برگزیده های پرشین تولز

وصل شدن به اینترنت و شبکه از طریق WIFI

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
از دوستان کسی بلده چطوری میشه با WIFI که روی دل اکسیم هستش اینترنت رفت یا به شبکه وصل شد؟

من دیروز wifi lan pci adapter گرفتم،ولی نمی تونم باهاش اینترنت برم،البته این دو تا وسیله به هم وصل هستن و هیچ مشکلی از نظر کانکشن ندارم،ولی نمی دونم در WM5 باید چیکار کنم و قاطی کردیم:wacko: :f34r:

دوستانی که لپ تاپ و pda دارن کمک کنن:happy:

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
راستی ارتباط بین wifi lan pci و pda از طریق ad-hoc هستش.

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
آقا مشکل حل شد،ممنون که اینقدر کمک کردید!

در PDA باید IP wireless lan adapter که در پی سی یا جای دیگه هستش را به عنوان default gateway تعریف کنید،من تعریف کرده بودم،ولی یادم رفتم بود که در پی سی،اینترنت را با wireless adapter share کنم!!!

emperatour

Registered User
لایک‌ها
1
یعنی الان برد و سرعت از بلوتوس بیشتر شده؟؟ چنده کارت وای فای؟

webkhan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
ممنون میشم اگه قدم به قدم نحوه ارتباط ppc را با laptop از طریق wifi به همراه نرم افزار مورد نیاز بیان کنین.

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
شما باید یک IP به wifi lan adapter که در لپ تاپ هستش بدید،مثلا IP 192.168.0.2 را بدید،بعد برید در ppc به wifi lan adapter یا wifi adapter این IP را بدید:192.168.0.3 و در قسمت default gateway باید IP 192.168.0.2 را بدید

در قسمت dns server هم 4.2.2.4 را وارد کنید و در ضمن اگه می خواهید از طریق ppc به اینترنت هم بروید و فرض بگیریم که laptop به اینترنت وصل هستش،باید اینترنت را با lan adapter لپ تاپ share کنید.

در ضمن حتما wifi را در ppc فعال کنید ;)

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
برای دادن IP به wifi که در لپ تاپ هستش باید روی آیکونی که در قسمت control panel > network connections هستش کلیک کنید و روی آیکون wifi adapter راست کلیک کنید و سپس در قسمت This connection uses the following items گزینه Internet Protocol دوبار کلیک کرده و گزینه Use the following IP address کلیک کرده و سپس IP هایی که در بالا ذکر شد را وارد کنید که 192.168.0.2 هستش و subnet mask هم 255.255.255.0 میشه.

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
انتخاب این عدد ها برای ip دقیقا بر چه مبناییه؟

alcapon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببین یه IP داری احتمالا اونارو ست کن

mehdi_motlagh

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
میشه یکی راهنمایی کنه که چطور میشه با ppc از سیستم wifi که تو دانشگاه و ... هست استفاده کرد؟ و تنظیماتش چجوریه؟

webkhan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ممنون از راهنماییتون
ولی من هنوز نمی تونم لپ تاپمو به پی پی سیم از طریق وایرلس ارتباط بدم. اولا اینکه در فولدر NetWork Connection من wifi lan adapter را ندارم البته لپ تاپم وایرلس رو ساپورت می کنه بجاش Wireless Network Connection رو دارم و تنظیماتی که گفتید نمی دونم باید کجا انجام بدم.
دوما اینکه تونستم ارتباط رو برقرار کنم و هر کدوم بطور خودکار یک IP می گیرند ولی نمیتونم به فولدر share شده در لپ تاپم از طریق ppc دسترسی داشته باشم.
ثانیا آیا ندم افزار خاصی باید روی ppc نصب کنم .
لطفا راهنمایی کنین کجای کارم اشکال دار؟

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
ببینید متوجه منظور من نشدید،چیزی به عنوان wifi lan adapter وجود نداره!اسم نیستش که شما دنبالش می گردید،در قسمت network connections حتما باید یک آیکونی باشه که wireless داشته باشه،شاید اسمش wireless network connection باشه که همون کارهایی که گفتم انجام بدید درست میشه و مشکلی نداره،من روزی 3 ساعت با wifi کار می کنم..

دوباره اصلاح می کنم:

برای دادن IP به wifi که در لپ تاپ هستش باید به قسمت control panel > network connections رفته و روی آیکون wireless network connection راست کلیک کنید و سپس در قسمت This connection uses the following items روی گزینه Internet Protocol دوبار کلیک کرده و گزینه Use the following IP address کلیک کرده و سپس IP هایی که در بالا ذکر شد را وارد کنید که 192.168.0.2 هستش و subnet mask هم 255.255.255.0 میشه.

Farid.db

کاربر فعال دانشگاه و تحصیل
کاربر فعال
لایک‌ها
116
این کارهایی که گفتین رو انجام دادم ، البته در PPC نمی دونم کجا باید IP رو وارد کنم ...

منتها من الانشم وصلم، رو Laptop و PPC کاملا مشخصه که وصلن ولی چهطوری می تونم فایلهای یک دستگاه رو داخا دستگاه دیگری ببینم؟

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
یعنی الان از طریق ppc میتونید برید اینترنت؟

=========

راستی یکی بیاد این تاپیک را به بخش شبکه منتقل کنه!

مرسی!

vbigdeli

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
شب عیدی هم وقت گیر آوردیدا!

من که فعلا بادست کثیف دارم تایپ می کنم! انشالله یک مسلمون دیگه پیدا بشه مشکل شما را حل کنه و پاسخگو بشه،بذارید لااقل تاپیک منتقل بشه به بخش شبکه،اونجا بهتر جواب میدن،چون ما که از صبح تاحالا داریم دفتر را تمیز می کنیم ;)

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
من تاپیک رو به بخش شبکه منتقل کردم.

در مورد سوالتون هم اگه PDA شما مجهز به کارت Wireless (WLAN) برای وصل شدن باید Wifiش رو روشن و یا فعال کنید.
بعد بستگی به تنظیمات دانشگاهتون داره. وقتی که Access point رو پیدا کرد گوشیتون خودش ازتون Key مربوط به شبکه رو می خواد (البته اگه سیستم دانشگاهتون اینطوری باشه) که وارد می کنید و وصل می شید.
ولی اگه مثلا Mac Filter داشته باشه باید برید و بدید گوشیتون رو توی لیستشون Add کنند.

Farid.db

کاربر فعال دانشگاه و تحصیل
کاربر فعال
لایک‌ها
116
یعنی الان از طریق ppc میتونید برید اینترنت؟

=========

راستی یکی بیاد این تاپیک را به بخش شبکه منتقل کنه!

مرسی!

نه متاسفانه Connection های LAN Laptop زیاده و قاط زده باید اساسی روش کار کنم

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
اگه کامپیوتر یا لپ تاپ وای فای داشته باشه برای share کردن فایل ها و اتصال به اینترنت بین pda و کامپیوتر به صورت بی سیم دیگه نیازی به بلوتوث نیس؟

بالا