برگزیده های پرشین تولز

هنگ کردن و از کار افتادن K800 اينجانب پس از روشن شدن در حالت عادى

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
سلام، آن هم سلامى چو بوى نيازمندى به کمک!
sign_help.gif

خلاصه ى ‌ماجرا:

همونجور که تو عنوان گفتم گوشى K800i م رو وقتى روشن ميکنم، بعد از اينکه به منوي انتخاب روشن شدن در حالت عادى، يا روشن شدن در حالت Flight Mode (براى داخل هواپيما) ميرسه، حالت عادى رو که انتخاب ميکنم ، بعد از اينکه شبکه ى مربوطه رو پيدا ميکنه و وصل ميشه، هنگ ميکنه و همونجور مى مونه و هيچ کاريش نميشه کرد. نه دکمه هاش کار ميکنه، نه جوى استيکش، نه حتى صفحه ى نمايشگرش خاموش ميشه و نه حتى ميشه با دکمه ى مربوطه خاموشش کرد! فقط بايد باترى رو دربيارم تا خاموش بشه!:wacko:

ولى در حالت فلايت مود که ميگذارم، ديگه هنگ نميکنه، فقط دوربينش کار نميکنه که همه ى بدبختى ‌اين گوشى جان هم از داستان اين دوربينش شروع شد که در پايين ‌ميگم:

شرح کامل ماجرا :

تو خيابون يه سوژه ى جالب ديدم، خواستم عکسشو بگيرم، گوشى رو درآوردم ديدم رو يکى‌ از بازى هايى که مشغولش بودم pause کرده. نميدونم چرا هول شدم به جاى اينکه از منوى‌ خود بازى قطعش کنم و خارج بشم، دکمه ى مربوط به برنامه ى در حال اجرا رو زدم و از اونجا بازى رو پايان دادم، و بعدش که درپوش لنز رو کشيدم پايين ديدم اى خــــاک عالم، روى حالت عکسبردار‌ى، اولش ميره، ولى به جاى‌ نمايش منظره، کلا ازش ميپره بيرون و ميره روى منو، يا صفحه ى اصلى! :eek:

گوشى رو خاموش و روشن کردم، ديدم فرقى‌ نکرد (در اين زمان هنوز گوشى بيچاره کار ميکرد و هنگ نکرده بود)، منم بى خيالش شدم تا برگشتم خونه. هنوز همونجور بود و منم دوباره خاموش و روشنش کردم، ولى‌ اينبار موقع انتخاب دوربيين ديدم که ميگه برنامه ى کاربردى‌ در حال اجراست و ازش خارج شويد تا دورين کار کنه!!! :blink: گفتم جل الخالق، کدوم برنامه، چيزى‌ اجرا نميشه الان که! در ضمن متوجه شدم که فايل هاى‌ ويديوئى رو هم نميتونه ديگه پخش کنه و دکمه ى پخش رو که ميزدم هيچ اتفاقى نمى افتاد و فقط يه صفحه ى سياه نشون ميداد در صورتيکه صبحش درست بود! :(

منم چون شکم به اون بازيه که بعد از قطع ناگهانيش اين دردسرها شروع شده بود رفت، از بيخ و بن پاکش کردم و دوباره گوشى رو خاموش و روشن کردم و ديگه يادم نمياد که بعد از اين کار بود که هنگ کرد گوشى، يا اينکه روشن شد و ديگه پيام برنامه ى کاربردى در حال اجرا رو نداد، ولى باز دوربينش راه نيفتاد و دوباره خاموش و روشنش کردم و اينبار هنگ کرد!
flat.gif

ولى در حالت Flight Mode که به هيچ آنتن و شبکه اى وصل نميشه ، همه ى دکمه هاش و حتى پخش ويديوييش که بالا گفتم از کار افتاده بود کار ميکنه، ولى‌ دوربينش همچنان کار نميکنه - اون ارور بالا رو هم البته ديگه نميده - و تا واردش ميشى، ازش ميپره بيرون :wacko:

در حالت عادى‌ هم تا يکى دو ثانيه اى که در حال جستجوى شبکه هست، دکمه هاش کار ميکنه ها ولى به محض وصل شدن هنگ ميکنه و بايد باترى رو از توش درآورد تا دست کم خاموش بشه! اينجام گفتم نکنه سيم کارته يه طوريش شد ولى با يکى ديگه هم که امتحان کردم ديدم بازم هنگ کرد! منم کفرم دراومد گفتم اصلا ريست کلى‌ ميکنم گوشى رو شايد فرجى حاصل شد که ديدم زپلشک! اين گزينه ى ريست کردن هم که در حالت فلايت مود خاموشه که!
gaah.gif

خلاصه دردسرتون ندم، اين ماجرا 5شنبه ى هفته پيش اتفاق افتاده، گفتم بذارم چند روز بمونه شايد راه افتاد که راه که نيفتاد هيچى، رو تمش هم (چه ديفالت خود گوشى - تم نايت شات - چه تم هاى‌متفرقه) الان يه خط بزرگ سفيد افتاده و فکر کنم ديگه اوضاعش خيلى‌خرابه!
slider_vomit.gif

حالا تنها روزى هم که وقت آزاد داريم 5شنبه است که گوشى رو ببريم ببينيم چه برسرش اومده. حالا به نظرتون واقعا چه بر سرش آمده؟ نرم افزارش قاطى کرده يا سخت افزارش؟ اصلا کجا بايد برم براش؟ علاءالدين يا سيتادل يا يه جاى‌ ديگه؟ با فلش / فلاش کردن درست ميشه يا کلا به رحمت ايزدى‌ رفت اين بدبخت؟!!!

هم اينک نيازمند يارى سبزتان هستم که بدجور پکرم.
31.gif

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
در ضمن براى‌ درک بهتر حال و احوالات کنونى بنده و شايد هم من باب‌ خنده (!) اين رو هم بگم که در حال حاضر از عرش K800 به فرش A800 (سامسونگ دوران دايناسورها! ) فرو آمده ام و دقيقا احساس کسى رو دارم که ويندوز رو ازش گرفتند و به جاش ميگن با داس کار کن!!!!!

اين سامسونگه هم بيچاره براى خودش تو جعبه اش گوشه ى کمد خوابيده بود، منتها براى اينکه اگه تو خيابون بودم و موردى پيش اومد هم خودم در دسترس باشم و هم بتونم با يکى تماس بگيرم دوباره از خواب خوش بيدارش کردم!!

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
پرشیانای عزیز با این اوصافی که میگید گوشی تون یکی از فایل های سیستمی اش اسیب دیده..چاره کار اینه که فلش بشه...یادمه قبلا هم یه بار همین جوری شده بود نه؟

----------

اون A800 هم برای خودش دورانی داشت ها..یه زمانی بهترین گوشی بود که داشتم...یادش به خیر!

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
آه، خيلى خيلى ‌ممنونم از پاسختون مازى عزيز
persiana__flower4ugirl.gif

پس با فلش کردن درست ميشه؟ آخى، خيالم راحت شد
persiana26.gif

بله يه بار ديگه هم فلش شده بود منتها اون بار چون گوشى‌مامانم ( KG800 - ما اصلا تو خط 800 کار ميکنيم انگار!!) باتريش ضعيف شده بود، من گوشيمو داده بودم که بى صداش کرده بودند و وقتى‌خواسته بودن دوباره صدا دارش کنند، صفحه اش سفيد شده بود و مامانم هم هول کرده بود همونجا سر ميدون وليعصر داده بود درستش کنند و اونام فلش اشتباهى کرده بودند که مجبور شديم بديم دوباره فلشش کنند تا درست بشه (فکر کنم پارسال همين موقع ها بود که اينجورى شده بود).

اون A800 هم بله واقعا گوشى خيلى‌خوبى بود و امکانات عالى اى داشت، ما هم دلمون نيومد که بفروشيمش (چون قيمتى‌هم ديگه نداره) و نگهش داشتيم و الان هم که به داد من فعلا در اين اوضاع و احوال رسيده http://************/files/0u3df52x7n4uuxpf835r.gif

@li

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
90
....فلش تایید میشه!!!!

a800 هم تایید میشه....به نظر من ابعاد و طراحی فوق العاده ای داره....راستی از اونجایی که من توی کار عتیقه جات و مخصوصا از نوع گوشی هستم هر وقت خواستین a800 رو بفروشین بنده خریدارم!!!!....راستی هنوز باتریش گیر میاد؟!!!

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
....فلش تایید میشه!!!!
از تأييدتون بسيار تشکر ميشه
persiana__flower4u.gif

a800 هم تایید میشه....به نظر من ابعاد و طراحی فوق العاده ای داره....راستی از اونجایی که من توی کار عتیقه جات و مخصوصا از نوع گوشی هستم هر وقت خواستین a800 رو بفروشین بنده خریدارم!!!!....راستی هنوز باتریش گیر میاد؟!!!
الان اين آ800 جان داره قند تو دلش آب ميشه که داريد ازش تعريف مى کنيد، کا800 جان هم حسابى حسوديش گل کرده داره چپ چپ بهش نگاه ميکنه :lol:

چشم حتما، هرچند که الان هم قابلتون رو نداره :happy: در مورد باتريش هم راستش نميدونم چون هنوز باترى‌ فابريک خودش داره کار ميکنه و نيازى نبوده عوضش کنيم
dontknow2.gif

‌‌

Persiana

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
129
يوهوووووووووو، گوشيم درست شد
partyhat4.gif

5شنبه ى هفته ى پيش رفتيم علاءالدين و برديمش يه جا که زده بود فلش سونى‌اريکسون و گفتيم ميخوايم فلشش کنيد و حتما هم برنامه ى خود کا800 باشه و گفتند ميکنيم و گوشى رو داديم و طرف مربوطه رو صدا کردند که فلانى بيا، و فلانى با بى حالى تمام اومد و حالا من توضيح داده بودم که چى شده و باز پرسيد چى شده و گفتم اينجورى شده و تا به آنتن وصل ميشه هنگ ميکنه و .... تا اينو گفتم گوشى رو نگاه نکرده گذاشت رو ميز و گفت سخت افزاريه و خميازه کشان رفت!!!

من و مامانم که شگفت زده شده بوديم پرسيديم خوب حالا چيکارش کنيم و طرف گفت همين بغل بريد درستش ميکنند! مام با لب و لوچه ى آويزون گوشى رو زديم زير بغلمون که صاحب مغازه گفت بريد همين روبرو پلاک 2 ، مام ديديدم اون روبرو يه مثل تعميرگاه ماننده به اسم پارس ايران و کلى آدم دمش ايستاده ما هم رفتيم و ديديم اَ........... دختر، چقدر اينجا انواع و اقسام قطعه هاى‌ مختلف گوشى ها رو دارند!

خلاصه پرسيدند چى شده و ماهم گفتيم اينجورى شده و اون روبروتون گفتند سخت افزاريه و فرستادمون پيش شما، آقاهه گفت حالا من فلشش ميکنم اگه درست شد که پولشو ميگيرم، اگرم نشد که هيچى.

خلاصه يه ده دقيقه اى طول کشيد و منم همينجور خدا خدا ميکردم که اين درست شه و بالاخره گوشى رو دادند دستمون که چکش کنيد ببينيد درست شده و ديدم وااااااااى، درست شده و کلى ذوق نموديم و تشکر و 6هزار تومن هم داديم و خوشحال و خندان رفتيم دنبال بقيه ى کارامون ^_^

خلاصه که همونجور که شما اساتيد فرموده بوديد با فلش کردن درست شد و واقعا يک دنيا ممنونم از راهنمايى هاتون http://************/files/mnc64qp2uit1ouh6tucw.gif

اونى‌هم که گفت سخت افزاريه من جدا نفهميدم که اينو واقعا گفت يا چون حال نداشت (يا به قول مامانم قلش کا800 رو نداشت) اينو گفت؟

persiana14.gif

‌‌

Flint Lockwood

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
319
سلام پرشیانا ی عزیز
خوب خدارو شکر که مشکل حل شد :دی
اون بنده خدا یا تازه کار بوده یا به قول شما حال نداشته!:دی

راستی دیگه به فکر یه گوشی جدید باشین به نظرم
e218b2a460.gif

Last edited:

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
تبریک پرشیانا جان
کلا اگر دوباره کار فلشی! داشتین طبقه پایین علاءالدین جایی هست به نام " آریا " (اگر عوض نشده باشه) که کارش درسته. سریع و مناسب هست.

bahrain

Pocket PC کاربر فعال موبایل و
کاربر فعال
لایک‌ها
15
یادش بخیر ، داداش ما هم یه کا 800 داشت بیش از 14000 تا عکس باهاش گرفته بود ، یه هو بی مقدمه سوخت هرکاریش کردیم روشن نشد ، هرجا هم بردیم نتونستن درستش بکنن

روحش شاد ! دی !

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,410
خوشحال شدم که درست شد...
happysmiley.gif

بالا