برگزیده های پرشین تولز

وقتي ويندوزم اينطوري خراب ميشه بايد چي كار كنم ؟

Full

Registered User
لایک‌ها
1
سلام خدمت دوستان

امرزو صبح كه سيستمم رو روشن كردم و خواستم وارد ويندوز شوم يه صفحه هشدار زير اومد

4tib283.jpg

كه Services.exe وجود نداره و يك صفحه سياه پشتش هست كه فقط موس كار مي كنه و ديگه هيچي

كه بعد از 30 دقيقه اين ارور Shut Down مياد و سيستم ريستار ميشه

4pebcw1.jpg

من از طريق Safe mode هم فقط همين صفحه سياه جلوم مياد

مي خواستم بدونم تو اين جور مواقع چي كار بايد كرد ؟

حتماً بايد رفت دوباره ويندوز رو از اول نصب كرد ؟!!

در ضمن يه بار ديگه هم وقتي دو تا آنتي ويروس نصب كردم ويندوزم خراب شد كه مي رفت تو ويندوز ولي

هيچي كار نمي كرد حتي موس و فقط دسكتاپ رو مي ديدم و روي هيچي نمي تونستم كليك كنم

مي دونستم از طريق Safe mode ميشه رفت تو ويندوز ولي نمي دونستم بعدش كه از طرق Safe mode مي رن

چي كار مي كنند ؟!!

سئوالم بيشتر اينه كه وقتي ويندوز خراب ميشه بايد چي كار كنم ؟

يا اينكه مي گن برو تو Safe mode ، بعدش بايد چي كار كرد ؟

وقتي CD ويندوز رو هم مي گذارم

و از 3 گزينه

نصب ويندوز جديد

تعمير ويندوز موجود

يا خروج

با زدن كليد R گزينه Repair the windows Installation رو انتخاب مي كنم

بعدش يك 1-C:\Windows مي ياد كه مي گه عدد رو انتخاب كن و من 1 رو انتخاب مي كنم

بعدش در خط بعدي C:\Windows مي ياد

من ديگه نميدونم و نمي تونم كاري انجام بدم

پيشاپيش ممنون از همه دوستان كه كمكم كردند

Last edited:

Full

Registered User
لایک‌ها
1
كسي جواب من رو نميده ؟!!!

من بيشتر مي خوام بدونم ويندوز كه خراب ميشه

شركت ها بدون نصب مجدد ويندوز چي كار مي كنند ؟

Safe Mode چي كار مي كنند ؟

Last edited:

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
سلام
با توجه به اینکه شما نمی دونین مشکل از کجا سرچشمه گرفته باید برین توی safemode و سیستم رو restore کنین
start menu - program files - accessories - system tools - system restore​

اگه زیاد از این مشکلات دارید از نرم افزارهایی که ایمیج می گیرن استفاده کنین . مثل norton ghost
اموزشش توی همین پی تی هست . خیلی به دردتون می خوره . حتی اگه ویندوزتون دیگه بالا هم نیاد می تونین با این ویندوز رو برگردونین .

اگر هم متخصص تر هستید توی همون safe mode می تونین کارهای دیگه ای هم بکنین . مثلا آخرین درایور نصب شده که بعد از اون سیستم مسکل دار شده رو uninstall کنین . یا آنتی ویروس یا ... .

pirmard

Registered User
لایک‌ها
5
ضمنا وقتی اون اررور دومی رو میبینین که شروع به شمارش معکوس کرده و می خاد سیستم رو ریستارت کنه می تونین از این دستور استفاده کنین :
shutdown -a​

البته بهتره به دنبال درمان قطعیش باشین . ولی وقتی ارور میاد این بهترین راه حله .

parsa

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
102
در مواردی که به عملکرد سيستم خود اطمينان نداريد يا برای اطمينان از صحت عملکرد فايلهای ويندوز XP مانند IE و جايگزينی فايلهای اصلی به جای فايلهای احتمالی معيوب ، نيازی به فرمت و نصب مجدد سيستم عامل XP نداريد و اگر ديسک سيستم عامل ويندوز XP را داريد به ترتيب زير عمل کنيد:

۱- از منوی Start گزينه Run را انتخاب کنيد.
۲- در کادر Open دستور sfc /scannow را تايپ کنيد ( قبل از / حتما بايد فاصله باشد).
۳- کادری ظاهر می شود که از شما ميخواهد ديسک سيستم عامل را در درايو قرار دهيد تا بتواند فايلهای اصلی را جايگزين فايلهای معيوب نمايد.

اميدوارم اينطوري درست بشه! :cool:

Full

Registered User
لایک‌ها
1
در مواردی که به عملکرد سيستم خود اطمينان نداريد يا برای اطمينان از صحت عملکرد فايلهای ويندوز XP مانند IE و جايگزينی فايلهای اصلی به جای فايلهای احتمالی معيوب ، نيازی به فرمت و نصب مجدد سيستم عامل XP نداريد و اگر ديسک سيستم عامل ويندوز XP را داريد به ترتيب زير عمل کنيد:

۱- از منوی Start گزينه Run را انتخاب کنيد.
۲- در کادر Open دستور sfc /scannow را تايپ کنيد ( قبل از / حتما بايد فاصله باشد).
۳- کادری ظاهر می شود که از شما ميخواهد ديسک سيستم عامل را در درايو قرار دهيد تا بتواند فايلهای اصلی را جايگزين فايلهای معيوب نمايد.

اميدوارم اينطوري درست بشه! :cool:

اه چه جالب!! من اين رو اصلاً نمي دونستم

ممنون پارساي عزيز :blush:

واقعاً اين فرمان رو ميشه وقتي ويندوز بالا نمي ياد و در حالت Safe mode هم اجرا كرد يا نه ؟

بالاخره وقتي ويندوز خراب ميشه اولين كاري كه بايد كرد چيه ؟

از شما هم خيلي خيلي ممنون پيرمرد جان
icon12.gif

Last edited:
بالا