برگزیده های پرشین تولز

mha1368

Registered User
لایک‌ها
1,033
مبارکه . بالاخره پس تو هم رفتی تو قوطی ؟‌:D

همین الان میتونی بری
قبلا نفری ۲.۵ بود . الان بخشنامه اومده شده ۳ میلیون ولی سودش بیشتر شده . نفری ۳ میلیون میدن
آره . باید همون شهری که عقدنامه ثبت شده بری . البته آشنا اگه داشته باشی زیاد مهم نیست ( تو بانک )‌ . اگر آشنا نداشته باشی میگن برو همون شهری که ثبت کردی

آقا دمت گرم..
مراحل رو میگی؟
نامه از محضر و اینا نمیخواد..؟
چه بانکی باید رفت؟

managermd

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
232

KaSa

Registered User
لایک‌ها
3
سلام
کمتر از یه ماهه عقد کردیم..
کی باید برم سراغ وامم؟
چند میدن؟
عقد تهران بوده..پس باید بیام تهران دنبال وام؟

دوست گرامی، اولا تبریک بنده رو پذیرا باش، دوما شما میتونی در شهر محل سکونتت وام دریافت کنی، ملاک شهر محل عقد نیست، توضیحات کامل بالا دادم، باز اگه سوالی بود در خدمتم

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
آقا دمت گرم..
مراحل رو میگی؟
نامه از محضر و اینا نمیخواد..؟
چه بانکی باید رفت؟
مراحل خاصی نداره
عقدنامه رو میخواد حتما .و مابقی مدارک معمولی مثل شناسنامه و کارت ملی و این چیزا
بستگی به بانکی داره که میری . ممکنه ضامن کارمند بخوان .

اینا که داستان سرایی های قانونیشه . وقتی بری تو بانک و اقدام کنی میبینی که هر بانکی و بعضا هر شعبه از بانک ها برای وام ازدواج شرایط و قوانین خودشون رو اجرا میکنن و این شرایط بانک مرکزی رو تره هم براش خرد نمیکنن .

KaSa

Registered User
لایک‌ها
3
اینا که داستان سرایی های قانونیشه . وقتی بری تو بانک و اقدام کنی میبینی که هر بانکی و بعضا هر شعبه از بانک ها برای وام ازدواج شرایط و قوانین خودشون رو اجرا میکنن و این شرایط بانک مرکزی رو تره هم براش خرد نمیکنن .

البته نه به این شدت، قانون وام ازدواج بانک مرکزی به نحوی تنظیم شده که دست بانکهارو تا حدی باز میزاره، چرا که نهایتا شعبه بانکی که وام رو داده باید پاسخگوی وام باشه و بتونه اقساط وام رو نقد کنه، در واقع بانک مرکزی میاد فقط سقف رو تعیین میکنه، مثلا میاد میگه که زیر 10 میلیون تومان بانک باید فقط از شما یه ضامن معتبر بگیره نه بیشتر، این یعنی شعبه میتونه اون یه ضامن رو کارمند رسمی بخواد، یا نه قراردادی بخواد، یا کاسب یا بازنشسته.
به هر حال بانکها برای اینکه مطمئن بشن که وامی که میدن بر میگرده شرایط رو سخت میکنن که تضمین شده باشه پرداخت اقساط.

در صورتی که شعبه ای که میخواهید ازش وام بگیرید مدارک یا ضامن بیش از حد تعیین شده میخواد میتونید این موضوع رو از اداره نظارت بر بانکهای بانک مرکزی پیگیری کنید(با شماره 021-29951 تماس گرفته و بخواهید شما رو به دفتر اداره نظارت بر بانکها وصل کنند)

شاد، خوشبخت و موفق باشید

KaSa

Registered User
لایک‌ها
3
دوستان اعتبار خیلی از بانکها تا این تاریخ یعنی 9 دی تمام شده برای وام ازدواج، برای همینه که تو لیست بانکهای هر استان نمایش داده نمیشن، برای پیگیری این که کی اعتبار جدید به بانکهای استانها اختصاص پیدا میکنه میتونید به اعتبارات بانک مرکزی تماس بگیرید(برای تماس با اعتبارات بانک مرکزی به شماره 021-29951 تماس گرفته و از اپراتور بخواهید شما رو به اداره اعتبارات وصل کنند)

شاد و پیروز باشید همگی

KaSa

Registered User
لایک‌ها
3
دوستانی که تاریخ عقدشون 89 هست و هنوز وام نگرفتن بجنبن که اگر امسال ثبت نام نکنن دیگه ساله بعد نمیتونن ثبت نام بکنن و وام بگیرنااااا، از ما گفتن بود، بجنب باباااا بجنبببببببببببببببببببببببب

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
البته نه به این شدت، قانون وام ازدواج بانک مرکزی به نحوی تنظیم شده که دست بانکهارو تا حدی باز میزاره، چرا که نهایتا شعبه بانکی که وام رو داده باید پاسخگوی وام باشه و بتونه اقساط وام رو نقد کنه، در واقع بانک مرکزی میاد فقط سقف رو تعیین میکنه، مثلا میاد میگه که زیر 10 میلیون تومان بانک باید فقط از شما یه ضامن معتبر بگیره نه بیشتر، این یعنی شعبه میتونه اون یه ضامن رو کارمند رسمی بخواد، یا نه قراردادی بخواد، یا کاسب یا بازنشسته.
به هر حال بانکها برای اینکه مطمئن بشن که وامی که میدن بر میگرده شرایط رو سخت میکنن که تضمین شده باشه پرداخت اقساط.

در صورتی که شعبه ای که میخواهید ازش وام بگیرید مدارک یا ضامن بیش از حد تعیین شده میخواد میتونید این موضوع رو از اداره نظارت بر بانکهای بانک مرکزی پیگیری کنید(با شماره 021-29951 تماس گرفته و بخواهید شما رو به دفتر اداره نظارت بر بانکها وصل کنند)

شاد، خوشبخت و موفق باشید

من غیر از وام ازدواج وام از بانک رفاه ۱ تومن میخواستم بگیرم ( هم سفته میخوان + کسر حقوق از خودم +‌کسر حقوق از ضامن اول و کسر حقوق از ضامن دوم ) یعنی ۴ برابر ۱ میلیون میخوان ضمانت بگیرند !! غیر از اون بانک مسکن من وام مسکن مهر گرفتم غیر از سند که در رهن بانک هست . یک ضامن کارمند با کسر حقوق هم میخوان . ( یعنی ۲۰ تومن وام داده . سند ۶۰ تومنی تو رهنشون هست + ضمانت کسر حقوق اقساط !‌)

حالا شما بگو زنگ بزن اینجا زنگ بزن اونجا . من تا خود سرپرستی بانک مسکن هم رفتم . هیچ نتیجه ای نداشت .

glofin

Registered User
لایک‌ها
202
دوستاني كه دستي بر آتش دارن :
آقا اگه ما يه بار ازدواج كرده باشيم و طلاق داده باشيم و الان دوباره بخوايم تجديدفراش كنيم :
وام ازدواج به ما تعلق ميگيره ؟ يا فقط به خانوم ( اگه دختر ) باشه تعلق ميگيره ؟
و اينكه راه در رو ودور زدن اينا هرچي بلديد بياين وسط رو كنيد .
منتظريما

R o o z b e h

Registered User
لایک‌ها
8
آقا اگه ما يه بار ازدواج كرده باشيم و طلاق داده باشيم و الان دوباره بخوايم تجديدفراش كنيم :
منتظريما
خیر به شما وامی تعلق نمیگیره!!
فقط اون خانم(دختر) میتونه وام رو دریافت کنه.
سال گذشته یه همچین کیسی رو یکی از آشناهای نزدیکمون داشت:rolleyes:

sahel_sh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام . ایادختری که یکبارعقدکرده وطلاق گرفته و باکره است و یکبار وام ازدواج گرفته اگر با یک پسری که اولین باره عقد میکنه . عقدکنه میتونه وام ازدواج بگیره ؟ همسر جدیدش چی ؟

Last edited:

agarb98

Registered User
لایک‌ها
179
چند سال طول میکشه گرفتنش ؟

busines

Registered User
لایک‌ها
20
سلام . ایادختری که یکبارعقدکرده وطلاق گرفته و باکره است و یکبار وام ازدواج گرفته اگر با یک پسری که اولین باره عقد میکنه . عقدکنه میتونه وام ازدواج بگیره ؟ همسر جدیدش چی ؟

وام ازدواج ظاهرن 1بار به متقاضی داده میشه ولی همسرتون میتونن در خواست بدن
سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج
چند سال طول میکشه گرفتنش ؟

معمولا 1 ماه تا 3 ماه گاهی زودتز گاهی دیرتر!
برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه کنید
سامانه تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

ahmaad313

Registered User
لایک‌ها
4
منتظريما

بانک تنها با شناسنامه کار داره اگه توی شناسنامه یک اسم باشه
و در سند هم ازدواج قبلی مرد یا زن ذکر نشده پرداخت میکنن به هر دو
و گرنه تنها به کسی میدن که ازدواج اولش باشه

Asadi

Registered User
لایک‌ها
449
پس از ثبت نام تو سایت بانک مرکزی چند روز طول می‌کشه تا شعبه مورد نظر رو بانک عامل انتخاب کنه؟ خودشون گفتن 3-4 روز الان مال ما* یه هفته شده و خبری نیست؟

* پسر عموم منظورم بود... :lol:

emr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان. من در سامانه تسهیلات وام ازدواج ثبت نام کردم. استعلام هویت انجام شده ولی با گذشت 8 روز از ثبت نامم شعبه ای برایم تعیین نشده. من در تهران ساکن هستم و شعبه بانک صادرات نزدیک منزل مون رو هم پیشنهاد دادم. آیا این تاخیر طبیعی است؟
مادرم که تو همون بانک حقوق میگیره رو میخوام به عنوان ضامن معرفی کنم. آیا حضور خودش هم لازمه یا فقط مدارکش رو ببرم کفایت میکنه؟ آخه مادرم مسافرت هست و من به پول نیاز فوری دارم.
ممنون میشم پاسخ بدین و راهنمائی کنین.

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888

دختره نمیتونه وام بگیره ولی پسره چرا

پس از ثبت نام تو سایت بانک مرکزی چند روز طول می‌کشه تا شعبه مورد نظر رو بانک عامل انتخاب کنه؟ خودشون گفتن 3-4 روز الان مال ما* یه هفته شده و خبری نیست؟

سلام دوستان. من در سامانه تسهیلات وام ازدواج ثبت نام کردم. استعلام هویت انجام شده ولی با گذشت 8 روز از ثبت نامم شعبه ای برایم تعیین نشده. من در تهران ساکن هستم و شعبه بانک صادرات نزدیک منزل مون رو هم پیشنهاد دادم. آیا این تاخیر طبیعی است؟
مادرم که تو همون بانک حقوق میگیره رو میخوام به عنوان ضامن معرفی کنم. آیا حضور خودش هم لازمه یا فقط مدارکش رو ببرم کفایت میکنه؟ آخه مادرم مسافرت هست و من به پول نیاز فوری دارم.
ممنون میشم پاسخ بدین و راهنمائی کنین.

ممکنه تا 1 ماه و یا بیشتر هم طول بکشه ..که توصیه میشه اگر بیشتر از 3 هفته شد شعبه بانک و یا بانک اصلیرو عوض کنید...تو قسمت ویرایش ثبت نام.

تا وقتی بودجه برای بانکی که انتخاب کردید نره جوابش نمیاد و ممکنه این پروسه حتی مدت بسیار زیادی طول بکشه

بانک هایی که معمولا جوابش زود میاد ایناست.

ملی ، ملت

سپه رو توصیه میکنم به هیچ وجه نزنید.

Chilbuk

Registered User
لایک‌ها
190
سوره مبارکه بقره / آیه 230 :)

بالا