برگزیده های پرشین تولز

همفکری برای شروع یه کــار زودبازده

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
میشه کارهایی که نوشتی را فهرست وار بگی؟
به نظرم اگر ( روی اگر خیلی تاکید دارم ) بتونی یکسری از ماهی های زینتی را تاکثیر کنی سودش بد نیست. چون اکثرا وارد می شن و تولید داخل نیستن.
شما کجا زندگی می کنی ؟ و غیر از پولت امکانات چی داری؟

تاپیکو دقیق تر مطالعه کن...

ErfanOnline

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
1,150
من تو استارا با یکی اشنا شدم پرورش کبک زده بود
خیلی تعریف میکرد که سود داره شمارشم گرفتم
حالا خواستی بگو بت بدم باش مشورت کن

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
من تو استارا با یکی اشنا شدم پرورش کبک زده بود
خیلی تعریف میکرد که سود داره شمارشم گرفتم
حالا خواستی بگو بت بدم باش مشورت کن

ممنون. باور کن عاشق این کارم ولی رو کاغذ هر چی حساب کردم تهش واسه خودم چیزی نموند. حالا واسه کسایی که تازه میخوان شروع کنن میگم چرا...

هر حیوونی یه ضریب تبدیل غذایی داره. مثلاً ضریب تبدیل کبک 7 هست. الان ارزون ترین دان طیور گوشتی کمتر از 1000 تومن نیست. جوجه یکروزه کبک هم 1500 تومن هست. دو هزار تومن هم بگیم هزینه نگهداری هر کبک (آب،برق،گاز،کارگر) در طول دوره پرورش. تا اینجا هزینه پرورش یک کبک میشه 10500 تومن. فروش هر کبک بالغ هم الان حدود 13500 هست که روی کاغذ و خوشبینانه میشه 3 هزار تومن سود روی هر کبک.

ولی خوب یه سری هزینه های دیگه هم هست مثل پــِـرتِ دان. یعنی 5% که پرت دان حساب کنیم هر کبک بجای 7 هزار تومن، 7350 تومن دان مصرف میکنه. یکسری مکمل و ویتامین هم برای رشد بهتر پرنده لازمه که اون هم به هزینه خوراک اضافه میشه. 200 تا یک تومنی تقریباً هزینه واکسیناسیون هر پرنده میشه، 200 تومن هم هزینه حمل و نقل. یکی دیگه از هزینه ها تلفات هست که اونم حداقل 5% هستش. یعنی ممکنه وسط دوره پرورش وقتی برای یک کبک 4 هزار تومن هزینه اون پرنده بمیره که این خودش سود یک کبک دیگه که به آخر دوره پرورش میرسه رو صاف می کنه.

پرورش پرندگان گوشتی اگه تو تیراژ بالا و روی اصول باشه سود خوبی میده ولی بدون فراهم کردن مقدماتش و محاسبه درست هزینه ها قطعاً میره تو ضرر. یه مجتمع پرورش کبک که سود میده خودش کبک مولد داره و جوجه کشی میکنه که هزینه جوجشو میاره پایین. تیراژش بالاست و خوراک رو بصورت عمده میخره. یک دفتر و 4 تا بازاریاب داره که می تونن حتی تو ترکیه، عراق و ... محصول بدست آمده رو به قیمت خوب براش بازار یابی کنن.

اگه کسی حداقل 4 دوره تو ابعاد کوچیک و با سرمایه کم این کار رو با موفقیت انجام داده باشه و سود معقول گرفته باشه خوشحال میشم باهاش یک مشورتی بکنم.

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
ابیاری گیاهان دریایی.

احتیاج به سرمایم نداره.

Last edited:

gongb

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اقا یه نظر من چندتا بافنده پیدا کن برو تو کار بافتن تابلو فرش
من خودم مدتی تو این کار تجربه دارم البته سخترین بخش کار همون پیدا کردن بافنده هستش بقیه مثل اب خوردن تو شهرهای بزرگ بسیار سود آور

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
اقا یه نظر من چندتا بافنده پیدا کن برو تو کار بافتن تابلو فرش
من خودم مدتی تو این کار تجربه دارم البته سخترین بخش کار همون پیدا کردن بافنده هستش بقیه مثل اب خوردن تو شهرهای بزرگ بسیار سود آور

ممنون، اینم به عنوان یکی از بهترین پیشنهادها یادداشت کردم. چند سال پیش درباره این کار و فروش خوبش تو امارات شنیده بودم ولی پیگیر نشدم.

پیام خصوصی دادم لطفاً چک کنید.

AR4SH66

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
201
تاپیک خیلی خوبیه، مهندس شما خودت استادی
من در مورد کاشت سیب زمینی شنیدم که یکمی راحت تر و سود خوبی داره ولی خیلی اطلاعاتی ندارم، حالا باز شما خودت بهتر میدونی اگر به ما اطالاعات بیشتری هم بدی ک عالی میشه.

mx2fix

Registered User
لایک‌ها
313
من در مورد کاشت سیب زمینی شنیدم که یکمی راحت تر و سود خوبی داره ولی خیلی اطلاعاتی ندارم، حالا باز شما خودت بهتر میدونی اگر به ما اطالاعات بیشتری هم بدی ک عالی میشه.

واقعیتش منم اطلاعاتم اندازه شماست : )، فقط ایده های دوستانی مثل شما رو میخونم و دربارش تحقیق می کنم. هر کاری با پایه درست و حساب شده انجام بشه قطعاً نتیجه میده ولی من دو تا معیار شخصی زیر رو هم واسه شروع کارم دارم که به عنوان یه فرد کم تجربه، ریسک کاری که شروع می کنم رو به حداقل برسونم.

1. هزینه جاری کار پایین باشه و کالای تولیدی خراب شدنی نباشه.
2. کالایی که واسه کارم تهیه می کنم کالای سرمایه ای باشه، یعنی اگر نتونستم موفق بشم بتونم ابزار کارم رو حداقل به قیمت خرید بفروشم.

سیب زمینی هم اگه جای درستی کاشته بشه و مزرعه دست یک آدم کاربلد باشه قطعاً سود ده هست. فقط باید دربارش تحقیق کرد دید نسبت سودش به ریسکش چقدره. اگه سودش مـثـلاً با کاشت هندوانه های پـُر تُـخم که فقط برای تخمشون کاشته میشن یکی باشه، تولید تخم هندوانه رو ترجیح میدم چون میشه خشکش کرد و با خیال راحت بازاریابی کرد.

raeisi

Registered User
لایک‌ها
26
با سلام
پیشنهاد من به شما پرورش جوانه های خوراکی مانند ماش و گندم و... هست که سرمایه ی چندانی هم نمیخواد.
دوست عزیز خیلی ممنون از این تاپیکی که زدی!
مطمئنا به درد خیلیها میخوره.
موفق و پیروز باشی.

stranglove2

Registered User
لایک‌ها
15
سلام . مرسی از شجاعتت برای ایجاد این تاپبک . منم سرمایه ای در همین حد دارم . زراعت درخت (تا 3 سالگی درختان همزمان می توان محصولاتی در همان زمین کاشت ) ، کار روی زمین اجاره ای ، بسته بندی ( ساده برای مغازه های خارج شهر) حبوبات و خشکبار ، پرورش ماهیان زینتی ، تعمیرات لوازم خانگی ( تعمیرکار که خدا بیامرزش تعویض کار ) و چند تا کار دیگه راجبش فکر و تحقیق کردم . من که به نتیجه مهمی نرسیدم امیدوارم شما برسی . من در گرگان ساکنم و کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم.
در ضمن اضافه کنم خوند طرح یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری هم مشاغل جالبی به ذهن آدم میرسونه چون با توجه به شرایط شهر محل سکونت تحقیق شده و شغل هایی که اون منطقه لازم داره توجیه کرده . قصد تبلیغ ندارم چون من رای نمیدم ولی سرچ کن ویکی رضایی

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
سلام . مرسی از شجاعتت برای ایجاد این تاپبک . منم سرمایه ای در همین حد دارم . زراعت درخت (تا 3 سالگی درختان همزمان می توان محصولاتی در همان زمین کاشت ) ، کار روی زمین اجاره ای ، بسته بندی ( ساده برای مغازه های خارج شهر) حبوبات و خشکبار ، پرورش ماهیان زینتی ، تعمیرات لوازم خانگی ( تعمیرکار که خدا بیامرزش تعویض کار ) و چند تا کار دیگه راجبش فکر و تحقیق کردم . من که به نتیجه مهمی نرسیدم امیدوارم شما برسی . من در گرگان ساکنم و کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم.
در ضمن اضافه کنم خوند طرح یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری هم مشاغل جالبی به ذهن آدم میرسونه چون با توجه به شرایط شهر محل سکونت تحقیق شده و شغل هایی که اون منطقه لازم داره توجیه کرده . قصد تبلیغ ندارم چون من رای نمیدم ولی سرچ کن ویکی رضایی
تجربه نشون داده در شرایط بحران اقتصادی و تورم شدید شغلهای تعمیر و سرویس بسیار پر رونق تر از قبل میشه دلیلیش هم که کاملا روشنه

این سایت رضایی هم جالب بود ممنون از معرفیش

Mohamad26

Registered User
لایک‌ها
35
سلام دوست من
ممنون به خاطر ایجاد این تاپیک دوست داشتنی

طبق تجربه افرادی که خصوصیات و علاقه به کار های گفته شده توی رزومه شما رو دارن زیر بار کارهای اینترنتی نمیرن.
ولی با این سرمایه توی اینترنت هم میشه موفق بود.میشه ایده های جدید بر پا کرد یا ایده های قدیمی رو تکمیل کرد

میشه سیستم همکاری در فروش ایجاد کرد با محصولات خاص و پر فروش یا ارزان تر از رقبا
میشه مثل خیلیها پرتابل های خبری یا سرگرمی زد و دادش دست چند نویسنده
میشه از یه ذهن قوی و تخیلی استفاده کرد و یه بازی آنلاین طراحی کرد
میشه یه فروشگاه اینترنتی ایجاد کرد و محصولاتی رو فروخت که شاید کمیاب باشه. یا محصولات پر فروش رو ارزان فروخت
و ...

البته این کارم مثل هر کار دیگه ریسک داره و رسیدگی نیاز داره و باید مطالعه کرد در موردش.
موفق باشی

AR4SH66

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
201
mx2fix چه خبر از کار ...

badform

Registered User
لایک‌ها
97
mx2fix چه خبر از کار ...

سوال منم همینه....
متاسفانه تو قسمت سبک زندگی اکثرا شروع کنندگان تاپیک راهنمایی می گیرن ولی از تصمیمی که گرفتن و نتیجه ، اطلاعی نمی دن.

alalalk71

Registered User
لایک‌ها
5,856
سوال منم همینه....
متاسفانه تو قسمت سبک زندگی اکثرا شروع کنندگان تاپیک راهنمایی می گیرن ولی از تصمیمی که گرفتن و نتیجه ، اطلاعی نمی دن.

تاپیک جالبیه منم دقیقا شرایط شما رو دارم لیسانس کام دارم که کلا می خواهم بی خیالش بشم بزنم تو یه کار دیگه هموم 20 تا رو دارم

شما برای ماهی تحقیق کردی سرمایه اولیه چقدر می خواهد برای بلدرچین هم تحقیق کردی

zolan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
دقیقا این مشکلو همه دارن
مثلا ما باغ آلبالو گیلاس داریم شهرستان
اونجا همه باغ ها همین هست
با بعد بختی باید بچینی بدی بباران میدون بعد مفت دلال میخره ازت
آخرش فقط هزینه هات در میاد
تو فکرش بودم ۱ حرکتی بزنم فراوری کنم اینارو که هم از خراب شدنشون جلوگیری کنم آخه بعد از چیدن بمونه خراب میشه هم اینکه گرونتر فروخت
به چند نفر گفتم ترشی کنم آلبالو هارو خندیدن
نمیدونم چیکار کنم با آلبالو گیلاس ها
اگه طرحی باشه میشه اونجا خوب کار کرد
چند تن کلا محصول داره باغ ها

zafc68

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
دوست عزیز درخت صوبر خیلی خوبه البته نه هر صنوبری ی نژاد خاصی هست که نهالش فک کنم دونه ای ده هزار تومن باشه اگه زمین داشته باشی و تعداد بالایی از این درختها بکاری بعد چند سال سودت بالای صد میلیون هست

zafc68

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بریز پشت وانت بفروش

gravity

Registered User
لایک‌ها
98
تحلیل سهام و ارائه سبدهای هفتگی در 80tik.ir
برخی سهام پیشنهادی ما طی ده روز قبل 15 درصد رشد داشته است / پیشنهاد دارم زیر نظر بنده این مبلغ را سرمایه گزاری در بورس انجام دهید و یا از سبدهای فوق حرفه ای ما در 80 تیک دات آی آر استفاده کنید.
عضویت در کانال های تلگرامی موفق زیر را بهتون پیشنهاد می دهم:
telegram.me/signals
ارائه ی سبدهای موفق و پر سود هفتگی سهام

telegram.me/avazosaz
موسیقی سنتی و آواز اصیل ایرانی

رصدخانه سهام و جفت ارز

https://telegram.me/joinchat/A7xgmwXyrLupNINmXI3Wjg

بالا