برگزیده های پرشین تولز

همه چیز در مورد CD و DVD ا

pingu pin

Registered User
لایک‌ها
3
تا اوجایی که میدونم:
سوال اول_شما باید دی وی دی رو بریزی رو هاردت و دوباره رایت کنی مشکل از اطلاعات دی وی دی نیست مشکل نحوه رایت روی دی وی دی هست چه جوری بگم مثل اینه که یه فایل دیتا بزنی و بخوایی تو وی سی دی پلیر پخش کنی نمیشه دیگه(البته جدید هاشون میتونن دیتا رو هم پخش کنن)
سوال دوم_کلا وقتی داری دی وی دی رو به وی سی دی تبدیل میکنی کیفیت میکشه پایین بعد که شما میخوایی فایل رو دوقسمت کنی بازم یکم (نباید خیلی محسوس باشه )کیفیت میاد پایین .مشکلی که شما داری اگه قسمت اول بدون مشکل و افت کیفیت رایت میشه و سی دی دوم خراب میشه فکر کنم تنظیمات خروجی قسمت دوم میره رو دیفالت و احتمالا خروجی mpg میده که نرو دوباره باید کانورت کنه .دقت کن تنظیماتت برای هر دو قسمت فیلم یکسان باشه.
فکر نکنم فهمیدی که چی گفتم ولی امیدوارم به درد بخوره.در مورد قسمت اول باز هم باید تحقیق کنی زیاد مطمئن نیستم.

خیلی ممنون . شماره 2 همونطور بود که شما گفتی . تنظیماتش بهم میخورد .
شماره 1 رو کسی میتونه راهنمایی کنه ؟

Shayan_198v

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
در مورد مشکل اولتون باید بگم :
اولا شما بگین که دیویدی پلیر خونگی شما چیه ؟ من یک دستگاه lg از اون 43 میلیمترییای قدیمی دارم . بعضی وقتها دی وی دی رو با دی وی دی رایتر کامپیتورم براحتی پخش میکنم ولی با دی وی دی پلیر نمیتونم . یعنی دستگاه disk error میده . این موضوع خیلی وقتها هیچ ربطی به فرمت دیسک یا اینکه با چه نرم افزاری رایت کرده باشی نداره . بلکه مشکل از ضعف لنز دستگاست که کاریشم نمیشه کرد . خیلی وقتها شده که دستگاه من دیسکی رو نخونده اما همون دیسک رو با دستگاههای قویتری مثل pioneer راحت پخش کردم .
اما برای اینکه خیالتون از لحاظ فرمت و رایت کردن راحت بشه باید بگم که بهترین نرم افزار برای کپی و تبدیل دی وی دی intervideo dvd copy platnium است . اگر شما دیسکی رو با این نرم افزار روی هارد کپی کنید و بعدش با نرم افزار nero recode روی دی وی دی بریزی . بهت قول میدم هیچ مشکلی پیش نمیاد و دیسکت با تمام درایور ها قابل پخش باشه!

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
اگه خود DVD مشکلی از نظر خش و خرابی نداشته باشه، به خاطر عدم تطابق Regional Code دستگاه با فیلم، امکان پخش روی دستگاه وجود ندارد...
نرم افزار پخش DVD روی کامپیوتر، چون FREE regional Code میباشد، مشکلی با پخش انواع DVD ندارد ولی دستگاههای پخش DVD این خصوصیت رو ندارن...البته میتونی دستگاهی پیدا کنی که FREE regional Code باشه ولی تا اونجاییکه من دیدم، همه جدیدا، این امکان رو ندارن...

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
یه نکته دیگه

من ددیم DVD پلیر هایی که روی + یا - بودن دی وی دی حساس هستن .

Mohammadirani@

Registered User
لایک‌ها
10
ببخشید خیلی خلاصه گفتم .

یه مطلب رو براتون نقل میکنم :

"متاسفانه بر خلاف سى دى ها ، استانداردهاى متفاوتى براى ساخت يک ديسک دى وى دى وجود دارد. براى اين منظور بد نيست ابتدا به معرفى دو اتحاديه عظيم که در زمينه دستيابى به استاندارد هاى پيشرفته تر با يکديگر رقابت دارند ، بپردازيم. DVD FORUM نام اتحاديه اى شامل بيش از 200 کمپانى بزرگ است که در زمينه پيشرفت تکنولوژى ديسکهاى دى وى دى همکارى دارند.
از جمله اين کمپانى ها مى توان به هيتاچى ،ميتسوبيشى ، سونى و پايونير اشاره کرد. اين اتحاديه وظيفه ثبت استاندارد هاى جديدى که از طرف شرکت هاى عضو ارائه مى شودرا بر عهده دارد.استانداردهايى که اين اتحاديه ارائه مى کند همگى داراى يک علامت منفى در کنار پسوند دى وى دى هستند.از طرف ديگر DVD+RW Alliance نام اتحاديه ديگرى است که در رقابت شديد با DVD FORUM است.

اعضاى اين اتحاديه نيز بالغ بر 200کمپانى بزرگ هستند که از جمله آنها مى توان به ياماها، سونى ، DELL و hp اشاره کرد. در اين ميان نکته جالب حضور کمپانى سونى در هر دو اتحاديه است.

استانداردهاى ارائه شده اين اتحاديه همانطور که از نام آن مشخص مى شود با يک علامت مثبت همراه است. در واقع مى توان وجود اين استانداردهاى متفاوت را نتيجه رقابت اين دو اتحاديه دانست که سعى دارند با وضع اين استانداردها فروش محصولات جانبى مربوط را نيزانحصارى نمايند.

"

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
یه سوال از دوستان دارم!
چه جوری میشه فایل زیرنویس رو به DVD اضافه کرد؟؟؟

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
ممنون دوست عزیز...میخونمش و نتیجش رو میگم...
flowerysmile.gif

Hossein_Best

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان من تازه یک دستگاه dvd خریدم من میخواهم یک فیلم رو DVD رایت کنم نحوه کار چگونه است مثلا با nero وقتی میخواهیم یک فایل تصویری بر رویcd بزنیم گزینه make video cd را میزنیم ولی برای dvd وقتی گزینه dvd رادر nero انتخاب میکنیم همچین گزینه ای از بین میرود خواهشا یکی نحوه کار را توضیح بده وبگه برای یک فایل تصویری که بخواهیم در ضبط نشان بده چه کار باید بکنیم

afshkh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
شما کافیه که بهمون صورت عادی دیتا فایل JPG رو روی دی وی دی بریزی
اگر دی وی دی پلیر شما پلاگین Jpeg روش نصب شده باشه براحتی اونو نشون میده

afshkh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشکل مربوط به سرعت رایت شدن اون دی وی دی است مه تو کامپیوتر نشون میده ولی تو پلیر نشون نمیده

afshkh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نرم افزار Anyreaderرو هم تست کن
خیلی باحال عمل میکنه

farshid14

Registered User
لایک‌ها
110
ممنون از پاسختون . البته تاپیک مال یکی دیگه بود !! ولی من همه این راه ها رو امتحان کردم و نشد . خود دی وی دی از نظر خش و ... مشکلی نداره . دستگاه هم samsung هست و تا حالا پیش نیومده بود که دی وی دیی رو نخونه . دی وی دی رو روی هارد هم کپی کردم و باسرعت 4x رایت کردم ( البته نرو و clone رایت نکردند و erroe دادند ) باز هم نشد ؟!

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
ممنون از پاسختون . البته تاپیک مال یکی دیگه بود !! ولی من همه این راه ها رو امتحان کردم و نشد . خود دی وی دی از نظر خش و ... مشکلی نداره . دستگاه هم samsung هست و تا حالا پیش نیومده بود که دی وی دیی رو نخونه . دی وی دی رو روی هارد هم کپی کردم و باسرعت 4x رایت کردم ( البته نرو و clone رایت نکردند و erroe دادند ) باز هم نشد ؟!
شما احیانا اینجا رو خوندی؟؟

اگه خود DVD مشکلی از نظر خش و خرابی نداشته باشه، به خاطر عدم تطابق Regional Code دستگاه با فیلم، امکان پخش روی دستگاه وجود ندارد...
نرم افزار پخش DVD روی کامپیوتر، چون FREE regional Code میباشد، مشکلی با پخش انواع DVD ندارد ولی دستگاههای پخش DVD این خصوصیت رو ندارن...البته میتونی دستگاهی پیدا کنی که FREE regional Code باشه ولی تا اونجاییکه من دیدم، همه جدیدا، این امکان رو ندارن...

killer-star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان

من رفتم یک بسته DVD-R گرفتم اما حالا متوجه شدم که با رایتر من کار نمیکنه !!!!
توی فروم های خارجی نوشته بودن باید به ND-6500A آپگریدش کنم (یعنی Firmware ) رو عوض کنم.

اصلیش اینه : _NEC DVD+RW ND-6100A
حالا شده : _NEC DVD+-RW ND-6500A

حالا میتونم باهاش رایت کنم ولی وقتی رایت تموم شد دی وی دی خالیه !!!!
دیگه هم روش رایت نمیشه !!!!:(
چه کنم ؟

killer-star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
با یه دی وی دی رام دیگه نگاه کردم فایلها رایت شده بود!!!
چجوری رو مال خودم فایلهارو ببینم ؟؟؟

killer-star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
ممنون بخاطر جواب
مال خودم NEC DVD+RW ND-6100A
Firmware ماله 6500A ریختم روش حالا تو لیست دیوایس ها نوشته 6500A
دی وی دی ها هم T-Gate DVD-R هست! !
بعضیاش میاد !!!
بعضیاش نمیاد !!!

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
قضیه پیچیده شد و من نمی خوام با حدس های غیرتخصصی وقتت رو بگیرم ... شما تو بخش " سخت افزار " ، توی تاپیک " مشکلات سخت افزاری " اینو مطرح کن ... اساتید جواب میدن ...

بالا