منتخب بازارچه

ویزای شینگن

meysammmm7777

کاربر تازه وارد
امتیاز - 0%
0   0   0
تاریخ عضویت
29 آپریل 2018
نوشته‌ها
25
لایک‌ها
1
سن
27
محل سکونت
tehran
ویزای شینگن چیست؟
ویزای شینگن سندی است که توسط مقامات مربوطه برای متقاضی سفر به کشوری که در منطقه ی شینگن قرار دارد صادر می شود. حوزه ی شینگن متشکل از ۲۶ کشور است. کشورهای عضو اتحادیه ی شینگن توافق کرده اند تا شهروندانشان به طور آزادانه در حوزه ی شینگن تردد کنند. از میان ۲۶ کشور تحت موافقتنامه شینگن ۲۲ کشور عضو اتحادیه ی اروپا و ۴ کشور عضو انجمن تجارت آزاد اروپا هستند. انجمن تجارت آزاد اروپا به موازات اتحادیه اقتصادی اروپا و همکاری با آن فعالیت می نماید. این اتحادیه از چهار کشور ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس تشکیل گردیده و در چهارم ژانویه ۱۹۶۰ بنیان ‌گذاری شده است. در ادامه با سفرمی همراه باشید…

منطقه ی شینگن
منطقه ی شینگن اغلب کشورهای اروپایی را تحت پوشش قرار می دهد، به جز بریتانیا و کشورهایی از قبیل رومانی، بلغارستان، کرواسی و قبرس؛ همچنین به زودی ایرلند نیز به عضویت شینگن در خواهد آمد. با این وجود کشورهایی نیز وجود دارند که بخشی از اتحادیه ی اروپا نیستند اما هنوز عضو منطقه ی شینگن بشمار می روند و سیاست تردد آزاد را گرامی داشته اند؛ این کشورها از قبیل نروژ، ایسلند، سوئیس و لیختن اشتاین می باشند.کشورهای عضو شینگن
کشورهای عضو شینگن از قبیل اتریش؛ بلژیک؛ جمهوری چک؛ دانمارک؛ استونی؛ فنلاند؛ فرانسه؛ آلمان؛ یونان؛ مجارستان؛ ایسلند؛ ایتالیا؛ لاتویا؛ لیتوانی؛ لوکزامبورگ؛ مالت؛ هلند؛ نروژ؛ لهستان؛ پرتغال؛ اسلواکی؛ اسلونی؛ اسپانیا؛ سوئد؛ سوئیس و لیختن اشتاین هستند.چه افرادی نیازمند اخذ ویزای شینگن هستند؟
شهروندان کشورهایی که عضو منطقه ی شینگن نیستند برای سفر به اروپا و ورود به منطقه ی شینگن نیازمند اخذ ویزای شینگن می باشند. اما برای این قانون استثناهایی وجود دارد: برخی از کشورها که عضو پیمان شینگن نیستند هنوز برای ورود به منطقه ی شینگن نیازی به دریافت روادید ندارند.

ویزای شینگن چیست
شرایط درخواست ویزای شینگن
همانگونه که در بالا ذکر شد، به منظور سفر به یک یا چند کشور اروپایی عضو شینگن، باید به سفارت یا کنسولگری تعیین شده بروید و درخواست ویزای شینگن بدهید. با این وجود برای رسیدگی به تقاضای ویزای شینگن الزامات خاصی وجود دارند که در همه ی سفارت ها یا کنسولگری ها یکسان هستند و تقاضا دهنده الزاماً باید واجد شرایط باشد.

انواع ویزای شینگن
با توجه به ماهیت و هدف سفر، سفارت انواع مختلفی از ویزاهای شینگن را صادر می کند. انواع ویزای شینگن از قبیل زیر می باشند:

  1. ویزای اتحادیه ی شینگن (Uniform Schengen Visas / USV)
ویزای اتحادیه ی شینگن مجوزی برای ورود به یکی از کشورهای عضو منطقه ی شینگن است. این نوع ویزا به منظور ترانزیت و یا اقامت در کشور مورد نظر به مدت زمان معین و حداکثر تا ۹۰ روز (هر شش ماه از تاریخ ورود) اعطا می گردد. بر مبنای هدف سفر، ویزای شینگن برای انوع ویزا از قبیل ویزای شینگن نوع A، ویزای شینگن نوع B و ویزای شینگن نوع C اعمال می شود. در حقیقت این نوع ویزا، همان ویزای گردشگری می باشد که به چند دسته تقسیم گردیده است.

  • ویزای شینگن نوع A:
روادید نوع A مختص ترانزیت فرودگاهی است و مسافر تنها می تواند در یکی از فرودگاه های حوزه ی شینگن ترانزیت شود (هواپیما را عوض کند) و اجازه ی خروج از فرودگاه را ندارد.  • روادید شینگن نوع B:
روادید شینگن نوع B تنها برای تردد از خاک قلمرو حوزه ی شینگن است و حداکثر تا ۵ روز اعتبار دارد.  • ویزای شینگن نوع C:
روادید نوع C کوتاه مدت می باشد و به منظور ورود و اقامت در یکی از کشورهای حوزه ی شینگن صادر می گردد. شینگن نوع C نیز به سه دسته تقسیم می شود: روادید شینگن تنها با یک مرتبه ورود؛ شینگن با دو مرتبه ورود و روادید شینگن با چند بار ورود.  1. شینگن با اعتبار تردد محدود (Limited territorial validity visas / LTV)
اخذ این نوع شینگن به شما اجازه می دهد تنها در محدوده ی شینگن کشوری که ویزا را صادر کرده است تردد کنید. یا در شرایط دیگر، تنها در کشورهایی می توانید تردد کنید که به طور خاص هنگام درخواست ویزا ذکر شده باشد. در این نوع شینگن علاوه بر کشورهای شینگن ذکر شده نمی توانید به کشورهای دیگری سفر کنید.  1. ویزای ملی
ویزای ملی نوع D مختص افرادی است که به منظور تحصیل، کار و یا اقامت دائم در یکی از کشورهای حوزه ی شینگن اقامت دارند. ویزای ملی یا نوع D تنها با یک ورود، برای افرادی صادر می شود که نیاز به اقامت برای مدت زمان و یا یک هدف خاص در یکی از این کشورهای اروپایی دارند و پس از اتمام آن مدت باید به کشور خود باز گردند.هزینه ویزای شینگن
هنگامی که درخواست شینگن می دهید باید هزینه ای بابت آن بپردازید و هزینه ی درخواست ویزا قابل استرداد نمی باشد. هزینه ی ویزا بسته به نوع ویزا، سن درخواست کننده و استثنائات دیگر متفاوت است.

هزینه ی دریافت روادید شینگن در حالت عادی (به یورو)
  • ویزای ترانزیت فرودگاهی: ۶۰.۰۰ یورو
  • روادید اقامت کوتاه مدت، کم تر از ۹۰ روز: ۶۰.۰۰ یورو
  • شینگن اقامت طولانی مدت، بیش از ۹۰ روز: ۹۹.۰۰ یورو
هزینه ی ویزای شینگن
بیمه ویزای سفر شینگن
هر شخصی که موقتاً به حوزه ی شینگن سفر می کند، از کشور درخواست کننده ی ویزا، باید بیمه ی سفر به مدت زمانی که در منطقه ی شینگن حضور دارد خریداری نماید. بیمه باید در سراسر قلمروی که عضو شینگن است اعتبار داشته باشد و تمام مدت زمانی که مسافر قصد دارد در آن قلمرو سپری کند و یا ترانزیت شود را تحت پوشش قرار دهد. حداقل مبلغ تحت پوشش باید ۳۰ هزار یورو باشد.
 

ghasrangasht

کاربر تازه وارد
امتیاز - 0%
0   0   0
تاریخ عضویت
12 دسامبر 2019
نوشته‌ها
12
لایک‌ها
0
سن
27
جهت اقدام برای دریافت ویزای شینگن می توانید به سایت قصران گشت مراجعه فرمایید. :)
 

ahmadreza2181

کاربر تازه وارد
امتیاز - 0%
0   0   0
تاریخ عضویت
25 اکتبر 2016
نوشته‌ها
21
لایک‌ها
1
سن
18
بر کسب اطلاعات بیشتر درمورد ویزای شینگن یا ویزای کانادا میتونید وارد این لینک شوید.
 
بالا