برگزیده های پرشین تولز

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
دمت گرم
خب پس تا اینجا خداروشکر ماشینم تو تمام پارامترهایی که گفتین سربلند بیرون اومده :دی
فقط یه مسئله ای ؛
آب کم کردن ماشین تا چه حد مجازه ؟ مثلا من قمقمه ماشین رو بررسی میکنم ( ۲۰۶ تیپ ۶ ) ماهی حدود نیم الی یک سانت از سطح آب قمقمه کم شده. این مورد طبیعیه ؟
روغن کم کردن مجازه اما آب کم کردن مجاز نیست.:D
نیم سانت یه سانت تو یک ماه به جایی برنمیخوره دادا و اصلا میشه گفت کم شدن حساب نمیشه :دی

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
سلام
لامپ هالوژن (گاز هالوژن)همون لامپای فابریکه که مثلا روی چراغای پژو / پراید نصبه.قیمتش ارزونه.نورش معمولیه زیاد جالب نیست.نورشون اکثرا زرده .
مشاهده پیوست 1159039

---------------------------------
لامپ های هدلایت که توشون ال ای دی هستن اکثرا و اس ام دی.این لامپا نور سفید دارن و ترانس هم لازم ندارن.(بغیر از خود لامپ چیز دیگه ای لازم نیست).جهت قرارگیری اونها توی کاسه چراغ باید رعایت بشه(طوری که ال ای دی های روی لامپ به سمت چپ و راست بیافتن نه بالا و پایین-مثل لامپ سمت راست توی عکس پایینی)
مشاهده پیوست 1159041
-------------------------
لامپ زنون
که توش گاز زنون استفاده شده.علاوه بر خود لامپ باید ترانس هم باشه.نور زیادی داره.به محض این که روشنشون کنید حداکثر نورشون نمیدن و باید چندثانیه صبر کنید تا داغ بشه و شارژ ترانس.
مشاهده پیوست 1159042

خوب حالا میرسیم به اینکه کدومو کجا باید نصب کرد.(توصیه ما استفاده از لامپ های فابریک و توصیه شده سازنده و راهنمایی رانندگی هست)
ترکیبی که خودم میپسندم:

مثلا اگر ماشینتون پارس هست یا 206 :
برای نور پایین لامپ هالوژن معمولی بزارید
برای نور بالا هدلایت بزارید
برای مه شکن هم زنون

نخندینا من جی ال ایکس دارم یعنی من و مامانم مشترک اچ 4 فک کنم سایزشه ظبق توصیه تون عمل کنم چقد هزینه ور میداره؟
پلیس گیر نمیده؟

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
نخندینا من جی ال ایکس دارم یعنی من و مامانم مشترک اچ 4 فک کنم سایزشه ظبق توصیه تون عمل کنم چقد هزینه ور میداره؟
پلیس گیر نمیده؟
دادا چرا بخندم من خودمم 405 دارم.اصلا هرکی بخنده جریمشم میکنیم :دی
لامپ اچ 4 یعنی لامپ 3 پایه(سه فیش-پراید های قدیمی - پژو405 - پیکان)
لامپ اچ 7 (یعنی لامپ 2 پایه-2فیش-206-اس ال ایکس-سمند مدل بالا)
لامپ اچ 1 ( یعنی لامپ 1 پایه یا همان یک فیش-مه شکن ها)
اسم گزاری شون یکم مشکل داشته:دی

405 مه شکن که نداره.
لامپ نور بالا و نور پایینشم یکیه.یعنی کلا یه دونه لامپ میخوره که همون یه دونه لامپ هم کار نورپایین میکنه هم کار نوربالا و نمیتونی نور پایین جدا بندازی و نور بالا جدا بندازی.
هالوژن نور زرد که خوشت نمیاد.
زنون هم که نمیشه بندازی(چون تاخیر داره و نور بدی برای راننده های رو برو داره)
پس فقط میتونی هدلایت H4 دو کنتاکت بندازی.قیمتشونم از جفتی 200 هست ب بالا.(هدلایت اگر جنس خوب باشه مطمئن باش از زنون هم بهتر عمل میکنه)
شما کلا دوتا هدلایت خالی نیاز داری.
طریقه نصب هدلایت هم نوشتم پست قبلیم بخون.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
این باتری اتمی ها رو میشه توش آب مقطر ریخت؟ (اینایی که میگن اتمیه منتها تکونش میدی شلپ شلپ میکنه انگار داخلش مایع هست)

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
این باتری اتمی ها رو میشه توش آب مقطر ریخت؟ (اینایی که میگن اتمیه منتها تکونش میدی شلپ شلپ میکنه انگار داخلش مایع هست)
دری روشو که بلند کنید متوجه قضیه میشید :دی
زیر دری عین باطری های معمولی درپوش های پیچی هست.
تذکر:احتیاط کنید.آب باطری خطرناک و اسیدی هست.بسیار مراقب چشم و پوست باشید.

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
سلام
لامپ هالوژن (گاز هالوژن)همون لامپای فابریکه که مثلا روی چراغای پژو / پراید نصبه.قیمتش ارزونه.نورش معمولیه زیاد جالب نیست.نورشون اکثرا زرده .
مشاهده پیوست 1159039

لامپ های هدلایت که توشون ال ای دی هستن اکثرا و اس ام دی.این لامپا نور سفید دارن و ترانس هم لازم ندارن.(بغیر از خود لامپ چیز دیگه ای لازم نیست).جهت قرارگیری اونها توی کاسه چراغ باید رعایت بشه(طوری که ال ای دی های روی لامپ به سمت چپ و راست بیافتن نه بالا و پایین-مثل لامپ سمت راست توی عکس پایینی)
مشاهده پیوست 1159041
لامپ زنون
که توش گاز زنون استفاده شده.علاوه بر خود لامپ باید ترانس هم باشه.نور زیادی داره.به محض این که روشنشون کنید حداکثر نورشون نمیدن و باید چندثانیه صبر کنید تا داغ بشه و شارژ ترانس.
مشاهده پیوست 1159042

خوب حالا میرسیم به اینکه کدومو کجا باید نصب کرد.(توصیه ما استفاده از لامپ های فابریک و توصیه شده سازنده و راهنمایی رانندگی هست)
ترکیبی که خودم میپسندم:

برای مه شکن هم زنون
من مه شکنام زنون هست.
نور پایین و نور بالا هالوژن
---
میخواستم بدونم هدلایت واسه نور بالا توی کاسه چراغ 206 جا میشه؟ که بشه درش رو ببندم؟ اون فن هدلایت به نظرم الکی هست

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
@amir7310
بله هدلایت توی کاسه چراغ جا میشه.دومدل چراغ برای 206 هست.یکی پشتش یه در بزرگ داره یه مدل دیگه دوتا درب کوچیک دایره ای شکل که هدلایت توی هردوتا مدل جا میشه.
اول جایی هدلایت رو نصب کنید و فنر کاسه چراغو روش بزنید.
بعدسوکت هدلایت به سوکت سیم کشی چراغ وصل کنید و سیم کشی رو داخل کاسه چراغ جاگیر کنید
بعد هم خود هدلایت رو روی جاییش به صورت فشاری هل بدید بره داخل
جهت هدلایت هم مهمه که پست قبلیم نوشتم براتون.
ممکنه موتور چراغتون دیگه درست کارنکنه و گیر بزنه.
فن هدلایت الکی نیست.

seminar

Registered User
لایک‌ها
44
سلام
مشاهده پیوست 1159039

مشاهده پیوست 1159041
لامپ زنون
مشاهده پیوست 1159042

ترکیبی که خودم میپسندم:

برای مه شکن هم زنون
سلام برای پرید مدل 132 نظرتون چیه؟

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
سلام برای پرید مدل 132 نظرتون چیه؟
مثل همون 206 بد نیست
---------
این دسته موتور چیه و چرا خراب میشه؟
دسته موتور رابطی هست بین موتور و اتاق خودرو.درواقع موتورگیربکس به دسته موتور ها بسته میشن و دسته موتور ها هم یک سر دیگشون به اتاق بسته شده.
به مرور زمان پوسیده میشن یا بر اثر لرزش ها و نصب اشتباه و .... خراب میشن./.

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
درود
تسمه تایم 206 موتور TU3 و 8 سوپاپ پاره بشه. چقدر هزینه برمیداره؟

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
درود
تسمه تایم 206 موتور TU3 و 8 سوپاپ پاره بشه. چقدر هزینه برمیداره؟
سلام.اگر سوپاپ کج کنه که ب احتمال 90 درصد کج میکنه :
یک دست سوپاپ کامل
واشر سرسیلندر
لاستیک سوپاپ
کاسه نمد میل سوپاپ
تسمه تایم + هرزگرد
آب بندی سوپاپ ها توسط تراشکاری
دستمزد مکانیک
------------------------
اگر سرسیلندر قبلا دوبار کف تراشی شده باشه و دیگه امکان کف تراشی شدن وجود نداشته باشه. در این صورت یه سرسیلندر کامل (به همراه میل سوپاپ و ...) هم لازمه.:Dبعد از تعویض سرسیلندر تعویض اویل پمپ الزامیه:D:D:p
-----------
هزینه:بین 500 هزار تومان تا 4 ت.;)
نتیجه رو بعدا بهمون بگو.

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
واسه پژو 405 لامپ ال ای دی اچ 4 مدل دی 9 یخی انداختیم حالا لامپ کوچیک های تو شهری زرده اونا اسمش چیه ک از دیجی کالا بگیریم؟

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
واسه پژو 405 لامپ ال ای دی اچ 4 مدل دی 9 یخی انداختیم حالا لامپ کوچیک های تو شهری زرده اونا اسمش چیه ک از دیجی کالا بگیریم؟
سلام
اسم اون کوچیکا : لامپ " سِکِن" هست. ال ای دی رنگ دلخواهتون(مثلا سفید ) بنداز.
سکن های ال ای دی مثبت منفی دارن. اگر انداختی و روشن نشد لامپو بیرون بیار و بچرخون و جا بزن./.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
هنگام ترمز شدید یه صدای "قرچ قروچ!" مانند از ترمزهای عقب میاد. احساس میکنم انگار لنت ها روی دیسک لیز میخوره یا چرخ ها لیز میخورن این صدا میاد؟ طبیعیه؟
ضمنا لنت ها کره ای گلد انداختم و پمپ ها (پیستون ها) تازه تعویض شده
ماشین 132 abs داره.

Last edited:

سکولار

Registered User
لایک‌ها
2,714
یه پراید دارم اول صبح رو دنده یک که میزنم یکم گاز میدم ماشین گاز نمیخوره و خاموش میشه .ولی دوباره استارت مینم اوکی میشه . از دوستان کسی میدونه مشکل از چیه

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
هنگام ترمز شدید یه صدای "قرچ قروچ!" مانند از ترمزهای عقب میاد. احساس میکنم انگار لنت ها روی دیسک لیز میخوره یا چرخ ها لیز میخورن این صدا میاد؟ طبیعیه؟
ضمنا لنت ها کره ای گلد انداختم و پمپ ها (پیستون ها) تازه تعویض شده
ماشین 132 abs داره.
صدای پمپ ABS هست.
در روز های بارانی / برفی این صدا را خیلی بیشتر خواهید شنید.درحین اینکه این صدا میاد ترمزتون هم از بین میره و ماشین ترمز خوبی نداره(برخی ماشینای ایرانی ) پس خیلی با احتیاط در روز های برفی / بارانی رانندگی کنید چون شما وقتی ترمز بگیرید ماشین ممکنه ترمز نگیره :)
صدا طبیعی هست.

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,473
یه پراید دارم اول صبح رو دنده یک که میزنم یکم گاز میدم ماشین گاز نمیخوره و خاموش میشه .ولی دوباره استارت مینم اوکی میشه . از دوستان کسی میدونه مشکل از چیه
گاز سوزه ؟

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
ماشینم چند روز روشنش که میکنم..در حالت خلاص و درجا..دور موتورش روی 1.5 هستش و هی بالا پایین میره. یعنی گاز زیاد میخوره..چ باید کرد

بالا