برگزیده های پرشین تولز

پاور تستر+ یک سوال دیگه متفرقه

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
درود:

۱) راجع به تست پاور و ولتاژ ها، پاور تستر زیر ، میتونه برای من بعنوان کاربر عادی مفید واقع بشه که مراجعه اضافی به تعمیرکار نداشته باشم و فقط در صورتی که بعد از تست ، ولتاژی ایراد داشت، اونموقع ببرم؟ یا خیر ؟
این نوع ،قیمتش خیلی ارزون بود ولی نمیدونم کیفیتش و تستش، موثره یا نه- بگیرم ؟بدرد بخوره؟

۲) سیم فن دوم کیسم کوتاهه و به System Fan مادربرد که در منتهی الیه پایینشه ،نمیرسه ،خواستم بدونم آیا برای درازتر کردن سیمش ، اکسسوری خاص یا راحتی وجود داره که من نمیدونم ؟ یا باید دستی درست بشه و یک سرش سه پین نر و اونطرف سه پین مادگی باشه؟ خودمم دستگاه لحیم اینا ندارم ، تعمیرکارم حتما ازم مثبت منفی ،نول میپرسه که نمیدونم.
راه حلتونو بدونم لطفاً ؟ اکسسوری داره یا دستی؟

ممنون.

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828
درود:

۱) راجع به تست پاور و ولتاژ ها، پاور تستر زیر ، میتونه برای من بعنوان کاربر عادی مفید واقع بشه که مراجعه اضافی به تعمیرکار نداشته باشم و فقط در صورتی که بعد از تست ، ولتاژی ایراد داشت، اونموقع ببرم؟ یا خیر ؟
این نوع ،قیمتش خیلی ارزون بود ولی نمیدونم کیفیتش و تستش، موثره یا نه- بگیرم ؟بدرد بخوره؟

۲) سیم فن دوم کیسم کوتاهه و به System Fan مادربرد که در منتهی الیه پایینشه ،نمیرسه ،خواستم بدونم آیا برای درازتر کردن سیمش ، اکسسوری خاص یا راحتی وجود داره که من نمیدونم ؟ یا باید دستی درست بشه و یک سرش سه پین نر و اونطرف سه پین مادگی باشه؟ خودمم دستگاه لحیم اینا ندارم ، تعمیرکارم حتما ازم مثبت منفی ،نول میپرسه که نمیدونم.
راه حلتونو بدونم لطفاً ؟ اکسسوری داره یا دستی؟

ممنون.
درود بر شما

ببینید ، یک زبان کلی برای منبع های تغذیه وجود داره ، که در همه شون مشترک هستن.در مورد تستر باید عرض کنم که ، یه وسیله فقط برای نشون دادن ولتاژ هست. اما پارامتر های دیگه ای وجود دارن که نه این دستگاه ، نه دستگاه های مشابه ، به شما نشون نمیدن. اونم آمپر هست. فرض بگیرید که خط ولتاژ 12 ولت ، اوکی باشه و دستگاه نشون بده که اوکی هست. اما به لحاظ آمپر ، زیر بار کم میاره . اینو چه دستگاهی میخواد نشون بده ؟ - مورد بعدی ، وجود ریپل در مدار هست. که شما میتونید با اسیلوسکوپ که دستگاه تشکیل نمودار هست ، مطمئن بشید از ماجرا. پس در کل ، این دستگاه برای تست اولیه و دم دستیه . نه یه دستگاه حرفه ای ؛ یا به زبان خودمونی تر ، یه ترازوی حرفه ای.

در خصوص سیم فن ،

معمولا" سیم قرمز برای قطب + و سیم مشکی برای قطب منفی هست.
این آداب قرار دادی عمومی در سیستم های DC هست.

در نتیجه ، هم میتونید نری و مادگی تهیه کنید از بازار ، هم میتونید سیم اضافه کنید. قرار نیست با اضافه کردن سیم جریان کشی یا گرم کردن اتفاق بیوفته. یه فن ساده اس .

Last edited:

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
آقا یه مطلبی که یادم رفت بگم اینکه ، پاور من
Green 1035 B هستش که یه ۱۲ سالی هستش دارم اما کم کارکرد بوده و زیاد فشار شدید و خاص و دائمی ،تحمل نکرده و خوب مونده. اما برای باندل جدیدی که گرفتم قبل از اسمبل میخاستم ازش مطمئن بشم ، اما امان از تعمیرات چی ها!
ببینم خود گرین ، میشه فرستاد چک کنن؟

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
آقا یه مطلبی که یادم رفت بگم اینکه ، پاور من
Green 1035 B هستش که یه ۱۲ سالی هستش دارم اما کم کارکرد بوده و زیاد فشار شدید و خاص و دائمی ،تحمل نکرده و خوب مونده. اما برای باندل جدیدی که گرفتم قبل از اسمبل میخاستم ازش مطمئن بشم ،
ببینم خود گرین ، میشه فرستاد چک کنن؟

فایل های ضمیمه

• IMG-20210922-WA0001~3.jpg
    IMG-20210922-WA0001~3.jpg
    119.1 KB · نمایش ها: 3

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
هم میتونید نری و مادگی تهیه کنید از بازار ، هم میتونید سیم اضافه کنید.

راجع به طویل کردن سیم فن کیس، این سیم کوتاه با سه پین نر و مادگی در دو انتها دارم که قبلا داداه بودم درست کرده بودن ، اما کوتاهه.

و میخام طبق تصویر ، از منتهای الیه انتهایی سیم سفید فن تا زیر اون پیچ که مشخص کردم برسه که ظاهراً مسیر کوتاهیه اما برد که رو سینی نصب بشه سیم باید از زیر کارت گرافیک ، صاف و شق ، رد بشه از اونور برسه تا اونجا که با خط قائمه مشخص کردم.

تو شکل بعدی هم ، سیم کوتاه رو وصل کردم که بازم در امتداد اون خط تقریبی قائم ، بخام از زیر گرافیک رد بشه ، مشخصه که اندازه ش کم میاد .

نتیجه اینکه ، از سیم های اضافه پاور و متفرقه میشه بردارم و از نو درست کنم؟ بشکل تجربی ۳ سری باید اشتباهی لحیم کنم تا مثبت منفی و نول ، درست در بیاد؟ این شکل اتصال که آخرش به سیستم فن برد وصل میشه ، گرم نشه بسوزه و مادربرد و مشکل؟

فایل های ضمیمه

• IMG_20210923_132410946~2.jpg
    IMG_20210923_132410946~2.jpg
    383.5 KB · نمایش ها: 1
  • IMG_20210923_143927478~2.jpg
    IMG_20210923_143927478~2.jpg
    1.9 MB · نمایش ها: 1
  • IMG_20210923_144542866~3.jpg
    IMG_20210923_144542866~3.jpg
    1.9 MB · نمایش ها: 1

sys_co2

Registered User
لایک‌ها
4,828
از سیم های اضافه پاور و متفرقه میشه بردارم و از نو درست کنم؟ بشکل تجربی ۳ سری باید اشتباهی لحیم کنم تا مثبت منفی و نول ، درست در بیاد؟ این شکل اتصال که آخرش به سیستم فن برد وصل میشه ، گرم نشه بسوزه و مادربرد و مشکل؟
خیر ، گرم نمیشه . جریانی عبور نمیکنه که . یه فن معمولیه.
با کمی صرف وقت و حوصله ، میتونید انجامش بدید.

@zgg123

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,720
خیر ، گرم نمیشه . جریانی عبور نمیکنه که . یه فن معمولیه.
با کمی صرف وقت و حوصله ، میتونید انجامش بدید.

@zgg123
bunnythrust.gif

بالا