برگزیده های پرشین تولز

همفكرى در راه اندازى سايت انگليسي زبان

ch6

Registered User
لایک‌ها
80
سلام دوستان
من ميخوام يه سايت به زبان انگليسي راه اندازى كنم بنظرتون برم سمت گذاشتن پست هاى مرتبط با كامپيوتر و نوشتن تكه كدهاى برنامه نويسى و مشكلات و ترفنده هاي سيستم عاملى يا موضوعات پزشكى و سلامت؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,304
هر کدوم که تخصص دارید

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
چطور میشه به ساده ترین روش ممکن مطلب گذاشت؟)(برای کسانی مث من که سطح زبان انگلیسی خوبی ندارند)

ch6

Registered User
لایک‌ها
80
چطور میشه به ساده ترین روش ممکن مطلب گذاشت؟)(برای کسانی مث من که سطح زبان انگلیسی خوبی ندارند)

مشكل مشترك داريم منم سطح زبانم خوب نيست ! يكي از دوستان يه پستى نوشته بود در مورد پست گذاشتن گفته بود كل مطالب وب ايران كه ترجمه خودشونه اين مطلب تازه از كجا بياريم !

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
سایت انگلیسی میخوایید راه اندازی کنید اونم تولید محتوا، ولی انگلیسیتون مبتدی هست؟
741.gif

بهتره اول روی زبانتون کار کنید
ugly_cafe.gif

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
به نظرم موضوعاتی که کاربران عمومی تری دارند بهتر جواب بگیرین چون برنامه نویسی و مواردی از این دست هدف از تولید محتواش جذب مشتری برای برنامه نویسا هست و معمولا هم این افراد روی تبلیغات کلیک نمی کنن مگه حالا تبلیغ چی باشه

• Like
Reactions: ch6

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
سایت انگلیسی میخوایید راه اندازی کنید اونم تولید محتوا، ولی انگلیسیتون مبتدی هست؟
741.gif

ugly_cafe.gif
به نظرم اگه شروع کنن خود این کار باعث تقویت زبانشون میشه نهایت سایت اولشون یا پست های اولیه مشکلات گرامری داشته باشه الان تو یوتیوپ هندیا طوری انگلیسی حرف میزنن که خود اون انگلیسی زبان ها می نویسن داداش نفهمیدم چی گفتی اما جالب بود :ROFLMAO:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,993
روی تبلیغات کلیک نمی کنن
تبلیغات هدفمند هست نه هر چی به هر کی
مگرنه تبلیغ دهنده پولش رو روخته تو سطل آشغال
خود گوگل میفهمه چه تبلیغی به چه سایت و کاربری نشون بده

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
تبلیغات هدفمند هست نه هر چی به هر کی
مگرنه تبلیغ دهنده پولش رو روخته تو سطل آشغال
خود گوگل میفهمه چه تبلیغی به چه سایت و کاربری نشون بده
میدونم هدفمنده اما دوست من انتخاب جامعه کاربری مناسب خودش خیلی مهمه و برنامه نویسان هم فکر نمی کنم جزو جامعه کاربری مناسب این کار باشند

• Like

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,993
میدونم هدفمنده اما دوست من انتخاب جامعه کاربری مناسب خودش خیلی مهمه و برنامه نویسان هم فکر نمی کنم جزو جامعه کاربری مناسب این کار باشند
بستگی به سابقه خود وبمستر داره
اگه توی وب فارسی برنامه نویسی کار میکرده برای وب خارج هم برنامه نویسی کار کنه خیلی بهتره تا پزشکی و آشپزی و... هرچند که تبلیغات کلیکخور نباشه
اصلا همون اول کار نباید به فکر پول بود مگرنه نه به پول میشه رسید نه محتوا

• Like

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
بستگی به سابقه خود وبمستر داره
اگه توی وب فارسی برنامه نویسی کار میکرده برای وب خارج هم برنامه نویسی کار کنه خیلی بهتره تا پزشکی و آشپزی و... هرچند که تبلیغات کلیکخور نباشه
اصلا همون اول کار نباید به فکر پول بود مگرنه نه به پول میشه رسید نه محتوا
خب ببینید اولش نباید به فکر پول بود می تونه درست یا غلط باشه از این نظر درست که بله اول کار مشخصا درآمدی نداره هر کاری اما از این نظر که کلا فکرشو نکرد اشتباه هست به نظر شخص من ما زمانی که هر کاری رو می خواهیم شروع کنیم باید هدف نهایی و روش های درآمدی اون کار رو هم ببینیم و اینکه آیا این فعالیت ما سازگار با اون روش هست یا خیر من خودم برنامه نویس هستم و با توجه به رفتار غیر ارادی خودم در سرچ ها این رو گفتم که کلا برنامه نویسا به موارد حاشیه ای مثل تبلیغ کاملا بی توجه هستند و معمولا دنبال اصل جستجوی خودشون هستند در حالی که افراد عادی بیشتر وقت ها روی تبلیغ کلیک می کنن اگه از موضوع تبلیغ خوششون بیادالبته که برا برنامه نویسان هم ممکنه مواردی مورد علاقشون باشه و یه اصل نیست گفته من و مورد مهمتر اینه که اگر فرد برنامه نویس باشه می تونه به جای تولید محتوا برای هدف درامد از ادسنس از روش مستقیم درآمد بگیره

• Like

behnam_2000

Registered User
لایک‌ها
2,016
الان سایت فقط با محتوای خالی بالا نمیاد, اگر 50 تا آمریکایی که زبان مادریشون اینگلیسی هست هم گیر بیارید, سایتتون بالا نمیاد, چون مثلا قرار مگه چی بنویسن! :D سایتهایی که یه سرویسی به مخاطب ارائه میدن میتونن مخاطب جذب کنن که با اینگلیسی دست و پا شکسته کارتان راه میافتد یا بهتر هست با پرداخت یه مبلغی به یه مترجم متن های سایتتون رو اینگلیسی کنید.اگر هدفتون این هست که مثلا مقاله بنویسید و بعد گوگل هم ترافیک بفرسته به سایتتان همچین چیزی در سال 2021 دیگه اتفاق نمی افته, یه 10-15 سالی دیر اقدام کردید

• Like

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,637
هر کاری قلق خودشو داره سعی نکنید بدون تجربه سئو و طراحی سایت وارد این کار بشید که قطعا شکست می خورید.

یک سری سایت ها هستن که نیاز به دانش زبان ندارند و تنها باید سر سئو هزینه کنید.

• Like

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
الان سایت فقط با محتوای خالی بالا نمیاد, اگر 50 تا آمریکایی که زبان مادریشون اینگلیسی هست هم گیر بیارید, سایتتون بالا نمیاد, چون مثلا قرار مگه چی بنویسن! :D سایتهایی که یه سرویسی به مخاطب ارائه میدن میتونن مخاطب جذب کنن که با اینگلیسی دست و پا شکسته کارتان راه میافتد یا بهتر هست با پرداخت یه مبلغی به یه مترجم متن های سایتتون رو اینگلیسی کنید.اگر هدفتون این هست که مثلا مقاله بنویسید و بعد گوگل هم ترافیک بفرسته به سایتتان همچین چیزی در سال 2021 دیگه اتفاق نمی افته, یه 10-15 سالی دیر اقدام کردید
به نظرم بهترین مسیر برای ما کار روی سایت خدماتی هست و نه ورود به بحث محتوا

arashdownload

Registered User
لایک‌ها
1,043
بمن چند سال قبل هم در تاپیک هام گفتم حتی اونایی که زبانشون خوبه قادر نیستن با کسی که زبان مادریش انگلیسی هست رقابت مناسبی در بحث محتوا داشته باشه پس عملا کار سخت میشه بخصوص که الان دیگه کار محتوا خیلی سختر شده نمیگم نمیشه قطعا با تلاش اونم جواب میده اما کارهای خدماتی سایت هایی که یک نوع خدمت ارائه میدن برای ما در بستر وب انگلیسی بهترین جواب هستن اونایی که مستقیم از کاربر یک هزینه ای هم می گیرن که دیگه عالیترین حالت پس بهتره که با جستجو و بررسی به ایده ای برسیم که بتونیم با هزینه و کار اونو رشد بدیم و الا اینترنت پر هست از سایت های محتوایی که کلی تلاش کردن تا از گوگل ادسنس درآمد بگیرن
و نکته ای که همیشه بعد اینکه کلاهبرداری سیستم های کلیکی ایرانی رو دیدم همیشه برای خودم تکرار می کنم و ازش کوتاه نمیام
کسب و کاری که به امید درآمد از یک سیستم واسطه حتی گوگل اد بنا بشه همون بهتر که کلا بنا نشه چون قطعا یه روزی زحمت آدم به باد میره

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,179
741.gif

ugly_cafe.gif
تایزه تسلط به ترجمه و گرامر یه چیزه..
قلم نوشتاری هم خودش یه مهارته که خود انگلیسی زبان ها هم همشون اون مهارت رو ندارن

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
اگر هدفتون این هست که مثلا مقاله بنویسید و بعد گوگل هم ترافیک بفرسته به سایتتان همچین چیزی در سال 2021 دیگه اتفاق نمی افته, یه 10-15 سالی دیر اقدام کردید
به نکته درستی اشاره کردید.

استارتر گرامی؛ اگه شما بتونید با محتوای قانونی بعد از شش ماه، تو صفحه دهم نتایج گوگل هم بیایید، خیلی خوش شانس بودید! در سیستم های جدید گوگل، دیگه مثل قبل، سایت ها تو نتایج نمیان. حتی بهترین محتوا هم داشته باشی، تو لیست نتایج به همین راحتی نشون نمیده. چون الآن بحث اعتبار سایت برای گوگل مهم شده. قبل از هر چیزی باید گوگل مطمئن بشه، سایت شما معتبره و مطالب شما اعتبار داره. بعدش باید مطمئن بشه، هدف شما ادامه دادن فعالیت در فلان زمینه است و اینجوری نیست که اگه بازدیدی نداشتید، فوری سایت رو تعطیل کنید! خلاصه اینکه راه بسیار بسیار سختی در پیش دارید اگه بخواهید روی محتوای قانونی کار کنید.
اصلاً از روی هاست و دامنه شما می فهمه که از ایران هستید و فقط ممکنه سایتتون رو به کاربران مناطق خاص جغرافیایی نشون بده! میخواهید هاست و دامنه خارجی بگیرید... مشکلی نیست، از وبمسترتولز که لاگین کردید، متوجه میشه از ایرانید! آی.پی رو عوض می کنید؟ باشه... اونم مشکلی نیست؛ از شما موبایلی که ویرفای کردید می فهمه... شماره موبایل مجازی میزنید؟ اونم مشکلی نداره.... طبق الگوریتم های جدید از نوع رفتارتون (بدون درنظر گرفتن آی.پی) متوجه میشه از ایرانید (که توضیحش طولانیه... تو یکی از پست های همین فوروم درباره‌اش نوشتم)

در مورد سرویس های خدماتی هم وضع خوبی نمیشه متصور شد. من روی یه پروژه سایت خدماتی کار کردم. بسیار حرفه ای و واقعاً سرتر از رقبای دیگه. سرویس های دیگه پولی اند ولی سرویس ما رایگان! بعد از دوسال، به نظر خودم گوگل، شاید کمتر از 200 ~ 300 بازدید برام فرستاده! چون رقبای دیگه اعتبار دارن. اعتبار چیه؟ انواع مختلفی از اعتبار داریم. یکیش اینه: وقتی یه کاربر به جای جستجوی مثلاً "کسب درآمد برای وبمستر"، جستجو می کنه: "فورم پرشین تولز"، این یعنی اعتبار.

نمیخوام ناامیدتون کنم، حتماً برای تجربه هم که شده انجامش بدید و نتیجه رو همینجا بنویسید ولی میخوام بگم، به قصد کسب درآمد، وارد همچین کاری نشید. اگه علاقه دارید، انجامش بدید. فرض رو بر این بذارید که هیچ بازدیدی از موتورهای جستجو نمیاد. خودتون باید دنبال جذب مخاطب بگردید.

Last edited:

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
به نکته درستی اشاره کردید.

استارتر گرامی؛ اگه شما بتونید با محتوای قانونی بعد از شش ماه، تو صفحه دهم نتایج گوگل هم بیایید، خیلی خوش شانس بودید! در سیستم های جدید گوگل، دیگه مثل قبل، سایت ها تو نتایج نمیان. حتی بهترین محتوا هم داشته باشی، تو لیست نتایج به همین راحتی نشون نمیده. چون الآن بحث اعتبار سایت برای گوگل مهم شده. قبل از هر چیزی باید گوگل مطمئن بشه، سایت شما معتبره و مطالب شما اعتبار داره. بعدش باید مطمئن بشه، هدف شما ادامه دادن فعالیت در فلان زمینه است و اینجوری نیست که اگه بازدیدی نداشتید، فوری سایت رو تعطیل کنید! خلاصه اینکه راه بسیار بسیار سختی در پیش دارید اگه بخواهید روی محتوای قانونی کار کنید.
اصلاً از روی هاست و دامنه شما می فهمه که از ایران هستید و فقط ممکنه سایتتون رو به کاربران مناطق خاص جغرافیایی نشون بده! میخواهید هاست و دامنه خارجی بگیرید... مشکلی نیست، از وبمسترتولز که لاگین کردید، متوجه میشه از ایرانید! آی.پی رو عوض می کنید؟ باشه... اونم مشکلی نیست؛ از شما موبایلی که ویرفای کردید می فهمه... شماره موبایل مجازی میزنید؟ اونم مشکلی نداره.... طبق الگوریتم های جدید از نوع رفتارتون (بدون درنظر گرفتن آی.پی) متوجه میشه از ایرانید (که توضیحش طولانیه... تو یکی از پست های همین فوروم درباره‌اش نوشتم)

در مورد سرویس های خدماتی هم وضع خوبی نمیشه متصور شد. من روی یه پروژه سایت خدماتی کار کردم. بسیار حرفه ای و واقعاً سرتر از رقبای دیگه. سرویس های دیگه پولی اند ولی سرویس ما رایگان! بعد از دوسال، به نظر خودم گوگل، شاید کمتر از 200 ~ 300 بازدید برام فرستاده! چون رقبای دیگه اعتبار دارن. اعتبار چیه؟ انواع مختلفی از اعتبار داریم. یکیش اینه: وقتی یه کاربر به جای جستجوی مثلاً "کسب درآمد برای وبمستر"، جستجو می کنه: "فورم پرشین تولز"، این یعنی اعتبار.

نمیخوام ناامیدتون کنم، حتماً برای تجربه هم که شده انجامش بدید و نتیجه رو همینجا بنویسید ولی میخوام بگم، به قصد کسب درآمد، وارد همچین کاری نشید. اگه علاقه دارید، انجامش بدید. فرض رو بر این بذارید که هیچ بازدیدی از موتورهای جستجو نمیاد. خودتون باید دنبال جذب مخاطب بگردید.
ممنون که تجربه خودتون رو به اشتراک گذاشتید الان چه پیشنهادی یا چه راههایی برای جذب ترافیک جز راه اندازی سایت مد نظر دارید

webs

Registered User
لایک‌ها
1,456
ممنون که تجربه خودتون رو به اشتراک گذاشتید الان چه پیشنهادی یا چه راههایی برای جذب ترافیک جز راه اندازی سایت مد نظر دارید
واقعاً من هم نمیدونم!
حتی دیدم کانال های انگلیسی زبان متعلق به ایرانی ها، که تو یوتیوب فعالیت داشتند ولی بازم چندان در جذب مخاطب انگلیسی زبان موفق نبودند. مثلاً کامنت هاشون رو می بینم، خیلی ها به فارسی نوشتند و مشخصه که ادمینش از ایرانه.

iranbus

Registered User
لایک‌ها
1,037
واقعاً من هم نمیدونم!
حتی دیدم کانال های انگلیسی زبان متعلق به ایرانی ها، که تو یوتیوب فعالیت داشتند ولی بازم چندان در جذب مخاطب انگلیسی زبان موفق نبودند. مثلاً کامنت هاشون رو می بینم، خیلی ها به فارسی نوشتند و مشخصه که ادمینش از ایرانه.
به نظر خودم شاید افلیت مارکتینگ (اگرسایتی گیر بیاریم که ما ایرانی ها بتونیم باهاش کار کنیم) و مطلب نویسی در سایتهایی که در رنک بالایی دارند مث مدیوم ؛ شاید برای ما موثر باشه . هرچند هم کار آسونی به نظر نمیاد

بالا