برگزیده های پرشین تولز

يک تصوير سياسي تفريحي !!!

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نقل از MacMan :
به نقل از check_shark :
ببين بعضي از حرفهات درسته ولي بعضي هارو قبول ندارم !
اولا با اينکه امارات کوچيکه ولي راهشو از اول درست و اصولي شروع کرده ، اونم به خاطر مديريت درست شيخشونه
و به خاطر مطمئن باش با سر نمياد زمين . پيشرفتشون هم با خاطر ماشين و شهر نيست ، اينا توو اروپا و آمريکا خيلي عادييه ولي به نظر ما شايد جالب بياد .
انجا 70 ميليت و 70 آداب و رسوم و عقايد مختلف دارن با هم با خوبي و خوشي زندگي ميکنن ، کاري هم به کار هم ندارن . ولي آيا ما اينجوري هستيم ؟؟؟؟؟ يه نگاه به کوچه و خيابون بنداز !!...
عجيبه برام ، نميدونم چرا توو تهران مردم الکي الکي اينقدر با هم جنگ دارن ، توو بانک ، خيابون ، ترافيک ، اداره هاا و .... اتفاقا چند وقت پيش تلوزيون خودمون داشت در مورد همين حرف ميزد و اسمشو گذاشته بودن خشونت رفتاري شايع در جامعه !!!!!!.... يعني اينکه هيچ جاي دنيا يه مامور بانک با مشتري مثل طلبکارها حرف نميزنه ، يعني اينکه هيچ جاي دنيا راننده هاش از پيچيدن جلوي همديگه و راه ندادن به هم احساس غروور !!!! نميکنن . يعني هيچ جاي دنيا يه کارمند اداره از لبخند زدن و گفتن اينکه : چي کمکي ميتونم بهتون بکنم ، عارش نمياد( حتي زورکي ) و خيلي چيزاي ديگه .

نه اينجوري نيست ، کشوري پيشرفت پايدار و اساسي ميکنه که زير ساخت درست داشته باشه . بقول معروف سنگ اول رو درست گذاشته باشه . فکر ميکني ما با اين همه صنعت و منابع و بقول شما دانش هسته اي از همين الان چند سال طول ميکشه که خودمون و فرهنگ مون رو به يه حداقل استاندارد برشونيم ؟؟؟؟؟؟!!!!
مطمئن باش به عمر من و شما نميرسه !
اميدوارم به کسي بر نخوره ، ولي ما ايروونيا خيلي دچار خودبزرگ بيني هستيم . احساس ميکنيم از همه مردم دنيا بيشتر ميفهميم و فرهنگمون بهتره و کلا خدا مارو جداي از بقيه ملت ها آفريده . ولي واقعا ايجوري نيست ، حداقل الان ديگه ايجوري نيست.

!!!!
يعني چي ؟؟؟ يا پيشرفت ميکنن يا نميکنن ديگه ! از اين دو حال که خارج نيست . فکر ميکني بعد از اينکه تاريخ مصرف اين پيشرف تمموم شد يوهو کل سيستم نظامشون ميريزه به هم ؟؟؟ در يه چيشم به هم زدن فرهنگشون عوض ميشه و گوشت و پوست همديگه رو توو کوچه خيابون ميخورن ؟؟؟ يوهو مديريتشون بر ميکرده به 100 سال پيش و کاغذ بازي و رشوه؟؟؟؟ نه عزيز ، تازه اينا ياد گرفتن چجوري زندگي کنن . تازه بچه هاشون ياد گرفتن چجوري به حقوق همديگه احترام بزارن ( چيزي که ما باهاش غزيبه هستيم ) . مثل سيندرلا که 12 به بعد ماشينش کدو ميشد!!!

همين عرب ملخ خور پولدار اگه بخواي از وسط خيابون رد شي با همون بنزش ، ياد گرفته 5 متر عقب از ترمز کنه که شما با خيال راحت بري اونور خيابون . توو تهران چند بار وسط خيابون بايد آتاري بازي کنيم و فحش از راننده ها بخوريم تا با دست و پاي سالم برسيم اونور خيابون؟؟؟؟

خلاصه اين قصه سر دراز دارد ..... بازم دارم ميگم اينجا مملکت من نيست ، دل هم نميسوزونم براشون ، تعصبي هم ندارم . فقط واقعيت ها رو ميگم ...

راستي يه چيز براي من خيلي عجيبه ، اين عربهاي بدبخت اتفاقا ايراني ها رو خيلي دوست دارن و بهشون احترام ميزارن ، اين چه کينه و دشمنيه الکيه ما ايراني ها با اينا داريم؟؟؟ ( نگين بخاطر پول ايراني ها ، منظورم ايراني هاي معموليه که اونجا کار و زندگي ميکنن )

تمام این چیزهایی که شما گفتید تنها پیشرفت فرهنگی هست !!

اینکه پیشرفت ظاهری چیه مشخصه پیشرفت ظاهری مثل جلد و بسته بندی بسیار زیبا یی هست که توش هیچ هدیه ای پیدا نمیشه

در مورد 70 نوع ملیت هم که گفتین شما میتونین تبلیغات منفی که روی ایران صورت میگیره رو در نظر بگیرین همین
تلویزون امارات یا الجزیره قطر یا .... باعث تفرقه بین ایرانی ها هستن البته این جز کوچکی از کل هست
که اگه سردسته شون بی بی سی رو در نظر نگیریرم که در ایجاد تفرقه استاد هست هنوز کلی شبکه تلویزیونی باقی میمونه که دارن به نحوی به ضرر ایران کار میکنن

ولی حالا شما بگو چند تا شبکه روی امارات تبلیغ منفی میکنن؟

MacMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ببين اين تبليغات منفي رو کي ميکنه ؟؟ اون توريستي که از اروپا مياد ايران و هزار تا چيز ميبينه ، مسائلي که براي ما مثل عادت شده و بهش اهميت نميديم ولي توو ذوق اونا ميزنه! حق هم دارن . شما هر چند وقت يه بار يه توريست خارجي ميبيني ؟؟؟ فکر ميکني با اين همه جاذبه چرا حاضر نميشن بيان ايران ؟؟؟؟؟

تلویزون امارات یا الجزیره قطر یا .... باعث تفرقه بین ایرانی ها هستن

اصلا متوجه نشدم ! .... يعني اينا ميگن که ما ايروني ها حتي توو مملکت خودمون دائما با هم جنگ و دعوا داشته باشيم؟؟؟ بعيد ميدونم !

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نقل از MacMan :
ببين اين تبليغات منفي رو کي ميکنه ؟؟ اون توريستي که از اروپا مياد ايران و هزار تا چيز ميبينه ، مسائلي که براي ما مثل عادت شده و بهش اهميت نميديم ولي توو ذوق اونا ميزنه! حق هم دارن . شما هر چند وقت يه بار يه توريست خارجي ميبيني ؟؟؟ فکر ميکني با اين همه جاذبه چرا حاضر نميشن بيان ايران ؟؟؟؟؟

اصلا متوجه نشدم ! .... يعني اينا ميگن که ما ايروني ها حتي توو مملکت خودمون دائما با هم جنگ و دعوا داشته باشيم؟؟؟ بعيد ميدونم !

اما همیشه اون ترویستی که میاد ایران ابراز شگفتی مسکنه و میگه چیزهایی که من در مورد ایران شنیده بودم یه چیز دیگه ای بوده و خیلی وحشتناک بوده !!

در مورد تلویزیون های عربی هم به خاطر اینکه در جنوب ایران هم عربهای ایرانی زیاده وهم نزدیک به کشورهای عربی راحت این کانال ها رو میشه دریافت کرد و اونا هم اینو خوب میدونن و

مثلا چند وقت پیش العربیه گفته بود که عربستان{یا همون خوزستان خودمون}مال عرب هاست و ایران اونجا رو تصرف کرده

اگه باز هم نمونه میخوایین بگم

MacMan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
به نقل از check_shark :
اما همیشه اون ترویستی که میاد ایران ابراز شگفتی مسکنه و میگه چیزهایی که من در مورد ایران شنیده بودم یه چیز دیگه ای بوده و خیلی وحشتناک بوده !!

در مورد تلویزیون های عربی هم به خاطر اینکه در جنوب ایران هم عربهای ایرانی زیاده وهم نزدیک به کشورهای عربی راحت این کانال ها رو میشه دریافت کرد و اونا هم اینو خوب میدونن و

مثلا چند وقت پیش العربیه گفته بود که عربستان{یا همون خوزستان خودمون}مال عرب هاست و ایران اونجا رو تصرف کرده

اگه باز هم نمونه میخوایین بگم

من منظور نوع روابط اجتماعي خودمونه ، اينايي که شما ميگي يه مقدار بازيهاي سياسيه .
در مورد اون توريست ها هم شما از جايي غير از رسانه هاي خودمون اين اخبار و تمجيدات رو بدست ميارين؟... خب معلومه چيزي غير از اينا نميگن :)

check_shark

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به نقل از MacMan :
من منظور نوع روابط اجتماعي خودمونه ، اينايي که شما ميگي يه مقدار بازيهاي سياسيه .
در مورد اون توريست ها هم شما از جايي غير از رسانه هاي خودمون اين اخبار و تمجيدات رو بدست ميارين؟... خب معلومه چيزي غير از اينا نميگن :)

بله بی بی سی !!

بالا