برگزیده های پرشین تولز

پاریس + عکس و اطلاعات درباره پاریس

arioparvaz

Registered User
تاریخ عضویت
14 دسامبر 2015
نوشته‌ها
172
لایک‌ها
3
سن
23
پاریس

سفر به پاریس به منزله بازدید از یکی از باشکوه ترین شهرهای جهان است تا جایی که برخی معتقد اند سفر به پاریس به گردشگران درس زندگی می آموزد. در پاریس کسی حین صرف غذا عجله نمی کند و آرایشگاه ها همیشه شلوغ است. پاریس آن قدر دوست داشتنی است که هنگام ترک آن آرزو می کنید می توانستید آن را به خود به خانه ببرید!
4.jpg

می توانید در ساحل زیبای رود “سن” قدم بزنید، از برج “ایفل”، موزه “لور” و کلیسای “نوتردام” دیدن نمایید. می توانید بر سقف “تریومف” بایستید و خیابان های شهر را زیر پایتان نظاره کنید یا در کوچه پس کوچه های قدیمی محله “مونتمارتر” و یا خیابان های مدرن “پامپیدو” قدم بزنید.
برای صبحانه از پیراشکی های خوشمزه تناول کنید، جگر قاز نیز برای عصرانه مناسب به نظر می رسد. اهالی پاریس عاشق غذاهای خوشمزه اند. غذاهای خوشمزه در اغذیه فروشی های بی نام و نشان گرفته تا رستوران های مجلل یافت می شود. بیرون از خانه غذا خوردن در پاریس یک تفریح با لذت محسوب می شود. پاریس نه تنها برای هنر دوستان بلکه برای شکم دوستان نیز شهری مقدس محسوب می شود.
1.jpg

پاریس از لحاظ تاریخ ادبی نیز شهری غنی است. می توانید در کافه هایی که روزی پاتوق بزرگانی چون؛ “همینگوی”، “سارتر”، “کاموس” و “سیمون” بوده است، قهوه بخورید. می توانید آثار مرتبط با فیلم مشهور “داوینچی کد” را در موزه “لور” و کلیسای “سولپیس” مشاهده کنید. وقتی در حوالی کلیسای “نوتردام” پرسه می زنید، ناخودآگاه شخصیت های داستان “گوژپشت نتردام” در ذهنتان زنده می شوند. می توانید در عتیقه فروشی های پراکنده در شهر به دنبال اشیای آنتیک بروید و یا در محله مدرن “لا دفنس” قدم بزنید. عصر را در پارک های ساکت و آرام بگذرانید و شب هنگام به کلوپ های شلوغ و پرهیاهو بروید. ادویه جات را از بازارهای سرباز بخرید و از حمام زیبای مسجد پاریس نیز دیدن نمایید.
2.jpg

در شهری که خاستگاه “کوکو چنل” است، قطعا خرید لباس های مد روز نیز خالی از لذت نخواهد بود. وقتی حوالی قصر “ورسایلس” قدم می زنید، دوران شکوه و عظمت آن از ذهنتان خواهد گذشت. دفتر کار قدیمی “ماری کوری” و موسسه “لوئی پاستور” اجازه نخواهد داد از پیشینه علم و دانش در شهر غافل شوید. سنگ تراشه “بوسه” اثر “رودین” زیبا و باشکوه است. فراموش نکنید توانایی خود را در خوردن “استیک تارتار” که نوعی استیک خام است محک بزنید. روال زندگی آرام مردم پاریس ممکن است از نظر برخی اهالی سایر شهرهای فرانسه خسته کننده به نظر برسد، اما در نگاه اول برای سایر مردم جهان جذاب و دوست داشتنی است. زیبایی، غذاهای خوشمزه، رفتار جذاب مردم، فرهنگ و تاریخ غنی، سرزندگی و قابلیت شگفت زده نمودن گردشگران از ویژگی های پاریس است. پاریس شهری دوست داشتنی است و پس از هر بار سفر به آن دوست خواهید داشت مجددا به این شهر زیبا سفر کنید.

برای اطلاعات از تور اروپا و تور پاریس با ما تماس بگیرید . 24 34 54 88 آژانس آریو پرواز پرشین
 
بالا