برگزیده های پرشین تولز

يه مشكل در برنامه word

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
سلام.
من 10 صفحه متن دارم كه همشون توي يك فايل word هستن.همه اون ها portrait هستن به جز صفحه چهارم كه مي خوام landscape باشه.
حالا بايد چي كار كنم؟

Opera 8.0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
نمیدونم
فکر کنم صفحه چهارم رو باید جدا کنی

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
محتویات صفحه ای رو که میخوای Landscape باشه انتخاب کن و از روی منوی فایل برو به Page Setup و گزینه Landscape رو انتخاب کن و سپس در قسمت Preview گزینه Apply to selected text رو انتخاب کن. ببین کارت راه میفته یا نه!

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
محتویات صفحه ای رو که میخوای Landscape باشه انتخاب کن و از روی منوی فایل برو به Page Setup و گزینه Landscape رو انتخاب کن و سپس در قسمت Preview گزینه Apply to selected text رو انتخاب کن. ببین کارت راه میفته یا نه!
آقا رضا از لطف شما بسيار سپاسگزارم.
درست شد.
بازم ممنون.

persian-earning

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
1
این راهی که رضا جان گفتند هم درست است. ولی دو راه دیگر هم امکان دارد یکی استفاده از section یکی هم استفاده از point forward که من دومیش را توضیح می دم
فرض کنید متن شما ده صفحه است و همه آن پرتریت و می خواهید صفحه 4 آن لنداسکیپ شود برای این کار به صفحه 3 می رود و داخل پیج ستاپ orientation را می کنید لند اسکیپ و در بخش apply to گزینه this point forward را انتخاب می کنید.
سپس به صفحه 4 می روید و همین مراحل را تکرار می کنید ولی orientation را به پرتریت تغییر می دهید و در بخش apply to گزینه this point forward را انتخاب می کنید.
اگر دوست داشتیم می خواید section را هم توضیح بدم.

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از persian-earning :
اگر دوست داشتیم می خواید section را هم توضیح بدم.
آره توضیح بده میلاد جان .

Behrooz

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
292
من چون تا حالا به اين مساله بر نخورده بودم فكر هم نكرده بودم . كلا جالب بود . برخي اوقات آدم يك چيزهاي نابي را مي بيند يا مي شنود كه شايد هم خيلي ساده باشند اما چون به آن فكر و دقت نكرده بعد از شنيدن برايش خيلي جالب بياد .
به هر حا ممنون

Opera 8.0

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
این راهی که رضا جان گفتند هم درست است. ولی دو راه دیگر هم امکان دارد یکی استفاده از section یکی هم استفاده از point forward که من دومیش را توضیح می دم
فرض کنید متن شما ده صفحه است و همه آن پرتریت و می خواهید صفحه 4 آن لنداسکیپ شود برای این کار به صفحه 3 می رود و داخل پیج ستاپ orientation را می کنید لند اسکیپ و در بخش apply to گزینه this point forward را انتخاب می کنید.
سپس به صفحه 4 می روید و همین مراحل را تکرار می کنید ولی orientation را به پرتریت تغییر می دهید و در بخش apply to گزینه this point forward را انتخاب می کنید.
اگر دوست داشتیم می خواید section را هم توضیح بدم

ای ول میلاد جان
جدا که استاد آفیس هستی
حتما مدرک MOUS رو بگیر

pinokio2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از Opera 8.0 :
ای ول میلاد جان
جدا که استاد آفیس هستی
حتما مدرک MOUS رو بگیر
اين چه مدركيه ديگه.الكيه

mynobar

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از pinokio2 :
اين چه مدركيه ديگه.الكيه
فکر میکنم اینم یکی دیگه از مدارک کیلویی مایکروسافت باشه . :D

persian-earning

کاربر فعال درآمد اینترنتی
کاربر فعال
لایک‌ها
1
اولا مرسی اپرا جان دیگه اینقدر تحویل نگیر!!!!:blush:
در ضمن ببخشید که کمی دیر شد
البته برای تغییر orientation همان راهی که در بالا گفتم بهتر است!!!

شما می توانیدsection را با بخش و برش هم معنی بگیرید
برای استفاده از section باید از اول تایپ متن خود استفاده کنید چون بعدش مشکل میشه و خیلی باید بالا و پایین کنید!!!
شما وقتی یک section در ورد ایجاد می کنید در واقع مثل این می مونه که یک بخش جداگانه در فایل خود درست کردید و تغییرات شما فقط در این بخش اعمال می شود.(این تغییرات شامل شماره صفحه و عمودی یا افقی بودن صفحه و سایز و مارجین و ... است)
برای این کار به عنوان مثلا می خواهید یک متن ده صفحه ای را تایپ کنید که صفحه دو تا چهارش صفحاتش به صورت lanscape باشه؛ بعد از اینکه تایپ صفحه یک شما تموم شد میرید در منوی insert سپس break و در کادر مکالمه ای باز شده section break type روی next page کلیک کنید.
با این کار شروع section شما از صفحه دو می باشد
اگر این section را تمام نکنید از صفحه دو تا آخر متن شما یک section حساب میشه
ولی ما در اینجا می خوایم فقط صفحه دو تا چهار یک section باشه که بتونیم صفحاتش را landscape کنیم.
بعد از ایجاد section دوباره شروع به تایپ متن خود کرده تا پایان صفحه چهار و سپس دوباره روی منوی insert سپس break و در کادر مکالمه ای باز شده section break type روی next page کلیک کنید. با این کار section شما در اینجا تمام میشود و یک section جدید ایجاد می شود و سپس تا آخر شما تایپ می کند.
حالا موقع اعمال تغییرات است همانطور که گفتم مثلا می خوام صفحه دو تا چهار را land scape کنم.
برای این کار روی صفحه دو کلیک می کنیم و بعد روی pagesetup کلیک می کنیم و حالت صفحه را به صورت landscape تغییر می دهید منتهی در قسمت apply to رو this section کلیک می کنید.
برای اعمال همه تغییرات می تونید اینگونه عمل کنید منتهی باید تعیین کنید که تغییرات شما در کدام section اعمال شود!!

NojanServer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

من توي ورد مي خوام يك كتاب ببندم، مي خوام بالاي كتاب شماره و نام هر فصل رو بزنم ولي همش يكي رو درج مي كنه توي تمام صفحات.

مثلا مبخوام از صفحه 1 تا 20 فصل اول بنويسه و از صفحه 21 تا30 فصل دوم و .....

دوستان مي تونيد كمك كنين :blush:

بالا