برگزیده های پرشین تولز

يه برنامه مي خوام كه كارنامه دانش آموزان رو از طريق سايت مون تو اينترنت اعلام كنه؟

md_hajilari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من يه سوال از برنامه نويسان داشتم :)

من براي دبيرستاني كه در اون تدريس مي كنم يه سايت طراحي و ثبت كردم كه هاستش لينوكس هستش و روي اون PHPNuke نصبه.

براي اين سايت مي خوام برنامه اي نوشته بشه كه كل نمرات دانش آموزان در اون ثبت بشه و يه چيزي درست شبيه كارنامه رو بده بيرون و وقتي كه دانش آموز تو خونه اش مي خواد بره به اين برنامه، با وارد كردن چند تا از اطلاعات خواسته شده مانند اسم و شماره شناسايي و يا شماره شناسنامه، كارنامه خودش رو بگيره و ذخيره كنه يا از اون پرينت بگيره.

يعني يه چيزي شبيه به اعلام نتايج كنكور از طريق اينترنت. ;)

سوالم اينه آيا همچين چيزي ممكنه؟ در صورت ممكن بودن چقدر فضا مي خواد و هزينه انجام اون چقدره؟

ممنون

iranvig

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
شدنش ميشه - اولين پلان اينجا هم جوابگوت هست.

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
به نقل از md_hajilari :
من يه سوال از برنامه نويسان داشتم :)

من براي دبيرستاني كه در اون تدريس مي كنم يه سايت طراحي و ثبت كردم كه هاستش لينوكس هستش و روي اون PHPNuke نصبه.

براي اين سايت مي خوام برنامه اي نوشته بشه كه كل نمرات دانش آموزان در اون ثبت بشه و يه چيزي درست شبيه كارنامه رو بده بيرون و وقتي كه دانش آموز تو خونه اش مي خواد بره به اين برنامه، با وارد كردن چند تا از اطلاعات خواسته شده مانند اسم و شماره شناسايي و يا شماره شناسنامه، كارنامه خودش رو بگيره و ذخيره كنه يا از اون پرينت بگيره.

يعني يه چيزي شبيه به اعلام نتايج كنكور از طريق اينترنت. ;)

سوالم اينه آيا همچين چيزي ممكنه؟ در صورت ممكن بودن چقدر فضا مي خواد و هزينه انجام اون چقدره؟

ممنون
توي دنياي برنامه نويسي سرور سايد غير ممكن وجود نداره مخصوصا براي چنين چيز معمولي اي .
فضايي كه براي اين كار لازمه زياد مهم نيست 5 مگابايت هم شايد كافي باشه ولي موقع گرفتن هاستيگ بايد به مقدار پهناي باند پلان دقت كنيد تا متناسب با مراجعات سايتتون باشه
قيمت چنين برنامه اي بستگي به جزئياتي كه روي سايتتون ميذاريد داره كه از 80 تومن به بالا ميتونه براي يك برنامه خوب متغير باشه .
حتما برنامه تون رو به جايي بسپاريد كه هنگام به روزكردن برنامه (دير يا زود براي هر وبسايتي اتفاق مي افته ) دچار مشكل نشيد .

viyan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
براي اينكار احتياج به يك برنامه تحت WEBداريد اطلاعات دانش آموزان را داخل يك بانك اطلاعاتي مانند accessيا sqlقرارميدهيد.
بقيه چيزها بستگي به نوع برنامه تعدا ركوردها و... دارد

saeedsmk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
4
عزیز سلام
فکر کنم اگه این پست رو توی بخش مخصوص خودش میزدی . بهتر یتونستی جواب بگیری
اما در کل برای این کار شما باید یک برنامه تحت وب بنویسین با زبان php که اطلاعات هر دانش اموزوی توی دیتا بیس اون وجود داشته باشه و با ورود هر یوزر ( دانش اموز ) و ولیدیت اطلاعات وارد شده توسط یوزر اطلاعات مخصوص اون یوزر به نمایش گذاشته بشه
البته یادتان باشه این فقط برای اعلان کارنامه باید مصرف بشه و به عنوان باگانی اطلاعات مدرسه مورد مصرف قرار نگیره زیا با هک شدن سایت احتمال تغییر نمره ها وجود دارد

بالا