برگزیده های پرشین تولز

وصل کردن باند بیضی! خودرو به رایانه

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
اگه خواستی امپ ماشین رو هم میتونی تو خونه راه بندازی.. برای تامین 12 ولت میتونی از پاور کامپیوتر استفاده کنی(شاخه زرد) تو یوتیوب و فروم های خارجی اطلاعات خوبی برای این کار میتونی پیدا کنی.

چیزی نتونستم توی یوتوب پیدا کنم

راستی آمپی با آمپلی فایر فرقی می کنه؟! یعنی اگر من بخوام یه برق 12 ولت بدم به این باندها 70 یا 80 هزار تومن آب می خوره؟

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
آقا چه کاريه اين کار اصلاً نسبت به هزينه آمپ و دردسرش نميارزه

پولی که واسه آمپ ميخوای هزينه کنی ،ميتتونه يه اسپيکر بگيری و از اين باند ها هم بيشتر جواب بگيری

در ضمن در شکل تبديل بالا يه نکته رو تصيح کنم که اينورتور تبديل dc به ac هست و ac به dc در واقع همون يکسوساز هستش.

هزینه ی آمپ را اینقدر گرون هست؟ چه کار ویژه ای انجام می ده که این اندازه گرون در میاد/.

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
آمپی که در ایران می خری 50 هزیار تا 70 هزیار قیمتش زیر 20 دلار هست !

آمپل یا آمپلی یا اسم کاملترش آمپلی فایر موجب تقویت صدا شما می شه ( ساده ترین کار ممککنه اش ! )

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
آمپی که در ایران می خری 50 هزیار تا 70 هزیار قیمتش زیر 20 دلار هست !

آمپل یا آمپلی یا اسم کاملترش آمپلی فایر موجب تقویت صدا شما می شه ( ساده ترین کار ممککنه اش ! )

درسته ولی من نمی خوام صداش زیاد بشه. این باندها بدون آمپلی روی خودرو صدای خوبی داشتند. تنها مشکل من برق این باندها هست چار که هیچ ورودی برقی نداره.

یه چیز دستی نمی شه ساخت؟:wacko:

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
چرا امپ دستی هم می شه ساخت اما کار شما نیست :دی

منبع تعزیه 220 به 12 هم حدود 10 تومن هست تو بازار

omidghadami

Registered User
لایک‌ها
1
دوست عزیز!
بحث کاملا برقیه یه ریزه برات توضیح می دهم!
ببین سیگنال خروجی درگاه کامپیوتر جریان خیلی کمی داره! و اون باندها فقط یکسری مقاومت هستند که باید جریان زیادی ازشون بگذره! بابا فیزیک 3 که خوندی؟ همون محاسبه جریان و ولتاژ دیگه! حالا فرض کن باندت کلا مقاومت و یک سلف سریه! حالا هر چه قدر توان نامیش باشه که پشتش نوشته حاصلضرب ولتاژ جریانشو مشخص می کنه! هر چه جریانش بالاتر باشه کوبندگیش بیشتره! فقط خیلی بالا ببریش می ترکه! یعنی اون صفحات کاغذیش پاره میشوند!
حالا بگذریم شما نیاز به یک تقویت کننده جریان داری یعنی جریان خروجی کامپیوتر رو بگیره و تقویتش کنه! اصطلاخا بهش می گن Amplifier یعنی تقویت کننده!
اگه مستقیم بانداتو به کامپیوتر وصل کنی باید گوشاتو روش بچسبونی تا چیزی بشنوی!
ولی برای آمپلی فایر!
ببین چند تا پیش نهاد برات دارم!
1) یه آمپلی فایر دست دوم براش بخر! یه سری امپلی فایر چند سال پیش مد شده بود برای VCD می خریدند باندهای کوچولویی داشت! کل سیستمش 10 تومن بود بگرد یه دست دومش رو بخر حالشو ببر!
2) یه دک براش پیدا کن و از اون استفاده کن برای تقویت!
3) یه آمپلی فایر براش بساز! نمی دونم جقدر الکترونیک بلدی ولی یه IC هست به نام TDA2005 که توی اکثر دستگاههای پخش موجوده! هم ارزونه 2000 تومن قیمتشه و هم قطعات جانبی مورد نیازش کمه!
http://www.st.com/stonline/books/pdf/docs/1451.pdf
خلاصه حالشو ببر!

آهان
علت گرونی!
برادر من مهمترین قسمت یه پخش خوب همین Amplifier اشه! کیفیت قطعاتش بسیار مهمه! مخصوصا ترانزیستور جریان خروجی! ببین این ترانزیستوره از 250 تا 25000 تومن قیمت داره! علتشم مربوط به جریان مستقیم درایو و جریان زمان خاموشی مربوطه! این جریان مزاحم هنگام خاموشی همونیه که باعث ایجاد صدای هام در بلندگو میشه! واسه همینه که اکثرا هنگام خرید آمپلی فایر صدای اونو تا ته زیاد می کنند می چسبونند به بلندگو تا نتیجه رو ببینند!:D

vahiddddd

Registered User
لایک‌ها
352
هزینه ی آمپ را اینقدر گرون هست؟ چه کار ویژه ای انجام می ده که این اندازه گرون در میاد/.

ديگه فکر نميکنم از 30 تومان کمتر آمپی گيرت بياد
وصل کردنش هم به اين صورت هست که شما،خروجی رو از کارت صدا ميگيری ميآری تو آمپ،سيگنال تقويت شده رو از خروجی آمپ ميآری به باند ها .

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
در کل یه پی تی داره بهت می گه که بدون آمپ نمی تونی ! باید مایه بدی !

در ضمن اگه آمپ بخری هر موقع ببریش برای فروش خریدار داره ;)

ari_gholi

Registered User
لایک‌ها
4
منم دقیقا همین مشکل رو دارم...2تا باند بیضی sony دارم...تقریبا جفتشون نو هستن...
در ضمن من یه اسپیکر قدیمی دارم...اینجوری که خوندم اسپیکر کامپیوتر خودش آمپ داره...یعنی میشه جای آمپ ها رو عوض کرد...
نه؟

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
منم دقیقا همین مشکل رو دارم...2تا باند بیضی sony دارم...تقریبا جفتشون نو هستن...
در ضمن من یه اسپیکر قدیمی دارم...اینجوری که خوندم اسپیکر کامپیوتر خودش آمپ داره...یعنی میشه جای آمپ ها رو عوض کرد...
نه؟
بستگی داره اون امپ چند وات واقعی خروجی بده.. مثلا اگه باند بیضی پشتش نوشتع شده باشه 240w اون باند حداقل 50 وات لازم داره.

منبع تعزیه 220 به 12 هم حدود 10 تومن هست تو بازار

اون منبع تغزیه 10 تومنی بدرد نمیخوره.. مهم اینه که امپر لازم برای امپ تامین بشه که حداقل برای اون باند و امپ 30a هست.

تنها مشکل من برق این باندها هست چار که هیچ ورودی برقی نداره.
باند که ورودی برق نداره.. :lol:

نه رفیق لاین 12 کی آمپر مورد نیاز آمپ رو تامین می کنه... مگه پاور درست درمون باشه..
این کار 100% عملیه. من خودم ضبط ماشین رو تو اتاقم راه انداختم. پاور green 380w 30a

ari_gholi

Registered User
لایک‌ها
4
به امتحانش می ارزه...فوقش اسپیکر نابود میشه...دیگه ته ضرر باشه 2تا باند هم میره هوا...یا کلا کامپیوتر میسوزه...:دی

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
اگه ضبط ماشین از این نوار خور ها داری با اونا هم میشه دیگه آمپ هم نمیخواد ارزون هم هست

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
راست می گه...

اتفاقا من یه پخش کاستی دارم که ورودیه aux هم داره ! ( همون جک صدای پی سی ) سالم هم سهت... خواستی خدمتت می دم 10 t ! :دی

اما همچنان باز یه منبع تغذیه 12 می خوای

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
بستگی داره اون امپ چند وات واقعی خروجی بده.. مثلا اگه باند بیضی پشتش نوشتع شده باشه 240w اون باند حداقل 50 وات لازم داره.

اون منبع تغزیه 10 تومنی بدرد نمیخوره.. مهم اینه که امپر لازم برای امپ تامین بشه که حداقل برای اون باند و امپ 30a هست.

باند که ورودی برق نداره.. :lol:

این کار 100% عملیه. من خودم ضبط ماشین رو تو اتاقم راه انداختم. پاور green 380w 30a

با این پاور می شه کاری کرد؟

9606e005aad94795b146.JPG

_P30_

Registered User
لایک‌ها
89
پاور شما رو شاخه 12 ولت 18 امپر میده. حالا شما باید ببینی اون هدیونیت یا امپ چند امپ از پاور میکشه. اگه ok بود باید شاخه 12 ولت پاور که سیم زرد هست رو ببری یا پاور رو باز کنی و یه سیم از مدار 12 ولت بکشی بعد هم سیم سیاه رو به گروند. من روش دوم رو انجام دادم ولی اگه به الکترونیک وارد نیستید این کارو نکنید که خطر ناک هست.
اطلاعات بیشتر:
http://forum.ecoustics.com/bbs/messages/4/17571.html
[ame="http://www.google.com/search?hl=en&client=firefox-a&hs=Cak&rls=org.mozilla%3Aen-US%3Aofficial&q=how+to+power+supply+car+amplifier&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai="]302 Moved[/ame]

tara_rayehe

Registered User
لایک‌ها
1
چطور میشه کامپیوتر رو به ضبط صوت متصل کرد به طوری که صدا از داخل باند های ضبط در بیاد میشه راهنمایی کنید؟

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
اگه ضبط خونه منظورتونه باید ببینی ورودی aux داره یا نه!
پشت ضبط رو نگاه کن 99% داره
اگه داشت که حله یدونه از اینا میگیری:
images

دیگه بقیه اش فکر کنم مشخص باشه

بالا