برگزیده های پرشین تولز

پاناسونيك FZ5 و كانون A95 و سوني w5

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
سلام،
يك سوال دارم. بين دوربينهاي زير 400 هزار تومان كداميك از موارد بالا را پيشنهاد ميكنيد. من خودم نظرم روي FZ5 هست. آیا کسی از دوستان عملا با این دوربین کار کرده؟ متشکرم

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
بين اون سوني و کانن که فبلا" خيلي صحبت شده و ناگفته و بدون هيچ تفکري بايد بگم که کانن بهتره ولي بين اين دوربين پاناسونيک و کانن يکم انتخاب سخته چرا؟؟ چون کيفيت بالاتر و نويز پايين کانن و همينطور ال سي دي اين دوربين يه چيز معرکس اما از اون جهت پاناسونيک داراي زوم اپتيک بالاست .اما امکانات دو دوربين از جمله سرعت شاترشون با هم برابري ميکنه .فکر ميکنم همين اف زد 5 خوب باشه براي شما .از لحاظ قيمت اين دو با هم برابر نيست و يکم انتخاب و کلا" مقايسه بينشون سخته چون تو يه حد حساب نميشن.ولي اگه بدقت تصاوير سمپل پاناسونيک رو ببيني متوجه ميشي که شلرپنسش خيلي کمه و در کل اين سايز سنسور براي يه چنين زومي از نظر من خيلي کمه و در ديناميک رنج محدود خواهد بود و همينطور در زوم بالا بايد با بلور شدن تصوير حتي با داشتن لرزه گير بسازي .خوب من نکاتي رو که ميدونستم گفتم.تو سايت انجمن عکاسي چندتا از بروبچ از اين دوربين دارن ميتوني اطلاعات دقيقتري ازشون بگيري هرچي باشه اونا دارن باش کار ميکنن .موفق باشبي.

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام خدمت دوسستان عزيز
به نظر من كه كلاس اين مدل سونى و اين مدل پاناسونيك به هم قابل مقايسه نيست !
اما نكته اى كه دوست عزيز phoyo_live راجع به ديناميک رنج گفتن قبول ولى اون هم راه داره :)
چگونه با محدوديت ديناميك رنج مقابله كنيم نوشته شده به تاريخ جمعه ۳۱ تیر ۸۴ در سايت عكاسى
راه چاره اونه .انصافا كيفيت تصاوير FZ5 با اون زوم اپتيك 12x چى ميشه :wacko: البته يه كم منو سختى در
مقايسه با سونى داره ولى با دفترچه راهنماى فارسيش اون هم حله :cool:
البته من خودم رو در حدى نميدونم كه بخوام نظرى نهايى رو بدم ولى من زوم اون رو به همراه كيفيتش
به مدلهاى ديگه كه گفتيد ترجيح ميدم .
ارادتمند شما بچه مظلوم

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
با تشکر از بذل توجه دوستان چند موضوع در مورد FZ5 مرا نگران میکند.

1-اندازه CCD آن کوچک نیست؟ و باعث خراب شدن تصاویر نمیشود؟

2-تعداد پیکسل موثر آن در واقع9/4 است. آیا این باعث نمیشود که تصاویر در واقع در حد یک دوربین 5 مگاپیکسل واقعی نباشد؟

3-این دوربین فکوس اتوماتیک ندارد. آیا این موضوع خیلی مهم است؟

همچنین چند مورد دیگر سوال دارم:

1-با بوجه زیر 400 هزار تومان چه دوربین حداقل 5 مگاپیکسلی را پیشنهاد میکنید؟ زوم حداکثر 3 برای من کفایت میکند.

2-چطور میتوانیم با دوستانی که این دوربین را دارند در سایتی که آقای پورحلاجی گفتم مراوده کنم؟ search کردم ولی چیز زیادی دستگیرم نشد.

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
قبول دارم پولشو من نميخوام بدم كه . اصراري هم ندارم حتما برى FZ5 رو بخرى (360.000_380.000)
ولى قبول كن زوم اپتيك بالاتر از 3x به درد بخوره .بعضي جاها هست كه دسترسي مستقيم و نزديكى
به شوژه ندارى مثلا بخواى از فاصله دور از يه قسمت درياچه , كوه , ...عكس بگيرى چون عملا با زوم 3x
كيفيت عكست پايين مياد.
يه سوتى هم دادى ها :p همه دوربين ها فوکوس اتوماتیک دارن / اون كه ميگى فوکوس دستيه كه
عمومى نيست و در سرى پانا... FZ20 اين ويژگى رو داره كه به نظر من ديگه به درد حرفه اى ها ميخوره .
فکوس دستی جایی کاربرد داره که دوربین نمی تونه به صورت اتوماتیک فوکوس کنه. در اکثر شرایط فوکوس
اتوماتیک خوب جواب می ده ولی تو بعضی شرایط نوری که چند تاش رو می گم حتما باید از فوکوس دستی
استفاده کنید:
1- وقتی که سوژه های هم رنگ نزدیک هم باشن مثلا دو تا جسم روشن.
2- وقتی که نور زیادی بتابه مثل مناظر برفی
3- در نور کم
4- وقتی از داخل یک قفس به طور مثال می خواید عکس بگیرید.
:devil: Optical zo0om :12x

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از bachemazloom :
"قبول دارم پولشو من نميخوام بدم كه . اصراري هم ندارم حتما برى FZ5 رو بخرى (360.000_380.000)
ولى قبول كن زوم اپتيك بالاتر از 3x به درد بخوره"

1- پس شما هم بيشتر با FZ5موافقين؟

"يه سوتى هم دادى ها:"

2- بله حق با شماست، برعكس نوشتم!

3- با تشكر مجدد، حالا صرف نظر از زوم بالا با اين بوجه چي پيشنهاد ميكنين؟

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
پيشنهاد از شما بقيه اش با ما
23.gif

دوست عزيز بايد ببينى از دوربين چى ميخواى
من اول از همه ماكرو برام مهم بود
بعد ... ولى الان حالت تنظيم دستى و زوم هم برام اهميت داره .
اول از آخر ;) خواسته هات از دوربين
دوم از اول دوربين هاى موجود در بازار :blink:

موفق باشى

اینجانب

Registered User
لایک‌ها
0
سلام

بنده میخواهم یک دوربین بخرم. بعد از تحقیقات و بررسی بسیار و خوندن سایتهای معروف خارجی (بجز نظرات خوانندگان آن سایتها که بنظرم خیلی قابل اعتماد نیستند) بین انتخاب کانون A95 و پاناسونیک FZ5 مردد موندم. در زیر توضیح میدم که چرا به انتخاب این دو رسیدم علیرغم اینکه در ظاهر شاید نزدیک به هم نباشن. از اینکه حوصله میکنین و این مطلب را میخونین و البته من و دوستان دیگری که مشکلی مثل من دارن را راهنمایی میکنین خیلی متشکرم. سعی کردم جوری بنویسم که بعدا (البته با استفاده از راهنماییهای شما) بدرد بقیه هم بخوره.

1- اولا بودجه من حداکثر در حد 400 هزار تومان هست که FZ5 با احتساب حافظه اضافیش در نزدیک این سقف قرار میگیره. البته A95 خودش ارزانتره ولی هزینه حافظه اضافی و باطری و شارژر به آن اضافه میشود.

2- اولین هدف اینجانب تهیه عکسهای خانوادگی در داخل منزل (در روز و شب با نور چراغ و احیانا فلاش خود دوربین) و خارج منزل هست و دلم میخوام بتونم این عکسها را در اندازه بزرگتر از معمول (حداکثر A4) با کیفیت عالی چاپ کنم. برای این منظور بنظرم باید دوربین حداقل 5 مگاپیکسل باشد. اولین مسئله اینجا ظاهر میشود: FZ5 در واقع 4.9 مگاپیکسل هست و حداکثر 1920×2560 را ساپورت میکنه ولی A95 5 مگاپیکسل واقعیه و اندازه 1944×2592ساپورت میکنه. بعلاوه اندازه CCD در مورد FZ5 کوچکتره. آیا این دو اختلاف با توجه به نیاز من خیلی مهم هستند؟ آیا اندازه کوچکتر CCD در FZ5 با توجه به نیاز من در عکسبرداری زیر نور لامپ باعث ایجاد نویز بالاتر نخواهد شد؟ اگر جواب مثبت هست، آیا این اختلاف خیلی مهمه و واضحه؟

3- بنظر من یکی از برتریهای بزرگ FZ5 بر A95 داشتن لرزه گیر (Mega OIS) هست. من هرچه گشتم با این سقف قیمت دوربینی که لرزه گیر داشته باشد ندیدم. البته مدل های دیگر لومیکس (پاناسونیک) هستند ولی از جهات دیگه و از نظر قیمت بنظر من باز FZ5 بر آنها برتری دارد. آیا شما هم با من در این مورد و در مورد اهمیت لرزه گیر با توجه به نیاز من (و عدم تمایل به استفاده از سه پایه) موافقین؟ آیا دوربین دیگری که در این حدود قیمت باشد و لرزه گیر داشته باشد میشناسید؟

4- در درجه بعد داشتن تنظیمات دستی برای من مهمه. در این مورد هردو دوربین دارای تنظیمات دستی هستند ولی متاسفانه FZ5 برخلاف A95 فکوس دستی نداره. آیا از نظر شما این موضوع خیلی مهمه؟ البته ظاهرا FZ5 از نظر فوکوس اتوماتیک مشکل خاصی نداره.

5- مورد دیگر با اهمیت برای من داشتن فورمت ذخیره فشرده نشده است. در این مورد A95 کاملا ضعیفه ولی FZ5 فورمت TIFF را ساپورت میکنه. من نفهمیدم که فرق این فرمت با JPEG و RAW چیه البته این دوتا رو میدونم ولی این وسط TIFF دیگه چیه؟ آیا کار RAW را میکنه یا اصلا نباید روش حساب کرد؟

6- شاید بگین مهمترین فرق دو دوربین را فراموش کرد! بله زوم اپتیکال FZ5 خیلی بالاتره. اگرچه این موضوع کلاس این دو دوربین را عوض میکند ولی برای من خیلی خیلی مهم و حیاتی نیست.

7- یکی از اشکالاتی که برای FZ5 ذکر شده این است که LCD و EVF آن در نور کم عکسبرداری کم فروغ هستند و نمیتوانند محیط را بوضوح نشان دهند. دوستانی که با این دوربین از نزدیک کار کرده اند لطفا در مورد اهمیت عملی این ایراد نظر بدهند.

با تشکر مجدد از اینکه حوصله کردین و با عنایت به اینکه زکات علم انتشار آن هست لطفا اگر میتونین به من کمک کنید و در ضمن با توجه به مطالب بالا اگر دوربین دیگری میشناسید معرفی کنید.

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
خوب دوست من بايد اول بگم که 3 ايکس زوم رو به مقدار فاصله کانوني بين 90 تا 115 سانتي متر اطلاق ميکنن که مقدار بزرگنمايي تصويري که عملا" ما ميبينيم يعني ميزان بزرگنمايي طبيعي چشم ماست و در واقع براي بزرگنمايي بيشتر و زوم کردن واقعي نياز به بيش از سه ايکس زوم هست .سايت هم ادرسش اينه :
http://akkasee.com/forum
برو به قسمت "لطفا نظز بدهيد" اين تاپيک در قسمت دوربين و عکاسي اين انجمن هستش.

اما نيازهات خوب اينکار شما ميتونه خيلي کمک کنه بتون که چطور دوربيني رو انتخاب کني اول بايد بگم که سنسور کوچکتر مساوي هستش با نويز بيشتر و عملکرد ضعيفتر در شب. نياز شما عکاسي درون منزله که فکر ميکنم فقط از کانن بر مياد چون فلاشهاي کانن از نطر من حرف اول رو تو دوربينهاي کامپکت ميزنه و بردشون خيلي عاليه . در مورد تي اي اف اف و ار اي دابليو ميتوني از اين ادرسها استفاده کني:
http://www.dpreview.com/learn/?/Glossary/Digital_Imaging/

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
تنها نکته اي که ميمونه و بايد بگم اينه که فايل کمپرس نشده بدرد افرادي ميخوره که کار گرافيک انجام ميدن و به کار شما زياد نمياد .

بالا