برگزیده های پرشین تولز

يه تقاضاي ساده...

arkdvi

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
سلام رفقا
يه تقاضايي از شما داشتم. اگه ميشه....لطفا....
بي مقدمه نميتونم بگم. احتمالا اكثر شما اين خبرو شنيديد كه شمال كشور با كمبود گاز روبروئه.
مازندران، گلستان، گيلان و بعضي نقاط ديگه گاز رو از تركمنستان دريافت مي كردند. حالا به هر دليل كه بوده اين گاز فعلا به ما نمي رسه. قبل از اينكه سوال كنيد چرا ما گازمون رو از تركمنستان مي گيريم در حاليكه خودمون به قول بعضي از بچه ها روي نفت و گاز خوابيديم، بايد بگم اين موضوع زياد مهم نيست . حرف من چيز ديگريست اما...
توي شهر ما الان خيلي ها گاز ندارن. خيلي ها بچه كوچيك دارن. خيلي ها بيمارن. خيلي ها امتحان دارن مثل خودم و خيلي هاي ديگه كه قبلا راحت بودند و الان نيستند. شايد مثال جالب براي اين مشكل اين باشه: شنيديد كه ميگن امنيت چيزيه كه اگه نباشه مردم نبودنشو احساس مي كنند ، گاز هم همينه، الان نيست و خيلي ها نبودنشو احساس مي كنند.
برام جالب نيست كه همه اتفاقات دوروبرمو بگم ولي وضعيت شهر طور ديگريست. مردم وقتي ديدند كه مسئله حادتر شده وحالا حالاها ادامه داره هجوم آوردن به فروشگاه هاي لوازم خانگي و براي خودشونو فك و فاميلشون تا مي تونستند بخاري برقي و نفتي خريدند، طوري كه يكي به من گفت جنس هاي حتي ده سال پيش من الان فروش رفت. ولي بازم اين در مقابل دربدر شدن مردم براي پيدا كردن دو تا نان چيزي نيست. اينو جدي گفتم. مردم با اظطراب و عجله به دنبال نان مي گشتند و مي گردند. از هر نوعي كه باشه با هر قيمتي. خيلي از نانوايي ها تعطيل شده و سوپر ماركت ها هم جوابگوي اين تقاضا نيستند. مردم براي نفتي كه توزيع ميشه صف هاي طويل مي بندند و وو ... چيزاي ديگه.
خب به عادتمون برمي گرديم و شروع مي كنيم به تفسير و اظهارات كارشناسانه. خيلي ها قضيه رو سياسي كردند و گفتند تركمنستان هم مثل روسيه مي خواد نرخشو ببره بالا. بعضي ها گفتند امسال سرما بيش از حد بوده و مصرف هم بيش از سال هاي قبل. چند نفر با كارشناسي فوق العاده اعلام كرند كه براي ما كه همه چيزمون مافياييه ، اين دفعه مافياي بخاري برقي دست به كار شده.!!! (اين شوخي بود ولي من واقعا شنيدم.)
من و رفقام مهندسي عمران مي خونيم. خب ما هم بايد نظر بديم. ديوار هاي ده سانتي دور بنا، وجود درزهاي زياد ، نبودن شيشه هاي دوجداره و رعايت نكردن اصول ساخت و ساز و ... باعث اين مشكله!
ولي الان چه فرقي مي كنه من چي ميگم و بقيه چي ميگن مسئله اينه كه اون بنده خداهايي كه گرفتار اين مشكلند يه شب ديگه هم بايد تحمل كنند. حرفم خيلي طولاني شد، عذر مي خوام.
از همه كسايي كه اين مطلبو خوندن تشكر مي كنم و يادم نره ... يه تقاضايي از شما داشتم. اگه ميشه... لطفا... و اگه براتون مقدور هست يكم شعله بخاري رو كمتر كنيد.
اگه تا اينجارو خونديد لطفا فكرتون رو از بحث دولت و **** و چرا اينطوريه خارج كنيد وبذارين اين تاپيك ادامه داشته باشه و به اين فكر كنيد كه واقعا با همين يه كار ساده ميشه.
از مديران عزيز هم بايت ايجاد تاپيك جدا عذرخواهي مي كنم.
متشكر از همگي...

امیـن

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از همه كسايي كه اين مطلبو خوندن تشكر مي كنم و يادم نره ... يه تقاضايي از شما داشتم. اگه ميشه... لطفا... و اگه براتون مقدور هست يكم شعله بخاري رو كمتر كنيد.
باشه اقای ایمنی :D
شوخی کردم ارش
99کرتم هستم
چشم کم میکنیم ....

hossein_asp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
علت گرفت گاز از ترکمنستان اینه که ترکمنستان داره بدهیشو با گاز پرداخت میکنه.در ضمن همدریم.

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
چشم کم میکنم!
خدانگهدار

پ ن : این چه وضعیه که هر زمستون باید ما داشته باشیم؟ یه دفه بیاید مثل ترکیه ذغال سنگ تقسیم کنید خیال همه رو راحت کنید دیگه! بگید گاز تعطیل!

ocarina4

Registered User
لایک‌ها
25
گرچه کم بود ، جهنم ، بازم کمتر کردم....

خدا بزرگه....

مردم شهرای مرکزی افغانستان دارن دمای 28 درجه زیر صفر رو میگزرونن! خدا همه رو کمک کنه...

بالا