برگزیده های پرشین تولز

وايمكس ايرانسل

majid.empire

Registered User
لایک‌ها
18
سلام دوستان ؛

بالاخره پس از تاخیر طولانی ایرانسل از وایمکسش پرده برداری کرد و تبلیغات رو شروع کرد .
حالا باید دید تو این وضع نابسامان وایمکس چه از نظر قیمت و چه کیفیت سرعت ایرانسل میتونه حرکت جدیدی صورت بده یا نه .
و به داد کسایی برسه که رنج کشیده فیبر نوری و پی سی ام و dlc هر داستان دیگه ای که مخابرات اسمشو میزاره تا به ملت ADSL نده .
:D

ببینیم آیا قیمیت وایمکسشم مثل سیم کارتش خواهد بود یا نه :D , بلکه آقایون داتک و لایزر خجالت بکشند و این قیمتی که زدن برا وایمکس رو کاهش بدن تا بلکه مشتری طرف اون ها هم بره . البته بعید میدونم از همین الان خودشون رو شکست خورده بدونند .
---------------------------------------------------------------------------------------------------
(Update) با توجه به ارایه سرویس وایمکس توسط ایرانسل مدیر محترم لطف کردند این تاپیک رو منگنه کردند اون بالا . دوستانی که نظری در مورد سرویس وایمکس ایرانسل دارند و یا در حال استفاده از این سرویس هستند نظراتشون رو اینجا بیان کنند .

سرویس وایمکس ایرانسل :

مناطق تحت پوشش : شهر های اصفهان | اهواز | تبریز | تهران | شیراز | کرج | مشهد

تعرفه سرویس ها

Wimax2-AW-revise.jpg

Last edited:

mahyar2020

کاربر فعال درآمد اینترنتی<br>فروشنده معتبر [<a tit
کاربر فعال
لایک‌ها
1
به شدت منتظر هستیم
من شندیم از این هفته ارائه میشه

sIiiS

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
181
فکر کنم به همون اندازه گرون باشه، زیادی خوشحال نشید!

*sp*

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اگه قیمتش کم باشه مشکلی نیست ولی اگه گرون باشه فکر نکنم زیاد ازش استقبال بشه

mahyar2020

کاربر فعال درآمد اینترنتی<br>فروشنده معتبر [<a tit
کاربر فعال
لایک‌ها
1
مطمئن باشید ارزونتره

majid.empire

Registered User
لایک‌ها
18
فکر کنم به همون اندازه گرون باشه، زیادی خوشحال نشید!

منم فکر نمیکنم قیمتش به لایزر و داتک برسه . 99 درصد خیلی از این حرفا پایین تره به خصوص اینکه بازی در نمیاره برای ارایه به کاربر خونگی . این داتک و لایزر که فکر کردن چیکار دارن میکنن که بازی در میارن زنگ میزنی میگن به خونه نمیدیم .
-------------------------
لایزر 128 کیلوبیت 99000 تومن در ماه
داتک 256 اشتراکی 56000 تومن

Last edited:

mohaddi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یه جا خوندم که می خواد به صورت شارژی یا یه همچین چیزی هم ارائه بده... اینجوری برای کسایی که زیاد مصرف ندارن خیلی خوبه...من فقط هفته ای 6 گیگ ازش می خوام استفاده کنم...(خیلی کمه واقعا نه؟ )
راستی با مودم اش میخواید چی کنید ؟ خیلی گرونه

DomainX

Registered User
لایک‌ها
7
ببینیم چی هست حالا ولی ایرانسل کلا هر چی رو ارزان کرد کیفیتش رو هم کم کرد ;)

بعضی اوقات متاسفانه همین طوره، من فکر نمی‌کردم کیفیت رو پایین بیارند. بعضی اوقات واقعا دچار افت شدید کیفیت میشه.

1408

Registered User
لایک‌ها
57
خوب من سوال دارم از دوستان متخصص در این زمینه :

یعنی این سرویس وایمکس همه جا رو تحت پوشش می ده ؟ مایی که با دایال آپ وصل می شیم می تونیم از این سرویس بهره ببریم / ؟چون سرویس adsl اینجا ساپورت نمی شه
وایمکس خوبه ؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
این وایمکس رو برای گوشی هایی که وایرلس دارن راه انداخته یا مثل isp ها می خواد اینترنت بفروشه ؟
ما خیلی تو این خطها نیستیم

majid.empire

Registered User
لایک‌ها
18
خوب من سوال دارم از دوستان متخصص در این زمینه :

یعنی این سرویس وایمکس همه جا رو تحت پوشش می ده ؟ مایی که با دایال آپ وصل می شیم می تونیم از این سرویس بهره ببریم / ؟چون سرویس adsl اینجا ساپورت نمی شه
وایمکس خوبه ؟

آقا من متخصص نیستم ولی جواب سوالتون . تا اونجا که من میدونم تمام محدوده شهر تهران و اون چند تا شهر دیگه رو پوشش میده . فرق نمیکنه شما الان چی داره استفاده میکنی . بیشتر به کار اونایی میاد که دارن از مشکلات مخابراتی ( فیبر و پی سی ام ) عذاب میکشن.
وایمکس هم خوبه خیلی خوب تر از ای دی اس ال یه مزیت خیلی گنده داره که فکر نکنم اینجا ما احساسش کنیم و اونم سرعت زیادش نسبت به سرویسهای ADSL هست .
برای راه اندازی هم به یک مودم بیسیم با [انتن خروجی] نیاز داریم که خود ایرانسل میده . که الان چیزی که داتک زده قیمیتی حدود 300 تومن هست که امانی میده . در ضمن داتک نوشته "تهیه سرویس‌های فوق تنها برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و دیگر شخصیت‌های حقوقی مقدور است" یعنی اینکه ایرانسل بیا ارائه کن به ملت پولشم نوش جونت :)

majid.empire

Registered User
لایک‌ها
18
این وایمکس رو برای گوشی هایی که وایرلس دارن راه انداخته یا مثل isp ها می خواد اینترنت بفروشه ؟
ما خیلی تو این خطها نیستیم

نه اصلا این بحث وایمکس به گوشی ها ربطی نداره . وایمکس با وای فای کاملا متفاوت هستش به قول یه آقای خوبی مقایسه WiFi با WiMAX مثل مقایسه یه تلفن بیسیم با یه موبایله که خب مثال کاملا واضحیه برد WiMAX خیلی زیاد تره و میتونه محدوده یک شهر رو پوشش بده ولی از وای فای ما برای شبکه های کوچیک توی خونه یا اداره استفاده میکنیم .ایرانسل میخواد مثل isp ها می خواد اینترنت بفروشه ( البته بی سیم و بدون ارتباط به مخابرات ) البته باز مخابرات اینجا وجود داره چون بستر کار وایمکس برای این چند تا شرکت که مزایده رو برنده شدن رو هم مخابرات تامین میکنه .

Last edited:

sh3ll

Registered User
لایک‌ها
25
ایرانسل به نظر من بره آنتن مزخرفش رو درست کنه جا این کارا (!)
اینا زیر یه GPRS زاییدن!!!:lol:
مطمئن باشید عمرا کیفیتش به پای داتک و مخصوصا لایزر برسه...

ads

Registered User
لایک‌ها
6
ابنم یه خبر غیر رسمی در مرود قیمت و اینا. به نقل از ام تی ان کلاب که اونم می گه یکی تو پی سی فروم گفته:

سلام
من تو ایرانسل کار میکنم میخوام یه خورده اطلاعات در مورد وایمکس بدم

تاریخ لانچ شبکه 23 آذر بود ولی به خاطره یه سری مشکلات تو پروسه های مالی شنبه 28 اذز قراره لانچ شه ولی هنوز فطعی نشده

در مورد قیمت بگم که هر اطلاعاتی که میدم هنوز فاینال نشده ولی مطمینا رنج قیمت ها همینه نهایتا با یه خورده تغییر

مودم: سه مدل داره :indoor خودش دو مدله با lan و usb که یواس پی رو فعلا نمیفروشن قیمته lan دارشم هم 113 هزار تومنه
outdoor که فعلا یه مدله حدوده 260 هزار تومن که البته میتونید مودم رو اجاره(rent) کنین یا اجاره به شرط تملیک(leased) بخرین البته فعلا فقط نقدی شایدم نقدی و اجاره ای رو با هم ولی اجاره به شرط تملیک فعلا نمیفروشن

سرعت ها وتعرفه ها
سرعت ها از 64k تا 5mb
64k شارژ ماهیانه نداره و باید با کارت شارژ های موجود در بازار واسه خرید حجم استفاده کنید

قیمت ماهیانه - حجم گیگ -128k
plan 1 : 3 gb 150,000
plan 3 : 12 gb 300,000
plan 5 : Unlimited 450,000

256k
plan 1 : 3 gb 290,000
plan 3: 20 gb 450,000
plan 5: Unlimited 850,000

512k
plan 1: 4 gb 350,000
plan 3: 45 gb 800,000
plan 4: Unlimited 1,200,000

1mb
plan 1: 10 gb 800,000
plan 2: Unlimited 2,000,000

2mb
plan 1: 120 gb 1,400,000
plan 2: Unlimited 3,600,000

5mb
plan 1: 50 gb 2,000,000
plan 2: Unlimited 5,500,000

فعلا اینه ولی ممکنه تغییر کنه در ضمن اگه تو یه ماه حجم تون تموم شه باید حجم بخرین که دیگه حال ندارم قیمت حجم اضافی رو بذارم اینجا جدول نمیشه کشید و سخته که اون همه اطلاعات رو بذارم اینجا به هر حال هر سوالی بود من در خدمتم

در ضمن اول تهران و تبریز لانچ میشه شاید کرج هم با تهران لانچ شه اینم هنوز مشخص نیست امروز یه جلسه در حال برگزاری که همه موارد توش مشخص میشه

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343

sIiiS

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
181
آخه همه خوبیه وایمکس به همون مودم usb هست که استفاده میشه
آخه مودم lan دار رو بگیریم دور خیابون بچرخونیم؟!

بالا