برگزیده های پرشین تولز

هنگ کردن سیستم بعد از نصب ssd m2

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Maans

Registered User
لایک‌ها
179
سلام دوستان وقت بخیر باز هم سوال.

بعد از راهنمایی گرفتن از شما یک ssd m2https://meghdadit.com/product/69557/ خریداری کردم و امروز صبح نصب کردم ولی مشکلی که دارم از صبح تا الان دوبار موقع رندر گرفتن سیستم هنگ کرد!تا حالا سابقه نداشته.

مین برد asus prime x370

Cpu ryzen 1700

16gb ram dual

Vga 980ti

Power 1200 green

هارد 1ترا وسترن سبز

هارد ssd ساتا 124 برای ویندوز

هراد ssd m2

چند تا مورد اینکه موقع نصب سیستم رو باد گرفتم و چون کولر بزرگی دارم و گرافیک هم بزرگ بود مجبور شدم کارت رو باز کنم برای نصب.

یه محافظ آلومینیومی هم داشت که چون شباهت به هیت سینک نداشت نچسبوندم بهش.

بعد از نصب و بالا اومدن ویندوز درایو m2 نبود توی my pc و از توی منیجر سخت افزار شناسایی و هر گزینه پیشفرز داشت نکست زدم و درایو اومد.

و استفاده کردم.

طریقه هنگ کردن هم به اینصورت هست که بعد از چند ساعت کار و رندر یهو صفحه سیاه شد و چراغ گرافیک خاموش روشن میشد و مجبور به گرفتن دکمه پاور شدم که سیستم خاموش بشه و دوباره روشن کنم.

دمای cpu از 66 بالاتر نمیره که البته قبلا 60 بالاتر نمیرفت.

احتمال داره خود m2 داغ بشه و باعث هنگ بشه؟ چون فایل داخل خود m2 هست.

رید و رایت خوب بود ولی سرعت برنامه تاثیری نکرد موقع سیو گرفتن.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان وقت بخیر باز هم سوال.

بعد از راهنمایی گرفتن از شما یک ssd m2https://meghdadit.com/product/69557/ خریداری کردم و امروز صبح نصب کردم ولی مشکلی که دارم از صبح تا الان دوبار موقع رندر گرفتن سیستم هنگ کرد!تا حالا سابقه نداشته.

مین برد asus prime x370

Cpu ryzen 1700

16gb ram dual

Vga 980ti

Power 1200 green

هارد 1ترا وسترن سبز

هارد ssd ساتا 124 برای ویندوز

هراد ssd m2

چند تا مورد اینکه موقع نصب سیستم رو باد گرفتم و چون کولر بزرگی دارم و گرافیک هم بزرگ بود مجبور شدم کارت رو باز کنم برای نصب.

یه محافظ آلومینیومی هم داشت که چون شباهت به هیت سینک نداشت نچسبوندم بهش.

بعد از نصب و بالا اومدن ویندوز درایو m2 نبود توی my pc و از توی منیجر سخت افزار شناسایی و هر گزینه پیشفرز داشت نکست زدم و درایو اومد.

و استفاده کردم.

طریقه هنگ کردن هم به اینصورت هست که بعد از چند ساعت کار و رندر یهو صفحه سیاه شد و چراغ گرافیک خاموش روشن میشد و مجبور به گرفتن دکمه پاور شدم که سیستم خاموش بشه و دوباره روشن کنم.

دمای cpu از 66 بالاتر نمیره که البته قبلا 60 بالاتر نمیرفت.

احتمال داره خود m2 داغ بشه و باعث هنگ بشه؟ چون فایل داخل خود m2 هست.

رید و رایت خوب بود ولی سرعت برنامه تاثیری نکرد موقع سیو گرفتن.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام مدل دقیق SSD
اگر هیت سینک داره حتما استفاده کنید .

Maans

Registered User
لایک‌ها
179
سلام دوستان ممنون از راهنماییتون

این چند روز درگیر این سیستم بودم و فکر کنم درست شد بلاخره.

گفتم تجربه رو با بقیه درمیون بزارم شاید کسی مشکل من رو پیدا کنه.

تقریبا همه اون کارهایی که دوستان گفتن رو انجام دادم شامل آپدیت بایوس و نصب هیت سینک و باز و بست کردن قطعات ولی مشکل بازم پابرجا بود.

با توجه به اینکه کولر من خیلی بزرگه silver arrow زمانی که بازش کردم دیدم تقریبا خمیر خیلی زیادی روی سی پی یو بود و چون بار اولم بود خمیر رو تعویض میکردم توی نت سرچ کردم دیدم خیلی کمتر باید خمیر رو میزدم برای همین دما غیر معمول بود و درست جریان پیدا نمیکرد.

خمیر رو عوض کردم و دوباره راه اندازی کردم دما حدود 7 8 درجه کاهش پیدا کرد و برای اینکه بازم این مشکلات اتفاق نیوفته یک مقدار از فرکانس سی پی یو کم کردم که خیالم راحت بشه.

العان دما از حدود 68 تا 70 به 49 تا 50 میرسه که خیلی ایدعال هست و قید یک مقدار فرکانس بیشتر رو زدم !

فرکانس فعلی 35 هست که قبلا 38 گذاشته بودم و راحت کار میکرد.

مشکل از ssd نبود چون من قبلا با gpu رندر میگرفتم و با تست ها متوجه شدم زمانی که با cpu رندر میگیرم این اتفاق میوفته چون باید 3 4 ساعت زیر بار میبود یکمی دیر متوجه شدم وگرنه همون اول میفهمیدم از cpu هست.

ممنون از دوستان.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا