• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

همه تجربیات من در باره ADSL را در اینجا بخوانید

mk002007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من می خواهم تا تمامی تجربیات خودم از ADSL را در اینجا قرار بدهم. اعم از اینکه چگونه شرکتم را انتخاب کردم، در این راه چه کارهائی انجام داده و چه چیزهائی دیده ام، چگونه مودم خود را انتخاب کردم، چگونه شد که خودم نصب مودمم را انجام داده و چقدر این کار راحت است، و یا مارک مودم چیست و خلاصه هر چیزی که ببینم به درد بقیه هم خواهد خورد را در اینجا می نویسم.

1: من اینترنت را با سرعت 384 کیلو در ثانیه از شرکت درپیتی هیاهو گرفتم که بعدا فهمیدم که این شرکت خودش اینترنت ارائه نمی دهد و فقط برای شرکت پارسی نت مشتری جمع می کند که البته این اصلا مهم نیست چون که قیمتها و هر چیز دیگر را بالا نمی برد.از پارسی نت هم بخرید همان قیمت است.

2: من تا مخابرات تقریبا دو دقیقه بیشتر فاصله ندارم و بدون اینکه بدانم که فاصله من تا مخابرات چه تاثیری بر روی سرعتم دارد هم اکنون با سرعت چیزی در حدود شصت و یا دست کم 55 کیلو رو راحت بارگزاری می کنم و خیلی هم ازش راضی هستم. سرعت باز کردن صفحات سنگین هم که در یک چشم به هم زدنه. در طول شبانه روز هم اصلا سرعت فرق نمی کند و همان شست کیلو در بارگزاری و سرعت بسیار بالا تر در دین صفحات وب و یا شنیدن موسیقی و دیدن فیلم است.

3: من مودم d_link 200 رو انتخاب کردم و بسیار بسیار هم از آن راضی هستم و هیچ گونه مشکلی اعم از داغ کردن و یا قطع شدن و یا افت سرعت و کیفیت و کلا هیچ مشکلی ندارم و آن را 32000 تومان خریده ام و خیلی خوشحالم که گول adsl2 و یا اتصال به کارت شبکه و چیزهای دیگر را نخوردم و همین مودم ارزان و خوب را خریدم.

3: نصب کردن این مودم به راحتی آب خوردن است و اصلا نگاه کنید می دانید که باید چه کار بکنید و نیازی به پول مفت دادن به نصب کننده ها نیست. من در پائین همین پست حتما مراحل کار را که دو یا سه مرحله است را برای شما توضیح خواهم داد.

4: شرکت پارسی نت دو گیگ را می دهد 13600 و پنج گیگ را می دهد 18900 که اگر اینترنت گرد هستید و فایلهای بزرگ را نمی گیرید از سرتان هم زیاد است و من کاملا از آن راضی هستم. تو عمرم پنج گیگ استفاده نکرده ام که توی یک ماه استفاده کنم. {البته الان نظرم عوض شده که در ادامه توضیح خواهم داد}

5: پشتیبانی این شرکت هم خوب بوده و آدمهای زبون بفهم و با حوصله ای جوابت رو می دهند. دست کم تاکنون که اینگونه بوده است. منظورم خانم زارع هستش.

4: به ما گفتند که می توانید از ساعت 3 تا هفت صبح به صورت مجانی از اینترنت استفاده کنید که این هم یک نکته مثبت است و من خودم تاکنون زیاد از این ساعت شبانه روز استفاده کرده ام و باید بگویم که سرعتش هم همان پنجاه و شش و نهایتا پنجاه کیلو در ثانیه است می توانید فایلهایتان را در این ساعات بارگزاری کنید و اکانت اصلی را برای روزها نگه دارید. البته یک چیزی که هست هیچ گونه محدودیتی برای بارگزاری در این ساعات شب ندارید اما خوب شرکت یک کلکی که می زند این است که هر یک ساعت یک بار ارتباط شما را قطع میکند که دوباره باید شماره گیری کنید تا وصل بشود برای همین اصلا از فکر بارگزاری فایلهای بزرگ از پایگاههائی مانند رپید شیر و مگاآپلود و غیره بیائید بیرون که وسط راه که تلفنتان قطع شد همه چیزهائی که گرفته اید هم می پرد. اما خوب از پایگاههائی که فایلها را مستقیم ارائه می دهند می توانید استفاده کنید که اگر هم ارتباطتان قطع شد بعدا دوباره بارگزاری فایل را ادامه بدهید. به هر حال کاچی بهتر از هیچیه. هیچ چیز مجانی هم کامل و بی نقص نیست.

5: سرعت اینترنت هم تا حالا که پائین نیومده و قطعی نداشته اما نمی دونم چرا الان که دارم اینها را می نویسم سرعتش افتضاح شده و رفته روی سرعت اینترنت شماره گیر و باید ببینم که تا کی این مشکل ادامه دارد اما خوب برای اولین بار است که در این هفده هجده روز اتفاق می افتد. خدا به خیر گذراند.

6: خوب حالا برویم بر سر چگونگی نصب مودم:
من گفتم که مدل Dlink-200 خریدم و خیلی هم از آن راضی هستم و تا ساعتها به اینترنت وصل بوده و کارش را به خوبی انجام می دهد.و و همچنین گفتم که نصب این مودم بسیار راحت است و من خودم این کار را انجام دادم. اما چون که دوربین و یا تلفن همراه نداشتم نتوانستم از مراحل نصب این مودم به صورت تصویری که برای شما قابل فهم باشد اماده کنم برای همین از یکی از دوستانی که این کار را کرده اند کمک گرفتم که حالا هم پیوند به وبلاگ مربوطه را در اینجا قرار می دهد و هم اینکه آموزش آن را به صورت کامل اینجا می اورم و هم اینکه اگر سئوالی دارید بنده در خدمتم.

آموزش نصب مودم ADSL

یکی از مشکلات کسانی که می خواهند اینترنت پر سرعت ADSL بگیرند خرج های نسبتا زیاد آن است. که خود نصب کردن مودم هم یک هزینه ای داره و شرکت ها آن رو از شما دریافت می کنند. این هزینه در تهران از ۵۰۰۰ تومان شروع می شه تا ۲۰۰۰۰ تومان هم من دیدم یک شرکتی که اسمش رو نمی برم. اگر به شرکت هایی که مودم ADSL می فروشند (شرکت هایی که سرویس اینترنت هم می فروشند اکثرا مودم دارند) و یا فروشگاها سری زده باشید متوجه شده اید که ۸۰% بازار ایران را مارکی به نام D-Link پر کرده است و اکثر کاربران چون خانگی هستند و شبکه نمی خوان راه بندارند ازمودم USB استفاده می کنند که علت های برتریش برای کاربران خانگی نسبت به کابلی ها رو در یکی از پست های قبلیم گفته بودم.(اینجا را نگاه کنید) من هم در این پست قصد کردم روش نصب مودم D-Link مدل DSL۲۰۰ را رو که همان طور گفتم در اکثر شرکت ها و فروشگاه های ایران این مدل است رو آموزش بدم.(اگر از شرکت های اینترنتی و فروشگاه ها مارک بپرسید حتما متوجه خواهید شد که تا چه مقدار درست می گم.)

DSL200_M_1.JPG

ابتدا سی دی مودم را در داخل دستگاه قرار بدهید. بعد از لود شدن سی دی صفحه ای برای شما به نمایش در می آید که شما باید گزینه Install Driver رو بزنید.(تصویر ۱) سپس در صفحه جدید با توجه به ویندوزی که استفاده می کنید عمل کنید که ۹۵% گزینه اول است.(تصویر ۲) در پنجره جدید که باز شد بر روی دکمه Next کلیک کنید.(تصویر ۳) در پنجره جدید که باز شد گزینه Other Service Provider رو انتخاب و بر روی Next کلیک کنید.(تصویر ۴) در صفحه جدید گزینه WAN Driver رو انتخاب کنید و Next را یزنید.(تصویر ۵)

حال اینجا در پنجره جدید باید تنظیمات مهم را انجام دهید که برای آگاهی از آنها از تصویری که آماده کردم استفاده کنید (تو تهران که این طوری است تو شهرهای دیگه رو تا حالا امتحان نکردم ولی همینه به احتمال خیلی بالا چون مخبرات کشور است.).(تصویر ۶) بعد از زدن Next در پنجره قبلی بازم بزنید Next! سپس کمی صبر کنید تا تمام کار ها برای نصب مودم تمام شود. بعد در پنجره ای که به شما تبریک می گوید، بر روی دکمه Finish کلیک کنید. سپس برای مطمئن شدن از این که به شکل درست مودم نصب شده تصویری مانند تصویر زیر را باید ببینید که نشان می دهد سیگنال های مخابراتی در حال دریافت است.(حتما باید سبز باشه که البته اولش زرده ولی حتما باید بعد ۱۰-۲۰ ثانیه سبز بشه. فقط در صورتی سبز هم می شه که هم مراحل رو درست گذرونده باشید و خط تلفن شما برای اشتراک ADSL آماده شده باشد. )

DSL200_9.PNG

سپس در قسمت Start>Connect To کانکشنی را خواهید دید با نام D-Link Dial-Up PPP Connection که پس از کلیک بر روی آن می توانید نام کاربری و رمزی که شرکت اینترنتی شما به شما گفته را وارد کنید و Dial! به دنیای اینترنت با اینترنت پر سرعت خوش آمدید.

توجه: در تمامی مراحل بالا باید مودم شما به پورت USB و کابل تلفن متصل شده باشد تا با مشکلی بر خورد نکنید.

این پست به صورت تدریجی و بر اساس تجربیات بیشتر من از استفاده از ADSL به روز خواهد شد.

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
از شما به خاطر زحمتی که میکشید سپاسگذارم .

اما کمی لطف کنید لطیف تر برخورد کنید :D

اگر هم بتونید که مقاله کامل در بیارید می تونم سفارش کنم آنرا در بخش مقالات شبکه قرار دهند .

بالا