• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پاناسونیک احتمالا به زودی تولید تلویزیون‌های پلاسما را متوقف می‌کند

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
تاریخ عضویت
26 جولای 2009
نوشته‌ها
20,098
لایک‌ها
23,611
سن
44
محل سکونت
طهران
چندی است که همه از مرگ پلاسما صحبت می‌کنند و شایعاتی در رابطه با توقف تولید تلویزیون‌های پلاسما برای همیشه شنیده می‌شود. حال یک خبرگزاری ژاپنی گزارش کرده که پاناسونیک توسعه فناوری پلاسما را در سال مالی 2014 متوقف خواهد کرد و پس از آن این نوع از تلویزیون‌ها را تولید نخواهد نمود. در این گزارش آماده که پاناسونیک کارخانه آماگاساکی خود را نیز تعطیل خواهد کرد.
Nikkei گزارش کرده که پاناسونیک تولید تلویزیون‌های پلاسمای خود را به تدریج کاهش می‌دهد تا فروشندگان محصولات این شرکت ناراحت نشوند. البته سخنگوی پاناسونیک به رویترنز اعلام نموده که شرکت‌اش هنوز هیچ تصمیمی برای آینده تجارت بیزنس‌ تلویزیون نگرفته است.


Nikkei همچنین گزارش نموده که پاناسونیک کل تجارت تلویزیون خود شامل تلویزیون‌های LCD را طی سه سال آینده کوچک خواهد کرد. اما برنامه این شرکت برای آینده چیست؟

طی یک همکاری مشترک دو شرکت سونی و پاناسونیک در حال توسعه فناوری OLED هستند و احتمالا این نوع از نمایشگرها جایگزین تلویزیون‌های ارزان قیمت و با کیفیت پلاسما خواهند شد. همکاری مشترک این دو شرکت ژاپنی در زمینه کاهش هزینه‌های تولید پنل‌های OLED و بهبود فناوری آن انجام می‌شود.
 
بالا