برگزیده های پرشین تولز

يه مادر بورد آمريكايي!!

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
سلام به همگي.
من از چند ماه پيش به فكر خريدن يه مادر بورد جديد بودم.با كلي گشتن و اين در اون در زدن قرار شد يه مادر بورد
asus بگيرم.اماااااااااا تو اين حال اوضاع داشتيم گيج ميزديم كه فهميدم يكي از آشناهامون تا آخر شهريور مياد
تهرون(از آمريكا).منم با خودم گفتم به جا اينكه از تهران بگيرم از اونجا مي گيرم.ضرر كه نميكنم!! :happy:
حالا حتما از خودتون مي پرسيد خوب مشكلت چيه؟
اصل موضوع--------->>>مشكلم اينه كه نميدونم مدلهايي كه اينجا هست اونجا هم هست, يا اصلا با اين ماركها
سرو كار دارن.مارك خوب اونجا چيه؟؟در كل بازار اونجا چه شكليه.
در ضمن cpu من هم intel pentum 4 2000 mhz هست .

بايد مشخصات اون مادر بوردي رو كه ميخوام كامل بهش بدم تا برام بياره.

karagah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
بازار اونجا اين شكليه:
http://www.pricewatch.com/
:)
تو ايران قيمتها 10 تا 15 درصد بالاتره .

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
سلام.
مي خواستم بدونم IBM براي cpu هاي intel هم مادر بورد ميزنه؟
در كل اين جور ماركها مد نظرمه,ماركهايي كه اينجا نباشه يا خيلي كم باشه.

karagah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
IBM رو نمیدونم . ولی اگه یه مادر بردی می خوایی که دیگه آخرش باشه :thumbsup: ، بگو SuperMicro برات بیارن. البته اینجا هم به راحتی می تونی پیدا کنی.

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
همه ي ماركهايي كه تو يايران هستند در خارج از كشور هم هست البته اونجا چند تايي مارك بيشتر داره به نظر من هر چي كه اينجا خواستي بگيري از اونجا بگير هيچ فرقي نميكنه وقتي asus یا giga یا msi از سایتهای مختلف امتیازهای خوبی میگیرن این امتیازها مختص ایران که نیست

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
آقا جان تو ايران همه چيز پيدا ميشه فقط اين مادر بوردهايي كه تو ايران هست يا چيني هست يا تايواني از اونجا هم بخواي بگيري مدلهاش همينه فقط جنسش بهتره ولي از من ميشنوي از ايران بگير چون زياد فرق نميكنه بعدشم قيمتش اون ور بالاتر از اينجاست

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
به نظر من اونجا قيمتها بايد ارزونتر باشه.مثلا كارت گرافيك radeon 9800 xt 256 با بورد giga تو ايران چيزي حدوده 400000 تومان
هستش ولي همين مدل با بورد ati تو اونجا 240000 تومان هست.در ضمن بوردهاي giga تو ايران ساخت تايوان و
بوردهاي ati ساخت كاناداست.

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
ولی اگه یه مادر بردی می خوایی که دیگه آخرش باشه :thumbsup: ، بگو SuperMicro برات بیارن.
اگه مشخصاتش رو بنويسي ممنون ميشم.

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
به نظر من اونجا قيمتها بايد ارزونتر باشه.مثلا كارت گرافيك radeon 9800 xt 256 با بورد giga تو ايران چيزي حدوده 400000 تومان
هستش ولي همين مدل با بورد ati تو اونجا 240000 تومان هست.در ضمن بوردهاي giga تو ايران ساخت تايوان و
بوردهاي ati ساخت كاناداست.
اول اينكه اينجا گرونتره
دوم اينكه مقايسه اشتباهي كردي قیمت giga رو با giga مقایسه کن نه با ati
سوم اینکه شرکتهای سازنده ی کارت گرافیک خصوصیات بیشتری روی کارت به وجود میارن نسبت به خود ati
ati کارتهاش نسبت به بقیه سازنده ها که از چیپ ati استفاده میکنن ضعیفتره

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از faridbahal :
اول اينكه اينجا گرونتره
دوم اينكه مقايسه اشتباهي كردي قیمت giga رو با giga مقایسه کن نه با ati
سوم اینکه شرکتهای سازنده ی کارت گرافیک خصوصیات بیشتری روی کارت به وجود میارن نسبت به خود ati
ati کارتهاش نسبت به بقیه سازنده ها که از چیپ ati استفاده میکنن ضعیفتره
فريد راست ميگه
مادر بورد تو ايران خيلي ارزونتره چون قيمتي نداره الان با 50 يا 60 هزار تومن هم ميشه يك مادر بورد خوب گرفت ولي اونجا ................

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
فريد جان اگر ميشه تو وبلاگ كه اومدي ايميلت رو بنويس ميخوام در مورده ابرو و اون عكسي كه گفتي باهات حرف بزنم مطمئن باش كه اين عكسي كه تو گفتي رو همه دارن من گفتم عكسي ميدم كه تو هيچ سايتي نيست

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
فريد راست ميگه
علي جون اشتباه فهميدي من گفتم اينجا گرونتره
فريد جان اگر ميشه تو وبلاگ كه اومدي ايميلت رو بنويس ميخوام در مورده ابرو و اون عكسي كه گفتي باهات حرف بزنم مطمئن باش كه اين عكسي كه تو گفتي رو همه دارن من گفتم عكسي ميدم كه تو هيچ سايتي نيست
چشم
اينجا هم مينويسم [email protected]

karagah

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از 3030l :
ولی اگه یه مادر بردی می خوایی که دیگه آخرش باشه :thumbsup: ، بگو SuperMicro برات بیارن.
اگه مشخصاتش رو بنويسي ممنون ميشم.
کد:
 Model     Chipset     Max Ram       FSB        Max CPU Freq.
                                                /Cache size
---------------------------------------------------------------------
P4SPE   i865PE       4 gig      400/533/800     3.4 GHZ/512 KB 
P4SCT   i875P        4 gig      400/533/800	3.4 GHZ/2 MB     
         +RAID + onboard ATI VGA
قیمت اولی حدود 140و دومی هم حدود 230 دلار.

مادر برد اولی یکم قدیمی شده و اگه بخوای بعدا یک CPU بهتر براش بگیری مجبوری CPU با Cache 512 نصب کنی. قیمت دومی هم خیلی بالا هست. چون مادر برد هاي SuperMicro برای کاربر دهای حرفه ای ساخته شده اند مثلا برای سرور ها و کلآ کار های سنگین و طولانی مدت.
برای کابردهای خانگی من فکر می کنم بهترین مادر برد هم از نظر سرعت و هم کیفیت ، ASUS P4C800 هست .که همون امکانات SuperMicro P4SCT رو داره و قیمتش هم مناسبه.
یه نکته خیلی مهم هم اینکه قبل از اینکه از آمریکا خرید کنی حتما از نمایندگی ها در مورد گارانتی و پشتیبانی سوال کن. چون معمولا برای جنسی که از ایران نخریده باشی ، خدمات نمیدن و اگه مشکلی پیش بیاد باید تموم هزینه تعمیر رو خودت بدی. :(

3030l

Registered User
لایک‌ها
0
من از چند جاي ديگه هم رفتم سوال كردم همه گفتن از اونجا نگير.
به احتمال زياد از همين جا ميخرم.
من ديروز تو سايت gamespot ديدم كه silent hill 4 براي pc هم اومده خبر ندارين الان تو بازار هست يا نه؟

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
من از چند جاي ديگه هم رفتم سوال كردم همه گفتن از اونجا نگير.
اگر از اونجا بگيري برات ارزونتر در مياد اما گارانتي نداري
من ديروز تو سايت gamespot ديدم كه silent hill 4 براي pc هم اومده خبر ندارين الان تو بازار هست يا نه؟
اين مربوط به تاپيك بازيها ميشه

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
ببينم پول گمرك را براي اينا چه طوري حساب مي كنن؟
در ضمن اونجا خيلي ارزون تره مثلا R9800 Pro در اينجا حدود 320 هزار تومان خارج 200 دلار!
در ضمن نميشه از اين سايتهاي آنلاين شاپ خارجي با يك كارت اعتباري درست حسابي جنس سفارش داد؟

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4
به نقل از MohammadR :
ببينم پول گمرك را براي اينا چه طوري حساب مي كنن؟
در ضمن اونجا خيلي ارزون تره مثلا R9800 Pro در اينجا حدود 320 هزار تومان خارج 200 دلار!
در ضمن نميشه از اين سايتهاي آنلاين شاپ خارجي با يك كارت اعتباري درست حسابي جنس سفارش داد؟

اگه منظورت نسخه 128 مگابايتي R9800 Pro هست كه همينجا با برد خود ati حدود 180000 تومنه بابرد گيگا هم اگه اشتباه نكنم 230 هزار و برد fic هم بين 220 تا 230 هزار بايد باشه.
به نقل از karagah :
برای کابردهای خانگی من فکر می کنم بهترین مادر برد هم از نظر سرعت و هم کیفیت ، ASUS P4C800 هست .که همون امکانات SuperMicro P4SCT رو داره و قیمتش هم مناسبه.

p4p800 deluxe انتخاب بهتري ميتونه باشه چون عملكردش با P4C800 يكسانه ولي با قيمتي پايينتر

Weekly Buyer's Guide:ASUS P4P800 Deluxe

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از Xradical :
اگه منظورت نسخه 128 مگابايتي R9800 Pro هست كه همينجا با برد خود ati حدود 180000 تومنه بابرد گيگا هم اگه اشتباه نكنم 230 هزار و برد fic هم بين 220 تا 230 هزار بايد باشه.

p4p800 deluxe انتخاب بهتري ميتونه باشه چون عملكردش با P4C800 يكسانه ولي با قيمتي پايينتر

Weekly Buyer's Guide:ASUS P4P800 Deluxe
سلام. مطمئني در مورد گيگا؟ آخه من خيلي وقت رفتم توي سايت آواژنگ نوشته بود 320 هزار تومان!! البته الان ديگر قيمت نمي ذاره (شايدم روي كامپيوتر من نمياد)
نكته ي دوم من يك اي ميل زدم به آمازون گفت ما به ايران سخت افزار نميديم! سايت خوب هم گير نياوردم. در مورد اين جور چيزا كه معمولا با پست مي فرستن گمرك چه جوريه؟

بالا