برگزیده های پرشین تولز

يه مشکل عجيب !

Benyaminj

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
کامپيوتر Cd-romاش درسته و هيچ مشکلی نداره..ولی نميدونم چرا cd windows بوت نميشنانسه..با 2 3 cd مختلف هم تست کردم ولی بازم نشد..
الان ميخوام ويندوز عوض کنم نميتونم...کسی ميدونه مشکل چيه؟ ويروسی وجود داره که دقّيقاً همينکارو بکنه؟ يعنیboot cd از کار بندازه؟

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
عزيزجان شما از Setup مادربرد بايد در قسمت تعيين روش هاي بوت گزينه اول بوت رو CDrom تعريف كني گزينه دومي رو هارد ديسك

عجب !!!!!!!:cigar:

دوست عزيز بعيد ميدنم الان ديگه يه بچه 2 ساله هم اين قضيرو ندونه.

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719
کامپيوتر Cd-romاش درسته و هيچ مشکلی نداره..ولی نميدونم چرا cd windows بوت نميشنانسه..با 2 3 cd مختلف هم تست کردم ولی بازم نشد..
الان ميخوام ويندوز عوض کنم نميتونم...کسی ميدونه مشکل چيه؟ ويروسی وجود داره که دقّيقاً همينکارو بکنه؟ يعنیboot cd از کار بندازه؟

از شما با اين تعداد پست بعيده ! :rolleyes:

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
از شما با اين تعداد پست بعيده !

الان منظور شما چی بود؟ اگه منظورت به جوابی هست که به پست دوم دادم بايد پست دوم نقلو قول ميکردی نه پست اولو..

سی دی ها رو ببرین جای دیگه تست بگیرین

محمد جان سيدی ها مشکلی ندارن..تست شدن...با 3 تا سيدی مختلف هم تست گرفتم نشد..
فقط چيز عجيبی که هست اينه که نوت بوک من درايوش dvd rw هست يعنی تو setup بايد dvd rw بشناسه ولی cd-rom ميشناسه..قبلاً هم که ويندوز عوض کردم خاطرم نيست اين همين cd-rom بوده يا اين که dvd-rw ميشناخته.

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719
الان منظور شما چی بود؟ اگه منظورت به جوابی هست که به پست دوم دادم بايد پست دوم نقلو قول ميکردی نه پست اولو..

درست نقل قول كردم :)
از يه كاربر حرفه اي مثل شما بعييده كه تنظيمات ست آپ رو چك نكنه ! :)

قصد و غرضي نداشتم ;)

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
درست نقل قول كردم :)
از يه كاربر حرفه اي مثل شما بعييده كه تنظيمات ست آپ رو چك نكنه ! :)

قصد و غرضي نداشتم ;)

واقعاً نميدونم چی بگم؟ چی بنويسم...واضحتر توضيح ميدم که بهتر متوجه بشی دوست گرامی..
با 10 12 سال وبگردی و چند سال تحصيل تو رشته نرم افزار کامپيوتر و بازم چندينو چن سال تعمير کامپيوتر های افراد ،
و بعد از ساعت ها وقت تلف کردن تو فورمهای خارجی که آيا شخصی مشکلی شبيهه منرو داشته يا نه ، اونوقت يادم بياد که اول بايد برم تو setup و گزينه primary boot بزارم رو سيدی رام بعد مشکلم حل ميشه !!! خوب اون روز ، روزه زيره گل رفتن من خواهد بود ..که خوشبختانه هنوز اونروز فرا نرسيده.:)

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719
واقعاً نميدونم چی بگم؟ چی بنويسم...واضحتر توضيح ميدم که بهتر متوجه بشی دوست گرامی..
با 10 12 سال وبگردی و چند سال تحصيل تو رشته نرم افزار کامپيوتر و بازم چندينو چن سال تعمير کامپيوتر های افراد ،
و بعد از ساعت ها وقت تلف کردن تو فورمهای خارجی که آيا شخصی مشکلی شبيهه منرو داشته يا نه ، اونوقت يادم بياد که اول بايد برم تو setup و گزينه primary boot بزارم رو سيدی رام بعد مشکلم حل ميشه !!! خوب اون روز ، روزه زيره گل رفتن من خواهد بود ..که خوشبختانه هنوز اونروز فرا نرسيده.:)

دوست عزيز عرض كردم قصد و غرضي نداشتم
شما تو پست اول حرفي از تنظيمات ست آپ نزدين و همين باعث ايجاد سوء تفاهم شد :)

P-khakestari

همکار بازنشسته
لایک‌ها
290
یه لینوکس تست کن ببین میشناسه یا نه.
یحتمل Bios مشکل پیدا کرده
یحتمل ویروس داره اذیت میکنه.
با تشکر

hadi_S

Registered User
لایک‌ها
6

دوست عزيز عرض كردم قصد و غرضي نداشتم
شما تو پست اول حرفي از تنظيمات ست آپ نزدين و همين باعث ايجاد سوء تفاهم شد :)

اقايون سوتفاهم نشه منم مثل دوستمون اينطوري برداشت كردم

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
خوب مشکل حل شد...اين مشکل به وسيله ultimate boot cd که به چاغوی همکاره مشهور هست حل شد...
در واقع اين cd واسه يه همچين روز هايی ساخته شده که تو بدترين شرايط ممکن به داده شما برسه..
جالبه بدونيد تماميه ديسک های boot تست کردم ولی اصلاً انگار نه انگار..ولی به وسيله اين چاغوی همکاره بلافاصله دستگاه boot شد..داخل ultimate boot cd برنامه هايی وجود داره که برای اين جور موقعها به داده آدم ميرسه..مثلاً يه قسمت داره انتی ويروسه که کل سيستمو چکاب کامل ميکنه..منم گذاشتم سيستم رو چکاب کرد..پس از scan کامل memory و از بين بردن ويروس ، دستگاه ديگه مشکلی نداشت و هرگونه cd boot ايرو ميشناخت..
اين برنامه علاوه بر انتی ويروس داخلش برنامه های زيادی وجود داره که تو اينجور مواقع که واقعاً آدم به هيچ چيز نميتونه دسترسی داشته باشه به داده آدم برسه...
با سپاس از کليه دوستان گرامی...از آقا هادی و graphx عزيز هم تشکر ميکنم که توجه داشتيد به تاپيک.

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719
خوب مشکل حل شد...اين مشکل به وسيله ultimate boot cd که به چاغوی همکاره مشهور هست حل شد...
در واقع اين cd واسه يه همچين روز هايی ساخته شده که تو بدترين شرايط ممکن به داده شما برسه..
جالبه بدونيد تماميه ديسک های boot تست کردم ولی اصلاً انگار نه انگار..ولی به وسيله اين چاغوی همکاره بلافاصله دستگاه boot شد..داخل ultimate boot cd برنامه هايی وجود داره که برای اين جور موقعها به داده آدم ميرسه..مثلاً يه قسمت داره انتی ويروسه که کل سيستمو چکاب کامل ميکنه..منم گذاشتم سيستم رو چکاب کرد..پس از scan کامل memory و از بين بردن ويروس ، دستگاه ديگه مشکلی نداشت و هرگونه cd boot ايرو ميشناخت..
اين برنامه علاوه بر انتی ويروس داخلش برنامه های زيادی وجود داره که تو اينجور مواقع که واقعاً آدم به هيچ چيز نميتونه دسترسی داشته باشه به داده آدم برسه...
با سپاس از کليه دوستان گرامی...از آقا هادی و graphx عزيز هم تشکر ميکنم که توجه داشتيد به تاپيک.

خدا رو شكر
خواهش مي كنم دوست عزيز
راجع به اين سي دي هم توضيح بيشتري بدي ممنون ميشم:)

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
ببين اين cd کارش اينه که اگه بنا به هر دليلی از خرابی ويندوز گرفته تا نبودن سيستم عامل روی pc ، برنامهايی که داخل اين cd وجود داره بدون نياز به سيستم عامل در محيط dos اجرا ميشن..
مثلاً چند نمونه کاريش اينه

- پارتیشن بندی و تغییر حجم پارتيشن ها
- رفع عیوب سخت افزاری
- راه اندازی سیستم
- تهیه و بازیابی نسخه پشتیبان از اطلاعات
- ویروس یابی
- بازیابی اطلاعات و پارتیشن های حذف شده
- ابزار های تعمیر و رفع اشکال Hard Disk
- مدیریت و کار با درایو های NTFS
- به دست آوردن یا عوض کردن Password در Windows و Bios
- مدیریت فایل های Hard Disk
- ابزار های مرتبط با Bios و CMOS

برای کسب اطلاعات بيشتر هم ميتونی به سايتش سر بزنی و جزئياتش رو بيشتر بخونی.

http://www.ultimatebootcd.com/

GraphX

Registered User
لایک‌ها
7,719
ببين اين cd کارش اينه که اگه بنا به هر دليلی از خرابی ويندوز گرفته تا نبودن سيستم عامل روی pc ، برنامهايی که داخل اين cd وجود داره بدون نياز به سيستم عامل در محيط dos اجرا ميشن..
مثلاً چند نمونه کاريش اينه

- پارتیشن بندی و تغییر حجم پارتيشن ها
- رفع عیوب سخت افزاری
- راه اندازی سیستم
- تهیه و بازیابی نسخه پشتیبان از اطلاعات
- ویروس یابی
- بازیابی اطلاعات و پارتیشن های حذف شده
- ابزار های تعمیر و رفع اشکال Hard Disk
- مدیریت و کار با درایو های NTFS
- به دست آوردن یا عوض کردن Password در Windows و Bios
- مدیریت فایل های Hard Disk
- ابزار های مرتبط با Bios و CMOS

برای کسب اطلاعات بيشتر هم ميتونی به سايتش سر بزنی و جزئياتش رو بيشتر بخونی.

http://www.ultimatebootcd.com/

ممنون دوست عزيز
از كجا ميشه تهيه كرد ؟

Benyaminj

کاربر فعال
لایک‌ها
1,888
من cd اينرو خيلی وقته پيش داشتم ولی اصلاً به ذهنم نرسيده بود.. اين برنامه تو يکی از شمارهای قبلی رايانه خبر ( 43 ، 44 ) به پايينتر بود.

بالا