برگزیده های پرشین تولز

وقتی قانون دوم ترمودینامیکن قض میشود

عمو مایکل

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
107
من که چیزی حالیم نیست از فیزیک ولی همون چیزو شعرایی که می دونم فکر کنم وقتی این قضیه عملیه که در خلاع انجام بشه و هیچ گونه اصطکاکی وجود نداشته باشه ... شایدم چرت می گم ...

Cyberlife

Registered User
لایک‌ها
624
یاد فیلم LorMan 2 ببخشید IronMan 2 افتادم.

فکر کنم یارو زیاد دوغ خورده و زده به سرش ٬ راستی من توی خبرهای جام جم خوندم که دانشمندان استرالیایی با پرتوهای نور اشیاء

کوچیک رو جا به جا میکردن و نوشته بود که تا چند سال آینده به وسیله نور میتونن اشیاء بزرگتر را هم جا به جا کنن. به این میگن علم و

دانش. راستی این چیزی که این یارو مدعی اختراع شدنش هست من چند ساله که توی فکرشم و با چند تا از دوستانم که یکی از

اونها دکترای مکانیک داره مشورت کردم و به جرات میگم این کار شدنیه ٬ منتها نه این جوری که این آقا مدعی درست کردن اونه. ببینید

توی این دنیا هیچ چیز نشدنی نیست و آنقدر نیروهای مختلف در طبیعت وجود دارد که هنوز توسط انسان شناخته نشده ولی در کنار

ما وجود دارد و هر روز بی تفاوت از کنار اونها رد میشیم و توجهی به اونها نمیکنیم. قوانین این جهان ثابت نیست و هر روز که از عمر

بشر میگذره گوشه خیلی ناچیزی از اون رو کشف میکنه و باید توجه کرد که تولید وسیله ای که انرژی خودش رو برای حرکت از حرکت

خودش تولید کنه ٬ زیاد دور از ذهن نیست و امکان پذیر هست ولی نه با این وسائلی که این آقا مدعی آن هستند. ساخت همچین

دستگاهی با این وسایل مثل رساندن آب از یک تانک به یک باغچه با یک شلنگ سوراخ سوراخ است. یکی از ملزومات این کار استفاده

از سیمهای ابر رسانا است که هم اکنون در قطارهای مغناطیسی از آنها استفاده میکنند. شاید تا ۳ دهه دیگر ساخت چنین وسیله

ای حتی توسط کشور پیشرفته ای مثل آمریکا هم امکان پذیر نباشد ولی بالاخره ساخته میشود ٬ مثلاً همین رایانه های کوانتومی

که تا ۱ یا ۲ دهه دیگر ساخت آن کامل میشود و توان پردازش حجم عظیمی از اطلاعات را در آن واحد دارد ٬ اگر در 50 سال گذشته یک

نفر میگفت که میشود چنین وسیله ای ساخت حتماً دست و پای اون رو میبستن و به تیمارستان میبردن ٬ ولی میبینید که دانشمندان

نمونه های اولیه رایانه های کوانتومی را ساخته اند که این وسیله تحول عظیمی در زندگی انسانها ایجاد میکند.

Last edited:
بالا