برگزیده های پرشین تولز

ویندوز 7 : اشغال شدن زیاد و بی دلیل فضای c

aasemi

Registered User
لایک‌ها
112
سلام

فضای c من به دلایلی که نمی دونم داره اشغال میشه مرتب دارم حجم اختصاص داده شده بهشو زیاد میکنم تا سیستم ایراد نگیره فضای c پر شده .. الان 107 گیگ براش گذاشتم ولی نمی دونم چرا فضاش اشغال میشه... منظورم اینکه الان 3 هفته هست هیچ برنامه ایی نصب نکردم ولی 20 گیگ اضافه شده و به 73 گیگ رسیده فکر کنم همینجوری پیش بره خیلی زود تمام 107 گیگ همینجوری الکی پر بشه ...من حجم های زیادی از موبایل به کامپیوتر منتقل میکنم ... مممکنه این حجم ها نا خواسته یه کپی اونها رفته داخل فضای c ? با تحقیقی که انجام دادم گفتن برنامه windirsat می تونه اطلاعات خوبی از وضعیت الان فضای c به من بده.. این برنامه رو نصب کردم عکسشو میزارم ولی نتونستم بفهمم این برنامه دقیقی چه کمکی میکنه و حجم بی موردی هست که بتونم حذف کنم یا نه؟... ممنون میشم راهنمایی کنید

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
CleanMyPC

ببین این کمکت میکنه؟

500.

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
65
ممکنه ویروسی شده باشه , ممکنه فایل های دانلودی نیمه تمام داشته باشی , دلایل زیادی داره

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
سلام

فضای c من به دلایلی که نمی دونم داره اشغال میشه مرتب دارم حجم اختصاص داده شده بهشو زیاد میکنم تا سیستم ایراد نگیره فضای c پر شده .. الان 107 گیگ براش گذاشتم ولی نمی دونم چرا فضاش اشغال میشه... منظورم اینکه الان 3 هفته هست هیچ برنامه ایی نصب نکردم ولی 20 گیگ اضافه شده و به 73 گیگ رسیده فکر کنم همینجوری پیش بره خیلی زود تمام 107 گیگ همینجوری الکی پر بشه ...من حجم های زیادی از موبایل به کامپیوتر منتقل میکنم ... مممکنه این حجم ها نا خواسته یه کپی اونها رفته داخل فضای c ? با تحقیقی که انجام دادم گفتن برنامه windirsat می تونه اطلاعات خوبی از وضعیت الان فضای c به من بده.. این برنامه رو نصب کردم عکسشو میزارم ولی نتونستم بفهمم این برنامه دقیقی چه کمکی میکنه و حجم بی موردی هست که بتونم حذف کنم یا نه؟... ممنون میشم راهنمایی کنید
شما فقط 20 گیگ فایل در قسمت user دارید ! قسمت یوزر شامل cache , temp مای داکیومنت و غیره میشه ضمن اینکه در این تصویر 14 گیگ chache نشون میده
نرم افزار disk cleanup که مال خود ویندوز هست رو اجرا کنید و درایو c چک کنید , فایلهای زاید و غیرضروری رو براتون پیدا میکنه و پاک میکنه
نکته بعدی cache بعضی از نرم افزارها هست که بطور اتومات در درایو c ذخیره میشه . در همون پوشه user میتونید جستجو کنید

Chego

Registered User
لایک‌ها
321
همچنین
برو پوشه windows بعد برو temp بعد اگه چیزی بود select all بزن شیفت دلیت کن

IDINARASH

Registered User
لایک‌ها
93
سلام اینو همه انجام بدن خیلی خوبه
با کلید استارت R ران اجرا میشه توش بنویسید