nexpay

پانوراما ؟؟؟

شروع موضوع توسط Irang ‏11 جولای 2005 در انجمن عکس و عکاسی

1. Irang

Irang کاربر تازه وارد

سلام . من يه مدت تو فكرم اصلا اين عكس هاي پانوراما به چه درد مي خوره ؟؟؟ فايده ش چيه ؟؟؟ ميشه دوستان متخصص و دانشمند جواب بدن و منو نجات بدن ... اصلا فايده ش و نمي فهمم

2. daftarekhaterat

daftarekhaterat Registered User

فايده اش اينه كه با يه عكس ميشه به صورت انتزاعي بودن در محيط و چرخش 360 درجه اي رو تجربه كرد. چيز خيلي خوبيه. [​IMG]

3. Bahreyni

Bahreyni Registered User

تایید میشه
    اتفاقا عکس های پانوراما از جذابیت خاصی برخوردارن

4. Ghamnevis

Ghamnevis Registered User

خوب ميشه در مورد چطوري گرفتن اين عكس ها هم يكي توضيح بده ؟

قبلا چند تا عكس از سيدني (در استراليا) داشتم كه واقعا جالب و وسوسه انگيز بودند ! خيلي دلم ميخواد بدونم چطوري اين عكس ها را تهيه ميكنند !

دوربين هاي مخصوص داره ؟

5. rmb_ali

rmb_ali Registered User

پانوراماها تركيب چند عكس هست كه با ورزيدگي و تجربه عكاس گرفته ميشه و چرا اين همه تبحر ميخواد زيرا تعداد عكسايي كه گرقته ميشه بايد نورسنجيشون كاملا منطبق بر هم باشن كه وقتي اونارو به هم ميچسبوني معلوم نشه كه چندين عكس مونتاژ شدس البته در قديم (البته شايد حالا هم باشه ) دوربينهايي بود كه همزمان دوتا عكس از جهات مختلف ميگرفتن و يا با لنزهاي خاصي ميتونستن محدوده بازتري رو عكاسي كنن

6. Irang

Irang کاربر تازه وارد

قانع نشدم من كه هر چي تواين عكس هاي پانورامايي كه تو همين جا هست نگاه مي كنم جذابيتي نمي بينم . اگه مي شه راهنمايي كنين تا منم ازش لذت ببرم.

در جواب Ghamnevis عزيز :

البته نوع دوربين در اين امر بسيار موثر هستش ولي اين قابليتيه كه خيلي از دوربينها داراهستند مثل سري A , S , ... كنون و البته ماركهاي ديگه . ولي نوع دوربين تنها شرط لازم نيست و نياز به يك برنامه ي كمكي براي مخلوط كردن عكس ها و مونتاژ آنها استفاده مي شه كه اونهم براي دوربينهاي كنون ( مي بخشيد كه من هي ميگم كنون چون خودم تو كار كنون هستم اطلاعاتم توي اين زمينه هست ) معمولا از برنامه ي Photo Stitch استفاده مي شه كه با دوربين عرضه مي شه .

7. rmb_ali

rmb_ali Registered User

8. Arastoo_Photo

Arastoo_Photo Guest

عزیز دل ... این یک عکس پاناروماست که از 5 فریم تشکیل شده ...

عکس پاناروما خوبیش اینه که شما میتونید محیط داخلی جایی رو بصورت افقی و خطی در یک عکس ببینید و بعدش رو تشخیص بدین و اطرافش رو درک کنید .... و یا منظره ای رو به صورت وایدتر از اونچیزی که حتی چشمتون میبینه ببینید. عکی بالا از حسینیه نطنز گرفته شده که یک مکان 5 ضلعیه .... اما به کمک پاناروما در یک عکس نمایش داده شده ....

این هم یک عکس پانارومای دیگست از کوههای زاگرس ... این تصویر از 6 عکس تشکیل شده

این هم یک عکس پانارومای دیگست از دوست خوبم آقای آرش راد ...

این عکس هم یک عکس 240 درجه از دشت اوز

شما با یک شات و هیچ سبکی از عکاسی نمیتونید تصویری به این وایدی تولید کنید ...

موفق و پاینده باشید

9. Irang

Irang کاربر تازه وارد

با اين عكس آخري قانع شدم واقعا كه عكس خيلي زيبايي هستش

10. rmb_ali

rmb_ali Registered User

ارسطو جان از عكسات لذت برديم ايا كار خودته ميشه بيشتر توضيح بدي و آيا جايي داري كه عكساتو تماشا كنيم
    در ضمن ايرانگ عزيز حالا كه قانع شدي استين اتو بزن بالا و اولين پانوراماي خودت توليد كن

11. Arastoo_Photo

Arastoo_Photo Guest

آره عزيزم ... 2 تا عكس اول از كارهاي خودمن اما 2 تا عكس دوم رو دوستانم گرفتن ... در ضمن كارهاي من رو ميتونيد در سايتهاي www.arastoo.net , www.iranartco.com , http://foto.ir/Gallery/Photos.aspx?ID=66 ببينيد .... خوشحال ميشم نظراتت رو در مورد عكسهام ببينم ....

12. toursaz

toursaz کاربر تازه وارد

عکاسی پانارومابه هر گونه عکاسی وسیع از یک فضا، پانوراما گفته می‌شود.که اولین عکس پاناروما از به هم چسباندن چندین عکس در کنار هم به وجود آمدکلمه پانوراما از معادل انگلیسی آن یعنی Panorama گرفته شده‌است. کلمه Panorama خود از ترکیب Pan (به معنی all = همه) و rama (به معنی sides = اطراف) ساخته شده است؛ پس می‌توان آنرا «چیزی که همه اطراف را در بر می‌گیرد» معنی کرد.(( عکس با زاوایه دید بیش از دید بشریت)) به همین دلیل عکس‌های پانوراما را در فارسی عکس‌های سراسرنما نیز می‌نامند. به هر گونه بازنمایی یک منظره با زاویه‌ای باز چه در نقاشی، عکاسی یا فیلم‌برداری نیز سراسرنمایی یا پاناروما گفته می‌شود.عکس‌های پاناروما عکس‌هایی هستند که فضای وسیعتری نسبت به عکس‌های معمولی را پوشش می‌دهند. و نحوهٔ ساخت آن‌ها چنین است که با کنار هم قرار دادن تعدادی عکس معمولی به‌وجود می‌آیند.تعداد عکسی که برای ثبت یک عکس پاناروما لازم است، بستگی به فاصله کانونی دارد. هرچه فاصله کانونی بیش‌تر باشد، (یعنی بزرگنمایی بیش‌تر و زاویه دید کمتر) در هر عکس قسمت کمتری از صحنه جای می‌گیرد و باید عکس‌های بیش‌تری گرفت.
    منبع : تور ساز، مجری تور مجازی
    حالا اینکه عکاسی پاناروما به چه دردی میخوره ؟ باشد بگم که میشه باهاش تور مجازی ساخت
    برای اینکه اطلاعات بیشتری بدست بیاوردید توصیه میکنم حتما از سایت تور ساز به آدرس اینترنتی تور مجازی | عکاسی پاناروما 360 درجه | بازدید مجازی | تور ساز دیدن کنید مطمئنما جوا تمام سوالات خودتون رو پیدا می کنید.

13. avajang.com .leftjee.ir.right
zarpopخرید بک لینک عسل طبیعی و گرده گل ایرانیfootbal