برگزیده های پرشین تولز

وضعیت اینترنت پرسرعت و ADSL در کرج

sinaarian

Registered User
لایک‌ها
2
بابا جواب 3 نفر آدم راجبه ADSL پارسي نت نميدين اونوقت رفتين سراغ شبكه مزخرف كيميا . از اون 8 سال پيش تا الان با شبكش حال نمي كردم.

من و 2 نفر ديگه منتظر نظرتون در رابطه با پارسي نت هستيم .

مرسي :wacko:
بابا جون خب حتما کسی از این شرکت سرویس نگرفته و نمیدونه کیفیتش چجوری هاست
خود من اولین بار از شما اسم این شرکت رو شنیدم
راستی آدرس سایتشو بده ببینم قیمتاش تو چه مایه هاست

NeWeB

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابا جون خب حتما کسی از این شرکت سرویس نگرفته و نمیدونه کیفیتش چجوری هاست
خود من اولین بار از شما اسم این شرکت رو شنیدم
راستی آدرس سایتشو بده ببینم قیمتاش تو چه مایه هاست

من كه بي خيال جواب دوستان شدم شنبه ميرم مي گيرم

آدرس رسمي سايتش : http://www.parsinet.net

yaser_333

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
قيمت هاي پارسي نت خيلي عاليه
دوستان يه مقايسه كنند ....
نميدونم والا مي ترسم كيفيتش خوب نباشه :eek:
موندم حسااااابي .... من اولين باره ميخوام ADSL بگيرم . اصلا نميدونم كدوم رو انتخاب كنم ...
:( يكي راهنمايي كنه
اگه پارسي كيفيتش خوبه لطفا بگيد چون قيمتش كه خيلي خوبه .
(راستي اينكه نوشته ترافيك ماهيانه 2Gig يعني چي ؟‌ يعني كلا 2گيگ ميتوني استفاده كني ؟‌ كم نمي آد ؟‌)

راستي من طرفاي شاهين ويلا ميشينم . پيش شمارم هم 455 هست . كمك فوري لطفا

yaser_333

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
كسي اينجا هست ؟؟!؟!؟!؟ :(

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
سلام
قيمت هاي پارسي نت خيلي عاليه
دوستان يه مقايسه كنند ....
نميدونم والا مي ترسم كيفيتش خوب نباشه :eek:
موندم حسااااابي .... من اولين باره ميخوام ADSL بگيرم . اصلا نميدونم كدوم رو انتخاب كنم ...
:( يكي راهنمايي كنه
اگه پارسي كيفيتش خوبه لطفا بگيد چون قيمتش كه خيلي خوبه .
(راستي اينكه نوشته ترافيك ماهيانه 2Gig يعني چي ؟‌ يعني كلا 2گيگ ميتوني استفاده كني ؟‌ كم نمي آد ؟‌)

راستي من طرفاي شاهين ويلا ميشينم . پيش شمارم هم 455 هست . كمك فوري لطفا
سلام
اگه از قیمت هاش راضی هستی یه تستی بکن
ولی مطمئن باش 2 گیگ سه سوت تموم میشه. حتما ازشون بپرس که در مورد پهنای باند اضافه چقدر سخت گیری میکنن وگرنه مجبوری برای پهنای باند اضافه دوبله سوبله پرداخت کنی ...
نتیجش رو اینجا بگو...

ariatech

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خب شرکت های بزرگ و مطرح همین ها هستن توی کرج، فکر نکنم شرکت دیگه ای فعلا باشه... شاید شرکت های کوچیک دیگه به صورت ریسیلری باشند. من یه شرکتی به نام فک کنم ژینوس دیدم که تبلیغ کرده بود ولی دقیق نشدم روی جزئیاتش ...
شبدیز هم میگن نمایندگی داتک توی کرج هست.
//
در ضمن من این روزها با شبدیز مشکل دارم بعضی اوقات اصلا دریافت ندارم اونها هم میگن مشکل از ما نیست ولی سمت من هم مشکلی نیست و هر از گاهی اینجوری میشه و بعد درست میشه... این چند وقت کسی مشکل داشته؟

شرکت آریاتِک با همکاری شرکت لایزر به عنوان دفتر فروش کرج سرویس های اینترنت پر سرعت ADSL را در شهر کرج در 5 مرکز مخابراتی ارائه نموده است.

مزایای سرویسهای ADSL آریاتِک - لایزر:

- عدم اشغال شدن خط تلفن به هنگام اتصال به اینترنت
- تماس با تلفن همزمان با مصرف اینترنت
- عدم پرداخت صورتحساب تلفن
- اینترنت 24 ساعته دائم
- عدم قطعی و Disconnection
- امکان مشاهد برنامه های شبکه های تلوزیونی از طریق اینترنت
- بدون نیاز به شماره گیری
- امکان استفاده از voice chat با سرعت بالا
- دانلود با سرعت بالا تا 20 برابر dail up
- امکان استفاده از IP PHONE و ***

مراکز تحت پوشش:
1- مرکز نصر آبادی (کرج) با پیش شماره های 220 تا 225
2- مرکز رجائی شهر (گوهردشت) با پیش شماره 44
3- مرکز حصارک (شهید آثاری) با پیش شماره 45
4- مرکز شهید رشیدی (دولت آباد) با پیش شماره 27
5- مرکز طالقانی (عظیمیه) با پیش شماره 25

تعرفه قیمت ها:
64 کیلوبیت ماهیانه 9200 تومان
128 کیلوبیت ماهیانه 11300 تومان
256 کیلوبیت ماهیانه 21000 تومان
512 کیلوبیت ماهیانه 199000 تومان نامحدود
هزینه مودم 30000 تومان و نصب و راه اندازی 10000 تومان می باشد

جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 12-2543510 0261 در ساعات اداری از 9 صبح تا 5
بعد از ظهر تماس حاصل فرمائید.

دفتر تهران: 82955555 021

www.ariatech.ir
www.laser.ir

ariatech

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين سرويس ها فعلاً تا اطلاع ثانوي بدون محدوديت مي باشند تا تصميمات مقتضي براي بالا بردن مقدار ترافيك گرفته شود

yaser_333

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزيز
امكانات و شرايط خوبي داره آرياتك هم ولي !
سايت اصلا اطلاعات خوبي نميده ! يعني اشتباهه ...
يه سر خودتون بزنيد . اصلا نتونستم از سايت اطلاعات بگيريم . فرموديد تو كرج با پيش شماره 455 ADSL هم داره ولي وقتي تو سايت وارد مي كنم فقط اینترنت پرسرعت WiMAX لایزر رو مي آره !
حالا كه خودتون اينجائيد . دو تا سوال
1- فرموديد :"‌اين سرويس ها فعلاً تا اطلاع ثانوي بدون محدوديت مي باشند تا تصميمات مقتضي براي بالا بردن مقدار ترافيك گرفته شود" يعني بعدا محدوديت ترافيك براش مي ذاريد‌ ؟ يعني ممكنه من الان بگيرم . وسطش به محدوديت ترافيك بخورم ؟‌

2- فرموديد "فروش خدماتی با سرعت بالای 128kbps برای مصارف خانگی ممنوع میباشد. " يعني از اين بيشتر نميشه براي خونه گرفت ؟‌ يعني الان همه كاربراي خانگي max 128kb گرفتن ؟ راه حلي نيست ؟‌

خيلي ممنون
باي
;)

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
آدرس دفتر کرج لطفا

کرج

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درورد به همه بچه های کرجی
من از دی ماه سال گذشته از شبدیز سرویس گرفتم که باید یه ده ماهی بشه استفاده میکنم یه یکسالی هم بدون اینترنت خونگی بودم (خوشبختانه) و میرفتم کافی نت سامان بعضی وقتها(یه 120 تومنی پیاده شدیم) قبلا هم دایلاپ از پردیس میگرفتم(دو ماه پیش زنگ زدن گفتم دی اس ال داریم یه ماه هم مجانی میدیم گفتم نمیخوام دارم بدبختانه این آخرش رو تو دلم گفتم) بد نبود پردیس. دو ماه اول شبدیز خوب بود در ضمن از شبدیز تا مخابرات و خونه ما 250 متر بیشتر فاصله نیست(مخابرات نصر آبادی). ولی یه مدت هست همونطور که دوستان دیگه اشاره کردن پینگ خیلی بد شده ولی کماکان دانلود قابل تحمل هست و خوبه (من با 384 تو 24 ساعت 3 گیگ دانلود کردم)البته واسه من قعطی هم داشته و داره ولی اهمیت نمیدم(چاره ای نیست) قیمتهاش هم خوبه و پشتیبانی هم حداقل اعصاب ادم رو خورد نمیکنه و در کل شرکت حداقل دزد نیست.ولی منم تصمیم دارم به احتمال زیاد این ماه سرویس خودم رو عوض کنم (به خاطر پینگ)نمیگم هم از کدوم شرکت میخوام بگیرم تا شما دوستان عزیز پیشدستی نکنید:D .
در ضمن اگر کسی تو منطقه مخابراتی نصر آبادی از شرکت دیگری سرویس داره میگیره لطفا نظر بده من خیابون فروغی هستم.در ضمن شنیدیم دارن پیش شماره های منطقه ما رو عوض میکنن و حتما یه چند ماهی بی اینترنت میشم::lol: آخ جون .​

sinaarian

Registered User
لایک‌ها
2
منم الآن حدود 1سالی میشه که از شبدیز سرویس adsl دارم، بعد از عید امسال که کلی تبلیغات تو سطح شهر انجام داد و مشتریهاش زیاد شد کیفیتش به شدت پایین اومد، الآنم 2 ماهی میشه که دیگه تو بیشتر ساعات روز از دایل آپ هم بدتر شده:(
خیلی وقته که میخوام از شرکت دیگه ای سرویس بگیرم اما مشکلی که هست اینه که من بشدت به آنلاین بودم احتیاج دارم و اگه بخوام از شرکت دیگه ای سرویس بگیرم باید حداقل 2-3 هفته بیخیال adsl بشم، پس تا حالا با شبدیز ساختم ولی الآن دیگه مصمم شدم که یک خط تلفن دیگه بگیرم و از هر شرکت دیگه ای که سرویس گرفتم بخوام رو اون یکی خط رانژه کنه و بعد از وصل شدن، قراردادمو با شبدیز کنسل کنم
البته هنوزم شبدیز برای کسایی که میخواند 24 ساعته دانلود کنند خوبه ولاغیر

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
منم از شبدیز سروسی گرفتم
ماه اول مرداد ماه واقعا سرویس خوبی داشت و سرعت عالی بود ولی الان بخوای یه page باز کنی یک ساعت باید معطل بمونی

shabdiznet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کرج - خیابان شهید بهشتی - خیابان ادهم - پلاک 63
دوستان عزیز

سلام

با تمام وجود مایلیم که بهترین سرویس ممکن در دنیا را در اختیار دوستان عزیزی چون شما بگذاریم چرا که تنها سرمایه و افتخار شبدیز توجه و تحمل عزیزانی چون شماست ولی متاسفیم که راه زیادی تا آن نقطه داریم و مسائل کلی و عمده.
با این وجود از طرق مختلف از جمله مشارکت در فرومهای مختلف همچون این فروم سعی در پیدا کردن کوچکتریم منافذ جهت ترفیع کیفیت سرویسها نموده ایم. مساله Ping که مدتی گریبانگیر این شرکت بود با توجه به تکرار نشدن موضوع توسط شرکت بسیار بسیار دوستمون کاملا حل شده و هم اکنون مدت زمان یکنواخت و مورد قبولی را شاهدیم.
در مورد باز شدن صفحات وب با توجه به اینکه کلا جهت جلوگیری از ایجاد مشکلات اضافی این شرکت هیچ گونه تغییر و یا محدودیتی در ترافیک عبوری و کنترل نوع ترافیک انجام نمیدهد لذا در صورت سرعت قابل قبول دریافت دانلود سرعت باز شدن صفحات وب هم بالطبع نباید مشکلی داشته باشد مگر در مسائلی که بندرت در بخش فیلترینگ ایجاد شود که کلا از دسترس این شرکت خارج می باشد.
در مورد تغییر پیش شماره با سابقه ایی که در مرکز نصرابادی شاهد بودیم منجمله در خیابان بهار تغییر پیش شماره معادل با تغییر مسیر بر روی فیبر نوری خواهد بود و در صورت این تغییر شما از هیچ شرکتی نمی توانید سرویس دریافت نمائید.

با این وجود و با اعتراف به اینکه افزایش تعداد مشترکین در بعضی وهله های زمانی تاخیر یا مشکلی در متناسب سازی امکانات با مصرف را برای ما ایجاد نموده که باعث عذر خواهی ما از مشترکین شده که یکی از دلایل کاهش حجم تبلیغات این شرکت نیز بوده ولی در اکثر موارد کاملا سعی بر حرکت با برنامه ریزی و محاسبه شده در راه اندازی مراکز جدید و یا درخواستهای افزایش امکانات نموده ایم. امیدواریم با راهنمائیهای دوستانی چون شما در این مسیر موفقتر از پیش باشیم.
با تشکر

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
ممنون از شما بابت رسیدگی در این انجمن
ولی میگم سرعت باز شدن صفحات اصلا مناسب نیست نه تنها در پیک مصرف بلکه در تمام ساعات روز
مثلا همین ظهر امروز من دو بار مودم رو خاموش و روشن کردم و قطع کردم ولی اصلا دریافت نداشتم و پینگها تماما time out میداد ولی در ساعات نزدیک افطار و تا 8 شب سرعت مناسبه ولی بعد دوباره کاهش پیدا میکنه و شاید طوری بشه که مجبور میشم چند بار refresh کنم ولی بازم باز نمیشه
و برای ما که محدودیت ترنسفر داریم بیشتر سرعت page مهمه تا سرعت دانلود
ممنونم
بای

yaser_333

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام من پيش شماره 451 دارم . تو سايت شبديز نوشته در حال نصب تجهيزات .
يعني كي تموم ميشه ؟ اگه ممكنه زمانش رو اعلام بفرمائيد .
اگر هم دقيق معلوم نيست حداقل زمانش رو اعلام كنيد . ( منظورم اينه كه يه زماني كه مطمئنيد تا اون موقع حل نميشه )
ممنون
باي

babak19259

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
مدير محترم شبديز
اين رانژه خط چقدر طول ميكشه؟ من الان 1 هفته است پول دادم هنوز خطم رانژه نشده

shabdiznet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
کرج - خیابان شهید بهشتی - خیابان ادهم - پلاک 63
دوستان خوب

با سلام

سرعت باز کردن صفحات در تمام ساعات شبانه روز مگر در موارد خاصی که گفته شده کاملا عادی بوده و مورد خاصی حداقل ظرف چند هفته گذشته مشاهده نشده .
در مرکز حصارک با پیش شماره 45 تمامی تجهیزات نصب و اماده واگذاری می باشد ولی به علت اینکه مرکز فوق در حال تقسیم و جدا سازی به دو مرکز می باشد به ناچار تغییراتی در وضعیت مشترکین پیش خواهد امد که منتظر مشخص شدن آن هستیم.
برای پیگیری دایری خط خود با واحد پشتیبانی شرکت تماس گرفته تا از وضعیت درخواست خود مطلع شوید.

لازم به ذکر است پاسخگوئی در فروم توسط مدیریت شبدیز انجام نمی شود و جهت حل مسائل و مشکلات از طریق شماره های تماس اعلام شده اقدام نموده چرا که پاسخگوئی کامل در قالب فروم امکان پذیر نمی باشد.

با تشکر

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
سلام. (به دلیل طولانی شدن مطلب اون رو توی چند تا پست پشت سر هم می‌نویسم)

مقدمه: تلفن منزل من PCM بود. مراجعه حضوری و صحبت با رئیس مرکز افاقه نکرد، در نتیجه مجبور شدم از یه راه‌های دیگه‌ای از PCM درش بیارم و امشب شروع کردم به گشتن تا ببینم توی کرج از چه کسی سرویس ADSL بگیرم.
علی‌الظاهر این تاپیک (بازم توی پرشین تولز قدیمی و دوست‌داشتنی)، کامل‌ترین محل مراجعه در مورد وضعیت ADSL توی کرج هست. از اولش رو خوندم و مطالبی رو که به نظرم رسید، همه رو با هم این‌جا توی این پست می‌نویسم.

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
موسطه(!):
مجوز ارائه سرویس ADSL توی ایران رو فقط 13 تا شرکت دارن. پارس آنلاین، آریارساناتدبیر (شاتل)، پیشگامان توسعه ارتباطات، رهام پارس (داتک)، لایزر، آسیاتک، فن آوا، نداگستر صبا، کارا امین ارتباط، عصر انتقال داده‌ها و چند تا شرکت دیگه که چندان فعال نیستن. بعضی از این شرکت‌ها تقریباً همه جا با نام خودشون کار می‌کنن (مثل پارس آنلاین و شاتل) و برخی نمایندگان استانی (و بعضاً شهرستانی) دارن (مثل سپنتا که نماینده پیشگامان توسعه ارتباطات هست، یا همین شبدیز که توی کرج نمایندگی داتک رو داره).
بنابراین هر شرکتی از هر جایی نمی‌تونه بیاد و این سرویس رو بده. باید یکی از این 13 تا شرکت باشه (البته بعداً شدند 12 تا) و یا از یکی از اون‌ها نمایندگی بگیره. (مخابرات برای این که این مجوز رو به این شرکت‌ها بده، از هر کدومشون حدود دو میلیون دلار ودیعه گرفت!)
گسترش ADSL به تجهیزات مخابراتی بستگی داره. به این معنی که اگر یکی از این شرکت‌ها اومد و تجهیزاتش رو توی یه مرکز مخابراتی گذاشت و پهنای باند رو هم به اون‌جا رسوند، اون وقت می‌تونه به مشترکین اون مرکز سرویس بده. وگرنه کسانی که تلفن‌شون متعلق به اون مرکز هست نمی‌تونن از سرویس ADSL استفاده کنن. مثل همین مرکز کوثر که فکر نمی‌کنم حالا حالا ها کسی اون‌جا سرویسش رو راه‌اندازی کنه. علت اصلی هم دو تا چیز هست. اولی صرفه اقتصادی: یعنی این که اون مرکز باید یه سری مشخصه‌ها رو داشته باشه (تعداد مشترکینش از یه حداقلی بیشتر باشه، بافت ساکنینش ترجیحاً شرکتی باشه، یا طبقه‌ای باشن که از سرویس اینترنت استفاده کنن و حاضر باشن برای اینترنت بصورت ماهانه پول بدن و ...) و دوم همکاری مرکز: یعنی مرکز تلفن اجازه بده که اون شرکت تجهیزاتش رو ببره توی MDF مخابرات بذاره، یا لااقل این روش من‌درآوردی (و از سر ناچاری) شرکت‌ها که مجبور شدن برن یه کانکس توی حیاط مرکز مخابرات بزنن و تجهیزاتشون رو اون جا بذارن.
به عنوان مثال فکر می‌کنم اولین جایی که توی کرج سرویس اینترنت داد شاتل بود که توی گوهر دشت سرویس داد، چون از قبل ارتباط بسیار خوبی با مرکز شهید رجایی داشت و پارس آنلاین که دقیقاً بغل مخابرات شهید فهمیده یه ساختمون داره (پمپ بنزین 45 متری).
توضیح بعدی این که شما هر مودمی که می‌خوای می‌تونی استفاده کنی (البته منظور ADSL Modem هست). بعبارتی این جوری نیس که مودم فلان با فلان شرکت کار نکنه. فقط بحث تنظیمات هست که اگه می‌خوای از یه مودم خاص استفاده کنی، باید خودت به همه تنظیماتش وارد باشی. در غیر این صورت بهتره که از همون مودمی که خود شرکت ارائه دهنده سرویس توصیه می‌کنه استفاده کنی، چون لااقل خودش رفته و همه زیر و بمش رو درآورده (ایشالا که این کار رو کرده) و بهترین config رو برای کارکردن با سرویسش می‌دونه.
سرویس شرکت‌های مختلف هم به لحاظ فنی چندان تفاوتی با هم نمی‌کنه. با این که شاید هیچ دوتایی رو نتونین پیدا کنین که تجهیزاتشون (از DSLAM و Splitter گرفته تا مودم و میکرو فیلتر، حتی تعداد زوج سیم کابل‌های داخل MDF شون) یکی باشه، اما چون سرعت سرویس‌ها توی ایران معمولاً کمتر از 512 هست، توی این سرعت‌ها، سرویس‌ها اون قدر با هم اختلاف ندارن. فقط بعضی‌ها تعداد قطع شدن بیشتری دارن و برخی کمتر. یه سری مشکلات هم هست که همه‌شون به تناوب دارن. مثلاً فرض کنین Splitter های فلان شرکت طول قسمت فلزی‌اش کوتاهه و در نتیجه وقتی که توی تیغه قرار می‌گیره، با کوچک‌ترین ضربه‌ای پرت می‌شه بیرون یا اتصالش قطع می‌شه. در نتیجه ارتباط اینترنت شما هم قطع می‌شه. یا فلان شرکت تجهیزاتش در مقابل گرما حساس‌تره. در نتیجه توی کانکس‌ها (که سیستم ورود و خروج اتوماتیک ندارن) اگه یکی از کارشناس‌ها کولرها رو خاموش کنه و هنگام خروج یادش بره که دوباره روشن کنه، چند ساعت بعد فلان بورد تجهیزات اون شرکت می‌سوزه و اتصال چند تا از کاربراش قطع می‌شه. اینا دیگه مواردی هست که برای همه‌شون پیش می‌آد...
نکته آخر هم این که این شرکت‌ها اون قدر هم شکم سیر نیستن. بعبارت دیگه این جوری نیس که سرویسی که به من و شما می‌دن کلی توش سود باشه. برنده اصلی این وسط بازم مخابراته (هی سعی می‌کنم نگم دزد!). بابت هر چیزی، حتی اون فضایی که توی حیاط مخابرات به اینا داده تا کانکس رو اون جا بسازن هم داره از اینا اجاره می‌گیره. دیگه برق و ترنسمیشن و غیره که بماند. در حقیقت تنها چیزی که باعث می‌شه قیمت‌های این شرکت‌ها پایین بیاد، رقابت با همدیگه‌س. فقط مثل همیشه امیدوارم که این رقابت به کاستن از کیفیت منجر نشه (که متأسفانه عمدتاً می‌شه!).
خب این هم از وسط بحث.

بالا