برگزیده های پرشین تولز

ویندوزم از کار افتاده، کمک کنید!

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
از دیروز تا حالا ویندوزم خراب شده!
وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم بصورت عادی وارد مرحله اجرای ویندوز میشه و تا صفحه آبی رنگ لاگین یوزرها بدون اشکال میاد ولی به محض ورود به صفحه لاگین، هارد از کار بار می ایسته و دیگه هیچ اتفاقی نمی افته، حتی اسم یوزرها رو هم نمیاره. در این مرحله برای اومدن اسم یوزرها باید 10 - 15 دقیقه صبر کنی، بعد روی یکی از یوزرها کلیک کنی و دوباره 10 - 15 دقیقه صبر کنی تا فیلد برای وارد کردن پسورد ظاهر بشه....
خلاصه پس از کلی دردسر وقتی وارد ویندوز میشی به جز بک گراند هیچ چیزی بالا نمیاد! Ctrl+Alt+Del رو هم که میزنم پروسس CPU روی 100% هست.
چیکارش کنم؟ فایلهای خیلی مهمی روی کامپیوتر و درایو C دارم.:(

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
با safe mode هم بالا نمیاد ؟ شاید spyware داری
من وارد شدن به ویندوز در حالت Safe Mode رو از یاد بردم! نمی دونم با فشار دادن F8 بود یا راه دیگه ای داشت؟!
لطفا یادآوری کنید!

دیگر دوستان چه راهنمایی دارند؟

milad_21

Registered User
لایک‌ها
0
همون جا که قراره لاگین کنی، ctrl+alt+del رو بزن! ببین کدوم پروسس داره 100% میگیره!!؟

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
همون جا که قراره لاگین کنی، ctrl+alt+del رو بزن! ببین کدوم پروسس داره 100% میگیره!!؟
پروسس سیستم

چه جوری برم تو Safe Mode ؟

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از rezadignity :
پروسس سیستم

چه جوری برم تو Safe Mode ؟
همون قبل از اینکه لوگوی ویندوز رو ببینی موقع روشن شدن ... F8 رو بزن تا بره تو safemode حداقل فایلهات رو نجات بده ... بعد یه ویندوز بریز احتمالا" spyware گرفته سیستمت :blink:

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
همون قبل از اینکه لوگوی ویندوز رو ببینی موقع روشن شدن ... F8 رو بزن تا بره تو safemode حداقل فایلهات رو نجات بده ... بعد یه ویندوز بریز احتمالا" spyware گرفته سیستمت
اول که نمی دونستم با کدوم کلید میره تو safe mode همه کلیدهای F رو زدم ولی نرفت! ممکنه دیگه توی safe mode هم نره؟

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از rezadignity :
اول که نمی دونستم با کدوم کلید میره تو safe mode همه کلیدهای F رو زدم ولی نرفت! ممکنه دیگه توی safe mode هم نره؟
تو safe mode نرفت ؟؟؟؟ :blink: یادمه از تو خوده ویندوز هم میشد restart in safe mode کرد ... نمیدونم چه جوری بود ... ولی عجیبه تو safe mode نمیتونی بری ... مطمئنی F8 رو میزنی ؟! بعد از مرحله شمردن رمت بلافاصله بعد از این که صفحه BIOS ت و اینا میره بزنش
ببینم با یه آنتی ویروسی چیزی اسکن کردی ؟ spy یا Worm رو سیستمت گیر نیاورده ؟ :blink:

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
ضمناً شما با ياهو مسنجر كار مي كرديد درسته
منظورتون رو متوجه نمیشم! منظورتون زمان خراب شدن ویندوزه؟
خوب من مثل همه از یاهو مسنجر استفاده می کردم ولی در هنگام بروز مشکل مسنجر هیچ نقشی نداشت!
موقع بالا اومدن ویندوز این مشکل خودشو نشون داد!
چیکار کنم؟ فایلهای مهمی دارم توی C.

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
به نقل از rezadignity :
خوب من مثل همه از یاهو مسنجر استفاده می کردم ولی در هنگام بروز مشکل مسنجر هیچ نقشی نداشت!
خب اگه تو درایو C هستش این که مشکلی نیست بابا !!!! من فکر کردم هیچ کاری نمیتونی بکنی ... الان مگه با سیستمت نیستی ؟ پس داره کار میکنه ... اون فایلهای مهمت رو بریز تو یه پارتیشن دیگت ... بعد بزن کل درایو C رو فرمت کن و ویندوز جدیدت رو بریز ... قبلشم هر چی فایل Hidden سیستمی تو درایو های دیگت هست پاک کن که خیالت راحت باشه ... این سیتمت یه spy گرفته حالا ببین من کی گفتم ... تمام مشخصات یه spy شرور رو داراست !

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
مگه نميگه هيچي جز بک گراند نمياد احتمالا با يه سيستم ديگس.
nc تحت داس توي سيدي bootable داري؟ بزار برو از طريق اون هر کار ميخاي با فايل هات بکن. بعد ويندوزو عوض کن

Dr Mahdi Khan

Registered User
لایک‌ها
1
به نقل از rezadignity :

جونم منظورم اين بود كه دليل اصلي حالت مشابه شما استفاده غير ايمن از ياهو مسنجر بود چراكه بهرين راه نفوذ هكرها همين است و شما بايد از اين به بعد آنتي ويروس و آنتي فايروال قوي و همچنين ويندوز سرويس پك 2 يا بهتر از اون ويندوز مديا سنتر و وقتي ويستا اومد اونو بريزي.;)

h_arian

Registered User
لایک‌ها
0
يه راه ديگه هم اينه كه روي يك partition ديگه windows xp بريزي بعد با اون بري سراغ فايل‌هات توي درايو c .
البته اگه windowsت xp بوده و فايل‌هايي كه مي‌خواي توي my documents يكي از user account هاست اول بايد بري passwordش رو حذف كني تا از طريق windows جديدت قابل دسترسي باشند.
اگر هم توي my documents نيستند كه فبها!
ضمنا توصيه ميكنم براي پيشگيري از اين جور مشكلات يه microsoft antispyware روي سيستمت نصب كني. و يك backup هم از system registery داشته باشي.

persian-earning

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
1
با يك ديسكت بوت داس بيا بالا و بعد از وارد شدن به داس هر چي فايل داري را به درايوهاي ديگه كپي كن بعد هم با خيال راحت يه ويندوز تميز بريز!!!

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
خب اگه تو درایو C هستش این که مشکلی نیست بابا !!!! من فکر کردم هیچ کاری نمیتونی بکنی ... الان مگه با سیستمت نیستی ؟
نــــه!! من اون پستها رو با لپ تاپ ملت اهل خانه زدم. البته مژده بدم بت؟ این پستو دارم با کامپیوتر خودم که ویندوزشو عوض کردم و قبلش فایلهای مهم رو ریختم تو درایو D دارم میزنم!
حالا بگو چه جوری مشکلم حل شد؟ با F8 ، رفتم تو SafeMode و فایلهای مهم رو ریختم تو درایو D. قبلا چون همه F ها رو با هم و بصورت پشت سر هم فشار میدادم نمیرفت تو SafeMode ، ولی بعد از اینکه توسط پست شما مطمئن شدم که با F8 هست تونستم برم توش.

مگه نميگه هيچي جز بک گراند نمياد احتمالا با يه سيستم ديگس.
آره نمی دونم چی بود که بدون سیف مود لاگین نمی کرد.

جونم منظورم اين بود كه دليل اصلي حالت مشابه شما استفاده غير ايمن از ياهو مسنجر بود چراكه بهرين راه نفوذ هكرها همين است و شما بايد از اين به بعد آنتي ويروس و آنتي فايروال قوي و همچنين ويندوز سرويس پك 2 يا بهتر از اون ويندوز مديا سنتر و وقتي ويستا اومد اونو بريزي.
من از اولین ورژن XP که تو سال 2001 اومد استفاده می کنم ممکنه از اون باشه؟

يه راه ديگه هم اينه كه روي يك partition ديگه windows xp بريزي بعد با اون بري سراغ فايل‌هات توي درايو c .
البته اگه windowsت xp بوده و فايل‌هايي كه مي‌خواي توي my documents يكي از user account هاست اول بايد بري passwordش رو حذف كني تا از طريق windows جديدت قابل دسترسي باشند.
اگر هم توي my documents نيستند كه فبها!
ضمنا توصيه ميكنم براي پيشگيري از اين جور مشكلات يه microsoft antispyware روي سيستمت نصب كني. و يك backup هم از system registery داشته باشي.
اتفاقا توی My Documents بود. خوشبختانه کار به اینجاها نکشید!

با سپاس از همه دوستان، نوروزتان خجسته!​

♂MAJID

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از persian-earning :
با يك ديسكت بوت داس بيا بالا و بعد از وارد شدن به داس هر چي فايل داري را به درايوهاي ديگه كپي كن بعد هم با خيال راحت يه ويندوز تميز بريز!!!
تایید میشه !! دقیقا

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
خوشبختانه مشکل برطرف شد.

بالا