برگزیده های پرشین تولز

هنگ کردن سیستم بعد از یک ساعت

وضعیت
موضوع بسته شده است.

payamrpg

Registered User
لایک‌ها
56
سلام به همه دوستان
تازگی سیستم بعد از ۱ ساعت یا بیشتر هنگ می‌کنه بعد خاموش میکنی باید چند دقیقه صبر کنی تا صدای بوت شدن بده وگرنه همینطور تو حالت قبل بوت میمونه بعضی مواقع هم هنگ می‌کنه ریست میشه میاد بالا.
سیستم هم .
Z270g gaming Asus
Cpu i76700k
Ram 2x8 gig hyperx 2600 xmp
کارهایی که خودم تونستم تست کنم پاور بود که عوض کردم فرقی نکرد با تک تک رم ها تست شد فرقی نکرد مادربرد هم بردم گارانتی گفتن تست کردیم سالمه فقط می‌مونه سی پی یو که اونو ندارم تست کنم.یا اینکه از چیز دیگس؟
اگه از سی پی یو هست که کسی از دوستان می‌تونه سی پی یو قرض بدن تست کنم که مطمئن شم.
با تشکر

99+1

Registered User
لایک‌ها
51
برای من هم چند سال پیش همچین مشکلی پیش اومده بود
مشکل من از هارد بود که مدارش مشکل پیدا کرده بود و بعد از مدتی سیستم هنگ می کرد این که می گم مدتی یعنی ممکن بود چند دقیقه یا چند ساعت سیستم کار بکنه بعد هنگ می کرد.

payamrpg

Registered User
لایک‌ها
56
یادم رفت بگم هارد ssd m2 روی مادربرد سواره بعد با یه هارد دیگه با ویندوز دیگه هم تست شده.بازم هنگ کرده:(:(

Windows7

Registered User
لایک‌ها
188
اینکه چند دقیقه طول میکشه بوت شه میتونه از چیزهایی باشه که به usb وصله مثل هارد اکسترنال یا فلش معیوب و غیره
در ضمن بایوس حتما ریست و به تنظیمات دیفالت برگردونده بشه

payamrpg

Registered User
لایک‌ها
56
اینکه چند دقیقه طول میکشه بوت شه میتونه از چیزهایی باشه که به usb وصله مثل هارد اکسترنال یا فلش معیوب و غیره
در ضمن بایوس حتما ریست و به تنظیمات دیفالت برگردونده بشه
سلام.نه فقط موس و کیبرده که وصله وبایوس هم دیفالت شده هیچ فرقی نکرده.

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
کولر سی پی یو اشکالی نداره؟
دمای سی پی یو نرماله ؟
بعضا به دلیل نامناسب بودن خنک کننده یا خشک شدن خمیر دما به شدت بالا میره و سیستم هنگ یا ریست میشه

Windows7

Registered User
لایک‌ها
188
قبل از سی پی یو که بسیار بعیده مشکل داشته باشه باید رم تست بشه. با یک رم دیگه سیستم رو بوت کنید.
بایوس هم اپدیت کنید

payamrpg

Registered User
لایک‌ها
56
قبل از سی پی یو که بسیار بعیده مشکل داشته باشه باید رم تست بشه. با یک رم دیگه سیستم رو بوت کنید.
بایوس هم اپدیت کنید
رم همون اول که سیستم رو بستم یکی از آنها بوت نشد دادم گارانتی یکی دیگه دادش با اون تا ۸ ماه بدون مشگل کار کرد .آخه نمیشه که هر جفتش با هم خراب بشن بدبختی

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام به همه دوستان
تازگی سیستم بعد از ۱ ساعت یا بیشتر هنگ می‌کنه بعد خاموش میکنی باید چند دقیقه صبر کنی تا صدای بوت شدن بده وگرنه همینطور تو حالت قبل بوت میمونه بعضی مواقع هم هنگ می‌کنه ریست میشه میاد بالا.
سیستم هم .
Z270g gaming Asus
Cpu i76700k
Ram 2x8 gig hyperx 2600 xmp
کارهایی که خودم تونستم تست کنم پاور بود که عوض کردم فرقی نکرد با تک تک رم ها تست شد فرقی نکرد مادربرد هم بردم گارانتی گفتن تست کردیم سالمه فقط می‌مونه سی پی یو که اونو ندارم تست کنم.یا اینکه از چیز دیگس؟
اگه از سی پی یو هست که کسی از دوستان می‌تونه سی پی یو قرض بدن تست کنم که مطمئن شم.
با تشکر
سلام
شما باید این هنگ کردن رو از لحاظ حرارت یکی از قطعات چک کنید . بیشترین عامل حرارت قسمت VRM یا چیپست مادربرد یا یکی از چیپ های که روی برد قرار دارد مثل شبکه یا هر چیپ دیگه
با برنامه HWMONITOR اسکرین شات کامل بگذارید تا بررسی کنم .

payamrpg

Registered User
لایک‌ها
56
سلام
شما باید این هنگ کردن رو از لحاظ حرارت یکی از قطعات چک کنید . بیشترین عامل حرارت قسمت VRM یا چیپست مادربرد یا یکی از چیپ های که روی برد قرار دارد مثل شبکه یا هر چیپ دیگه
با برنامه HWMONITOR اسکرین شات کامل بگذارید تا بررسی کنم .
سلام.
مادربرد و پاور رو از گارانتی گرفتم سوار کردم یک روز کامل باهاش بازی کردم ولی اصلا هنگ نکرد حتی دمای سی پی یو رو به ۱۰۰ درجه رسوندم و با انواع برنامه های تست مثل burning test ,هم رم ها رو چک کردم بازم هیچ خطایی نشون نداد یعنی چی شد درست شد یا اینکه هنگ کردنش دیرتر شده،:general208:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام.
مادربرد و پاور رو از گارانتی گرفتم سوار کردم یک روز کامل باهاش بازی کردم ولی اصلا هنگ نکرد حتی دمای سی پی یو رو به ۱۰۰ درجه رسوندم و با انواع برنامه های تست مثل burning test ,هم رم ها رو چک کردم بازم هیچ خطایی نشون نداد یعنی چی شد درست شد یا اینکه هنگ کردنش دیرتر شده،:general208:
اگر مشکلی نداره یعنی درست شده

Windows7

Registered User
لایک‌ها
188
مشکل هویدا شد، استارتر میگه دمای سی پی یو رو به صد میرسونه! حتی با فن استوک هم نباید به 100 برسه مگر در شرایط خاص با اورکلاک شدید!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مشکل هویدا شد، استارتر میگه دمای سی پی یو رو به صد میرسونه! حتی با فن استوک هم نباید به 100 برسه مگر در شرایط خاص با اورکلاک شدید!
منظور ایشون انواع تست ها را انجام دادند مشکلی مشاهده نکردند . مادربرد در محدوده پایین تر سیستم رو خاموش میکنه . پس دما به این درجه نرسیده که سیستم پایدار بوده است . اگر مشکلی بود خودشون تاپیک رو ادامه میدادن .
تاپیک رو قفل میکنم

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا