برگزیده های پرشین تولز

همه چیز درباره Sony Ericsson P990i ٠

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
اينم تاپيك درباره گوشي جديد سوني اريكسون P990i

در مورد اين گوشي يه تاپيك بود قبلا ... ولي ظاهرا اسمش عوض شد و شد P990i

اينم چند تا عكسش :

اينم مشخصات :

p990.gif

مشخصات و عكس ها و ساير توضيحات اين گوشي در سايت Sony Ericsson

اين گوشي در 3 ماهه اول سال 2006 به بازار مياد. ( طبق گفته سوني اريكسون )

//

خلاصه ای از تاپيک توسط BehroozPB

منوی مخفی
نکات مربوط به آپديت
پيکسل سوخته
توليد کشورهای مختلف و تشخيص مدل
برداشتن صفحه کليد
وصل شدن به اینترنت
استفاده به عنوان چراغ قوه
تنظيم ساعت اس ام اس
ريختن فونت
کانورت فايل تصويری
و ..

" در این فايل "

hwt

کاربر قدیمی پرشین تولز*مدیر سخت افزار
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,415
سري p با k چه فرقي دارند؟

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از hwt :
سري p با k چه فرقي دارند؟
سری P گوشیهای گران قیمت با تمامی امکانات به بهترین شکل
سری K گوشیهای ارزان قیمت با امکانات معقول
مشخصه ی سری p هم Pda بودنشون هست

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از tintin :
سری P گوشیهای گران قیمت با تمامی امکانات به بهترین شکل
سری K گوشیهای ارزان قیمت با امکانات معقول
مشخصه ی سری p هم Pda بودنشون هست
چه ربطی داشت ؟ کجای سری p با بهترین امکانات و به بهترین شکل هستند و سری k با قیمت ارزان ؟

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از sunnyboy :
چه ربطی داشت ؟ کجای سری p با بهترین امکانات و به بهترین شکل هستند و سری k با قیمت ارزان ؟
ربطش اینجاست که شما یک چیزی بگو که در P990i نباشه
ربطش اینجاست که فقط K750i رو نگاه نکن K300i رو هم نگاه کن و با گوشیهای خود سونی اریکسون مقایسه کن
ربطش اینجاست که اگر P990i به بازار بیاد قیمتش در بدو ورود 1 میلیون تومانه ولی K750i اولش 500 تومن بود
ربطش اینجاست که کجای سری P ( به نسبت زمان ) بهترین گوشی نبوده ؟ p800 در زمان خودش . 900 در زمان خودش
و 910i در زمان خودشون جزء بهترین اسمارت فونها بودند

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
لطفا در مورد 990 صحبت كنيد ...

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از tintin :
ربطش اینجاست که شما یک چیزی بگو که در P990i نباشه
ربطش اینجاست که فقط K750i رو نگاه نکن K300i رو هم نگاه کن و با گوشیهای خود سونی اریکسون مقایسه کن
ربطش اینجاست که اگر P990i به بازار بیاد قیمتش در بدو ورود 1 میلیون تومانه ولی K750i اولش 500 تومن بود
ربطش اینجاست که کجای سری P ( به نسبت زمان ) بهترین گوشی نبوده ؟ p800 در زمان خودش . 900 در زمان خودش
و 910i در زمان خودشون جزء بهترین اسمارت فونها بودند
بابا حالا چرا میزنی:( خوب بهتر بود بجای مدنظر گرفتن قیمتها به امکانات دیگه اشاره میکردی.:rolleyes:
حالا به نظرت این گوشی وقتی بیاد قیمتش 1 میلیون تومنه ؟:blink: البته با این امکانات بعید هم نیست . وقتی اون n90 اومد 1.300.000 این چی میخواد بشه :hmm:

لطفا در مورد 990 صحبت كنيد ...
آقا من پایه هرگونه بحث درباره این گوشی هستم ...:)

راستی کسی در مورد تکنولوژی 3G که جدیدا در گوشی ها بخصوص p990 قرار داده شده اطلاعاتی داره من یه چیزایی دربارش خوندم ولی بیس کارو متوجه نشدم ؟

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از sunnyboy :
بابا حالا چرا میزنی:( خوب بهتر بود بجای مدنظر گرفتن قیمتها به امکانات دیگه اشاره میکردی.:rolleyes:
حالا به نظرت این گوشی وقتی بیاد قیمتش 1 میلیون تومنه ؟:blink: البته با این امکانات بعید هم نیست . وقتی اون n90 اومد 1.300.000 این چی میخواد بشه :hmm:

آقا من پایه هرگونه بحث درباره این گوشی هستم ...:)

راستی کسی در مورد تکنولوژی 3G که جدیدا در گوشی ها بخصوص p990 قرار داده شده اطلاعاتی داره من یه چیزایی دربارش خوندم ولی بیس کارو متوجه نشدم ؟
20.gif

3g یک چیزیه که میشه با موبایل مکالمه تصویری نمود ! به اضافه ی یکسری امکانات دیگه

راستی شایان خان اگه همینم نگیم که تاپیک رونقی نخواهد داشت

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از tintin :
20.gif

3g یک چیزیه که میشه با موبایل مکالمه تصویری نمود ! به اضافه ی یکسری امکانات دیگه

راستی شایان خان اگه همینم نگیم که تاپیک رونقی نخواهد داشت

تین تین جان آخر توضیح بود راجع به 3G !!!! چه چیزه خوبیه !!!!!!!!!!!!!!!1:p

3G در لغت یعنی third generation یا نسل سوم.

و منظور نسل سوم در تکنولوژی موبایل هست. شبکه هایی مثل UTMS یا TD-SCDMA و برخی دیگه از انواع شبکه های موبایل به عنوان شبکه های 3G شناخته میشن که سرعت انتقال بسیار بالایی دارن که همین ویژگی باعث فراهم شدن امکاناتی مثل ویدئو کنفرانس یا تماشای تلوزیون با گوشی موبایل یا دریافت موسیقی و خیلی خدمات دیگه میشه.

البته در ایران که تازه میخوان شبکه (اپراتور) دوم GSM رو راه اندازی کنن. ولی خوب امیدواریم که شاهد برپایی یک شبکه نسل سومی هم در ایران باشیم.

این تقسیم بندی از 0G شروع میشه و انواع شبکه ها رو در بر میگیره. مثلا GSM که ما الان در ایران استفاده میکنیم نسل دوم یا 2G هست. GPRS مثلا 2.5G هست. البته الان شبکه هایی تحت تقسیم بندی 3.75G هم ابداع شدن.
این هم تاریخچه نسل های تکنولوژِی موبایل

0G :
PTT
MTS
IMTS
AMTS

0.5G :
Autotel/PALM
ARP

1G :
NMT
AMPS
Hicap

2G :
GSM
iDEN
D-AMPS
cdmaOne
PDC

2.5G :
GPRS
WiDEN

2.75G :
CDMA2000 1xRTT
EDGE

3G :
W-CDMA
UMTS
FOMA
CDMA2000 1xEV
TD-SCDMA

3.5G :
HSDPA

3.75G :
HSUPA

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از mahdeen :
تین تین جان آخر توضیح بود راجع به 3G !!!! چه چیزه خوبیه !!!!!!!!!!!!!!!1:p

3G در لغت یعنی third generation یا نسل سوم.

و منظور نسل سوم در تکنولوژی موبایل هست. شبکه هایی مثل UTMS یا TD-SCDMA و برخی دیگه از انواع شبکه های موبایل به عنوان شبکه های 3G شناخته میشن که سرعت انتقال بسیار بالایی دارن که همین ویژگی باعث فراهم شدن امکاناتی مثل ویدئو کنفرانس یا تماشای تلوزیون با گوشی موبایل یا دریافت موسیقی و خیلی خدمات دیگه میشه.

البته در ایران که تازه میخوان شبکه (اپراتور) دوم GSM رو راه اندازی کنن. ولی خوب امیدواریم که شاهد برپایی یک شبکه نسل سومی هم در ایران باشیم.

این تقسیم بندی از 0G شروع میشه و انواع شبکه ها رو در بر میگیره. مثلا GSM که ما الان در ایران استفاده میکنیم نسل دوم یا 2G هست. GPRS مثلا 2.5G هست. البته الان شبکه هایی تحت تقسیم بندی 3.75G هم ابداع شدن.
این هم تاریخچه نسل های تکنولوژِی موبایل

0G :
PTT
MTS
IMTS
AMTS

0.5G :
Autotel/PALM
ARP

1G :
NMT
AMPS
Hicap

2G :
GSM
iDEN
D-AMPS
cdmaOne
PDC

2.5G :
GPRS
WiDEN

2.75G :
CDMA2000 1xRTT
EDGE

3G :
W-CDMA
UMTS
FOMA
CDMA2000 1xEV
TD-SCDMA

3.5G :
HSDPA

3.75G :
HSUPA
خیلی ممنون . توضیحات مفید و کاملی بود . ولی ناراحت کننده . پس در این صورت ما هنور نسل دوم رو هم راه اندازی نکردیم ...!! واقعا جبران این شکاف دیجیتالی و فناوری بین کشور ما و بقیه کشورهای در حال توسعه کار مشکلی شده چراکه پیشرفت ما کند صورت میگیره ...
توی خود سایت سونی قسمت p990 کاربدهای 3g رو دیدم که از لحاظ تفریحی ارتباطی و اقتصادی خیلی میتونه مفید و پرکاربرد واقع بشه . خوب حیف که این قابلیت در اینجا غیر قابل استفاده است .....

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از sunnyboy :
خیلی ممنون . توضیحات مفید و کاملی بود . ولی ناراحت کننده . پس در این صورت ما هنور نسل دوم رو هم راه اندازی نکردیم ...!! واقعا جبران این شکاف دیجیتالی و فناوری بین کشور ما و بقیه کشورهای در حال توسعه کار مشکلی شده چراکه پیشرفت ما کند صورت میگیره ...
توی خود سایت سونی قسمت p990 کاربدهای 3g رو دیدم که از لحاظ تفریحی ارتباطی و اقتصادی خیلی میتونه مفید و پرکاربرد واقع بشه . خوب حیف که این قابلیت در اینجا غیر قابل استفاده است .....

چرا... نسل دوم رو که داریم. همین موبایل خودمون دیگه. اما موضوع اینه که داره از رده خارج میشه. ولی ما هنوز با قیمت ها خیلی زیاد داد ستد میکنیم یا هزینه مکالمه خیلی زیاد پرداخت میکنیم.

adeliry

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
سلام مهدين عزيز. نبودي چند وقت!!!!!!!!!!!!!

saeid_2001

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
به نظر من E61 نوکیا میتونه رقیب خیلی خوبی برای این گوشی باشه از نظر قیافه که به نظر من E61 خیلی سرتره فقط اون دوربین نداره. من فکر میکنم از سونی اریکسون یزره بیشتر قیافه سری p رو تغییر میداد بد نمیشد نظر شخصی من البته اینطوریه

nokia-e61-01.jpg

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
اینطور که در review ها در مورد صفحه نمایش اومده :
p910=2.8 inches
p990=2.76 inches

در مورد دوربین نتونستم اطلاعاتی بدست بیارم . مثلا آیا سونی روی این گوشی از لنز CCD استفاده کرده یا نه ؟ یا اصلا همون دوربین k750 روشه ؟!!

راستی mm توی مشخصات دوربین ها میدونید مربوط به چیه ؟
مثلا k750 زده 4.8mm
ولی p990 زده 5.5mm

PHA

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از sunnyboy :
راستی mm توی مشخصات دوربین ها میدونید مربوط به چیه ؟
مثلا k750 زده 4.8mm
ولی p990 زده 5.5mm

احتمالا فاصله کانونیه . به میلیمتر .

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
اين نوكيا ه ... دوربين نداره ... پس نميتونه با 990 كه 2 مگ دوربين داره رقابت كنه ... فكر كنم وقتي هم بياد ( نسبت به بقيه گوشي هاي نوكيا ) قيمتش ميخواد از 2 ميليون تومان شروع بشه لابد !!!!

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,460
دوربین P990 همون دوربین k750i هست با همان تنظیمات و مشخصات

tintin

Registered User
لایک‌ها
0
مهدین خان ما ببو نیستیم که ! داریم برای یک تازه کار و یک جوان 17 ساله توضیح میدیم
من لپ کلام رو گفتم و بزرگترین مشخصه گوشیهای نسل سوم رو و الا امکانات بی سیم و اینترنتی و شبکه ایش رو ای
کم و بیش اطلاع داشتم . به هر حال ممنون که به معلوماتمون اضافه کردین

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از tintin :
مهدین خان ما ببو نیستیم که ! داریم برای یک تازه کار و یک جوان 17 ساله توضیح میدیم
من لپ کلام رو گفتم و بزرگترین مشخصه گوشیهای نسل سوم رو و الا امکانات بی سیم و اینترنتی و شبکه ایش رو ای
جان ؟ :blink: :hmm: منظورو نگرفتم ؟ دیگه شرمنده اطلاعات سطحش پایین بود :wacko:

دوربین P990 همون دوربین k750i هست با همان تنظیمات و مشخصات
شما اینو از کجا میدونی ؟

mahdeen

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از tintin :

اختیار دارین. کسی همچین جسارتی نکرد به شما همچین حرفی بزنه.

خودش هم اینجاست. به سن و سال و معلوماتش کاری نداریم که از کجا معلوم که خیلی چیزها بیشتر از من و شما ندونه ؟؟؟ پرسید 3G چیه.. شما گفتی یه چیزیه که فلان...
من خواستم که دید ایشون کاملتر بشه. و با دید باز به قضیه نگاه کنن .. وگرنه کسی معلومات شما رو زیر سوال نبرد.

بالا