برگزیده های پرشین تولز

وینگ چون بهتره یا کونگ فو توآ

xavi68

Registered User
لایک‌ها
3,419
کدوم علمی تره

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
کدوم علمی تره

وینگ چون , البته نه این وینگ چونی که بعضیا کار میکنن جوری که اگه یه مشت از یک مثلا کونگفو کار یا کارته کار یا هر ورزش رزمی دیگه ای که بدن قوی داره بخورن اوخ میشن !!

three heart

Registered User
لایک‌ها
49
زمین تا اسمون فرق داره بستگی به سلیقت داره:D

three heart

Registered User
لایک‌ها
49
خیلی فرق داره
وینگ چان 1 از سبکهای سنتی چین است ولی کنگفو توا سبک ترکیبی که ایرانی ها ساختن مثل جیت کاندو و کیک بوکسینگ و غیره
وینگ چان سبکی که بیشتر تمرکزش روی جنگ نزدیک است ولی معنی ش این نیست که نمی تونه در مبارزه با فاصله ی زیاد بجنگه و ضربه هاش هم خیلی شبیه فیلم های چینی است و معمولا زمان بیشتری میبره نسبت به توا تا یادش بگیری
و تقریبا سریعترین ورزش در حرکات دست است(تا اونجایی که من دیدم) و تمرکزش روی دست است تا پا و چند تا حرکت پا بیشتر نداره و هر دوتاشون بستگی به استادی که ازش یاد میگیری داره در عوض توا حرکت دستش مثل بوکس است ولی نباید انتظار داشته باشی که مثل یک بوکسور مشت بزنی خیلی از بوکس ضعیف تره ولی حرکت پای خیلی قوی تری نسبت به وینگ چان داره و تقریبا شبیه تکواندو است ( نه از حیث نوع ضربه بلکه از اینکه حرکت چرخشی و پرشی و ... پا داره)و سلاح های توا هم خیلی زیاد و کاربردی است مثل نانچوکا
وینگ چان مبارزه ومسابقه و.... نداره ولی توا داره
حالا میل خودته:happy:

@gh@m@hdi

Registered User
لایک‌ها
219
دوست عزیز اگر واقعا دنبال یه شیوه علمی هستی پیشنهاد می کنم ورزش های رزمی رو شروع کنی که فدراسیون داشته باشه.یعنی المپیکی باشه.
ورزش هایی مثل جودو....تکواندو...
اگر وزنت سنگین هست و باسن و شکم بزرگی داری حتما سراغ جودو برو
اگر هم ترکه ای هستی بهترین پیشنهاد به نظر من تکواندو هست.
سبک هایی مثل کیکوکوشین هم به درد اون چیزی که مبارزه خیابانی گفته می شه می خوره..
کونگ فو توا به نظر من بهترین سیک دنیاست...اما صاحب سبک اصلیش با دولت به مشکل خورده و سبک افتاده دست یه سری از شاگرد هاش که خوب بعد از اون دیگه نمی شه اسمش رو کونگ فو توآ گذاشت.
ضمنا چئن از نظر جهانی هم رشد زیادی نداشته ،زیاد نمی تونی رو جنبه علمی اون تکیه کنید

Amir 1986

Registered User
لایک‌ها
16
دوست عزیز اگر واقعا دنبال یه شیوه علمی هستی پیشنهاد می کنم ورزش های رزمی رو شروع کنی که فدراسیون داشته باشه.یعنی المپیکی باشه.
ورزش هایی مثل جودو....تکواندو...
اگر وزنت سنگین هست و باسن و شکم بزرگی داری حتما سراغ جودو برو
اگر هم ترکه ای هستی بهترین پیشنهاد به نظر من تکواندو هست.
سبک هایی مثل کیکوکوشین هم به درد اون چیزی که مبارزه خیابانی گفته می شه می خوره..
کونگ فو توا به نظر من بهترین سیک دنیاست...اما صاحب سبک اصلیش با دولت به مشکل خورده و سبک افتاده دست یه سری از شاگرد هاش که خوب بعد از اون دیگه نمی شه اسمش رو کونگ فو توآ گذاشت.
ضمنا چئن از نظر جهانی هم رشد زیادی نداشته ،زیاد نمی تونی رو جنبه علمی اون تکیه کنید

درود
من هم با نظر دوستمون آقا مهدی موافقم ...
ولی اگه خواستی از بین این دو سبک یکیو انتخاب کنی ، من پیشنهاد میدم که کنگ فو توآ رو انتخاب کن ...
البته جاهایی که خوب تدریس بشه خیلی کم پیدا میشه ، ولی مبارزات خوبی داره و قبلنا همایش هم واسش میزاشتن که خیلی حال میداد و تقریبا تمام کنگ فو توآ کارا از سراسر کشور میومدن و توشون آدمای عجیبی دیده میشد ...

کلا تمرکز کنگفو توآ روی بالا بردن مهارت های جسم و روح و ذهن هستش و اگه یه استاد خوب داشته باشی ، جای پیشرفت زیادی داره ...

موفق باشی .

LAPD

Registered User
لایک‌ها
598
اره اگه توی فکر اینی که مثلا مسابقه بدی قهرمان و این حرفا بشی همینی که دوستان گفتن . ولی اگه هنر رزمی میخوای و میخوای به مرور زمان تکنیکت قوی تر بشه وینگ چون , اونم اگه یه استاد کار درست پیدا بشه و کارشم مجوری نباشه تن پروری باشه و فقط فن اونجا یاد بگیری و تکنیکت بره بالا ولی نه ضربه هات قدرت داشته باشه نه بدنت توان ضربه خوردن , اکثر وینگ چون کارا اینجوری بودن , یعنی اینایی که من توی ایران دیدم.

three heart

Registered User
لایک‌ها
49
اقا کی گفت وینگ چان قلب و ذهن و فکر و..... رو قوی نمی کنه مثلا سنتی
شما چقدر با غرض حرف می زنید :hmm:تفاوت هاش همون که گفتم هر کدوم از این سبک ها خوبی داره بدی هم داره

xavi68

Registered User
لایک‌ها
3,419
اقا کی گفت وینگ چان قلب و ذهن و فکر و..... رو قوی نمی کنه مثلا سنتی
شما چقدر با غرض حرف می زنید :hmm:تفاوت هاش همون که گفتم هر کدوم از این سبک ها خوبی داره بدی هم داره

شما وینگ چون کار می کنید
کدوم شهر
کدوم باشگاه

turksay

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
هیچ کدوم بدرد نمیخورن
همشون در مبارزه با اساتید کشور چین کم میارن

xavi68

Registered User
لایک‌ها
3,419
حالا من اساتید کشور چین رو از کجا پیدا کنم:D

xavi68

Registered User
لایک‌ها
3,419
وینگ چون کونگ فو سنتی رو انتخاب کرده بودم که سبکش چند وقت پیش منحل شد

xavi68

Registered User
لایک‌ها
3,419
یعنی چی منحل شد؟ یعنی دیگه جایی اموزش نمی دن ؟ مگه می شه؟یعنی پروندش بسته شده در ایران

یه سرچ کنی سایترو پیدا میکنی :D
منحل شدن شاید معنی اینو بده که دیگه از طرف فدراسیون تحت پوشش قرار نمی گیره و حکم و مدارک از طرف فدراسیون فاقد اعتبار و احکام جدید نمیدن

بالا