برگزیده های پرشین تولز

وردپرس یا سیستم اختصاصی

mohsenshayan

Registered User
لایک‌ها
91
سلام

برای راه اندازی سایت،به نظر شما وردپرس بهتر است یا سیستم اختصاصی ؟
من سایتی دارم که با سیستم اختصاصی نوشته شده.میخام مواردی رو رو سابدامین بیارم بالا.وردپرس بهتر است یا سیستم اختصاصی؟
موضوع مد نظر سئو هست.از نظر هزینه و اینکه در آینده به مشکل برنخوری.

با ذکر دلیل از دوستان اگر راهنمایی کنند ممنون میشم.

m.Mosibat

Registered User
لایک‌ها
86
اگر خودتون برنامه نویس هستید و همه جوره میتونید توسعه بدین. پس فرقی نداره تقریبا وردپرس باشه یا اختصاصی.
اما اگر خودتون توانایی توسعه ندارید و برای اینکار از کسی کمک میگیرید شدیدا توصیه میکنم از وردپرس استفاده کنید.
چون در آینده به هر دلیلی نیاز باشه فرد دیگه ای روی توسعه سایت شما کار کنه، سیستم اختصاصی 1000 تا دردسر براتون بوجود میاره اما وردپرس اینجوری نیست، توسعه دهنده زیاد داره و روال کارشم مشخصه.

a262

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
58
اگر قراره سایت با قابلیت های خاص باشه که اجراش در وردپرسه بسیار سخته بهتره از سیستم اختصاصی استفاده کنید
اما اگه قراره چندتا مطلب نشون بده وردپرس بهتره

toptunes.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
کار حرفه ای یعنی سیستم مدیریت محتوای اختصاصی . سایت من هم از سیستم مدیریت محتوای اختصاصی استفاده میکنه.
ورد پرس برای افرادی هست که دانش زیادی ندارند . یا دانش ورد پرسی دارند.
با ورد پرس هم میشه میلیونر شد و بهترین سایت دنیا رو ساخت.
اما استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مثل ورد پرس و جوملا محدودیت شدیدی برای شما ایجاد می کنند.
و دست شما رو برای توسعه میبندند و اجازه خلاقیت بهتون نمیدن .
و از هر زاویه به سمت شما موقعیت های پول خرج کردن ایجاد می کنند
دوستان به این نکته اشاره کردن که اگه خودتون توان برنامه نویسی دارند اختصاصی کار کنید که این نکته درسته
و اینو گفتند که اگه در ورد پرس به مشکل بخورید کلی آدم هست که بتونند به مشکل شما رسیدگی کنند که اینم واقعا درسته
اما این نکته را فراموش نکنید که توی ورد پرس روزانه ده بار به مشکل خواهید خورد.
و همش باید درگیر انجمن های خارجی و ایرانی بشید تا پاسخ سوالاتونو پیدا کنید
و فکر کردید همه آماده باش هستند که توی انجمن ها به سوالات ورد پرسی شما پاسخ بدن؟

هنوزم نتونستند واسه بعضی از مشکلات ورد پرس یه راه حل درست پیدا کنند.
هر بار هم که نسخه جدیدش میاد باید منتظر مشکلات جدیدش باشه . خیلی بده ادم از داخل به بیرون نگاه کنه .

اصلا برای راه اندازی سایت شما باید دانش برنامه نویسی زیاد داشته باشید یا با یه نفر همکاری کنید . بالاخره کسی که سیستم را نوشته خودش باید پشتیبان شما باشه.

ورد پرس خیلی به هاست میتونه فشار بیاره و هر برای هر پلاگین نصب کردن فشار افزایش پیدا میکنه و ممکنه حتی باعث کندی شدید سایت شما بشه و اگه سایتتون هاست گرون نداشته باشه به مشکل میخورید.

سیستم اختصاصی جوری نوشته میشه که فقط در حد نیاز باشه و شدیدا میتونه بهینه باشه
بهینه سازی حجم سایت و سئو در سیستم اختصاصی بسیار راحتتره

تعداد مشکلاتی که ورد پرس ایجاد میکنه زیاده و تعداد پاسخگو هاش هم زیاده
تعداد مشکلات اختصاصی بسیار کمه و پاسخگوش هم ممکنه فقط یک نفر باشه که بهتره اون یک نفر یا خودتون باشید ( با توجه به نکته دوستان - یا همکار یا شرکت قابل اعتماد )
سیستم اختصاصی انقدر برای شما در زمینه های مختلف ( مثل سرعت ارسال مطلب ) سود داره که اگه فردا برای یه پشتیبانی از شرکت سازنده مجبور به پرداخت هزینه پشتیبانی شدید هم بازم ارزششو داره

Last edited:

mohsenmusic

Registered User
لایک‌ها
43
سیستم اختصاصی در صورتی پیشنهاد میشه که خواسته هاتون رو نتونید با وردپرس پیاده سازی کنید و یکسری موارد مانند هزینه براتون مهم نباشه و اینکه در آینده نیاز به تغییرات نداشته باشید که نمیشه تغییرات نداشت ، تغییرات در آینده بخش جدایی ناپذیر سایت است

aordibehesht

Registered User
لایک‌ها
90
کار حرفه ای یعنی سیستم مدیریت محتوای اختصاصی . سایت من آهنگ های برتر هم از سیستم مدیریت محتوای اختصاصی استفاده میکنه.
ورد پرس برای افرادی هست که دانش زیادی ندارند . یا دانش ورد پرسی دارند.
با ورد پرس هم میشه میلیونر شد و بهترین سایت دنیا رو ساخت.
اما استفاده از سیستم های مدیریت محتوا مثل ورد پرس و جوملا محدودیت شدیدی برای شما ایجاد می کنند.
و دست شما رو برای توسعه میبندند و اجازه خلاقیت بهتون نمیدن .
و از هر زاویه به سمت شما موقعیت های پول خرج کردن ایجاد می کنند
دوستان به این نکته اشاره کردن که اگه خودتون توان برنامه نویسی دارند اختصاصی کار کنید که این نکته درسته
و اینو گفتند که اگه در ورد پرس به مشکل بخورید کلی آدم هست که بتونند به مشکل شما رسیدگی کنند که اینم واقعا درسته
اما این نکته را فراموش نکنید که توی ورد پرس روزانه ده بار به مشکل خواهید خورد.
و همش باید درگیر انجمن های خارجی و ایرانی بشید تا پاسخ سوالاتونو پیدا کنید
و فکر کردید همه آماده باش هستند که توی انجمن ها به سوالات ورد پرسی شما پاسخ بدن؟

هنوزم نتونستند واسه بعضی از مشکلات ورد پرس یه راه حل درست پیدا کنند.
هر بار هم که نسخه جدیدش میاد باید منتظر مشکلات جدیدش باشه . خیلی بده ادم از داخل به بیرون نگاه کنه .

اصلا برای راه اندازی سایت شما باید دانش برنامه نویسی زیاد داشته باشید یا با یه نفر همکاری کنید . بالاخره کسی که سیستم را نوشته خودش باید پشتیبان شما باشه.

ورد پرس خیلی به هاست میتونه فشار بیاره و هر برای هر پلاگین نصب کردن فشار افزایش پیدا میکنه و ممکنه حتی باعث کندی شدید سایت شما بشه و اگه سایتتون هاست گرون نداشته باشه به مشکل میخورید.

سیستم اختصاصی جوری نوشته میشه که فقط در حد نیاز باشه و شدیدا میتونه بهینه باشه
بهینه سازی حجم سایت و سئو در سیستم اختصاصی بسیار راحتتره

تعداد مشکلاتی که ورد پرس ایجاد میکنه زیاده و تعداد پاسخگو هاش هم زیاده
تعداد مشکلات اختصاصی بسیار کمه و پاسخگوش هم ممکنه فقط یک نفر باشه که بهتره اون یک نفر یا خودتون باشید ( با توجه به نکته دوستان - یا همکار یا شرکت قابل اعتماد )
سیستم اختصاصی انقدر برای شما در زمینه های مختلف ( مثل سرعت ارسال مطلب ) سود داره که اگه فردا برای یه پشتیبانی از شرکت سازنده مجبور به پرداخت هزینه پشتیبانی شدید هم بازم ارزششو داره

سلام

دوست عزیز با راهنمایی غلط و آدرس اشتباه فقط کاربران رو گمراه می کنید.

لطفا در نوشتن پست ها دقت کنید و نظرات و مشکلات خودتون رو به تمام یوزرهای یک سیستم خاص بسط ندین

موفق باشید

ats200

Registered User
لایک‌ها
18

oio

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
246
به نظر من اگه یه کار موندگار وقوی میخاهید حتما سی ام اس اختصاصی خودتون رو پیاده کنید هرچند وقت گیر و سخت باشه ولی در نهایت موفق تر از سیستم های آماده هست
میتونید از سی ام اس اختصاصی من که با php ساختم در امضام ببینید

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
کار حرفه ایی یعنی سیستم مدیریت محتوی حرفه ایی...
هیچ کس هم نمی تونه لااقل در خاور میانه و صرف حداقل 3 سال در یک گروه 10 نفره برنامه نویسی- سیستم مدیریت محتوی قویتری از وردپرس بنویسه
توجه کنید کارهایی که در بسیاری از سیستم های مدیریت محتوی با صرف زمان و هزینه بالا انجام میشه و براشون یک آرزو هست در وردپرس با چند کلیک انجام میشه و براشون خاطره میشه

Last edited:

mohsenmusic

Registered User
لایک‌ها
43
کار حرفه ایی یعنی سیستم مدیریت محتوی حرفه ایی...
هیچ کس هم نمی تونه لااقل در خاور میانه و صرف حداقل 3 سال در یک گروه 10 نفره برنامه نویسی- سیستم مدیریت محتوی قویتری از وردپرس بنویسه
توجه کنید کارهایی که در بسیاری از سیستم های مدیریت محتوی با صرف زمان و هزینه بالا انجام میشه و براشون یک آرزو هست در وردپرس با چند کلیک انجام میشه و براشون خاطره میشه
دقیقاً

oio

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
246
شما از اون کسایی هستید که وقتی بهشون بگید فلان کار رو بکن ، زمین و زمان را مورد بهانه قرار بده که نمیشه
منفی نباشید
یعنی چی 3 سال 10 نفر نتونه وردپرس بنویسه ؟ شما انگار هسته ی وردپرس رو ندیدید این حرف رو میزنید اون موقه باید بگیم مثلا فریمورک yii رو کل خاورمیانه تا زمان قیامت نمیتونه بنویسه
لطفا قضاوت نکنید . وردپرس فقط معروفه و بخاطر معرفیتش افزونه های فراوانی داره . من سیستم مشابه وردپرس رو شاید یک ماهه بنویسم ولی چیزی که این سیستم رو قدرتمند میکنه پلاگین هایی که توسعه دهنده ها براش مینویسند
سیستم وردپرس به تنهایی در مقابل فریمورک های قدرتمند همین php حالا با زبانهای دیگه کاری ندارم ، یه جوجه هم نیست

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
شما از اون کسایی هستید که وقتی بهشون بگید فلان کار رو بکن ، زمین و زمان را مورد بهانه قرار بده که نمیشه
منفی نباشید
یعنی چی 3 سال 10 نفر نتونه وردپرس بنویسه ؟ شما انگار هسته ی وردپرس رو ندیدید این حرف رو میزنید اون موقه باید بگیم مثلا فریمورک yii رو کل خاورمیانه تا زمان قیامت نمیتونه بنویسه
لطفا قضاوت نکنید . وردپرس فقط معروفه و بخاطر معرفیتش افزونه های فراوانی داره . من سیستم مشابه وردپرس رو شاید یک ماهه بنویسم ولی چیزی که این سیستم رو قدرتمند میکنه پلاگین هایی که توسعه دهنده ها براش مینویسند
سیستم وردپرس به تنهایی در مقابل فریمورک های قدرتمند همین php حالا با زبانهای دیگه کاری ندارم ، یه جوجه هم نیست
متاسفانه بعضی ها میخان همه کارها رو سنگین و سخت نشان بدن
بنده از اون ادمها هستم که برای هر کاری سعی می کنم اسانترین و کم هزینه ترین و در عین حال بهترین راه حل رو پیدا کنم منجمله در این موضوع اما شما سعی می کنین کار رو سخت و پیچیده کنین و با کدنویسی از صفر به ظاهر کار رو سنگین جلوه بدین
شما می فرمایین می تونی یک ماهه شبیه وردپرس رو بنویسی دیگه با این جمله ات همه چیز مشخص است و میزان شناخت شما به کدنویسی و وردپرس معلوم شد.
پس اینهمه نوابغ برنامه نویسی امریکا و اروپا از سال 2001 در حال کد نویسی هستن یعنی یک ماه کار شما...
در ضمن فریمورک کجا وردپرس کجا؟(برای مقایسه شما میزان ارزش اقتصادی هر دو رو بسنجید ده میلیون دلار کجا ده میلیارد دلار کجا)
ضمن اینکه این فریمورکها هنوز در اول راهشون هستند اجازه بدین 15 سال بگذره اونوقت باید گفت فریمورکها کار روشون زیاد شده و واقعا نمیشه به راحتی مشابهشون رو نوشت اما فعلا یک گروه برنامه نویسی می تونه فریمورکهای مشابه ارائه بده...

toptunes.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام

دوست عزیز با راهنمایی غلط و آدرس اشتباه فقط کاربران رو گمراه می کنید.

لطفا در نوشتن پست ها دقت کنید و نظرات و مشکلات خودتون رو به تمام یوزرهای یک سیستم خاص بسط ندین

موفق باشید
نمیخوام قضاوت کنم ولی امیدوارم از تعصبی های سیستم خاصی نباشید که انگار نظر من ناراحتتون کرده.
دوست عزیز تر لطفا با ذکر دلیل نظرهای من را رد کنید اینکه میاید جلو و جَو ایجاد میکنید که نظر من گمراه کننده است کافی نیست . لطفا نظر خودتونو بنویسید که تک تک نظر های منو رد کنه. و منم به شما توضیح بدم که ممکنه برداشت غلط از توضیحات من داشتید.
مشکلاتی که من در ورد پرس مشاهده کردم مشکلاتی هست که در تمام انجمن ها ی ایرانی و خارجی در موردش نوشته شده . و مشکلات شخصی من نیست .
من گفتم فکر نکنید که توی انجمن ها همه اماده باش هستند که مشکلات احتمالی شما رو حل کنند .
پاسخ به این سوال که اختصاصی استفاده کنیم یا ورد پرس یا ... بدیهی است که اختصاصی بهتره --- در زمانی که بتونیم اختصاصی استفاده کنیم.
کسی که اختصاصی استفاده نمیکنه احتمالا یا بلد نیست بسازه یا سایتش انقدر نیاز اختصاصی نداشته که بره سراغ اختصاصی و با همون ورد پرس سایتشو راه اندازی کرده و همین الانشم داره به خوبی و خوشی پیش میره با همون ورد پرس که ذکر کردم که خیلی ها هم با ورد پرس به خوبی موفق شدند .
اینکه شما با 200 تا پلاگین توی ورد پرس مشکل خودتونو حل میکنید و به من میخندید که مشکل نداره . من هم میتونم بگم که چیزی که شما نمیبینید . همون مشکلاتی هست که ما میبینیم

toptunes.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
متاسفانه بعضی ها میخان همه کارها رو سنگین و سخت نشان بدن
بنده از اون ادمها هستم که برای هر کاری سعی می کنم اسانترین و کم هزینه ترین و در عین حال بهترین راه حل رو پیدا کنم منجمله در این موضوع اما شما سعی می کنین کار رو سخت و پیچیده کنین و با کدنویسی از صفر به ظاهر کار رو سنگین جلوه بدین
..
یه نکته توی این متن شما هست که خیلی خوبه .
شما میگید که دنبال آسان ترین راه هستید و کم هزینه ترین راه .
و خیلی ها میخوان پیچیده کنند داستانو
اما نظرتون درباره حرف من چیه؟ :
من نظرم اینه که اولا ساخت سیستم مدیریت محتوا سخت هست و دشواری های زیادی داره . اما به شرطی که هدفمون این باشه که بخوایم ارائه بدیمش به جامعه.
مثلا سایت خود من بخش مدیریتش اصلا قالب نداره !!! نیاز ندارم اصلا . میخوام چیکار ظاهر قشنگ داشته باشه . هر وقت بیکار شدم مثلا میرم واسه نمای ظاهری خودم هم یه قالب میسازم !!
پس کسی که اختصاصی میسازه فقط تا حدی میسازه که نیازش هست . ممکنه ما یه ورد پرس دانلود کنیم و فقط از 10 درصد توانایی های این سیستم استفاده کنیم .
خب چرا نریم یه اختصاصی بسازیم که فقط امکانات در همون حد ده در صد را داشته باشه؟ اینطوری هم سیستم سایت سبک میشه و هم کد نویسیش.
اگه یه سایت بهینه بسازیم هزینه های سایت هم خودش در بلند مدت پایین میاد . ما همش سعی میکنیم قدم اول را جوری برداریم که راحت باشه اما خبر نداریم که این قدم اول که راحتی توش هست یه روزی ممکنه برسه که هزینه های خودشو بسازه.
پس قدم اول را کمی سختی بکشیم برای اینکه آینده هزینه ایجاد نکنه.
الان خیلی از گزینه های ورد پرس را اگه بخواهیم داشته باشیم باید پلاگین نصب کنیم و خیلی از پلاگین ها رایگان نیستند یا اگرم رایگان باشند همش باید منتظر بروزرسانی های جدیدش باشیم . و خطرات امنیتیش.
اما اگه سیستم خودمون باشه شاید با ده خط کد به هدف خودمون برسیم .

من از اون آدم هایی نیستم که بخوام با فضا سازی اطلاعیه بدم که اگه سایت میخواهیم بسازیم باید نابغه باشیم . به هر حال هر سایتی یه حد نیازی داره
. ما میگیم کار حرفه ای نیاز به سیستم مدیریت محتوا اختصاصی داره : یعنی => احمد برای ایده زدن نیاز داره که از صفر شروع کنه به طراحی اگه کار بلد باشه وقتشم نمیگیره . و هزینه هم نداره چون خودش طراحه .
الان شما سایت soundcloud را ببین . یک نمونه کار فوق حرفه ای هست . اگه من بخوام مانند این سایت راه اندازی کنم برم ورد پرس نصب کنم؟ و از پلاگین؟ خب این که ایده جدید نمیشه . کسی که پلاگینو ساخته خودش ایده زده. و هزاران نفر هم پلاگینو دانلود کردند.

Last edited:

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
یه نکته توی این متن شما هست که خیلی خوبه .
شما میگید که دنبال آسان ترین راه هستید و کم هزینه ترین راه .
و خیلی ها میخوان پیچیده کنند داستانو
اما نظرتون درباره حرف من چیه؟ :
من نظرم اینه که اولا ساخت سیستم مدیریت محتوا سخت هست و دشواری های زیادی داره . اما به شرطی که هدفمون این باشه که بخوایم ارائه بدیمش به جامعه.
مثلا سایت خود من بخش مدیریتش اصلا قالب نداره !!! نیاز ندارم اصلا . میخوام چیکار ظاهر قشنگ داشته باشه . هر وقت بیکار شدم مثلا میرم واسه نمای ظاهری خودم هم یه قالب میسازم !!
پس کسی که اختصاصی میسازه فقط تا حدی میسازه که نیازش هست . ممکنه ما یه ورد پرس دانلود کنیم و فقط از 10 درصد توانایی های این سیستم استفاده کنیم .
خب چرا نریم یه اختصاصی بسازیم که فقط امکانات در همون حد ده در صد را داشته باشه؟ اینطوری هم سیستم سایت سبک میشه و هم کد نویسیش.
اگه یه سایت بهینه بسازیم هزینه های سایت هم خودش در بلند مدت پایین میاد . ما همش سعی میکنیم قدم اول را جوری برداریم که راحت باشه اما خبر نداریم که این قدم اول که راحتی توش هست یه روزی ممکنه برسه که هزینه های خودشو بسازه.
پس قدم اول را کمی سختی بکشیم برای اینکه آینده هزینه ایجاد نکنه.
الان خیلی از گزینه های ورد پرس را اگه بخواهیم داشته باشیم باید پلاگین نصب کنیم و خیلی از پلاگین ها رایگان نیستند یا اگرم رایگان باشند همش باید منتظر بروزرسانی های جدیدش باشیم . و خطرات امنیتیش.
اما اگه سیستم خودمون باشه شاید با ده خط کد به هدف خودمون برسیم .

من از اون آدم هایی نیستم که بخوام با فضا سازی اطلاعیه بدم که اگه سایت میخواهیم بسازیم باید نابغه باشیم . به هر حال هر سایتی یه حد نیازی داره
. ما میگیم کار حرفه ای نیاز به سیستم مدیریت محتوا اختصاصی داره : یعنی => احمد برای ایده زدن نیاز داره که از صفر شروع کنه به طراحی اگه کار بلد باشه وقتشم نمیگیره . و هزینه هم نداره چون خودش طراحه .
الان شما سایت soundcloud را ببین . یک نمونه کار فوق حرفه ای هست . اگه من بخوام مانند این سایت راه اندازی کنم برم ورد پرس نصب کنم؟ و از پلاگین؟ خب این که ایده جدید نمیشه . کسی که پلاگینو ساخته خودش ایده زده. و هزاران نفر هم پلاگینو دانلود کردند.
شما سیستم اختصاصی در حد معمولی بخای بنویسی حداقل شش ماه زمان میخاد
نه اینکه یک محتویی رو بگیره و نشون بده
اینو ما یک ساعته می نویسیم
مثلا بخاین سایتی داشته باشین که rss داشته باشه - تصاویر بوکمارک داشته باشن - تصاویر اپلودی کم حجم بشن - گوگل مپ داشته باشین - اسلایدر داشته باشین و پایگاه داده مرتب و کم حجم داشته باشه - کلاس بندی باشه و مرتب باشه و ...
همه این مواردی که یه سایت موزیک معمولی داره رو بخاین بزارین کلی زمان و هزینه میخاد
اما با وردپرس چقدر زمان و هزینه میبره؟
بعد نوشتن اسکریپت مدنظرتون بخاین یک lazyloading بهش اضافه کنین و یک نظر سنجی براش بسازین
چقدر زمان میبره؟ چقدر هزینه میخاد؟
با وردپرس ده دقیقه کار داره
اینکه فرمودین افزونه ها و ... امنیت ندارن و خودتون با ده خط کد همون کارو می کنین باید گفت برعکسه
کدهای نوشته شده در افزونه های معتبر و مشهور توسط صدها برنامه نویس رصد شدند و کلی روشون کار شده و مواردی رعایت شدند که لااقل برای درک اون موارد شما باید حداقل 2 سال اموزش ببنید
یک نکته می گم فقط بهش 3-4 دقیقه فکر کنین و جواب نمیخام بدین:
چرا در بین این همه پلاگین ها وردپرس - یک پلاگین مشهور و پرکاربرد نیست که نویسنده ایرانی داشته باشه؟
به نظرت سطح سواد ما چه در رشته مکانیک چه در رشته معماری چه در هوافضا و چه در طراحی وب در سطح امریکا و اروپا و روسیه هست؟
خیلی ساده و سطحی فکر نکنین که ده خط کده...
ضمن اینکه در مورد هزینه سرور و ... اولا وردپرس کامل در کمترین سطح ارایه شده توسط هاست قابل اجراست
ثانیا شما می تونی بجای نوشتن از صفر - تمرکزت رو بزاری برای شناخت وردپرس و خاصیت های اضافی شو حتی غیر فعال کنی یا با کشینگ سرعت سایت و استفاده از منابع رو کمتر کنی
وردپرس در حقیقت یک بستر جامع هست
شما میخای از هر گوشه اش استفاده کن مابقی رو اصلا غیر فعال کن
حالا یه عده نمی دونن چطور از وردپرس استفاده کنن و کلی منابع سرور میخان این مشکل وردپرس نیست

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
در مورد ایده:
توجه کنید کار کد نویس و cms پیاده سازی ایده است نه ایده پردازی
یک فردی به عنوان کارفرما میگه من سایتی با این مشخصات و این شمایل می خام
این شما هستین که اونو باید مو به مو و بدون کاستی و اضافی اجرا کنید
حالا در اسکل کوچیک ممکنه ایده پرداز و طراح وب یک نفر باشن باز باید ابتدا شما طراح و ایده رو در کاغذ داشته باشی بعد اجراش کنی
البته ممکنه زمان اجرا ببینی بهتره یک جایی رو عوض کنی که این بحثش جداست و این یعنی ورژن های جدید
اما در زمان ایده پردازی نباید به مشکلات کدنویسی و محدودیتهاش توجهی بکنی
صرفا ایده رو هر طور که به ذهن کارا میرسه روی کاغذ بیاری
بعد کار کدنویس اجرای اونه
لذا ما نمی تونیم بگیم مثلا با وردپرس ایده پردازی کور میشه یا برعکس
اینها بستر هستند و ایده ها رو اجرا می کنن

toptunes.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
لااقل برای درک اون موارد شما باید حداقل 2 سال اموزش ببنید
ببخشید من از این حرف شما ناراحت شدم و به نظرم توهین مستقیم بود بهم .

در مورد اینکه خیلی چیزارو لازم نیست خودمون بسازیم و با ورد پرس ده دقیقه زمان میبره را من خودمم قبول دارم و توی پیام قبلیم هم ضد نظر شما نبودم در کل فقط نظری را اضافه کردم تا ببینم نظرتون چیه.
اما اینکه من یه چیزیو خودم از صفر بسازم دلایل دیگه ای داره که اگه لازم شد میگم.

بعد نوشتن اسکریپت مدنظرتون بخاین یک lazyloading بهش اضافه کنین و یک نظر سنجی براش بسازین
چقدر زمان میبره؟ چقدر هزینه میخاد؟
با وردپرس ده دقیقه کار داره
فرض می کنیم یک شرکت سفارش کاری برای شما ارسال کرد . باید با درخواست خودشون پیش برید و این حرفو براشون بزنید و قانع کنید که لازم نیست که حتی نظر سنجی را هم بسازیم . اگه قانع نشدند بگید برن خودشون بسازند.

اینکه فرمودین افزونه ها و ... امنیت ندارن
من نگفتم افزونه ها امنیت ندارند اما خطرات امنیتی توش احتمال داره و همیشه باید به فکر بروز رسانی باشیم . مخاطب گفته های من بازدید کننده های تازه وارد هستند که باید بدونند از هر جایی پلاگین و افزونه دانلود نکنند که توش کد های مخرب هم میتونن جا بدن ( نه اون دانشمندهایی که میگید ) منظورم سایت های رابطی که برای دانلود ممکنه بذارن ( مخصوصا افزونه های کمیاب یا نال شده )

در افزونه های معتبر و مشهور توسط صدها برنامه نویس رصد شدند
هم من و هم شما خوب میدونیم که افزونه ها کلا یک چیزی هستند که کمک میکنند کاربر با کد های اصلی سایت یک ارتباط گرافیکی داشته باشند.
بله من اگه بخوام یک افزونه حرفه ای بسازم برای ارائه به جامعه باید کدهای طولانی تری بنویس ( البته بستگی داره چی باشه ) اما در اصل خود اون افزونه شاید کد های اصلیش تقریبا 10 یا 100 خطی باشه.
اما به خاطر همون ایجاد رابط گرافیکی ممکنه 10 هزار خطی شده باشند. من گفتم که آدم میتونه تو خونه کچ خاک زندگی کنه و بگه که عیبی نداره خونه خودمه

چرا در بین این همه پلاگین ها وردپرس - یک پلاگین مشهور و پرکاربرد نیست که نویسنده ایرانی داشته باشه؟
ایرانی های زیادی میشناسم که برای سایت های بزرگ ایرانی سیستم های پیچیده ای طراحی کردند . اما در دنیای ورد پرس اطلاع ندارم اما قطعا دانشش هست
به نظرت سطح سواد ما چه در رشته مکانیک چه در رشته معماری چه در هوافضا و چه در طراحی وب در سطح امریکا و اروپا و روسیه هست؟
نه نیست یک مثال هم من اضافه میکنم . در موسیقی پاپ هم آهنگساز های ما در سطح بین المللی نیستند اما بین ایرانیها ممکنه نابغه هایی باشند که در همون شرکت های خارجی همکاری میکنند.
مثلا همه ما میگیم هالیوود بهترین فیلم سازی دنیاست اما خبر نداریم
آهنگساز یک فیلم هندیه
بازیگرش اتریشیه
کارگردانش فرانسویه.
اما در نهایت چونکه لوگوی هالیوود تو آمریکا چسبیده ما میگیم سینمای آمریکا فوق فرازمینیه . در صورتی که اینا برترین های دنیا هستند که تو یه جا دور هم جمع شدند که ایرانیها هم بینشون خیلی هستند

خیلی ساده و سطحی فکر نکنین که ده خط کده...
من نرم افزارهای زیادی طراحی کردم که 10 هزار خط کد نویسی داشتند و یک سال زمان برده و حتی الانشم نتونستم خیلی صحیح تمامش کنم مثل نرم افزار انیمه یاب یا نرم افزار aparat-dl
یا سایت خودم . من میفهمم کد چیه و چند خطی میتونه باشه .
من نابغه نیستم و سواد زیادی هم ندارم اما منظورم از ده خط کد این نبود که شما سریع با افزونه های فوق پیشرفته مقایسه کنید .
حتی افزونه های خیلی پیشرفته هم همانطور که گفتم برای ایجاد رابط گرافیکی با کاربرد کد نویسی های اضافی داشتند تا برای اینکه بتونن کارو ارائه بدن به جامعه !! گفتم بالا ! خونه با گچ خاک مثال زدم.

ضمن اینکه در مورد هزینه سرور و ... اولا وردپرس کامل در کمترین سطح ارایه شده توسط هاست قابل اجراست
من این نظرو ندارم و برعکس اینو در اینترنت خوندم . در هر صورت چیزی که من تونستم بسازم از وردپرس هم بهینه تر شد.

حالا یه عده نمی دونن چطور از وردپرس استفاده کنن و کلی منابع سرور میخان این مشکل وردپرس نیست
همونطور که گفتم مخاطب نوشته های ما افراد تازه کار هستند .
یه شخصی یه ایده داره میاد اینجا مطلب میخونه . اون شخص تجربه شمارو نداره که ورد پرسو بهینه راه بندازه .
گفتم بالا خیلی ها دانش ورد پرسی دارند . و تونستند باهاش میلیونر هم بشند . اما کسی که میخواد یه ایده راه اندازی کنه با توجه به نظراتی که دادم من نظرم این بود که اختصاصی را اگه تونست انجام بده بهتره
و اگه ایده اش نیاز به اختصاصی داشت تقریبا مجبوره

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
فرض می کنیم یک شرکت سفارش کاری برای شما ارسال کرد . باید با درخواست خودشون پیش برید و این حرفو براشون بزنید و قانع کنید که لازم نیست که حتی نظر سنجی را هم بسازیم . اگه قانع نشدند بگید برن خودشون بسازند.
دقیقا این حرف شما مشخص می کنه سیستم های خلق الساعه چه مشکلاتی و هزینه های دیگری داره
اکثر اینجور اسکریپت ها هم اسپاگتی کد هستند و بیچاره اون کدنویس دومی که بخاد بیاد به این یک نظرسنجی اضافه کنه به هزارتا مشکل می خوره که اصلا معلوم نیست علتشون چیه...
ببخشید من از این حرف شما ناراحت شدم و به نظرم توهین مستقیم بود بهم .
منظور بنده از "شما" حالت عمومی داشت که شامل خود بنده هم هست یعنی ماها اگر بخایم همچین کدهایی بنویسیم باید از پایه دوباره آموزش ببنیم
البته هیچ وقت شخصیت خودمون رو به نتایج کارهامون وابسته نکنیم
مثلا اگر کسی در کاری ورشکست شده نباید اینو به حساب شخصیتش گذاشت که ادم ناجوریه... یا اگر کسی یک وکیل کاربلدیه دلیلی نیست که شخصیت خوبی داره
لذا هر وقت از کارهامون ایراد گرفته شد نباید ناراحت بشیم و فکر کنیم توهین شده یا چیزی
ایرانی های زیادی میشناسم که برای سایت های بزرگ ایرانی سیستم های پیچیده ای طراحی کردند . اما در دنیای ورد پرس اطلاع ندارم اما قطعا دانشش هست
اونها خیال می کنن سیستم های پیچیده ای نوشتن
شما واقعیت ها رو بچسب
یک پلاگین یا قالب مشهور و پرکاربرد رو در سایت وردپرس لینک بدین که ایرانی ها کدش کرده باشند.
همچین چیزی نیست
کلا جهان سومی ها فکر می کنند از همه مردم دنیا باهوش ترن و میزان iq شون طبق اسناد رسمی بالاست و کلا خیلی سرترن اما در واقعیت همچین چیزی نیست
شما یک پلاگین یا قالب بالای 100 هزار دانلود نشان بده از ایرانی ها بنده قبول کنم و تسلیم بشم
اون کدهایی که شما میگی امنیتش کمتره یا شما با ده خط کد می تونی بنویسی به ظاهر اونجورین

toptunes.ir

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
یک پلاگین یا قالب مشهور و پرکاربرد رو در سایت وردپرس لینک بدین که ایرانی ها کدش کرده باشند.
همچین چیزی نیست
توی ایران همبستگی و کار تیمی و .. وجود نداره . و تقریبا هیشکی نمیتونه به کسی اعتماد کنه چون حمایت های دولتی نیست و هیشکی امنیت شغلی نداره و اگه یه نفر بیاد یک سال مثلا وقت بذاره و یه آهنگ بسازه . دو روز دیگه اگه لو رفت نمیتونه پیگیری کنه و شکایت کنه و به حقش برسه . اما توی غرب هر چند مدت یک بار توی صنعت انیمیشن سازی دور هم جمع میشن و راز ها و فوت و فن هایی که توی اون انیمیشن فلان به کاربردن را به همه ارائه میدن و میگن شما هم استفاده کنید ( به صورت غیر مستقیم یه جورایی خودشون از اون علوم تا تونستن سود بردن )
و اینطوری به راحتی تبادل اطلاعات میکنند .
یه بار سیروان خسروی تو یه جدول موسیقی رتبه بالا گرفت و بعدش توسط هواداران چاوشی تو چند دقیقه کلی نمره منفی گرفت اومد پایین!!!
یا یه مثال در مورد سایت های موزیک که این اونو گزارش فیلتر میده و اون اینو برای اینکه یه موزیکشون از گوگل بازدید بیشتری بگیره.
توی این وضعیت احتمالا اگرم افزونه ای هست یا اگرم ساخته بشه خود رقبای ایرانی حتی اگه افزونه ای هم نساخته باشن تو عمرشون اجازه نمیدن تبلیغ بشه

oio

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
246
این مطلب رو مینویسم جهت اطلاع رسانی به دوستان گرامی ، و نیازی به هیچ پاسخ یا تحلیل عزیزان روی این مطلب ندارم
دوستان توجه کنید هنگام نوشتن یک سیستم اختصاصی نکته ای که باید به آن توجه کرد قابلیت گسترش آن توسط دیگران هست که اون رو قویتر میکنه نوشتن هسته ی وردپرس و .... شاید چند روز پیشتر برای یک برنامه نویس زمان نمیبرد ولی تنها نقطه ی قوت آنها اپن سورس بودن و قابلیت گسترش آنها هست که همان بحث ماژولار بودن یک سیستم میباشد .
یعنی هر انسانی که این سیستم را مصرف میکند بدون دخالت در هسته ی اصلی آن بتواند آنرا گسترش دهد و آن گسترش قابلیت نصب شدن روی سیستم های دیگر را نیز داشته باشید
این یعنی اصل توسعه
زمان نوشتن یک سی ام اس اختصاصی اخبار رو من براتون تشریح میکنم
شما یک فریمورک php انتخاب میکنید که بهش تسلط دارید . شروع میکنید .
یک روز طول میکشد سیستم را تحلیل کنید
یک روز برای ساخت دیتابیس ، منظور ساخت جداول مورد نیاز
یک روز برای ساخت اسکلت ( کنترلر ها ، مدل ها ،ویوها)
سه روز برای نوشتن و ویرایش کنترلرها ، مدل ها و ویوها
سه روز برای تست و باگ گیری سیستم
این شد 9 روز ، توجه کنید که کدنویش اگه قوی و با تجربه باشه سیستمی رو توی این 9 روز میسازه که در 9 روز بعدیش سه برابر روز اول پیشرفت میکنه !!
فکر کنم اونی که گفت 6 ماه طول میکشه سیستم مدیریت محتوای php بسازید ، کلا یادگیری html و php و css و تمرین و ... رو هم روی هم حساب کرده باز هم من حساب کردم شش ماه نشد
اگه وردپرس اینقدر موفق شده بود که هیچ کس نتونه سیستمی روش بسازه چرا پس هزاران سایت ایرانی هستند که بجای استفاده از سیستم های آماده تلاش کردن که سیستم اختصاصی بنویسند ؟
چرا فروشگاه موفق دیجی کالا از اوپن کارت یا پراستاشاپ استفاده نمیکنه ؟
چرا کافه بازار از وردپرس و جوملا استفاده نکرد ؟
چرا سایت دیوار با پایتون نوشته شده ؟ با وردپرس هم دقیقا میشه این کارا رو کرد
چرا سایت های بزرگ و موندگار هم در ایران هم درخارج از سیستم های آماده استفاده نمیکنند ؟
توی دنیا شاید میلیون ها وب سایت باشه درسته خیلی هاشون هم با وردپرس هستند ولی سایت های زیاد دلیل بر موفق و قوی بودن یک سیستم نیست . سایت هایی رو در نظر بگیرید که به جایی رسیدند و بین این میلیون ها وب سایت زرد درخشش میکنند . به این وب سایت ها نگاه کنید و شاید یک وب سایت مثل فیسبوک یک میلیون وب سایت دیگه رو قورط بده
فریمورکی که برای فیسبوک نوشته شده شاید خیلی زمان کمی نسبت به وردپرس برده باشه ولی وردپرس در مقابل فریمورک فیسبوک شاید مثل یک جوجه اردک در مقابل یک فیل هست
وردپرس رو بعضی ها یه جوری غول میبینن که البته حق هم دارند چون توی دنیایی برنامه نویسی و طراحی وب چیزی بیشتر از اون رو نمیتونند یاد بگیرند و کار کنند
متاسفم

oio

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
246
ضمن اطلاع دوستان که میگن ایرانی ها هیچی نیستند و نمیدونم چرا پلاگین های وردپرسی نمینویسند :general404:
بهتره اول یه سری بزنیم سایت phpclasses قسمت 10 کلاس های برتر و نام ایرانی ها رو هر هفته که در اونجا میدرخشند رو ببینید :
http://www.phpclasses.org/browse/top/top.html
کافیه برید و نام و پرچم ایران و برنامه نویسان php ایران رو ببینید که کلاس های جدید تولید میکنند و هر هفته هم چند نفر توی این لیست 10 کلاس برتر جهان هستند
به نظر شما اینها باید پلاگین وردپرس بنویسند ؟؟؟؟:general208:

بهتره سری هم بزنیم به سایت خود PHP و قسمت منوآل php
http://php.net/manual/en/
در قسمت by اولین نامی که مشاهده میکنید مهدی آشور هست . به نظرتون کسی که منوآل نویس php هست باید حتما پلاگین وردپرس بنویسه ؟ :general404:

به سایت stackoverflow سری میزنیم و جدیدترین آماری که مشاهده کرده
برنامه نویسان ایرانی در دنیا بیشترین رضایت شغلی را دارند پس این همه گله و گریه از کجا اومده ؟ نکنه شما توی این لیست نیستید و فقط اسمتون رو جهت پز دادن گذاشتید web developer خخخخ
aaaaaaastack2.png

بد نیست این دو نفر رو هم بشناسید
https://en.wikipedia.org/wiki/Hadi_Partovi
https://en.wikipedia.org/wiki/Komeil_Bahmanpour
بهتره بدونید که نویسنده ی دراپ باکس همشهری بنده هست و باعث افتخاره !
https://en.wikipedia.org/wiki/Komeil_Bahmanpour
https://fa.wikipedia.org/wiki/آرش_فردوسی
بازم بشمارم تا صبح باید بشینم هی بنویسم

آدمی شان و منزلت داره که اولا اشتباهات خودش رو قبول کنه دوما واقعا انسان باشه و فقط سر یه چیز الکی بحث راه اندازی نکنه

بالا