منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

ویژگی لمس ۳ بعدی باعث شکایت immersion از اپل شد !

Ittl.ir

Registered User
تاریخ عضویت
8 اکتبر 2015
نوشته‌ها
232
لایک‌ها
38
سن
28
یکی از کمپانی های پیشرو در تکنولوژی و فن آوری های لمسی Immersion است.که به تازگی با اپل به مشکلاتی برخورده است.در ادامه با ما همراه باشید.
Immersionیک کمپانی ساکن سن خوزه است که کار خود را از سال ۱۹۹۳ در زمینه توسعه فن‌آوری های لمسی آغاز کرده و به تازگی بر علیه کمپانی اپل پرونده‎‌ای را به منظور نقض مالکیت معونی تشکیل داده است. با توجه به ادعای Immersion، آیفون های اخیر و تمامی اپل واچ ها به چندین مورد از پنتنت های بازخورد لمسی این کمپانی تعدی کرده اند.
شاکی این پرونده اعتقاد داد پتنت لمس سه بعدی/فورس تاچ که اپل از آن در آیفون ۶ اس، ۶ اس پلاس و همچنین اپل واچ بهره برده است، نقض پروانه انحصاری فن‌آوری است که پیش از این با نام “بازخورد مشترک” به مرحله ثبت رسیده بود. پتنت یاد شده، توانایی شناخت شدت لمسی را پوشش نمی‌دهد، اما در این پتنت بوسیله فشار کابر، اطلاعات نرم افزار به شکل پیش نمایش قابل مشاهده خواهند شد.
این شرکت همچنین توضیح داده که تمامی آیفون های نسل ششم به بعد و هر سه مدل اپل واچ از تکنولوژی “حواس لامسه” بهره برده اند که پیش از این تحت انحصار آن ها در آمده بود. علاوه بر این، Immersion اظهار دارد که این دستگاه ها از روشی برای انجام بازخورد های مختلف بسته به عمل کاربر بهره برده اند که پتنت آن نیز پیشتر ثبت شده بود.
اگر Immersion در دادگاه خود در برابر اپل موفق شود، به دنبال دریافت خسارت برای نقض مالکیت معنوی خواهد بود که در حال حاضر میزان خسارات وارده نا مشخص است.
در ماه ژوئن سال گذشته، Immersion اعلام کرد بیش از ۳ میلیارد دستگاه در سراسر جهان حداقل از یکی از فن‌آوری ها لمسی این شرکت استفاده کرده اند. Immersion در حال حاضر بیش از ۲۰۰۰ پتنت ثبت شده در کارنامه اش دارد.


منبع

ویژگی لمس ۳ بعدی باعث شکایت immersion از اپل شد !
 
بالا