برگزیده های پرشین تولز

همه چیز در مورد HTC Touch Diamond ٠

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
خوب از اونجایی که این گوشی این همه سرو صدا کرده و همه تو امکانات این گوشی موندن گفتم حیفه که
اطلاعات بچه ها پخش و پلا باشه و همش یک جا جمع بشه و یک تاپیک جامع داشته باشه

دوستان دیاموند دار حتما به ایت تاپیک هم سر بزنند

رام و آپگرید برنامه های دیاموند و تاچ پرو

htc-touch-diamond-00.jpg

htc-touch-diamond-01.jpg

مشخصات گوشی از سایت رسمی HTC

HTC مدل Touch Diamond کامپیوتر جیبی دیگری است که در این‌جا معرفی می‌شود. Touch Diamond اولین مدلی است که بر اساس سیستم عامل Windows Mobile 6.1 طراحی شده است. این نسخه تفاوت چندانی با نسخه‌ی Windows Mobile 6.0 ندارد.
این گوشی در ماه مه 2008 میلادی معرفی شد و با ابعادی در اندازه‌های 11.5×102×51 میلی‌متر، 110 گرم وزن و رنگ مشکی طراحی شده است. Touch Diamond از باندهای GSM 900 / 1800 / 1900 برای کشورهای اروپایی و آسیایی و باندهای GSM 850 / 1800 / 1900 برای کشورهای آمریکایی پشتیبانی می‌کند. Touch Diamond گوشی هوشمندی است که در مقایسه با گوشی‌های هوشمند با ابعاد نسبتا کوچک‌تری عرضه شده است. این گوشی حتی از سامسونگ مدل Soul نیز کوچک‌تر است.
از مشخصه‌های به کار رفته در این گوشی می‌توان به پشتیبانی از HSDPA، HSUPA، GPS، AGPS و مانیتور VGA اشاره کرد. این مانیتور به شکل لمسی طراحی شده و 65.000 رنگی است. 2.8 اینچ اندازه دارد و وضوحی برابر با 640×480 پیکسل را ارائه می‌کند. البته یک مانیتور 2.8 اینچی برای یک گوشی هوشمند کار خارق‌العاده‌ای به شمار نمی‌رود، اما قرار دادن آن بر روی دستگاهی مثل این مدل، تا اندازه‌ای جالب توجه است. کیفیت این صفحه نمایش بسیار عالی است، درست همان طور که دوست دارید. وضوح خوبی دارد و حروف بسیار ریز را هم به شکل بسیار خوبی نمایش می‌دهد.
رابط کاربری به کار رفته در کامپیوتر جیبی Touch Diamond رابط TouchFLO 3D است که عمل‌کرد خوبی دارد. با استفاده از قابلیت‌های 3D می‌توانید کارکردهای بسیاری را اجرا کنید. برای مثلا، در پایین صفحه نمایش گوشی تعدادی آیکن نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید با حرکت دادن انگشت خود بر روی این آیکن‌ها، آن‌ها را جابجا کنید.
این گوشی حتی امکان پیش‌بینی وضع هوا را هم فراهم کرده است. البته، کارکرد پیش‌بینی وضع هوا کارکرد تازه‌ای نیست و پیش از این، در گوشی HTC مدل Touch ارائه شده بود. اما در این گوشی به شکل به‌تری کار می‌کند. یکی از قابلیت‌های این گوشی را می‌توان نمایش شرایط آب و هوایی در بیش‌ از یک نقطه دانست. پیش‌بینی وضع هوا برای پنج روز نمایش داده می‌شود. طراحی گرافیکی این نرم‌افزار هم بی‌نظیر است. افکت‌های سه بعدی و تصاویر متحرک آن،... همه‌گی به شکل زیبایی طراحی شده‌اند.
با گوشی هوشمند Touch Diamond مشکلی در تماشای ویدیو و تصاویر ذخیره شده‌ی خود نخواهید داشت. این تصاویر با رزولوشن VGA نمایش داده می‌شوند. زوم کردن روی تصویر نیز کار بسیار راحتی است. با چرخاندن دایره‌ی روی صفحه نمایش در جهت عقربه‌های ساعت و مخالف آن می‌توانید روی تصویر زوم کنید. رزولوشن بالای این صفحه نمایش تماشای فیلم را بسیار لذت‌بخش کرده است. مشخصه‌ی دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد مرورگر YouTube است که مطمئنا از کار با آن راضی خواهید بود.
این گوشی به عنوان اولین مدل HTC مجهز شده به Windows Mobile 6.1 عمل‌کرد خوبی را از خود نشان داده و کارکردهای مختلفی را ارائه می‌کند. برای مثال می‌توان به دیلیت کردن فایل‌ها اشاره کرد. Pocket Office نیز از دیگر کارکردهایی است که Windows Mobile 6.1 ارائه می‌کند. نظرتان درباره‌ی چک کردن ای‌میل‌ها در سفر چیست؟
پشتیبانی از زنگ‌های پلی‌فونیک 40 کاناله، MP3، WAV و WMA با قابلیت دانلود، 192 مگابایت حافظه‌ی DDR SDRAM، 256 مگابایت ROM، 4 گیگابایت حافظه‌ی آزاد، نداشتن شیار مخصوص برای کارت حافظه، پردازش‌گر Qualcomm MSM7201A 528 Mhz، بلوتوث 2.0 به همراه A2DP، پشتیبانی از miniUSB، مرورگر WAP 2.0/xHTML، قابلیت ارسال و دریافت پیام‌های SMS، MMS و ای‌میل، پخش‌کننده‌ی MP3، قابلیت خواندن فایل‌های Word، Excel، Outlook و PDF، تکنولوژی TouchFLO 3D، هندزفری داخلی و... از مشخصه‌های دیگری هستند که در این گوشی ارائه شده. باتری مصرفی Touch Diamond یک باتری یون لیتیوم 900 mAh است که برای مدتی معادل 258 ساعت در حالت استندبای و 5 ساعت و 30 دقیقه مکالمه مفید عمر می‌کند.

مشخصه‌های اصلی کامپیوتر جیبی هوشمند HTC مدل Touch Diamond:

• پشتیبانی از باندهای GSM 900 / 1800 / 1900 برای کشورهای اروپایی و آسیایی و باندهای GSM 850 / 1800 / 1900 برای کشورهای آمریکایی
• پشتیبانی از HSDPA، HSUPA، GPS، AGPS
• قابلیت خواندن فایل‌های Word، Excel، Outlook و PDF
• پردازش‌گر Qualcomm MSM7201A 528 Mhz
• Windows Mobile 6.1
• صفحه نمایش 2.8 اینچی 65.000 رنگی TFT
• دوربین 3.15 مگاپیکسلی به همراه اتوفوکوس، فلاش و قابلیت فیلم‌برداری
• دوربین دوم VGA برای مکالمات تصویری
• باتری: یون لیتیوم 900
• ابعاد: 11.5×102×51 میلی‌متر
• وزن: 110 گرم
• مدت زمان مکالمه: 5 ساعت و 30 دقیقه
• مدت زمان استندبای: 258 ساعت

Last edited:

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
خواهش میکنم حسین جان ؛ کلا" چند نفر توی بخش هستن که بخواد استقبال بشه :D

خب اطلاعات جدید اینکه اکسلیتور گرافیکی در این سی پی یو فعال شده و خیلی حرکات ژانگولر رو به راحتی میتونه انجام بده ...

و اینکه این TouchFlo 3D اونقدر کامل هست که اگر کاربر وین مو رو خیلی خوب نشناسه نمیتونه بفهمه که ویندوز موبایل روی این دستگاه نصبه ... ( یک پلاگین همه کاره و فراگیر و زیبا روشه )

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
خواهش میکنم حسین جان ؛ کلا" چند نفر توی بخش هستن که بخواد استقبال بشه :D

خب اطلاعات جدید اینکه اکسلیتور گرافیکی در این سی پی یو فعال شده و خیلی حرکات ژانگولر رو به راحتی میتونه انجام بده ...

و اینکه این TouchFlo 3D اونقدر کامل هست که اگر کاربر وین مو رو خیلی خوب نشناسه نمیتونه بفهمه که ویندوز موبایل روی این دستگاه نصبه ... ( یک پلاگین همه کاره و فراگیر و زیبا روشه )

می گم نمیشه یهجوری این اینترفیس رو به حالت استاندارد برگردوند؟؟؟؟

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
این حس گر هایی که توشه رو چی بهش میگن؟! به قول دکتر میشه گفت از 7 ایده برداشته.
خیلی جالب داشتم ویدیو دیاموندو میدیدم در حال بازی که یه گوی بود با حرکت افقی گوشی اونو هدایت میکرد !
فکر میکنم برنامه ها و امکانات جالبی براش نوشته بشه !
ولی انصافا دیزاین جالب و کولی داره.
در مورد مموری که میگن نمیخوره حیفه واسه این گوشی!

bahrain

Pocket PC کاربر فعال موبایل و
کاربر فعال
لایک‌ها
15
میگم انصافا خیلی قشنگه ، امکاناتش هم کامله ، طراحیش فوق العاده است .

رقیب جدی برای اکسپریا هستش ، میگم تایتن 2 که اسمش قیصره ، پی 3470 هم که اسمش فرعونه ، به نظرتون اسم این رو چی بزاریم ؟ خا م ن .... ه ای خوبه ؟

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
می گم نمیشه یهجوری این اینترفیس رو به حالت استاندارد برگردوند؟؟؟؟

حتما" میشه . اصلا" شاید بعد از هارد ریست که خواست نصب کنه برنامه هارو ، با یه سافت ریست اونارو نصب نکنه و لخت و عریان پی پی سی رو تحویل بده .

خیلی جالب داشتم ویدیو دیاموندو میدیدم در حال بازی که یه گوی بود با حرکت افقی گوشی اونو هدایت میکرد !

accelometer ِ اسمش

میگم انصافا خیلی قشنگه ، امکاناتش هم کامله ، طراحیش فوق العاده است .

رقیب جدی برای اکسپریا هستش ، میگم تایتن 2 که اسمش قیصره ، پی 3470 هم که اسمش فرعونه ، به نظرتون اسم این رو چی بزاریم ؟ خا م ن .... ه ای خوبه ؟

مگه ما اسم میذاریم ؟ اگه به ما بود من اسم قیصر رو میذاشتم غضنفر :D

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14

آره تنها گوشی که تا به حال این قابلیت رو داشته Iphone بوده و خیلی هم حال میده :cool:
-------------
این ها رم منتل کردم اینجا

ویدیو تبلیغاتی این گوشی gsmarena

http://www.gsmarena.com/htc_touch_diamond-2368.php

طراحی این گوشی بسیار چسم گیره
2h7jp6o.jpg

کلید هاش علاوه بر تاچ بودن
مبشه باهاش با چرخش انگشت مثلا zoom کرد و...
2a971mr.jpg

sunnyboy

Registered User
لایک‌ها
1
آره تنها گوشی که تا به حال این قابلیت رو داشته Iphone بوده و خیلی هم حال میده
یعنی میگی IPhone هم بصورت افقی هم عمودی این accelometer رو داره مثل diamond ؟ یا فقط مثل دوربین های دیجیتال فقط برای تغییر portrait و landscape داره ؟ فکر میکردم همینجوری باشه .

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
یعنی میگی IPhone هم بصورت افقی هم عمودی این accelometer رو داره مثل diamond ؟ یا فقط مثل دوربین های دیجیتال فقط برای تغییر portrait و landscape داره ؟ فکر میکردم همینجوری باشه .

آره من اون ویدویو رو دیاموند رو ندیدم
ولی یه بازی iphone داره که یه گوی هست با دوران گوشی به هر طرفی گوی لغزش پیدا میکنه و به جهت حرکت گوشی این ور اون ور میره

Dr.B.M

Registered User
لایک‌ها
3
مگه ما اسم میذاریم ؟ اگه به ما بود من اسم قیصر رو میذاشتم غضنفر
107.gif

و واقعا بیشتر برازنده ی این اسم هست تا قیصر.فکر کنم اون بندگان خدا هم منظورشون همون غضنفر بوده.

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
اکسلومیتر ِ دایاموند خیلی پیشرفته تره ... میتونی با تکون دادن عکس رو عوض کنی ...

آیفون چندین جهت ِ محدود رو میفهمه فقط

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
accelerometer فکر نمی کنم که در آیفون باشه ، آیفون فقط مثل دوربین دیجیتال عمودی و افقی بودن رو می شناسه ، مطمئن نیستم ولی نیگاه می کنم برای شما

در ضمن ، این دستگاه خیلی بعید هست که با کب و این جور چیز ها این شکلیش کرده باشند ، اما به احتمال زیاد ، امکان اینکه این اینترفیس رو غیر فعال کنید در خود دستگاه گنجانده شده

siavash78

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
3
حتما" میشه . اصلا" شاید بعد از هارد ریست که خواست نصب کنه برنامه هارو ، با یه سافت ریست اونارو نصب نکنه و لخت و عریان پی پی سی رو تحویل بده .

مگه ما اسم میذاریم ؟ اگه به ما بود من اسم قیصر رو میذاشتم غضنفر :D

به قول یکی از بزرگان اسب رو باید لخت سوار شد!

ضمنا منم اسم آلتیمیتم رو میذارم شروین!

راستش منم مثل دکتر فکر نمی کنم این رو بشه به این راحتی ها به صورت استاندارد در آورد. اگر این جوری باشه به نظر من زیاد جالب نیست. :( تودی وین موبایل در عین سادگی قابلیت های فراوانی داره که با عوض شدن و جینگولی شدن از بین میره. من شخصا ترجیح میدم بیس و بنیان ویندوز موبایل اینقدر تغییر نکنه.
حالا با این قیمت های نجومی که اچ تی سی داره بقیه محصولاتش رو عرضه می کنه کسی از حدود قیمت این خبری نداره؟؟؟ تاریخ ریلیزش فکر می کنید کی باشه؟؟؟
در آخر باید بگم اچ تی سی به تمام معنی ترکوند! هر چند که فکر می کنم بیشتر خواسته به عنوان یک دنباله رو وارد دنیای وی جی ای ها نشه!

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
به قول یکی از بزرگان اسب رو باید لخت سوار شد!

ضمنا منم اسم آلتیمیتم رو میذارم شروین!

راستش منم مثل دکتر فکر نمی کنم این رو بشه به این راحتی ها به صورت استاندارد در آورد. اگر این جوری باشه به نظر من زیاد جالب نیست. :( تودی وین موبایل در عین سادگی قابلیت های فراوانی داره که با عوض شدن و جینگولی شدن از بین میره. من شخصا ترجیح میدم بیس و بنیان ویندوز موبایل اینقدر تغییر نکنه.
حالا با این قیمت های نجومی که اچ تی سی داره بقیه محصولاتش رو عرضه می کنه کسی از حدود قیمت این خبری نداره؟؟؟ تاریخ ریلیزش فکر می کنید کی باشه؟؟؟
در آخر باید بگم اچ تی سی به تمام معنی ترکوند! هر چند که فکر می کنم بیشتر خواسته به عنوان یک دنباله رو وارد دنیای وی جی ای ها نشه!
گویا ده روز دیگه موجوده در بازار یعنی 18 می

لینک

پست خودم رو کوت میکنم قیمتش رو یادم نیست

gba

Registered User
لایک‌ها
25
اکسلومیتر ِ دایاموند خیلی پیشرفته تره ... میتونی با تکون دادن عکس رو عوض کنی ...

آیفون چندین جهت ِ محدود رو میفهمه فقط

accelerometer فکر نمی کنم که در آیفون باشه ، آیفون فقط مثل دوربین دیجیتال عمودی و افقی بودن رو می شناسه ، مطمئن نیستم ولی نیگاه می کنم برای شما

در ضمن ، این دستگاه خیلی بعید هست که با کب و این جور چیز ها این شکلیش کرده باشند ، اما به احتمال زیاد ، امکان اینکه این اینترفیس رو غیر فعال کنید در خود دستگاه گنجانده شده

iphone یه برنامه داشت که اگه تکون می دادی کرم ها از رو صفحه می افتاند. پس زیاد هم ساده نیست.

خوب برای تغییر جهت هم به accelerometer نیازه دیگه.

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
خوب میرسیم به بخش شیرین youtube

من تمام ویدیو های این گوشی رو دیدم که این چند تا سرآمد بقیه بودن

نکته ای که هست اینه که در 90 درصد فیلم های موجود فقط با پلاگین جدید htc ور میرن و کار خاصی انجام نمیدن با گوشی
ولی درکل هنوز هم قضاوت کردن برای این گوشی زوده از نظر performance
و فعلا فقط میشه به ظاهر پرداخت تا به دست اشخاص این کاره برسه

htc-touch-diamond-cases-5.jpg

----------------
این ویدیو بیشتر به کار با پلاگین پرداخته و مقداری هم گشت تو اینترنت میزنه
(اون بازی با گوی در این فیلم هستش(accelerometer))
HTC Touch Diamond Hands-on video

فیلم کیف این گوشی
یه چیزی رو تو این فیلم نفهمیدم وقتی طرف گوشی رو میزاره داخل کیف برای بیرون اومدنش خوده کیف مقداری اونو میده بیرون که اگع این جوری باشه جالبه (شما چی میگید این جوریه واقعا ؟)
HTC Diamond Touch Case

نمایش گوشی در کنفرانس مطبوعاتی HTC
HTC Touch Diamond Mobile Internet Video

اینم مثل قبیله از یک زاویه باز تر فیلم برداری شده و مقداری هم کاملتر هست
HTC Touch Diamond Launch Event

این ویدیو هم به از همه کامل تر هست و بیشتر با منو های خود گوشی (نه پلاگین) کار کرده از این ویدیو میشه فهمید که ویندوز موبایل 6.1 روی این گوشی هست :D چون همه فیلم های دیگه فقط پلاگین رو نشون میدن
در ضمن در موقع sms زدن accelerometer کار نمیکنه (که سوتی جالبی هست :lol:)

HTC Touch Diamond in action

بقیه ویدیو ها هم فعلا ول معطلن :wacko:

Hossein505

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
14
موبایل ریویو هم این گوشی رو اضافه کرد

diamond-dimensions.jpg

لینک

sservati

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
دوستان کسی میدونه این گوشی در آمریکا و کانادا هم ارائه میشه یا نه؟

سیستم موبایل آمریکای شمالی الان چیه؟

بالا