برگزیده های پرشین تولز

وصل شدن کلاینت ها به اینترنت در شبکه دومین

Gharibeh_M

Registered User
لایک‌ها
8
با سلام من یک شبکه دومین ایجاد کردم در محل کار خودم یک کامپیوتر با ویندوز سرور و چند کامپیوتر دیگر با ویندوز اکس پی....این کامپیوتر ها به صورت دومین به هم شبکه هستند ...یک خط اینترنت adsl هم دارم می خواهم از طریق این سرور دیگر کلاینت ها رو به اینتر نت وصل کنم اگه یه راهنمای کنید ممنون میشوم...کامپیوتر سرور دو عدد کارت شبکه دارد....ممنون:happy: :happy: :happy: :rolleyes:

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
با سلام من یک شبکه دومین ایجاد کردم در محل کار خودم یک کامپیوتر با ویندوز سرور و چند کامپیوتر دیگر با ویندوز اکس پی....این کامپیوتر ها به صورت دومین به هم شبکه هستند ...یک خط اینترنت adsl هم دارم می خواهم از طریق این سرور دیگر کلاینت ها رو به اینتر نت وصل کنم اگه یه راهنمای کنید ممنون میشوم...کامپیوتر سرور دو عدد کارت شبکه دارد....ممنون:happy: :happy: :happy: :rolleyes:
درساده ترین حالت میتونی کانکشن ADSL رو share کنی
Server IP میشه : 192.168.0.1
Client IP ها هم 192.168.0.2 به بعد، Default gateway هم یادت نره براشون ست کنی 192.168.0.1

Gharibeh_M

Registered User
لایک‌ها
8
ببخشید اگه امکان داره یه راهنمایی کلی بفرمایید ممنون در ضمن مشکلی برای به هم خوردن در ارتباط با کلاینت ها پیش نمی اید...ممنون

Motahari

Registered User
لایک‌ها
3
وقتي رنج آي پي ها يكي باشه مشكلي پيش نمياد.
فقط كافيه كه adsl رو share كني
بعد آي پي adsl رو روي gatway و dns كلاينت ها ست كني.
adsl مي تونه رو همون سرور كه دامين داده باشه مي تونه رو يكي ديگه باشه

Gharibeh_M

Registered User
لایک‌ها
8
adsl رو چگونه شر کنم..بعد هم کانکشن adsl به صورت dhcp آیپی می گیره....

roozen

Registered User
لایک‌ها
1
adsl رو چگونه شر کنم..بعد هم کانکشن adsl به صورت dhcp آیپی می گیره....

سلام
شما رو سرورت دوتا کانکشن داری 1- به اینترنت adsl
2- به شبکه داخلیت

اونی که به اینترنت وصله معمولا IP رو به صورت دستی ست نمیکنن خود ISP اختصاص میده مگر اینکه اکانت با IP استاتیک بخری.

ولی اون کانکشن که به شبکه داخلی وصله باید براش ای پی دستس ست کنی مثلا 192.168.10.1

بقیه سیستمها هم به همین صورت 192.168.10.000 که بجای 0ها یکی یکی عدد می دی و جای Defult gateway , dns هم باید (IP ، (192.168.10.1 رو بذاری.

کانکشن adsl هم که میری تو properties ، share میکنی

Gharibeh_M

Registered User
لایک‌ها
8
نوی قسمت propertis گزینه شر نیست....منظور از کانکشن adsl چیست من توی قسمت propretis چیزی نمی بینم؟؟؟؟؟

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
نوی قسمت propertis گزینه شر نیست....منظور از کانکشن adsl چیست من توی قسمت propretis چیزی نمی بینم؟؟؟؟؟
مثل dial up که کانکشن میسازی کجا میاد icon ؟ همونجا هم یه دونه برا ADSL هست. r-click کن ، properties، برو Tab آخر. اونجا share داره

بالا