برگزیده های پرشین تولز

همه چیز در مورد ویندوز ۷

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
راستش رو بخوای ضایع میشیم دیگه..............

دلمون میخواد اما نمیکشه. سر ویستا هم احساس ناراحتی داشتم. با چه ذوق و شوقی دی وی دی رو تهیه کردیم اومدیم نصب کردیم.

2 ساعت نصبش طول کشید. اخرش هم بعد از اینکه ران شد ویندوزه ، داد دستگاه در اومد. کولر سیستم داغ کرده بود. نمیکشید بدبخت..............

ضد حال اساسی خوردم.

راستی من دی وی دی این ویندوزه رو ندارم. باید اول تهیه کنم بعد در فرصت مناسب تستش کنم.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام mehrdad201 عزيز
1538.gif

...
2 ساعت نصبش طول کشید. اخرش هم بعد از اینکه ران شد ویندوزه ، داد دستگاه در اومد. کولر سیستم داغ کرده بود. نمیکشید بدبخت.............
. درسته ويستا سنگينه! اما آقا ديگه اينقدرها هم نبايد سيستمتان اذيت مي‌شده!؟ نكنه مشكلي داره؟! الان تو XP مشكلي نداريد ؟ هنگي؟ Blue Screenي؟ چيزي؟ يا گرم شدن بي مورد پروسسوري؟!

. نهايتش ويندوز 7 هم نشد! Linux Ubuntu كه نمرده! تازه دسكتاپش 3ِD هست با چه سرعتي هم اجرا مي‌شه و رو هر سيستمي هم اجرا مي‌شه! توپ!

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/03
209266.gif
26650.gif

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
من با چه تایمری تست بگیرم؟

و دقیقا چیکار کنم؟

ثانیه...صدم ثانیه...اینا چی؟

شاید هم آخره شبه نمیفهمم چی میگم...

پس فعلا شب خوش.

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
سلام mehrdad201 عزيز
1538.gif

. درسته ويستا سنگينه! اما آقا ديگه اينقدرها هم نبايد سيستمتان اذيت مي‌شده!؟ نكنه مشكلي داره؟! الان تو XP مشكلي نداريد ؟ هنگي؟ Blue Screenي؟ چيزي؟ يا گرم شدن بي مورد پروسسوري؟!

. نهايتش ويندوز 7 هم نشد! Linux Ubuntu كه نمرده! تازه دسكتاپش 3ِD هست با چه سرعتي هم اجرا مي‌شه و رو هر سيستمي هم اجرا مي‌شه! توپ!

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/03
209266.gif
26650.gif

راستش تو ایکس پی مشکلی ندارم. خیلی بندرت هنگ میشه که اونم مربوط به کانفیلکت برنامه ها هست. مربوط به سیستم عامل نیست.

در مورد ویستا ، تصورم این بوده که چون گرافیکش خیلی سنگین بوده این کولرش روشن میشده. اخه کلا دستگاهم وقتی یه بازی گرافیکی سنگین بیاد روش همینطوری میشه.

یه مساله دیگه هم هست. قبلا با این دستگاه بازی میکردم. خیلی راحت. مثلا بازی پراجکت آی جی آی
اون موقع یه گیگ رم داشتم اما بازی راحت انجام میشد.
نمیدونم از زمانی که رم رو عوض کردم. 2 گیگ شد و کورس ایر هم گذاشتم. وسط بازی ها گرافیکی دستگاه هنگ میکنه. و چاره ای جاز خاموش کردنش اونم با کلید پاور نیست.
شما در این مورد چیزی نمیدونی ؟!؟!؟! خیلی سرچ کردم در نت اما نشد.
عملا الان اصلا با دستگاهم هیچ بازی فول اسکرینی نمیتونم انجام بدم. چون هنگ میکنه و قفل میشه.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام mehrdad201 عزيز
1538.gif

. به! دوباره كه هيتلر شديم! يا لااقل براي ما صبانتي‌ها! يا فقط در اين جا كه هستم!! در هر صورت امروز PT هيتلر شده برام!!

...
نمیدونم از زمانی که رم رو عوض کردم. 2 گیگ شد و کورس ایر هم گذاشتم. وسط بازی ها گرافیکی دستگاه هنگ میکنه. و چاره ای جاز خاموش کردنش اونم با کلید پاور نیست.
...
. خوب پس! مشكل داره!! احتمال زياد رم‌ جديدتان با رم قبلي از لحاظ برند يا فقط مدل فرق مي‌كنه و از آنجا كه در چنين حالاتي مادربورد‌ها 2 عدد رم را به شكل Dual Channel در نظر مي‌گيرند خيلي مهم هست كه هردو رم از يك برند و دقيقن يك مدل باشند. آقا دوباره لطف كن برو به برنامه CPU-Z و به تب SPD اول ببين چندتا #Slot داره مادربوردت(اون Drop Down ليست را باز كن مشخص مي‌شه چندتا Slot داري) و بعد ببين در كدام Slotها حافظه نصب هست. در نهايت تعداد Slotها + عكس هردو Slotي كه حافظه در آنها نصب هست را اينجا بگذار.

. آقا دونلود Windows 7 من تمام شد! و با Daemon چكش كردم درست بود و رايتش كردم روي DVD تا برم براي نصبش. اگر دير جئاب دادم بدانيد در حال نصبم يا خرابكاري كرده يا من گرفتار اون كاري شدم كه عرض كردم يا .....

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/03
209266.gif
26650.gif

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
igimax عزیز

هر دو رم کورس ایر هستند. یعنی در حقیقت روی دستگاه بنده 2 عدد ماژول رم 512 وجود داشت. بنده 2 عدد رو برداشتم فروختم و بجاش 2 عدد رم 1024 کورس ایر خریدم.

هیچ مشکلی هم نداره. فقط روی بازیهایی که فول اسکرین هستند قاطی میکنه. اما درگذشته اینطوری نبود.

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
دوست عزیز

تعداد اسلات ها 2 عدد هست.

اینهم اطلاعات مربوط به تصویر هر 2 اسلات.

14uw2v9.jpg

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام mehrdad201 عزيز
1538.gif

. من IgImAx هستم و صدای من را از Windows 7 می شنوید! هیپ هیپ .... هورا!!!!!!!! آقا مهرداد نصب کن و خیالت راحت باشه! زمان مفید نصب (بدون درنظر گرفتن زمان خواندن پنجرهای پیام و انتخاب و ورود کد ...) فقط 20:29 (ثانیه:دقیقه) بود!!!! حداقل ظرفیت قابل قبول برای آن تا روی یک پارتیشن نصب شود 8301MB هست. پس از نصب حجم کل ویندوز به اندازه 6.85GB شد. مثل اینکه چکش و سیاست غلت Vista خوب خورده تو سرشون و صدای مردم را خوب شنیدند!

. آقا بسیار برنامه ها خوب و سریع بار می شوند. می دانید این سرعت خوب از چیست؟! (البته هنوز زوده بگم) به غیر از دوباره و خوب نوشتن کد برنامه ویستا! دلیل دیگش اینه که اینبار توانایی سخت افزار سیستم را خوب شناسایی می کنه و محیط را بهتر بر اساس آن آماده می کنه. موقع باز کردن پنجره ها و کوچک کردن و بزرگ کردنشان به آدم یه حس آشنا میةدهد! البته به شرطی که با آن کار کرده باشید! حس Linux ! الکی نبود تو اون لینکی که دادم طرف این ویندوز را با Linux Ubuntu مقایسه نموده بود!انشاالله نتیجه آنالیز نهاییم را تا چند روز اینده به شکل PDF در پست اول خواهم گذاشت.

. نکته دیگه اون Updateی که در پست های اولیه گذاشته بودم الان دیگه به شکل اتوماتیک Update در آمده:

. mehrdad201 جان تصاویر را دیدم, امیدوار بودم با هم فرق کنند اما نه! ولی باز هم امکان ناسازگاری باقی می ماند. شما قبل از نصب ویندوز 7 باید ااز ناسازگار بودن یا نبودن حافظه هایت با سیستمت مطمئن شوی. اگر می توانی این تست را انجام بده:

1) رم جدید را از سیستم خارج کن و همه بازه ها و برنامه هایی که مشکل دار بودند را به طور کامل و در مدت زمان طولانی تست کن. نتیجه؟! اگر بدون مشکل بود این حافظه سالم هست. (قبلن هم تست شده اما خوب باز هم تست کنی بد نیست!)

2) رم قدیمی را خارج و رم جدید را گذاشته و تست فوق را دوباره انجام بده. نتیجه؟! اگر نتیجه مشکل داشت که خوب این رم جدید را باید تعویض یا پس دهی یا ... اگر بدون مشکل بود پس این رم هم سالم هست. دو حالت اینجا وجود دارد. الف) گاهی با جابه جا کردن رم ها مشکل حل می شود ب) این دو رم با هم باعث ناسازگاری سیستم شما می شوند.

. در حالت (ب) بهترین کار یا جای گزینی هر دو رم با یک رم 2GB هست یا تعویض هردو با دو رم 1GB دیگر . مدل برند و مدل لپتاپ شما چی هست؟! ممکنه در سایتش نوشته باشه که چه برند و مدل رمی روی آن تست و تظمین شده که ناسازگاری پیش نمی آورند.

. از این موارد که بگذرید به شما اطمینان می دهم که هیچ مشکلی با ویندوز 7 ندارید. (اگر هم خدای نکرده مشکلی بود به من چه بروید یخه بیلی جون را بگیرید!)

دو سوال:
1) من برای فارسی کردن کیبورد فقط به قسمت Keyboard رفته و کیبورد فارسی Persian را به آن اضافه کردم. آیا لازمه مثل ویندوز Language Pack راست به چپ را نصب کنم؟ (من که این گزینه را هنوز ندیده ام!)

2) من که با این IE کار نخواهم کرد اما چون هنوز گرمه! دارم کار می کنم. مشکل فعلیم باهاش اینهکه نمی توانم در PT قسمت باکس انتخاب رنگها را باز کنم؟! شما هم همین مشکل را دارید؟!

. البته هنوز درایور های Update را دونلود نکردم. خوب تا بعد دور!

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/03
209266.gif
26650.gif

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
2) من که با این IE کار نخواهم کرد اما چون هنوز گرمه! دارم کار می کنم. مشکل فعلیم باهاش اینهکه نمی توانم در PT قسمت باکس انتخاب رنگها را باز کنم؟! شما هم همین مشکل را دارید؟!
من با IE8 بتا کار کردم قبلا خیلی مشکل داره هنوز
به نظر من حتی واسه بیرون دادن بتاش هم زود بود
منکه شدیدا توش با جاوا مشکل داشتم

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام بر همه عزيزان
1538.gif

. صداي من را دوباره از XP SP3 دوست داشتنيم مي‌شنويد. يكم گرفتار بودم امروز، فرداشب باز ميام.ممنون Shervin جان از جوابت؛ اما مهم نيست حتا اگر نسخه كامل IE هم بياد، همون FF توپ، ايمن، فوق العاده سريع، با انواع پلاگين‌هاي مفيد و متنوع و از همه مهمتر كمتر Resource خور را ترجيه مي‌دهم. آره Haamed جان منظورم همين رنگها بود! احتمالن از ويندوز 7 با IE اين رو نوشتي؟! نه؟! مي بينيد چقدر پست قبليم به دليل رنگي نبودن ، بي روح و خشك هست!

. تا فردا شب اين خبر گرمه و توپ را بخوانيد: Obama از ويندوز XP حمايت مي كند و حتي FBI هم علاقه اي به تغيير و استفاده از Vista را ندارند. اصل خبر در Tmos !!!ه

Obama Inauguration Protected by Windows XP

. تست و آناليز ويندوز 7 به زودي......

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/03
209266.gif
26650.gif

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
احتمالن از ويندوز 7 با IE اين رو نوشتي؟! نه؟!

سلام.

بله.

اما من هنوز نتونستم تست بگیرم.

برنامه Dictionary Attack رو گرفتم اما لینک نت پد ++ باز نمیشه.

روش تست به چه صورت هست؟

Haamed

Registered User
لایک‌ها
8
راستی چرا برگشتی به اکس پی دوباره؟

بابا ... با این بتا هم میشه یه حالی کرد:(

یه سوال:

من چطور میتونم اکتیو کنم ویندوز 7 رو؟

موقع نصب که کادر سریال اومد من چیزی توش ننوشتم.

اما بعد از 30 روز مرخص میشه دیگه...

تو فایلهاش هم که اینجا گزاشته بودم نوشته بود شما خوندی؟ یه ذره راستش برام پیچیده بود و متوجه نشدم.

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
igimax عزیز

سلام و خسته نباشید.

در مورد رم ها. اون برنامه رو از سایت memtest گرفتم و رایت کردم. سیستم رو هم باهاش بوت کردم. 1 ساعتی تست کرد اما اروری پیدا نشد.

حالا انشالله فردا ماژولها رو در میارم و یه بازی رو باها هر کدوم جداگونه تست میکنم ببینم چی میشه.

باز هم ممنون از زاهنمایی هات

dr-faust

Registered User
لایک‌ها
8
شما ها همتون دانلود کردید؟! من امکان دانلود نداشتم. دنبال خریدش رفتم چند جا بودند که می دادند ولی همه با قیمت بالا و نسخه بتای قبلی را برای عرضه گذاشته بودند(همون که نوامبر اومد): اینجا با قیمت 5900 تومن و اینجا. از یک جا هم خریدم ولی متاسفانه در رایت یا دانلودش مشکلی وجود داشت و نصب نمیشد. Error code:0x80070570
از taskbar جدیدش خیلی تعریف می کنند.
http://i.gizmodo.com/5131933/giz-explains-why-the-windows-7-taskbar-beats-mac-os-xs-dock {عکسهای صفحه فیـلتـره از فیلتـر شکـن استفاده کنید}
یک سوال این نسخه از ویندوز هم مثل ویستا قابلیت readyboost را داره دیگه؟

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
igimax عزیز

اون تستی که فرموده بودید در مورد رمها انجام بدم رو انجام دادم. یعنی هر کدوم رو جدا تست کردم. در هر دو حالت (هم رم اول و هم رم دوم) وقتی دستگاه فقط با یک ماژول رم کار میکرد مشکلی پیش نیامد. به نظر میرسه که مشکل مربوط به همان دوال چنل هست.

حالا شما میفرمایید برای حل مشکل چه کار باید بکنم ؟ به نظر شما این احتمال هست که ویندوز سون رو نصب کنم این دوال چنل من رو اذیت کنه؟

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
igimax عزیز

اون تستی که فرموده بودید در مورد رمها انجام بدم رو انجام دادم. یعنی هر کدوم رو جدا تست کردم. در هر دو حالت (هم رم اول و هم رم دوم) وقتی دستگاه فقط با یک ماژول رم کار میکرد مشکلی پیش نیامد. به نظر میرسه که مشکل مربوط به همان دوال چنل هست.

حالا شما میفرمایید برای حل مشکل چه کار باید بکنم ؟ به نظر شما این احتمال هست که ویندوز سون رو نصب کنم این دوال چنل من رو اذیت کنه؟
مهرداد جان اگه برات امکانش هست این دوتاو بده یه 2 گیگ بگیر چون اگه مشکلی باشه احتمال زیاد از مادربورده و هر ویندوزی بریزی همینه

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
اخه راستش در ویندوز اصلا مشکلی نداره. فقط موقع اجرای بازیهای فول اسکرین هست که قاط میزنه!!!

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
در ضمن شروین جان.

من رم ها رو از جناب فاضلی خریده بودم. طی صحبتی که با ایشون داشتم. ایشون فرمودند لپتاپ من (سری ام 45) ماکزیمم 2 گیگ رم رو ساپورت میکنه. پس در هر ماژول بیشتر از یک گیگ نمیشه قرار داد.

اگه بخوام رمها رو عوض کنم تنها راه عوض کردم رمها با دو رم دیگه از یه برند دیگه هست.

igimax

کاربر فعال کامپیوتر
لایک‌ها
1,348
سلام mehrdad201 جان
1538.gif

. سلام ببخشيد من دير به دير ميام اينجا! چون گرفتار تست و دست و پنجه نرم كردن با مشكلات و خوبي‌هاي! W7 هستم! هر از چندگاهي هم كه كارم گره مي‌خوره براي باز كردنش به XP ميام! (قربان XP برم من) مثلن الان كه مجبور شدم بيام اينجا چون من Office ام به شكل Image رو هاردديسك هست و قفل هم داره! و چون نشد كه Daemon را روي W7 نصب كنم رفتم سراغ Gizmo-Drive اما اون نتونست Image قفلدار Office رو بخونه! پس اومدم اينجا تا Image رو Convert كنم! به همين دلايل كمتر ميام تو فروم تا اينكه مراحل اول تست را تمام كنم و بتوانم اولين آناليز رو بنويسم! ببخشيد همه گي!

mehrdad201 عزيز:
. بله! مشكل از Dual Channel هست و عرض من هم اين هست: چون اين مشكل از سخت افزار هست احتمال رفع نرم افزاري آن نيست مگر همان كه عرض كردم يعني يا دوتا 1024 ديگه بگيريد يا خيالتان را راحت نماييد و يك 2048 بگيريد. در ضمن رمهاي شما اصلن خراب نيستند و هيچ مشكلي ندارند اما با مادربورد شما ناسازگارند! (و اين حالت طيعي هست و معمولن در مادربوردهاي Desktop بايد قبل از خريد حافظه به دفترچه يا سايت آن مراجعه نمود و از ليست اسامي+مدل+شماره IC حافظه‌ها سازگار با مادربورد و حافظه‌هاي مشابه آنها و موجود در بازار يكي را انتخاب نمود) پس موقع فروش يا تعويض به اين نكته توجه داشته باشيد!

. اينكه آيا ممكنه در هنگام نصب W7 مشكلي پيش بياد! احتمالش هست اما توجه داشته باشيد كه بر اساس تجربه شخصي و سيستم‌هاي زيادي كه زير دست من آمده، سابقه ايجاد مشكلات سخت افزاريدر ديگر قطعات به دليل ناسازگاري حافظه ها در حالت Dual Channel بوده! پس بهتره خودتان را راحت نماييد!

. اگر باز هم قصد خريد 2*1024 داريد بهتره سيستمتان را با خود به همراه ببريد و در همان مكان تست كاملي انجام دهيد. انشاالله مشكلتان حل شود...

. پ.ن: (اكنون پست جديدتان را ديدم پس حالا كه امكان خريد 2048 نيست پس دو تا 1024 ديگه را امتحان نماييد، حتمن سيستم را ببريد يا اگر فروشنده را مي شناسيد به شرط چاقو بخريد!)

dr-faust عزيز:

. بله گويا هستش و تازه ارتقا هم يافته! قبلن در ويستا محدوديت 4G را داشت اما الان اين محدوديت برداشته شده! و يك سري از تواناييهاي آن هم پيشرفته تر شده. من اين خبر را در اين لينك يافتم windows-7-to-extend-readyboost . اگر در سايت مايكروسافت هم جستجو نماييد خبرهاي دقيقتري را خواهيد يافت. (ما را هم بي خبر نگذاريد، لطفن! ببخشيد من شديدن در تست W7 هستم!)

موفق باشيد.
67562.gif

خداحافظ
IgImAx
87/11/04
209266.gif
26650.gif

Last edited:
بالا