید خیلی عصبانی می شوند و شوخی زشتی با شما می کنند که

ممکن است دو سه تا چنگ غیر شوخی باشد . چون گربه های وقتی شوخی می کنند چنگ هایشان

را جمع می کنند تا به شما آسیبی نرسد اما وقتی با هم نوعانشان جنگ می کنند چنگ ها را باز

نگه می دارند تا آسیب شدیدی بزند خلاصه با دمشان شوخی نکنید که شوخی بدی با شما می کنند

راستی گربه ها پنیر هم دوست دارند ولی زیاد نمی خورند بیشتر غذایشان گوشت است

در اتاق اصلا دستشوئی نمی کنند آنها در مکانهائی که قدری خاک ریخته دستشوئی می کنند

اگر با صاحبشان در یک اتاق باشند ترجیح می دهند که کنار او بخوابند ولی شما از این کار اجتناب

کنید چون ممکن است به روی بغلتید و موجب آسیب وارد شدن به او نمایید .اگر می خواهید

گربه های نر نزد شما بمانند باید عقیم شوند چون در فصل بهار خصوصا به دنبال گربه ماده می روند

و شما را ترک می کنند که برای شما آسیب عاطفی به همراه دارد ولی گربه ماده شما را ترک نمی کند

مگر اینکه رقیبی سرسخت از جنس خودش یعنی ماده نگذارد که او نزد شما زندگی کند

ما خودما ن از قصابی محل جگر سفید می خریدیم می دانید که جگر سفید ارزان است هر قطعه حدود

سیصد تومان آنرا می پختیم و به گربه مان می دادیم با همین دو سه تا جگر سفید یک دو هفته

برایش کافی بود شما وقتی با حیوانات زندگی کنید خیلی چیزها را از آنها یاد می گیرید و

زندگی شما تا حدی تغییر می کند اما خواهش من این است که غذاهای گوشتی که اضافه

می ماند در گوشه ای بگذارید تا این حیوانات باهوش و ملوس و دوست داشتنی گرسنه نمانند

با تشکر خسروی

Wolfbane

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من چند روز پیش یه بچه گربه ی تیکه با خزه بلند و نارنجی رنگ با چشمای سبز دیدم. خواستیم بیارمش پیش خودم بزرگش کنم زن های برلیانش هدر نره یوقت نمیره. این زن ها حیفن باید ادامه پیدا کنن ولی چنگم انداخت و 2 روز تب گرفتم و ولش کردم بره. خیلی پرخاش گر بود.

hamidrezakh

Registered User
لایک‌ها
3
اون تب بخاطر چنگ انداختن نیست چون با هم خوابیدید تنفس گربه در شما حساسیت ایجاد کرده .

بالا