برگزیده های پرشین تولز

يک ورزشکار بدنساز، 'آقای افغانستان' شد !!!!!!!!

cybamin

Registered User
لایک‌ها
138
20050814130319050814-mr-afghansitan-ap.jpg
20050814130353050814-mr-afghansitan-ap203.jpg

خسرو بشيری، جوان افغان در اولين مسابقات ملی زيبايی اندام در کابل، لقب "آقای افغانستان" را به دست آورد.
آقای بشيری ۲۳ سال دارد و از باشندگان ولايت غربی هرات است.

او با ۹۶ کيلوگرم وزن، سنگين وزن ترين شرکت کننده در اين مسابقه بود که از ميان چهل و هشت وزرشکار ديگر برنده اعلام شد.

در اين مسابقات ورزشکاران از تمامی ۳۴ ولايت افغانستان شرکت داشتند.

بشيری گفت: "من هرگز اين روز را فراموش نخواهم کرد. بردن اين لقب از آرزوهای من ظرف دو سال گذشته از زمانی که خود را برای شرکت در اين مسابقات آماده می کردم بوده است ."

خسرو بشيری و شمار ديگری از شرکت کنندگان اين مسابقات، قرار است اواخر امسال در مسابقات بين المللی زيبايی اندام در کوريای (کره)جنوبی و چين شرکت کنند.

ظرف سه سال گذشته، باشگاههای ورزشی غيردولتی در بيشتر شهرهای افغانستان با وسايل مدرن ورزشی ايجاد شده و توجه شماری زيادی از جوانان افغان را به خود جلب کرده است.

آن گونه که يک مسئول رياست المپيک افغانستان می گويد "زيبايی اندام" محبوب ترين ورزش پس از فوتبال در ميان جوانان افغان است.

ورزشکاران در زمان حاکميت رژيم تندرو طالبان در افغانستان با مشکلات فراوانی روبرو بودند.

در مسابقات انتخاب آقای افغانستان، ورزشکاران از تمامی ۳۴ ولايت اين کشور شرکت داشتند
اگرچه در آن زمان نيز برخی بازشگاههای ورزشی در شهر کابل و ديگر ولايات افغانستان وجود داشت اما گروه های طالبان به هر حال موانعی را سر راه ورزشکاران ايجاد می کردند.

آقای بشيری گفت: "من می خواهم در افغانستان آزاد و آرام زندگی کنم. در افغانستان بيش از ۲۵ سال جنگ بوده است و اميدوار هستم که صلح در اين کشور برقرار شود."

خسرو بشيری از هشت سال گذشته مشغول بدن سازی بوده اما آنگونه که خود او می گويد اين ورزش را از سال ۲۰۰۱ ميلادی به شکل جدی دنبال کرده است.

منبع http://www.bbc.co.uk/persian/afghanistan/story/2005/08/050814_s-mr-afghanistan.shtml

بالا