برگزیده های پرشین تولز

همه چیز درباره لینوکس اوبونتو ubuntu ٠

شارژفروش

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
38
لینوکس هیچ مشکلی با سیستم عامل‌های دیگه نداره
اگه الآن می‌تونی درایو ویندوزت رو ببینی و ویندوز هم همونجاست، یبار توی لینوکس این دستور رو وارد کن:

کد:
sudo update-grub
البته اگه هارد دیسکت رو با استفاده از دیسک ویندوز ۷ یا پارتیشن‌بندی کرده باشی، متأسفانه ویندوز روش احمقانه‌ای رو در پیش گرفته که یک درایو ۱۰۰ مگابایتی ایجاد می‌کنه و یک‌سری فایل‌هارو اونجا نگهداری می‌کنه که طبیعتا فایل‌های مرتبط با بوت‌لودر ویندوز رو هم شامل میشه ولی گراب خود ویندوز رو دیتکت می‌کنه و یک سمولینک بهش میده و همین باعث میشه که وقتی شما توی گراب ویندوز رو انتخاب می‌کنی از اونجاییکه لینک ایجاد شده به درایو خود ویندوزه و بوت‌لودری در کار نیست، لذا ویندوز بوت نمیشه!
من به همه دوستان توصیه می‌کنم که هارد دیسکشون رو اگه میخوان هم ویندوز و هم لینوکس رو روش داشته باشند یا با سی‌دی‌های قدیمی ویندوز (اکس‌پی و ...) پترتیشن‌بندی کنند و یا هم از طریق لینوکس یا نرم‌افزارهای مخصوص پارتیشن‌بندی.

نیازی به پارتیشن بندی محدد نیست و اون پارت ۱۰۰ مگی هم اصلا مشکل ساز نیست اولا موقع نصب ویندوز هم میتونید کاری کنید ۱۰۰ مگ رو نسازه از طریق ساخت پارتیشن تو محیط ترمینال ویندوز دوما براحتی میتونید لینوکس رو نصب کنید ببسته به نوع توزیع اگه بعد نصب لینوکس ویندوز بالا اومد با نرم افزار easybcd‌میتونید تو بوت ورود به لینوکس رو تعریف کنید اگر لینوکس هم بالا اومد براحتی میتونید تو ترمینال Grub رو ترمیم کنید که ویندوز به محیط بوت اضافه شه

Raeesi

Registered User
لایک‌ها
222
نیازی به پارتیشن بندی محدد نیست و اون پارت ۱۰۰ مگی هم اصلا مشکل ساز نیست اولا موقع نصب ویندوز هم میتونید کاری کنید ۱۰۰ مگ رو نسازه از طریق ساخت پارتیشن تو محیط ترمینال ویندوز دوما براحتی میتونید لینوکس رو نصب کنید ببسته به نوع توزیع اگه بعد نصب لینوکس ویندوز بالا اومد با نرم افزار easybcd‌میتونید تو بوت ورود به لینوکس رو تعریف کنید اگر لینوکس هم بالا اومد براحتی میتونید تو ترمینال Grub رو ترمیم کنید که ویندوز به محیط بوت اضافه شه
راهکار شما هم درسته که کار می‌کنه اما نیاز به یک بوت‌لودر سوم داره اینجا! در حالیکه ما صحبتمون در مورد گراب بود.

شارژفروش

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
38
راهکار شما هم درسته که کار می‌کنه اما نیاز به یک بوت‌لودر سوم داره اینجا! در حالیکه ما صحبتمون در مورد گراب بود.

خیر نیاز به بوت لودر سوم نیست اصلا بعد سالها زندگی تو انواع لینوکس و برنامه نویسی من میدونم دارم چی میگم

Raeesi

Registered User
لایک‌ها
222
خیر نیاز به بوت لودر سوم نیست اصلا بعد سالها زندگی تو انواع لینوکس و برنامه نویسی من میدونم دارم چی میگم

من جمله خودمو بد گفتم و معنی اشتباهی رسوندم. از این بابت عذرخواهی می‌کنم.
نسخه اصلاح شده جمله: راهکار شما کار راه بندازه اما نیاز به یک نرم‌افزار شخص ثالث برای مدیریت بوت‌لودر نیازمنده، در حالیکه صحبت ما برای راه‌اندازی کامپیوتر و مدیریت بوت با استفاده از گراب بود.
در مورد اون پارتیشن ۱۰۰ مگابایتی هم اگه توجه کنین قبلا خودم گفته بودم اگه به دی‌وی‌دی‌های ویندوز ۷ و پس از اون پارتیشن‌بندی نکنین چنین مشکلی پیش نمیآد.

mojtaba-x

Registered User
لایک‌ها
55

robocop-game

Registered User
لایک‌ها
1,862
دوستان - یکی از دوستانم براش کادو گوشی موبایل LG FX0 آوردن
آکبنده هنوز بازش نکرد- ه گوشی طلایی کم رنگ و کل گوشی شیشه ایه

سیستم عامل این گوشی firefox os هست - میخوام ازش بخرم برای نامزدم
چون از این جور گوشی ها خیلی خوشش میاد

فقط سر سیستم عاملش یعنی firefox os چیزی نمیدونم - فقط فهمیدم لینوکسه
میشه کمکم کنید؟

mojtaba-x

Registered User
لایک‌ها
55
دوستان - یکی از دوستانم براش کادو گوشی موبایل LG FX0 آوردن
آکبنده هنوز بازش نکرد- ه گوشی طلایی کم رنگ و کل گوشی شیشه ایه

سیستم عامل این گوشی firefox os هست - میخوام ازش بخرم برای نامزدم
چون از این جور گوشی ها خیلی خوشش میاد

فقط سر سیستم عاملش یعنی firefox os چیزی نمیدونم - فقط فهمیدم لینوکسه
میشه کمکم کنید؟
لینوکس نیست!
فک کنم مثل اندورید فقط هسته لینوکس رو داره!
سیستم عامل تقریبا نابود شده ایه!
ظاهرا خیلی طرفدار نداره!

liberty_dollar

Registered User
لایک‌ها
37
از بین این همه دوستداران ابونتو ایا کسی هم هست به ما اموزش بده؟
اموزش یه سری سریس ها را میخوام.... حضوری و واقعی و کارامد باشه...
من تهران هستم . کسی هست بهم پیغام خصوصی بده ...
ممنون

liberty_dollar

Registered User
لایک‌ها
37
یکی میخواد بهم تمپ vmware بده که ابونتو هست و یک سری تنظیمات سرویس ها را داره که من در سرور مجازی هایی که میخوام بگیرم مونت کنم و ازشون استفاده کنم . ولی خب اکثرا ایرانی ها vmware استفاده میکنن . و جاهای دیگه بیشتر opepnvz , kvm استفاده میکنن. من چطوری میتونم از این تمپ در جاهای دیگه بهره مند بشم و استفاده کنم . راه حلی داره؟

و اگر این مسئله حل نشه آیا کسی هست که بتونه فایل اینستالر ( باش) براش بنویسه؟ هر سرویس را یک اینستالر درست کنه برام.....؟

با تشکر

alissbadeh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
دوستان من برنامه wine رو نتونستم از ترمینال بگیرم از سایتهای اینترنت دانلودش کردم فقط نمیدونم چطور باید نصبش کنم کسی میتونه15699646740221453100298163944130.jpg 15699646740221453100298163944130.jpg 15699646740221453100298163944130.jpg راهنمایی بکنه

بالا