برگزیده های پرشین تولز

پاتوق عطربازها؛معتبرترین و مطمئن ترین مرجع و فروشگاه اینترنتی عطر و اسانس ایران برمبنای صداقت و تخصص

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
تام فورد ساحارا نویر:
به محض اینکه
رو دستم اسپری کردم و از روی پوست بوش کردم تعجب کردم و چند ثانیه هنگ بودم که این بوی چیه :دی
خیلی خیلی رایحه خاصی داره و شک نکنید وقتی بوش میکنید باعث تعجبتون میشه.
بیشترین چیزی که ازش حس میشه بوی صمغ درخت و چوب هست، برای من این بو بسیار خاطر انگیر بود.
واقعا ازش راضیم و به یکی از عطر های محبوبم تبدیل شد. بنظرم این عطر اصلا زنانه نیست و کاملا برای استفاده آقایان مناسبه.
برای زمستون واقعا مناسبه و پیشنهاد میکنم حتما تست کنید.
من به صورت 50% تهیه کردم/ ماندگاری بالای 7 ساعت و پخش بود حدود 4-5 ساعت بود (مقدار اسپری خیلی کم و روی پوست بود، روی لباس احتمالا خیلی بیشتر میشه)
واقعا نمره 10/10 رو میگیره
رتبه اول جستجوی گوگل برای "ساحارا نویر" همین الان برای پاتوق عطربازهاست!
"نویر د نویر" هم بعد از 17 روز دقیقا مثل معجزه میمونه که بوش هنوز باقی مونده! با اینکه حتما رمق روزهای اول رو نداره ولی بازهم بوی خیلی خوبی ازش به مشام میرسید.
اما نوبت به "ساحارا نویر" میرسه. از اون عطراییه که خیلی حرفها برای گفتن داره. به جرات میتونم بگم که منو غافلگیر کرد. در همون لحظه اول "تام فورد" بودن خودشو به رخ میکشه. بوی خاص و به نظرم تا حدودی ادویه ای داره. من بین این سه تا تستر رتبه اول رو به ساحارا نویر میدم. بنظرم از اون کارهاییه که وقتی بیاد تو پاتوق تا مدتها بازار بقیه کارهای بزرگ (حتی از آمواج و تام فوردهای قبلی) رو کساد کنه. من که خیلی پسندیدمش.

رضا من ساحارا نویر میخوام! من نمیدونم چرا تا الان کسی این جواهر دنیای عطر رو کشف نکرده بود؟!

رضاجان خبر خوبی دادی. فقط بگو که این "ساحارا نویر" کی میرسه؟ من بدجوری منتظرم...
من ساحارا رو با غلظت 40 درصد بیشتر میپسندم، چون هم پخشش بیشتر میشه و هم لطیف تر میشه.
ساحارا نویر
ساحارا نویر
و
ساحارا نویر
نظربنده این است اگر فایلی قراربررتبه بندی اسانسها باز شود
در کنار توسکان لدر و پشن و نرولی و..‌‌
ساحارا نویر از نظر بنده جزء 10 اسانس برتر این پاتوق است
از تست لحظه به لحظه اش غافل نشید
کاری عجیب دلنواز کمی چویی و دودی و عودی
دریک کلام نظر بنده
برای خاص پسندها
معرکه
دوستان عطرباز؛ تا اومدن نویر د نویر (نسخه منتخب پاتوق) در آخر پاییز؛
بفرمایید ساحارا نویر!

Last edited:

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام مجدد

بنظر من اینقدر اپنopen بوی قوی داره اجازه عرض اندام به چیزی نمیده
یک پاف اپن open سه پاف الور

کلا بوی اپن open همه ساختمون رو برداشته
خیلی خاطره با این ادکلن دارم:cool:

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
کلا از ادکلن ها و رایحه های قدیمی و کلاسیک خوشم میاد کاش فرصت میشد خیلی هاشون رو تست کنم
واقعا رایحه های مردانه و سنگینی داشتن ولی معمولا بازخورد خوبی از طرف خانم ها نداشتند که مهم هم نیست

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و صبح آدینه عطربازان پاتوق ؛ خوش
بنظر من اینقدر اپنopen بوی قوی داره اجازه عرض اندام به چیزی نمیده
یک پاف اپن open سه پاف الور
کلا بوی اپن open همه ساختمون رو برداشته
خیلی خاطره با این ادکلن دارم:cool:
شهرام عزیز؛ سه پاف الور نمیتونه حریف یک پاف open بشه. من در ترکیب حداقل 4 برابر اپن؛ الور اسپرت ریختم و الان open اسپرتی که درست کردم (دیشب کمی الور دوباره اضافه کردم و رایحه ی فوق العاده ای شده؛ خنک با یک شیرینی حداقلی) که به همه قابل توصیه است به خصوص به دوستان بالای 30 سال. شما برای تجربه مشابه باید این قدر الور اسپری کنی که بوش بر یک پاف open غالب شه تا حدودی نزدیک شی به تجربه من. چون شما داری از اودکلن استفاده می کنی.
کلا از ادکلن ها و رایحه های قدیمی و کلاسیک خوشم میاد کاش فرصت میشد خیلی هاشون رو تست کنم. واقعا رایحه های مردانه و سنگینی داشتن.
ولی معمولا بازخورد خوبی از طرف خانم ها نداشتند که مهم هم نیست
آرش؛ کلی خندیدم ؛ اون تیکه آخر رو خوب اومدی!
قویا پیشنهاد می کنم این تیپ عطرها رو دوستان تست کنن. روزگاری برای خودشون پادشاه بودن. open و آزارو بلک. اما نکته ی مهم این که میشه با حفظ تم اصلی؛ رایحه رو آپدیت و امروزی کرد.
دیشب ترکیب الور اسپرت شنل رو با آزارو بلک هم تست کردم. الور حداقل 4-5 برابر آزارو. ترکیب نهایی خنک و تلخ. ماندگاری و پخش بسیار عالی (چون آزارو بلک خدای پخش و موندگاریه) ؛ حتی با چند بار شستن دستم با مایع؛ بوش رو پوستم هست.
هر دو ترکیب رو (اپن+الور اسپرت - آزارو بلک+الور اسپرت) به چند خانم و آقا برای تست ارائه کردم بلا استثناء دوست داشتن و پسندیدن.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
گزیده نظرات دوستان در خصوص عطر هرود مارلی:
تست "هرود د مارلی" (غلظت 50 درصد):
بعد از تست "توباکووانیل تام فورد" فکر نمیکردم دیگه هیچ عطری با تم تنباکویی نظرم رو جلب کنه تا دیشب که "هرود د مارلی" رو تست کردم. در لحظه اول اسپری بوی تنباکو که خیلی شبیه به بوی آلبالو هست به مشام میرسه. این رایحه خیلی شبیه به نت تنباکوی اسپایس بمب البته بدون بوی فلفل هست. بعد از نت تنباکو به تدریج رایحه وانیل خیلی ملایم به همراه ادویه خیلی کم به اون اضافه میشه. با گذشت زمان از بوی تنباکو کم میشه و به بوی وانیل اضافه میشه. این روند تا جایی پیش میره که بوی تنباکو و وانیل به تعادل میرسه. از اینجا به بعد همین تعادل حفظ میشه تا آخر. درصد وانیل هرود خیلی تنظیم شده و کمتر از "توباکووانیله" و شیرینی خیلی کمی داره.
پخش و ماندگاری این کار خیلی عالیه و در حد برادر خودش پگاسوسه. با یک پاف اسپری و این درصد غلظت بعد از 24 هنوز بوی اون رو به وضوح حس میکنم. (چندتا عطر در این مدت در کنارش اسپری کردم ولی همه اونها رفتن و این رایحه مونده! ) از لحاظ رایحه هم درسته که تم کلی ترکیبی از تنباکو و وانیله ولی عامه پسندتر از توباکووانیله و بوی تنباکو و وانیلش متفاوت از توباکووانیل هست. بطوریکه خیلی مورد پسند خانمها واقع شد. در مورد غلظت هم پیشنهادم اینه که اصلا به صورت خالص مصرف نشه و غلظت 50 درصد خیلی مناسبه.
این کار رو به دوستداران روایح تنباکویی و بخصوص "توباکووانیل تام فورد" پیشنهاد میکنم.

هیرود . . . هیرود !!! به نظرم این عطر شاهکاره. اصلا نباید زود در موردش قضاوت کرد و سرسری گرفتش. هرچی میمونه بهتر میشه. رایحه اش فوق العاده جذابه !! ان شاالله تو سفارش بعدی اولین مورد همین عطره .

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
در ترکیب حداقل 4 برابر اپن؛ الور اسپرت ریختم و الان open اسپرتی که درست کردم (دیشب کمی الور دوباره اضافه کردم و رایحه ی فوق العاده ای شده؛ خنک با یک شیرینی حداقلی) که به همه قابل توصیه است به خصوص به دوستان بالای 30 سال.
دیشب ترکیب الور اسپرت شنل رو با آزارو بلک هم تست کردم. الور حداقل 4-5 برابر آزارو. ترکیب نهایی خنک و تلخ. ماندگاری و پخش بسیار عالی (چون آزارو بلک خدای پخش و موندگاریه) ؛ حتی با چند بار شستن دستم با مایع؛ بوش رو پوستم هست.
هر دو ترکیب رو (اپن+الور اسپرت - آزارو بلک+الور اسپرت) به چند خانم و آقا برای تست ارائه کردم بلا استثناء دوست داشتن و پسندیدن.
داشتم با خودم فکر می کردم open sport که درست کردم شباهت پیدا کرده به الهوم لانویت ایوسنت لورن. (البته بهتر از اونه! دی:) رفتم سر وقت نتها:
الهوم لانویت نتهاش اینها هستن: لوندر؛سدر؛مرکبات؛وتیور و هل و...
نتهای open: لوندر؛وتیور؛مرکبات و ...
نتهای الور اسپرت شنل: سدر؛وتیور؛مرکبات؛...
تفاوتها:
هر چقدر الور اسپرت بیشتر؛ رایحه ترکیبی خنک تر (الهوم لانویت گرمه نسبتا و به نظرم گرماش از هل میاد) و به طور طبیعی؛ خنکی بیشتر ماندگاری کمتر.
پی نوشت: من متوجه بوی توتون در open نمیشم (چه اسانسش چه قدیما که اودکلنشو داشتم) اما دیگران بهم میگن توتون داره. این در حالیه که نت توتون رو چه از نوع بوی آلبالو ؛ چه در کاپیتان بلک شامه ام می گیره. شاید بخاطر این که هیچ رقمه اهل دود و دم نیستم!

saadatmandi86

Registered User
لایک‌ها
189
سلام دوستان
پاییزه و امروز تهران بارونیه . از اون بارونهای تند و پربرکت.
یکی از ادکلنهایی که در سایت فراگرانتیکا توصیه می شه در هوای بارانی استفاده بشه Narciso Rodriguez for Him Narciso Rodriguez for men هستش با ترکیب برگ بنفشه , پچولی مشک و کهربا . نهایتا بوی تند و زیبایی داره که بی شباهت به بوی سیمان و بتن هم نیست!
به همین خاطر رنگ شیشه اش خاکستری سیمانیه !
اگه بشه اسانسشو پیدا کرد که عالیه آقا رضا

arash59b

Registered User
لایک‌ها
1,586
سلام دوستان
یکی از ادکلنهایی که در سایت فراگرانتیکا توصیه می شه در هوای بارانی استفاده بشه Narciso Rodriguez for Him Narciso Rodriguez for men هستش با ترکیب برگ بنفشه , پچولی مشک و کهربا . نهایتا بوی تند و زیبایی داره که بی شباهت به بوی سیمان و بتن هم نیست!
متاسفانه نارسیس هم جزو عطرهایی هست که دوساله تیغ ریفرموله بهش خورده و شنیدم فضای سابق رو نداره اگه نسخه اولیه رو جایی پیدا کردید لطفا بمن هم خبر بدید

Sent from my iPad using Tapatalk

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام دوستان
سلام مجدد به همه دوستان؛ عصر جمعه خوبی رو براتون آرزو می کنم.
محمد جان زنانه نارسیسو رودریگز رو یک سمپل ازش دارم که بوی خوبی هم داره. مردونه اش رو در همین هفته قراره برام بفرستن که حتما تست می کنم و خبر میدم. پس بوی سیمان و بتن داره! به ذهنم سپردم تا ببینم اسانسش چیه!
آرش یادم رفت بهت بگم دانهیل اکسنتریک و باربری آیس اسپرت رو تست کردم. دومی؛ چیزی شبیه به سداکشن بلو هست و بوش رو کامل میشناسی. به مونت بلانک ایندی ویژوال هم بی شباهت نیست. اما اکسنتریک رو الان بعد 4 روز که بو می کنم؛ اگه با بوی عطر دیگه ای ترکیب نشده باشه به نظرم میاد رایحه نسبتا گرمی داشته که الان نت انتهاییش کمی تلخی داره.

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
درود و شب آدینه بر دوستان عطر باز خوش؛

امشب به پیشنهاد رضاجان اسپری همزمان آزارو بلک و الور هوم اسپرت رو امتحان کردم. بنظرم هارمونی خوبی داشت. ولی یه نکته رو باید توجه کرد که آزارو با غلظت حدود 50 درصد یک پاف و الور هوم حدود 4 پاف زدم تا جوابگو باشه. ترکیب خیلی خنک مطبوعی حاصل شد. شاید از ترکیب اسانس هم عطر خوبی بدست بیاد ولی من جراتش رو ندارم چون نسبت آزارو به الور باید حداقل 1 به 4 باشه.
اگر با ترکیب این دو بشه ماندگاری و پخش الور هوم اسپرت رو بالا برد خیلی عالی میشه. چون پخش و موندگاری آزارو حداقل 24 ساعته برای من اونم با غلظت 50 درصد.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود و شب آدینه بر دوستان عطر باز خوش؛

امشب به پیشنهاد رضاجان اسپری همزمان آزارو بلک و الور هوم اسپرت رو امتحان کردم. بنظرم هارمونی خوبی داشت. ولی یه نکته رو باید توجه کرد که آزارو با غلظت حدود 50 درصد یک پاف و الور هوم حدود 4 پاف زدم تا جوابگو باشه. ترکیب خیلی خنک مطبوعی حاصل شد. شاید از ترکیب اسانس هم عطر خوبی بدست بیاد ولی من جراتش رو ندارم چون نسبت آزارو به الور باید حداقل 1 به 4 باشه.
اگر با ترکیب این دو بشه ماندگاری و پخش الور هوم اسپرت رو بالا برد خیلی عالی میشه. چون پخش و موندگاری آزارو حداقل 24 ساعته برای من اونم با غلظت 50 درصد.
بهرام جان شب بر شما و باقی دوستان خوش؛
ای کاش؛ ای کاش؛ امکان آپلود رایحه بود تا ببینی ترکیب open (کمتر از 2 گرم) با حدود 10 گرم الور اسپرت و 4 گرم وایت پچولی تام فورد چه شاهکاری رو رقم زد! (وایت پچولی و open برای فروش فعلا ندارم اما در نظر دارم open بیارم. میخوام رفقا اپن اسپرت - ترکیب الور اسپرت و اپن - ساخت منو تست کنن).
برای عامه دوستان؛ اسپری همزمان عطرهای هماهنگ بهتره به ویژه وقتی عطری که دستشونه میزانش خیلی زیاد نیست یا احیانا تجربه و اطلاعات کافی رو ندارن . فکر کنم بهرام 4 تا الور کمه. حداقل رو باید گذاشت روی 6 گرم الور یک گرم بلک. آزارو مثل دیو دو سر(!) قورت میده الور اسپرتو.
درود
دوستان لطفا عطر یا اسانس با نت قهوه معرفی کنید.
درود؛
عطر قهوه خالص هست با پخش و موندگاری وحشتناک بالا؛ اما جز نت قهوه چیزی توش نیست. کافی نیل رو توصیه می کنم از ساخته های خودم؛ ترکیبی از قهوه و توتون و توباکو وانیل. نظرات دوستان رو در موردش می تونید در پاتوق مطالعه کنید.
بهرام؛ کافی نیل رو چند درصد لایت کنم برای دوستانی که می خوان؟ 40 فیکس 60 کافی نیل خوبه؟ به نظرت چند ساعت پخش و موندگاری میده؟

ghalandar66

Registered User
لایک‌ها
1,128
بهرام جان شب بر شما و باقی دوستان خوش؛
ای کاش؛ ای کاش؛ امکان آپلود رایحه بود تا ببینی ترکیب open (کمتر از 2 گرم) با حدود 10 گرم الور اسپرت و 4 گرم وایت پچولی تام فورد چه شاهکاری رو رقم زد! (وایت پچولی و open برای فروش فعلا ندارم اما در نظر دارم open بیارم. میخوام رفقا اپن اسپرت - ترکیب الور اسپرت و اپن - ساخت منو تست کنن).
برای عامه دوستان؛ اسپری همزمان عطرهای هماهنگ بهتره به ویژه وقتی عطری که دستشونه میزانش خیلی زیاد نیست یا احیانا تجربه و اطلاعات کافی رو ندارن . فکر کنم بهرام 4 تا الور کمه. حداقل رو باید گذاشت روی 6 گرم الور یک گرم بلک. آزارو مثل دیو دو سر(!) قورت میده الور اسپرتو.

درود؛
عطر قهوه خالص هست با پخش و موندگاری وحشتناک بالا؛ اما جز نت قهوه چیزی توش نیست. کافی نیل رو توصیه می کنم از ساخته های خودم؛ ترکیبی از قهوه و توتون و توباکو وانیل. نظرات دوستان رو در موردش می تونید در پاتوق مطالعه کنید.
بهرام؛ کافی نیل رو چند درصد لایت کنم برای دوستانی که می خوان؟ 40 فیکس 60 کافی نیل خوبه؟ به نظرت چند ساعت پخش و موندگاری میده؟

در مورد آزارو موافقم. غولیه واسه خودش، هرچی لایتش کنی باز قویه!

برای کافی نیل من تا 50 درصد لایت کردم، پخش و موندگاریش خوب بود. توی ظرف خالی "آمواج گلد" ریختم ترکیب خیلی عالی شد. نظرم همون درصدی که خودت گفتی خوب باشه که زیادم لایت نشه. برای زمستان عالیه.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
درود؛ صبح همگی دوستان بخیر؛
نظر یکی از دوستان رو که اصل اودکلن کرید اونتوس رو داره در خصوص اسانس جدید پاتوق تقدیم حضورتون می کنم.
creed.gif
حسین عزیز @shmp30 جهت اطلاع.

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
امروز به هوگو رد هوگو باس خیلی لایت (در حدی که نت فلفلش ظاهر باشه) اگزریوس اضافه کردم. پرتقال تلخ اگزریوس در کنار فلفل طعم جالبی رو خلق می کنه. پخش خیلی خوبی هم داره. دوستانی که هر دو رو دارن؛ تست کنن. فقط آرش رو حضور ذهن دارم که هر دو تا رو داره. بقیه رفقا رو یادم نیست!

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
امروز به هوگو رد هوگو باس خیلی لایت (در حدی که نت فلفلش ظاهر باشه) اگزریوس اضافه کردم. پرتقال تلخ اگزریوس در کنار فلفل طعم جالبی رو خلق می کنه. پخش خیلی خوبی هم داره. دوستانی که هر دو رو دارن؛ تست کنن. فقط آرش رو حضور ذهن دارم که هر دو تا رو داره. بقیه رفقا رو یادم نیست!
سلام و عرض ادب و احترام

نسبتها چطور؟ منم دارم البته
فایل pdf عطرسازی رو تو تلگرام میفرستم دوست داشتی میتونی تو کانال قرار بدی

دل آهنگ

Registered User
لایک‌ها
3,516
سلام و عرض ادب و احترام
نسبتها چطور؟ منم دارم البته
فایل pdf عطرسازی رو تو تلگرام میفرستم دوست داشتی میتونی تو کانال قرار بدی
سلام و عرض ارادت؛
شهرام عزیز من در ظرف مصرف شخصیم ترکیب کردم و قبلش نمیدونم چقدر اسانس ریخته بودم (برای خودم که ترازو استفاده نمی کنم!) شما در 2 ظرف مجزا داری و میخوای اسپری همزمان بکنی. بله؟ بسته به سلیقه ات که بخوای بوی هوگو رد غالب باشه یا اگزریوس؛ یکی شو بیشتر اسپری کن. برای من بوی غالب هوگو رد هست. ترجیح شخصیم اینه که رد پای اگزریوس رو داشته باشم. یعنی کمی پرتقال تلخ کنار فلفل هوگو.
ممنون از فایل pdf عطرسازی. نوشته ی شریف عطار رو منظورته؟ اونو دارم. اگه جزوه ی دیگه ای داری خوشحال میشم ببینم.

مخدومی مهندس

Registered User
لایک‌ها
485
باسلام واحترام
رایحه دوستان و هم پاتوقی های عزیز
ایام بکام
عزیزان نظرشوون در مورد استفاده همزمان ایتالین سایپرس و ال هوم ایدل گرلن در این پاییز زیبا ، چیه؟
تست کنید و نظر بدهید
از منظر بنده میتوونند هم پوشی جالبی داشته باشند
منتظر نظرات همه عزیزان و خصوصا آقارضا @دل آهنگ ، عزیز و بزرگوار هستیم
باتشکرازهمه عزیزان

SH@HR@M

Registered User
لایک‌ها
534
سلام مجدد
یک جزوه 28 صفحه ای هم هست

حجمش بیشتر از 1 مگ بود نشد اینجا بفرستم
اسکرین شات گذاشتم برای سرچ و تو تلگرام فرستادم